Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

iviseks
17. dub 2012

Ahoj holky i já jsem musela podstoupit odběr plodové vody, na genetice se jim něco nelíbilo, podle testů mám překřížené chromozomy 3 a 7, je to 70¨% na 30% že to bude v pořádku, ani přesně nevím co by eventuelně mělo mít miminko za vadu, doktor mi jen řekl, že je to vzácnější syndrom než je dawnov..Konečně v pátek se dozvím výsledky, když jsme se to dozvěděli před těmi čtrnácti dny tak jsme si z toho nic nedělali, ale čím je ta odpověď blíž, tím víc začínám být nervoznější, manžel je v klidu, ten kouká na kočárky a vymýšlí jak uděláme ložnici kde bude postýlka a tak 🙂 Snad vše dopadne dobře, předtím jsem měla jedno neprosperující těhotenství v 7tt a pak potrat v 6tt, doktor řekl, že za to mohly ty moje chromozomy, ale že teď když se to udželo tak dlouho, že by to mělo vyjít..Necháme se překvapit (doufám, že mile ) 🙂 😉

kamino
17. dub 2012

Já jsem byla na plodovce U Apolinare,testy byly v pohode,ale chtěla jsem mit jistotu kvůli věku. Není to žádná tragédie,je to zkrátka injekce do bříška,navíc jsem krásně viděla malého i to,ze se ho jehla ani nedotkla. Líbilo se mi,ze přítel tam mohl být se mnou a toho ducha viděl taky😉 navíc mi udělali vyšetření na RH,pichli protilátky,tak jsem byla úplně klidná. Pro klid opravdu doporučuju,jen to čekání na výsledky je fakt dlouhý,já čekala 3 týdny.

tertery
25. kvě 2012

Ahoj holky, před 2 dny jsem podstoupila také amnio, první výsledky v jsou v pořádku, takže uf, ale trocha se bojím těch následků po odběru. Po jak dlouhé době od odběru si můžu oddechnout, že nehrozí potrat? Tuší někdo? Díky 😉

zmia
25. kvě 2012

Myslim, ze kritickych je 24h. Ale urcite bych dodrzovala klid 🙂 Ja jsem tedy u druheho (byla mi brana u obou) byla az moc pecliva, pac jsem prodelala potrat ve 4m, tak pak se clovek boji jakehokoliv zasahu delohy.
Tak hodne stesti, urcite to bude good. Riziko je opravdu jen minimalni....
Ja jsem ted u druheho tehu sla protoze riziko downa bylo 1:12, coz je uz maso.....bych teda rekla. A nastesti je v poradku 🙂))

oliv257
25. kvě 2012

Také jsem byla. Samotný odběr si moc nepamatuji, protože těsně předtím jsem se dozvěděla pohlaví miminka a byla tak trochu v šoku, ale pak jak to nějak přišlo k sobě, tak nic moc a dva dny mi nebylo nic moc a klid jsem dodržela tak 3 dny jsem nedělala snad nic 🙂 . Bude to ok prostě žádná námaha.

kami77
25. kvě 2012

Ahoj,ja jsem mela u druheho tehotenstvi riziko Downa 1:123 a doporucovali nam AMC,ale nepodstoupili jsme ho.Pred 7 tydny se nam narodila dcerka a je naprosto v poradku,Jsem rada,ze jsme se tak nakonec rozhodli.

Ale mam za sebou odber choriovych klku (CVS).Doporucovali klid asi tyden,nezvedat nic tezkeho a omezit fyzickou aktivitu.

malalola
26. srp 2012

@liliz ahoj můžu se tě zeptat jak dlouho jsi čekala na vysledky v prediku? předem moc děkujii 🙂

liliz
26. srp 2012

@malalola Jéje, už si to moc přesně nepamatuju, ale myslím, že 14 dnů. 😉 Jinak odběr prováděl přímo primář, vůbec to nebolelo, trvalo to jen chvilku, všichni byli moc milí.

janulka1980
2. říj 2012

ahojte dievcata, 10.10. sa chystam na AMC do Motola, je tu nejaka spolubojovnicka?

blondys24
5. lis 2012

Take bych se rada podelila o svuj cerstvy zazitek.minuly tyden mi vysly spatne triple testy.je mi 28,pritelovi 29,bude to nase prvni mimi.v rodine zadne choroby.dnes v 11.00 jsem byla v gennetu,dle odberu riziko na ds 1:8,strasne cislo.dle uz vse v poradku,presto,i pres dana rizika,jsem ams podstoupila.prijemne to nebylo,jeste ted kdyz lezim,tak to citim.zitra nejake predbezne vysledky.pokud by byly spatne,je to spatne cele.pokud by to bylo dobre,tak uz si pry muzem temer oddychnout.konecne vysledky za dva tydny.akorat moc nevim,jak s tim klidem.dr rikala,ze u pc klidne sedet mohu,jen se nenamahat,ale na netu zenske pisou lezet tri dny,tak uplne nevim.ted uz jen cekat a modlit se..

keila
5. lis 2012

Ségra měla riziko downa 1:86, amnio odmítla a narodil se jí úplně zdravý, krásný chlapeček!!!

blondys24
7. lis 2012

Tak předběžné výsledky OK. My měli riziko 1ku8, což mi teda přišlo hodně. Ale jak už někdo psal...nevíte jestli by mohly nastat ještě nějaké komplikace?

nikmik
26. lis 2012

Je po odběru plodové vody normální tvrdnutí břicha? Vlastně hned jsem dostala od paní doktorky magnésium. Pořád mě taky trochu pobolívá břicho, ale myslím, že už si to namlouvám...

iwanka111
6. únor 2013

ahoj holky, minulou středu jsem také podstoupila odběr plodové vody v hradci králové - v triple mi vyšlo vysoké hcg...ted už týden ležím a modlím se,aby nevolali,když budou volat, je to špatné,když ne,tak bude mít výsledky můj dr. za týden ve středu...jsou to hrozné nervy,kor když mimečko ve mě už se stále hýbe a je to krásný pocit...

miranda77
8. únor 2013

nepodstoupila ... indikace kvůli věku, tripple test v pořádku. Úplně v pohodě, žádné přemlouvání, žádné vyhrožování ... jen jsem podepsala papír, že to prostě odmítám ...

meruuu
13. únor 2013

Ahoj já byla dnes na AMC,tak uvidíme měla jsem 2 odchylky.Down i roštěpy. Ale v zhledem k tomu že je mi 22 tak je to skoro nemyslitelnné. Uvidíme. Jinak mne to bolelo festově, až jsem kopla lékaře do ruky 🙂.

katywira
15. únor 2013

Ahoj holky, já byla na AMC v úterý... Příjemné mi to teda nebylo - hlavně to propíchnutí dělohy... Ale vydržet se to samozřejmě dalo 😉 Ve středu jsem už měla předběžné výsledky z Gennetu - vše v pořádku, vady vyloučeny 😀 Teď už jen čekat na komplet výsledky... Myslíte, že bych už mohla být celkem v klidu?

beata1984
25. dub 2013

Ahojte, já jsem se rozhodla pro neinvazivní prenatální test Harmony. Brali mi krev a ta se posílá někam do Ameriky, či co. Do dvou týdnu budu mít výsledek. Snad dobře vše dobře dopadne. Jinak jsem na tom byla ve Zlíně v Prediku. Akorát test docela dost stojí, ale co dneska ne....Když jsem nemusela na AMC.

liss_durman
22. srp 2013

Já byla na plodovce v lednu 2010 v Gennetu. Na psychiku to byl děsný záhul, celé Vánoce jsem prořvala, protože mě úplně zbytečně vystrašili, že bude mít děťátko Downův syndrom. Přitom už na ultrazvuku ještě než tu plodovku odebrali, mi doktorka řekla, že je to blbost, protože podle profilu obličeje a růstu kůstek je jasné, že Downův syndrom nemá, navíc mi bylo tenkrát 18 let a prý se to stává spíš "starším" matkám 😀 No Ale k odběru jako takovému... Jsem strašpytel na injekce, odběr krve je pro mě děs, ale tohle mi teda vůbec nevadilo, byla jsem úplně klidná, nebolelo to, byl to spíš tlak na břicho, ale žádné píchání nebo tak. A i potom bylo vše OK.

neominka
22. srp 2013

ja jdu 2. zari ma odber plodove vody. 1:4 hrozi Down :-/ ale taky jsem cetla, ze timhle podle jejich tabulek, jak se jen clovek trosinku vymyka, tak uz zenou maminky na plodovou vodu a vetsinou to dopada dobre. Prvni dny jsem probrecela, ale ted proste mam jen v hlave, ze to dopadne dobre a ze miminko bude zdrave!
Drzim palce holky!!!:_)

silverwing1
22. srp 2013

Ahoj holky, také jdu na odběr plodové vody 30.8. do Podolí. Zákroku se nebojím, ale čekání na výsledky bude nekonečné 😠 Dneska jsem prošla genetickým vyšetřením-je to v podstatě jen pohovor s genetikem a ten mi odběr doporučil. Sice mne dostalo, že na úplný klid si budu muset počkat tak 5 týdnů-výsledky plodovky 2–3 týdny a pak ještě velký UTZ ve 20tt a pak mi až dají do ruky písemné potvrzení, jak to vypadá. Předběžné informace budu mít dříve, ale konečnou jistoto až za 5 týdnů. To je fakt přesně to, co těhule potřebuje, aby se 5 týdnů stresovala.

silverwing1
2. zář 2013

@neominka Ahoj, držím palečky, aby bylo vše v pořádku. Já jsem byla na odběru teď v pátek 30.8. v Podolí. 😉

alendariela
5. zář 2013

Ahojte,
vyšel mi negativní NT screening, ale prý hraniční hodnoty s trisomií 21 riziko 1:393. Je mi 40 let, ale bohužel dříve jsem nemohla miminko mít. Jsme už po 6.IVF, nyní s PGD. Tripl test nám vyšel pozitivní s rizikem 1:40. Ale já na plodovou vodu nechci jít, píchám si injekce na ředění krve a měla jsem na začátku hematom. Vše se mi špatně hojí. Myslíte, že Harmony test je také dost spolehlivý? Děkuju za odpověď a mějte se jen hezky.

silverwing1
6. zář 2013

@alendariela Ahoj, o Harmony test jsem se také zajímala. Vyšel mi screening pozitivní, tak mne gynekolog poslal na genetické vyšetření-byl to v podstatě pohovor s genetičkou, kde jsme probírali moji a partnerovu rodinnou anamnézu. Ptala jsem se jí na Harmony test a nebyla proti, ale upozorňovala mne, že výsledky nejsou tak spolehlivé jako u odběru plodové vody a zjistí se jen menší část možných poškození. Takže mne v podstatě vůbec neuklidnila a stejně bych ani po Harmony testu neměla jistotu. Šla jsem teď 30.8. na odběr plodové vody-strašně jsem se bála, v průběhu těhotenství jsem měla v 7tt a 14tt dvakrát hematom, který se pak vstřebal. Nechci děsit a myslím si, že nejsem žádná citlivka, ale odběr byl velmi bolestivý-díky bohu ta bolest trvá max 2minuty. Někoho to ani nebolí, prý záleží na tom, zda se doktor při odběru trefí do nervu- já jsem zrovna měla "štěstí". Na výsledky teď čekám do 17.9. a pak mi ještě budou zjišťovat možné srdeční vady na velkém UTZ v 20tt. Pokud by si měla jakékoliv dotazy ohledně odběru plodové vody, ráda zodpovím. Pa pa a držím palečky, aby vše bylo v pořádku. Dneska na odběr plodovky ženou snad každého, kdo je jen lehce mimo tabulku. Měla jsem kamarádku s rizikem 1:4!! a teď mám zdravou holčičku.

alendariela
8. zář 2013

@silverwing1 ahoj, tak jsem byla na tom harmony testu, před ním mě paní doktorka Frisová ještě prohlížela na ultrazvuku a zdá se být vše v pořádku.Vím, že je to hodně drahé, ale z plodové vody mám dost velký strach.Spolehlivost toho Harmony testu je prý pře 98%.Ještě k tomu mi na těch triple testech spletli váhu, takže když mi to přepočítala jsou výsledky v normě, ale dle mého věku to je stále pozitivní, 1:65. Když jsem psala mému doktorovi do CARu, psal, že tripl testy jsou nespolehlivé, a protože jsme měli PGDa screening negativní, tak jsem ani na ně neměla chodit.Tak doufám, že vše bude v pořádku.Mě vše kazí ten věk, ale když jsem byla mladší prostě jsem nemohla nějak otěhotnět, ikdyž se snažíme od 25 let. Tak ti držím palečky a určitě ti vše v pořádku dopadne 😉

baraka1
11. zář 2013

@alendariela já jsem byla také 30/8 na AMC a v době zákroku jsem měla dokonce hematom, toho bych se asi nebála oni ho vidí a píchnou v jiném místě. Nevím jestli je Harmony test podobný nebo stejný jako prenascen o tom se mi také zmiňovali a stál kolem 14000 Kč s tím, že je tam cca 1% možnost falešně pozitivního výsledku, ale ten jde potvrdit zase z plodovky. Pokud máš strach z hojení tak můžeš zkusit ten neinvazivní test a v nejhorším si ho můžeš nechat potvrdit odběrem kdyby to dopadlo špatně. Mě samotný odběr taky nebyl příjemný a cca 5 dní jsem se docela bála komplikací, taky už nejsem nejmladší, což tomu taky nepřidá 🙂. Držím palce

alendariela
23. zář 2013

@baraka1 ahoj, jen jsem chtěla napsat, že ten Harmony test nám dopadl dobře 🙂 .Tak doufám, že ty máš také jen dobré zprávy 🙂

baraka1
23. zář 2013

@alendariela Ahoj, tak to je super, gratuluji. U mě to dopadlo také dobře 🙂 a už jsem se zbavila i strachu z komplikací. Teď si to můžeme už jen užívat 🙂.

marvinka213
27. zář 2013

zdravím maminky i ty v očekávání. ráda bych se zeptala na amnio. včera jsem se rozhodla toto podstoupit kvůli zvýšenému riziku downa. Taky vzhledem k věku - 38. Má lékařka, která mi bude odběr dělat jede na dovču, tak to podstoupím v 15+3 tt. trochu mám obavy, jestli to není moc brzo. Má někdo zkušenost s takto raným odběrem? většinou se píše až po triple testech...díky

sdpetra
27. zář 2013

@marvinka213 Ahojky, amnio jsem podstoupila ze stejného důvodu, věk 38 a zvýšené riziko dawna. Dělali mi ho taky asi v 16tt. Výsledky jsem měla na druhý den, vše bylo ok a řekli mi i pohlaví. Držím palečky, ať vše dobře dopadne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru