Bolest moudráku v těhotenství, co na ni?

klara015
4. črc 2017

Ahoj holky jsem 23tt a zacal me bolet moudrak. Nejspis roste, ale pekne to boli. Zatim jsem teda schopna vydrzet bez prasku ale bojim se ze se to rozjede, nebo aby to nevyvolalo dalsi komplikace v tehu :(
Na trhani moudraku jsem mela jit uz davno, ale nejak sem to porad odkladala :/ a ted potvora zacne bolet.
Jsem objednana na vytrzeni moudraku hned po porodu, ale stejne nevim zda pujdu. Asi podle toho jak budu schopna a jak se budu po porodu citit 🙂
Myslite ze by treba bylo jit rozumne ted v tehu?nebo to proste nejak vydrzet a jit opravdu az po tom porodu?
dekuji za vsechny rady

terrorkax
4. črc 2017

Ja mela jit pred tehotenstvim na trhani na stomatochirurgii a ze strachu jsem nesla a uz se jednou taky ozval. Pomohlo mi cisteni peroxidem - mam vzdy hodne nateklou dasen, tak jsem pod ni opatrne vstrikla jehlickou peroxid a do rana byl klid. Zubar mi to vzdy jen takhle vycistil a taky to pomohlo 🙂 budu se muset odhodlat a nechat si ho vytrhnout po porodu :-/ pred tehotenstvim jsem mela hodne velky zanet, nepomahali zadne prasky a opravdu jsem trpela..zkus to podchytit v zacatku, radsi si zajit k zubari driv nez pak brat atb a modlit se at bolest konecne prejde

terrorkax
4. črc 2017

Jinak v tehu bych si trhat nenechala..mama mela s moudrakem velke problemy, nemohli zastavit krvaceni a brala dvoje atb..

klara015
autor
4. črc 2017

@terrorkax dekuji, tak to necham po tom porodu a snad uz se odhodlam 🙂 myslim ze jit ted k zubari je ale zbytecne ne?stejne nic asi nemuze , nebo ano?

terrorkax
4. črc 2017

@klara015 vycisti ti to..ale uvidis, jestli se to zatim vydrzet, tak to treba samo za par dni ustoupi, hodne to cisti, nekolikrat denne. Kdxby se to zhorsilo, tak urcite radsi jdi.. ja se s tim trapim uz od puberty, az ted mi rekli vytrhnout..ale mam strach no 😀

jade85
4. črc 2017

Taky doporučuju to čištění peroxidem, injekční stříkačkou s tupou kanylou kolem zubu nebo i pod dáseň, pokud je třeba trochu odchlíplá. Pomohlo to na chvíli hned po čištění a za pár dní jsem měla pokoj úplně 🙂

andelka
5. črc 2017

Já bych teda k zubaři šla.
Momentálně jsem 3 týdny po extrakci druhé osmičky. Na první jsem byla před 3 lety, takže taky jsem se dlouho odhodlavala. A už budu mít klid. Měla jsem je částečně pod dásní,takže stehy, antibiotika a Aulin.
Těhotenství a po porodu nejsou ideální období,ale potom už bych to moc neodkládala a budeš mít klid. Zánět může být horší než místní anestezie a léky ( které nebývají ani nutné)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru