Byly jste v těhotenství i u praktického lékaře?

dzejnule
20. bře 2017

Ahojte, byly jste během těhotenství i u PL nebo jste vše řešily s gynekologem? V případě, že jste byly u PL, co vše kontroloval nebo jaké testy dělal? Děkuji za odpověď 🙂

lassii
20. bře 2017

@dzejnule To je dobrá otázka, to by mě taky zajímalo 🙂

dzejnule
autor
20. bře 2017

@lassii Tak snad někdo odpoví 😀 🙂

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
barchen
20. bře 2017

@dzejnule
Byla jsem jednou u PL, na kardio vyšetření - EKG, (moje srdce, ne miminka a bylo to do 30.týdne těhotenství). Mám gynekoložku (soukromá), posílá všechny maminky na kardio bez ohledu na stav. Jinak pouze gynekologie.

lv
20. bře 2017

jo, byla jsem, zapsal do průkazky alergie, tlak, apod.

betelgeuzz
20. bře 2017

já měla v průkazce místo na potvrzení od PL, gynekolog mi říkal, abych si tam zašla, ale jen mi změřila tlak, poslechla srdce, žádné zdravotní problémy nemám, tak jen dala razítko do průkazky. Na EKG mě nikdo neposlal.

g_m
20. bře 2017

Já nebyla, šla jsem jen k zubařce a gynekoložka ani neříkala, že musím nebo bych měla.

eldrag
20. bře 2017

Ano byla jsem kvuli ekg, po porodu kvuli krvi a kontrole diastaze a psychice.

humra
20. bře 2017

Já byla u obvodního lékaře. Udělali mi tam preventivní prohlídku a naměřili EKG. Toť vše 🙂

bervidova
20. bře 2017

nestihla jsem si u PL ani sednout, jen mi dal razítko (takto i u prvního těhotenství) a šla jsem- žádné měření tlaku, EKG, nic-a nebude to proto, že by měl čerstvé informace z jiné mé prohlídky,máme ho i jako "závodního" a tyto prohlídky probíhají, bohužel, stejně. Na zubní jsem šla na svou prohlídku v sedmém měsíci a zároveň mi dala razítko do průkazky s tím, že spec.prohlídku v těhotenství nestihneme, že má plno a já nemám žádný problém.

eldrag
20. bře 2017

@bervidova takoveho doktora bych nahlasila, kontrola obvodniho lekare v tehotenstvi ma sve nalezitosti.😔 je smutne , ze to vetsina lekaru nedodrzuje

lassii
20. bře 2017

A ty prohlídky mi navrhne gynekolog? Nebo si mám k PL zajít sama s průkazkou?

barchen
20. bře 2017

@eldrag Nechci se těch lékařů zastávat, jsme různí lidé v každém povolání ale já třeba se k lékaři musím objednávat měsíce dopředu (Praha). Např. gynekoložka (soukromá - platím roční poplatek), měla zrovna v průběhu mého těhotenství tolik maminek, že nás stěží stíhala, dělala i mimo dobu (sama dělá i screeningy) a vybrat si třeba čas vyšetření aby člověk nemusel odcházet z práce, bylo nemožné a občas musela přeobjednat netěhotné pacientky, aby ty těhotné stihly včas screeningy. K mojí minulé obvoďačce byly lhůty taky několik měsíců, pak odešla do důchodu. K zubaři se objednávám 4-5 měsíců dopředu. Ano, nejsou to akutní případy, pouze standardní prohlídky ale s akutně natrženou šlachou jsem čekala taky hodiny na chirurgii. V malých městech je to mnohem horší, vím, že u nás už není ani dětská pohotovost, nejbližší je 70km. Zrovna nedávno jsme s mámou měly dlouhou diskuzi na téma lékaři - platby za nadstandard - platy lékařů vs. jejich vzdělání atd. protože každá to vidíme trochu jinak. Ale to je na jinou diskuzi, nechci tady spamovat 🙂

eldrag
20. bře 2017

@barchen jsem z prahy a takove objednavi phuty neznam. Obvodni mam skvelou a kamaradky doktorky co ted studuji takze mam info z prvni ruky. 😅 ano na kednoho lekare je spousta lidi, ale to ja v praci taky makam a musim se otacet a stihat....😂

fallingstars
20. bře 2017

U mě byla ta kontrola docela pečlivá, anamnéza, tlak, poslech dechu, zkontroloval záda plus udělal EKG (má v ordinaci). Dal mi A4 zprávu, kterou nosím v průkazce, plus razítko přímo do ní.

leymea
20. bře 2017

Me zatim gynekolozka rekla jen o zubarovi, tam uz jsem byla. Myslite, ze mi jeste rekne, abych si zasla k obvodnimu? 🙂

maqggienka
20. bře 2017

Byla jsem a udělala EKG a dala razítko do průkazky.

dokument
20. bře 2017

@dzejnule u PL jsem za celou dobu tehotenstvi nebyla ani jednou, a asi rok po porodu. A kdybych tam jednou nezasla kvuli tomu, ze pri kojeni tloustnu, aby mi udelal prevenci, tak tam nejdu dodnes, mam 3 roky po porodu. Je mi 40 a prvni (jedine) dite jsem mela v 37.

mississka11
20. bře 2017

@fallingstars já stejně. EKG, tlak, poslech, anamnéza, odběry, moč, prohlédla břicho a záda

dokument
20. bře 2017

@leymea myslim, ze ne, mne nerekli, ale ja jsem nemela jediny problem, snad, kdybys mela problemy tak jo.

benny7
20. bře 2017

já nebyla, respektive chodila jsem tam, jelikož jsem byla na neschopence po celou dobu u praktického lékaře a když jsem se ptala tak řekla, že to uděláme v 9 měsíci. To jsem nestihla, jelikož jsem s problémy chodila do porodnice od 30tt a tam mi řekli, že to není důležité, zubaře jsem stihla, ale také nikoho nezajímal. Dle mého to je, ale od porodnice a také od lékaře. Já mít nemusela.

leymea
20. bře 2017

@dokument problem jsem zadnej nikdy nemela, ted taky ne a snad ani nebudu mit, ale ja prave myslela, ze to je povinny 🙂 ale ja se tam ani nehrnu, prece jen nechci tam neco chytit, ale kdyz budu muset tak mi nic jineho nezbyva. Zatim me tam teda neposlala, tak uvidime 🙂

dokument
20. bře 2017

@leymea povinny to asi neni, ani ten zubar neni povinny, ale je to pro tebe dobry (zubar)

asojakova
20. bře 2017

Ja nebyla u PL ani pri jednom tehotenstvi

blahova_andrea
20. bře 2017

byla jsem pokaždé u PL, aby mi vyplnil kolonku v těhotenské průkazce. přeci jen se u porodu mohou hodit informace o tom, na co jste alergičtí, jaké léky berete, zda je možné očekávat nějaké komplikace. mě u toho pokaždé udělala rovnou preventivní prohlídku. nijak mě to neobtěžovalo. k zubařce jsem šla také. některým ženám se více kazí zuby, opět jsem to vzala s běžnou prohlídkou a dostala razítko do průkazky. k lékařům jinak nechodím, jen k těmto třem, ale zase tomuto základu nevidím důvod se vyhýbat

soleilll
20. bře 2017

@dzejnule K praktickému lékaři jsem během těhotenství chodila jen kvůli svým sezónním nemocem - chřipce a virózám přes zimu. Vzhledem k tomu, jak je výběr léčiv pro těhotné omezený, šla jsem to radši zkonzultovat, než bych nakoupila něco sama v lékárně. Naštěstí mě lékařka vždy na požádání vzala přednostně a nemusela jsem tak trávit hodinu v plné čekárně. Jinak, co se týká sekce a dalších speciálních vyšetření - to jsem řešila vždy s odborným lékařem - očařem, kardiologem, internistou, kam mi žádanku dal na vyžádání gynekolog.

jipe
20. bře 2017

u PL jsem v těhotenství nebyla, u zubaře ano (běžná preventivka). Já na tohle v průkazce ani žádnou kolonku nenašla a gyndr. nic neříkala

luckapol
20. bře 2017

Ano, byla jsem u PL na měření EKG, to pak zaspal do těhotenské průkazky.

verunka_korunka
20. bře 2017

Ano byla jsem u PL, dostala žádanku na EKG, poté mě prohlédla, zkontrolovala stetoskopem, změřila tlak, prohmatala břicho, zkontrolovala anamnézu, udělala zprávu a tu mám s sebou do porodnice. Mám ji schovanou v těhotenské průkazce.

drzticka81
20. bře 2017

Ja jsem sla oznamit tehotenstvi i k obvodnimu a sla jsem i k zubari (ale k tomu chodim pravidelne) -u druheho tehotenstvi jsem byla u obvodaka jako doma -furt nejake problemy s hrtanem apod., nakonec mi delal i predoperacni vysetreni na cs, ted mi ho bude taky delat 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru