Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zdenka35
3. bře 2016

@nafrnenaaa Blbější dotaz neznám!!!!

nafrnenaaa
3. bře 2016

@uhz ale to joooo, o tom zadna!!!! jen ty dvojcatka jsou tak rozkosny!!!!!!! 🙂

mandarinka11111
3. bře 2016

@nafrnenaaa doma mám tři kluky a v úterý se snad dozvím, co čekám.

nafrnenaaa
3. bře 2016

@zdenka35 diky za odpoved

nafrnenaaa
3. bře 2016

@mandarinka11111 to je hezkee ;))

uhz
3. bře 2016

@nafrnenaaa jako na fotce jo, ale musíš vidět taky ty problémy s často rizikovým těhotenstvím, nedonošenými dětmi, probdělými nocmi, různým režimem dětí... když už je člověk čeká, je samozřejmě rád, ale já si třeba asi uvědomuju, o co to bude oproti singl maminkám těžší.. ale zas doufám, že dvojitá starost bude i dvojitá radost 🙂

nafrnenaaa
3. bře 2016

@uhz ja vim, mam deti blizko za sebou, tak to vsechno znam 🙂

uhz
3. bře 2016

@nafrnenaaa no ale v břiše jsi je asi zaráz němela, že ;)

nafrnenaaa
3. bře 2016

@uhz no to ne, ale driv se mi narodily taky, a jen teda neznam to dvojity kopani no ;)))

zluva
3. bře 2016

@nafrnenaaa to nenu jen o dvojitym kopani. Bricho je mnohem vetsi nez u single mimi, organy vice stlacene a celkove pohyb a fungovani jako takove je narocnejsi. Srovnavam s prvni dcerou. Neznala jsem pri tehu s ni dychaci potize a ted lapu po dechu neustale, a to teprve koncim 21tt. Dcera se narodila ve 40+0tt a s dvojkama si to jeste 20 tydnu neumim predstavit. Tezko se toto vysvetluje. To je asi tak jako mit dite a nemit zadne. Ty pocity nekomu, kdo nerodil nepredas.

zoot
3. bře 2016

Tak, zeny, kojici polstar my brest friend uz je doma. Plna skrin holcicich oblecku 😀 A ono se to zmenilo na holku a kluka. Tak holt musim jeste vyprat par hadriku po synovi. Hlavy jsou stale dole, takze to zatim vypada na normalni porod. Pristi tyden jsem zvedava na miry, pred 14ti dny to bylo 1600holcicka a 1800kluk. Tentokrat mi detailni UTZ nedelali. Dneska jsem byla na navsteve u kamaradky, co ma 2M miminko, tak jsem si zase pripomnela, jakej jsou ty maly mimina nekdy vopruz 😀 Uz aby to melo pul roku 😀 Ba ne, jako je to hezky, ale jsem zvedava, jak budu zvladat chovat dva najednou a jeste k tomu uspokojovat potreby toho dvouletaka, co mam doma 😀 Asi se naucim vazat satek na dvojcata.. Pred nami je jeste cca 5 tydnu. tak tehotenstvi zdar!

plea
4. bře 2016

Tiež už mám My best friend doma, z bazáru MK 🙂. Bola to jedna z prvých vecí čo som kúpila. tak uvidíme, či bude naplno využitý, alebo to kojenie proste nepojde a zapadne doma prachom... Každopádne si myslím, že za pokus to stojí.

mishkacz
4. bře 2016

@zluva Naprosto s tebou souhlasim a uprimne nechapu tyhle ty „honby” za dvojcatky... Jo je to roztomile, ALE... o tom funeni mi ani nerikej. U predchozich dvou tehu ani nevedela, ze jsem tehotna, kdyby mi nerostlo brisko, ale proste az do porodu naprosto ok a ted? Zitra zaciname 32.tt a ja uz bych sla klidne rodit, ptz fyzicky uz to zacina byt fakt mega narocny. Vsak ono kdyz se to tak vezme, tak jsem sice 32.tt ale fyzicky je telo pod zatezi, jako bych byla s monotehu ve 40.tt a rekneme si to narovinu, bude hur :D :D
Jinak holky, dneska v noci se mi uz po nekolikate za posledni mesic zdalo, ze jsem 1.4. porodila :D Skoro aby si clovek myslel, ze to je nejake znameni ci co :D

zluva
4. bře 2016

@mishkacz To bude dobrej apríl :D Tak byla bys už 36tt, a to je naprosto dostačující i pro mimča. Mě má dr říkala, že mě i když neporodím dříve, déle jak do 38tt nenechá...dceru jsem měla císařem, myslím, že to tentotkát dopadne stejně. Ale neřeším to. Mléka jsem měla i po císaři dost a co se pohybování týče, taky vše bez problémů...však už jsem těch operací prošla dost a tahle byla s krásnou odměnou 😀 Když bude s dvojkama zase císař, bude odměna za něj dvojnásobná 😝

zluva
4. bře 2016

Jinak jsem holky zkoukla zahraniční videa a servery ohledně toho brest friend twin kojícího polštáře a fakt si ho chválej. je teda i jetej příšerně drahej, ale jsem rozhodnutá do něj investovat. Několikero maminek v Kanadě psalo, že jim nešlo tandemové kojení a když už to pomalu vzdávaly, tak si pořídily tento polštář a v poho. Zní to jako reklama, sama si to uvědomuju, ale za pokus to stojí a když to bude k ničemu, zase jej pošlu dál...ale jsem přesvědčená, že ho využijeme 😉

kamaxet
4. bře 2016

ahoj holky , my best friend polstar jsem jig koupila a jednoznačne mam z nej dobrý pocit , uvidíme v praxi ale mne pocity nelzou 🙂 tak si drzme vzajemne palce ja pujdu za 14 dní poprvé do podolí tak snad to bude v ramci normy čekáni na poradnu se vsim všudy . uz nevím kdo tady psal že ma schuzku s nejakou Mudr ohledne naplanovaní nebo proubehu porodu tedy v Podolí . napiste jak to prodbíhalo prosím díky

luwa_s
4. bře 2016

Ahoj holky. Tak ten kojící polštář pro dvojčata jsem si už také pořídila. Je to tedy něco ohromného 🙂. Ale vypadá dobře. Když si vzpomenu, jak jsem se všelijak kroutila a vypodkládala polštáři při kojení první dcery, záda bolela apod. tak tohle vypadá velmi pohodlně. Jak pro mě, tak i pro mrňata. Jak jsem četla dodatečně diskuzi, tak koukám, že jsme pořídily stejný kočár většinou - TFK Twinner (hnědá barva).

zluva
4. bře 2016

@luwa_s taky mame tfk v barve mudd 😆

mishkacz
5. bře 2016

Maminky, ktere mate/mely jste kocarek TFK TWINNER TWIST DUO, prosim radu... Viz foto nize, k cemu slouzi ten pasek (v cervenem kolecku) a k cemu ten hreb (v zelenem kolecku)?? To zelene bych si tipla, kdyz mate u sportaku nanoznik, tak se za to prichyti, aby nepadal?

kyticka86
5. bře 2016

Ahoj Holky, děkuju všem za rady. Gynekologa definitivně měním. Předevčírem jsem díky kvalitním kontrolám současného gynekologa skončila na pohotovosti, kde se doktor zhrozil, že tak brutální zánět snad ještě neviděl. ☹
Oběma bublinám se dařilo naštěstí dobře a měly předevčírem 15+1tt.
Nechápu, proč jsem ho nezměnila už hned na začátku. Tak se teď modlím, aby antibiotická mast zabrala a všichni tři jsme to zvládli ve zdraví

pavlapavlapavlapavla
6. bře 2016

@kyticka86 ty jo tak to je mazec. Jak pises - zmen ho urychlene. Drzim pesti, aby bylo vsechno v poradku ... co jsi mela za problemy, ze te to donutilo valit na pohotovost ?? Teda jestli se muzu zeptat ...

zluva
6. bře 2016

@kyticka86 asi jsem to trohu propasla, nevim nejak, co se resilo...zanet ceho mas?

studentka123
6. bře 2016

Moc moc prosím o vyplnění dotazníku…POUZE PRO AKTUÁLNĚ TĚHOTNÉ ŽENY..každý vyplněný dotazník mě posune kupředu k vysněnému titulu, tak pokud máte 10 minutek času pomozte mi…velké dík!!! http://www.survio.com/…9U5D1Y0X6F0Q

zluva
6. bře 2016

@studentka123 nezobrazuje se Ti to

keysi90
6. bře 2016

@studentka123 chyba stránky, odkaz mi nejde.

mandarinka11111
6. bře 2016

@studentka123 nejde mi to.

studentka123
7. bře 2016

Moc se omlouvám, špatně se mi sem zkopírovala adresa http://www.survio.com/survey/d/D9D9A9U5D1Y0X6F0Q
teď už by to mělo být v pořádku 🙂 moc Vám všem děkuji

zluva
7. bře 2016

@mishkacz ja Ti nevim ale kouknu na nejaky videonavod na you tube

mishkacz
7. bře 2016

@zluva Uz jsem nasla 😉

studentka123
7. bře 2016

POZOR ZMĚNA!!!
Byla jsem bohužel donucena vytvořit dotazník v jiném programu!!!
Moc moc prosím o vyplnění dotazníku…POUZE PRO AKTUÁLNĚ TĚHOTNÉ ŽENY..každý vyplněný dotazník mě posune kupředu k vysněnému titulu, tak pokud máte 10 minutek času pomozte mi…velké dík!!! http://goo.gl/forms/lzvj867fJx

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru