Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

tanapa1
30. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla
To je super teda, že to máte asi do té nemocnice blízko, já bych si nedokázala představit tam jezdit každý den máme to přes 100km do Olomouce, Takže bych děti asi nemohla vydět každý den. Takže to je pro mě noční můra, protože vůbec nevím jak bych to dělala. Zůstat bych tam asi taky nemohla tak dlouho protože doma mám dalších 5 dětí.
Takže se jen modlím ať tam děti vydrží co nejdéle a my mohli jít společně hned domu.
Držím palečky a mějte se pěkně a at holky pěkně rostou.

smallinka
30. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla jak říkáte. ...Já tam mela po týdnu celkem deprese a kdybych věděla že tam budu ještě min. 14 dní udělala bych to stejně. Nás pustili po 12 dnech tak se to dalo ale s manželem na pokoji. Tak ať jste zdraví a přibývate. Po porodu jde váha miminek o něco ještě dolů většinou ale pak to šlo rychle nahoru téměř co týden to kilo 😉 Mějte se hezky

ivanka86
30. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla musí to být těžké a je dobře, že to bereš relativně v pohodě. Určitě lepší, než se stresovat. Já mám jen strach, aby nám ta separace nějak nenarušila vztahy...ale vzhledem k tomu, že to asi nebude možné moc ovlivnit, bude asi lépe se tím nestresovat víc, než je nutné...

pavlapavlapavlapavla
30. kvě 2016

@tanapa1 no právě to taky nemáme nejblíž, a teď už tam taky každý den jezdit nebudeme. Přítel je v práci, takže už to nebude takové, ale budeme se snažit co nejčastěji. Doufám, že stav odloučení nebude trvat dlouho ☹

pavlapavlapavlapavla
30. kvě 2016

@smallinka já nemocnice přímo nesnáším ... a na to, aby mi někdo říkal jak a co a druhý mi to zase řekl jinak .. jak to na těch oddělení bývá mám času dost. No a holčičky už přibírat začaly, takže snad to půjde opravdu rychle, jiný problém u nich není, a pustí je co nejdřív domů.

pavlapavlapavlapavla
30. kvě 2016

@ivanka86 já se už jen těším až mi je pustí domů a toto beru jako nutné zlo. Víš ono v inkubátoru opravdu není nic moc co dělat s těma dětma. Užijeme si to všechno až doma 🙂

smallinka
30. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla držím pěstičky 🙂

pavlapavlapavlapavla
30. kvě 2016

@smallinka dekujuuuu 🙂

luckamb
30. kvě 2016

Ahoj holky, tak dnešní kontrola OK. Miminka rostou jako z vody. Jedno kopalo druhé do hlavy 😀 No a jedno se nám krásně ukázalo a je to holka jak lusk. To jsem viděla i já. Tomu druhému se moc nechtělo, ale paní dr. říkala, že se jí zdá, že to je kluk. (Ten je teda s otazníkem). TAkže jupííí.

odvarkova
30. kvě 2016

@luckamb krása. Gratuluji a už se nemůžu dočkat až budu vědět i já. Ale to bude až tak za měsíc. Na genetice. Můj dr nemá moc dobrý UZ tak to není vidět 🙂 a hlavně že se obě dětičky mají dobře 😉

zoot
30. kvě 2016

Cau holky, posilam zase po nejake dobe fotku s dvojcatky a starsim synem 🙂 Sice neni moc casu, ale verte, ze je to hlavne RADOST! 🙂

pavlapavlapavlapavla
31. kvě 2016

@zoot krasne deticky 🙂. Uz se tesim az budu mit holcicky u sebe 🙂

zluva
31. kvě 2016

@zoot uzasna fotka 😊 Je videt jak rychle ta miminecka rostou! Tak at jsou vsechny deticky zdrave a uzivate krasne leto! 🙂

pavlapavlapavlapavla
31. kvě 2016

holkyyyy chtěla jsem se zeptat jak to budete dělat se spaním dvojčátek. Máme dvě postýlky v podkroví v ložnici, ale potřebovala bych vyřešít spaní - ležení přes den o patro níž v obýváku. Přemýšlela jsem nad cestovní polohovací postýlkou (byly by obě dvě v jedné než vyrostou), akorát to polohovací lehátko je všude nosnost cca 9 kg, což se mi zdá málo. Prosím poraďte náhradní spaní - ležení ...

michaelabrazdilova
31. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla Já mám ta lehátka do 18kg, ale jedno mám od ségry a jedno od kamarádky, ale například jsem našla: http://detska-lehatka.heureka.cz/bright-starts-... Jsou sice o něco dražší, ale malá neteř si v tom seděla až do tří roků, když se třeba dívala na pohádky. 🙂

pavlapavlapavlapavla
31. kvě 2016

@michaelabrazdilova hmm taky jsem na ně koukala, ale já bych si spíš představovala tu cestovní postýlku nebo něco takového, protože za začátku je snesu z podkoví dolů a budou tam se mnou trávit nejvíc času .. ale moc děkujuuuu 🙂

bobule2015
31. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla já mám teda taky dvě lehátka, cestovní postýlky mám dvě ale ty jsem si nechala na chalupu, aby měli holky v čem spát 🙂 a ty lehátka mám taky do 18ti kilo... 🙂 polohovací, buď úplně rovný nebo pak i na sezení a tak... ale ta cestovní postýlka je asi lepší nooo.. i když pak ti začnou lozit a bude lepší je mít stejně na nějaký dece 🙂 a na spaní to stačí ta postýlka.. 🙂 koukni na bazar

michaelabrazdilova
31. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla jj pro začátek je cestovní postýlka k nezaplacení .. mám takovou větší, co pouzijes i jako ohradku potom... naštěstí jsem vše dědila 😀

michaelabrazdilova
31. kvě 2016

Holky, jak často jste od 19tt chodily na kontroly? Doktor říkal že i když nejsou komplikace, tak mě bude kontrolovat po 14 dnech. 🙂

bobule2015
31. kvě 2016

@michaelabrazdilova já jelikož jdu příští týden na genetiku na veliký ultrazvuk, to je 14dní po kontrole u mého dr, tak jdu až týdne po tom k němu... a jinak taky každých 14 dní 🙂 říkal, že pak po tom 21. týdnu už prý nebude nic zanedbávat a bude si mě pěkně hlídat 🙂

pavlapavlapavlapavla
31. kvě 2016

@michaelabrazdilova každýdch 14 dní 😀

tanapa1
31. kvě 2016

To bude pro mě asi tak optimální co 14 dní, teď jsem u doktora nebyla už 3 týdny a jsem z toho na nervi, že nevím zda jsou ty mé prďolky v pořádku.

mmaajjaa
31. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla Také jsem měla dvě postýlky v ložnici a jednu v obýváku, holky tam ležely v úhlopříčce asi do 5 měsíce. Lehátka jsme měli, ale víc se nám osvědčily autosedačky, holky se v nich naučily sami houpat a milovaly to. A navíc nehrozilo, že by vypadly, měla jsem je tam "zacvaklé". V lehátkách, které jsme měli v pokojíčku občas divočely a párkrát mi vypadly.... 😀

michaelabrazdilova
31. kvě 2016

@tanapa1 Já jsem do teď chodila každé tři týdny. Kdy máš další kontrolu?

tanapa1
1. čer 2016

@michaelabrazdilova Na kontrolu jdu v úterý 7.6. a už se nemůžu dočkat. Jen doufám, že je vše ok

michaelabrazdilova
1. čer 2016

@tanapa1 Určitě je. 🙂 Hlavně buď v pohodě. 🙂 Už ti roste bříško?

tanapa1
1. čer 2016

@michaelabrazdilova To jo, ikdyž si někdy říkám, že je to jen ten můj špek.

mazoretka24
2. čer 2016

Ahoj holky, jsem 12tyden a dnes mi dr prozatim potvrdil jednovojacne dvojcatka s jednou placentou. No to mam radost,asi to nejvic rizikove co muze byt,ze? Ma to nektera taky tak? Pristi tyden jdu na sreening do fakultky,tak tam mi jeste reknou co a jak.

luckamb
2. čer 2016

@mazoretka24 Tak držím palečky

luckamb
2. čer 2016

@mazoretka24 máte v rodině?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru