Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mimilela
19. črc 2016

@beatkaone, ted mi rikala kamaradka, ze muzou byt i ruzne pohlavi. Taky si to nemyslim, ale ze meli sousedy a ti meli jednovajecny a parecek. Taky cekam jednovajecne. Chtela jsem se zeptat, jestli miminka rostou stejne, protoze jsem slysela, ze se jedno muze prizivovat na druhem. A jak casto chodite na kontroly?

pavlapavlapavlapavla
19. črc 2016

@mimilela u jednovaječných dvojčat se to moc nestává. Mají mezi s sebou tolik spojek, že většinou rostou s malinkýma odchylkama stejně. TTTS syndrom hrozí spíše u dvojvaječných s jednou placentou. My měli mezi s sebou celé těhotenství minimální rozdíl. Nesmí být větší než 20 procent. Jsme jednovaječní s jednou placentou a bez amniální přepážky ... držím palečky s dvojčátkama 😉

odvarkova
19. črc 2016

@mimilela pokud jsou jednovaječná, nemůže to být páreček, protože se jedná o dvojčátka identická, totožná. Jednovaječná jsou z jednoho vajíčka a jedné spermie, které se v době dělení rozdělí na dvě. Dvojvaječná jsou dvě vajíčka a dvě spermie a každé z nich se vyvíjí samostatně už od počátku. Takže sousedi museli mít dvojčátka dvojvaječná. Mně dr říkal, že občas se stane, že jedno miminko roste na úkor druhého. A proto se to musí hlídat a jsou častější kontroly. Každé vícečetné těhotenství se bere jako rizikové. S těmi jednovaječnými ještě víc.
Držím pěsti ať vše máte v pohodě a ve zdraví 😉

beatkaone
19. črc 2016

@mimilela jednovsjecne maji vzdy stejne pohlavy maji stejny gen. Jinak s tim rustem je to na prd pokud mas mo-bi jako ja jedna placenta s prepazkou. Muze tam vzniknout problem ze jedno bude vic vyzivovane nez druhe a pak je problem myslim ze rozdil vshy do 20% doktori jen sleduji jinak se musi zakrocit. U nasich dvojcatek nastesti tento syndrom nepropukl a rostou priblizne stejne max do 10% rozdil. Budes vic sledovana ja chodila od zacatku vo tri nejdy i dva tydny na ultrazvuk.

beatkaone
19. črc 2016

@pavlapavlapavlapavla podle me nemas pravdu ttts syndrom hrozi u jednovsjecny h protoze maji jednu placentu u dvoj to nehrozi

beatkaone
19. črc 2016

@pavlapavlapavlapavla ta varianta bez prepazky je min rizikova nez s prepazkou tam ten syndrom opravdu hrozi minimalne

pavlapavlapavlapavla
19. črc 2016

@beatkaone jj máš pravdu nejrizikovější ohledně ttts syndromu jsou jednovajky s přepážkou

mimilela
19. črc 2016

@pavlapavlapavlapavla
@odvarkova
@beatkaone
Děkuji moc holky, zítra jdeme na screening a krev, takze jsem zvědavá a doufám, že vše dopadne dobře! Vždycky si čtu diskuze a jsem z toho akorát rozhozena! Tak jsem vždy ráda, že ze v diskuzi mě někdo trošku uklidní 🙂

odvarkova
19. črc 2016

@mimilela držím pěsti a dej vědět. Určitě bude vše ok 🙂

rarynka
19. črc 2016

Holky nevíte jak je to s pododnym u dvojčat?

rarynka
19. črc 2016

Holky nevíte jak je to s porodnym u dvojčat?

beatkaone
19. črc 2016

@mimilela drzim pesticky at je vse v poradku

pavlapavlapavlapavla
19. črc 2016

@mimilela DRZIM PESTI :D

pavlapavlapavlapavla
19. črc 2016

@rarynka hmmm. Musite mit nejaky jejich koeficient prijmu. My na nej nedosahli. Jsou to ubozaci !!!!

rarynka
19. črc 2016

Mě to přijde šílený,mit tu samou mateřskou nebo rodičovskou jak.na jedno dítě tak na dve. Tak jestli se alespoň dostává Porodné,kdyz jsou dvě

zoot
19. črc 2016

@rarynka s po rodným u dvojcat je to stejný jako u mono deti.. Dostaneš ho pouze pokud příjmy v cele rodině (nepočítá se do toho např rodičovský příspěvek) nepřesáhnou za poslední čtvrtletí pred porodem určitý násobek životního minima. A počítají se do toho vsechny osoby v rodině, takže i deeti, na které to porodné žádáš. Na netu je kalkulačka, můžeš si to zkusit vypočítat. Pri prvním dítěti jsme na nej nedosáhli, ale ted, protože je nás 5 a měli jsme menší příjem, nám ho dali ;) Kazdopadne se to vyplatí zkusit

mimilela
20. črc 2016

@odvarkova
@beatkaone
@pavlapavlapavlapavla
Holky, tak to máme za sebou, vše je v pořádku a tam kde má být i krev negativni. A paní doktorka říkala, že to s největší pravděpodobností budou holky 🙂. A přikládám i foto z ultrazvuku já se ráda kocham cizíma.

odvarkova
20. črc 2016

@mimilela super 🙂

nukyna
20. črc 2016

@rarynka Tak mateřskou máš s dvojčaty delší. Tak já to beru tak, že s dvojčaty budu doma tři roky kdežto s dvěma dětmi za sebou bych byla šest let a protože mam plat výrazně vyšší než rodičovskou tak jsou pro mě dvojčata i finančně výhodnější ☺

beatkaone
20. črc 2016

@mimilela to je krasa

mimilela
20. črc 2016

Ale tahle fotka, vypadá jak z hororu :D

milovnikkoni
21. črc 2016

Ahojky děvčata. Máme potvrzená dvojvaječná dvojčátka. Tato zpráva přišla včera, takže velké překvapení a zatím jsem spíše vyplašená, ale už se to začíná srovnávat. Jsem v 6tt, špatně mi je už týden (bohužel u časně ráno) a bříško už roste. Prostě mazec! 🙂

pavlapavlapavlapavla
21. črc 2016

@milovnikkoni gratulace 😀 😀 a hodně zdravíčka 😀

tanapa1
21. črc 2016

@odvarkova holky zapojím se do vaší diskuze a musím nesouhlasit. Také jsem si myslela, že když jsou to jednovaječná tak to je vždy stejné pohlaví, ale někde jsem se dočetla, že se může u jednovaječných stát, že zmutuje u jednoho plodu nějaký gen a pak se může stát, že jsou každý jiného pohlaví a také nám to potvrdil i lékař.

Jinak jak se máte? My jsme teď v úterý a středu udělali s naším nejmenším 3roky pokus, zda to bez nás zvládne. Byla u nás babička tak jsme toho využili a vyjeli do Olomouce za známíma bez něj. Malý to bez problému zvládl i přes noc a já si mohla na chvilku od mého závisláka odpočinout. To vám byl klid až jsem nevěděla co nudou dělat. 😅

odvarkova
21. črc 2016

@milovnikkoni gratuluji a přeji pohodu, ať tě nevolnosti moc netrápí 😉

odvarkova
21. črc 2016

@tanapa1 tak to je nový poznatek a asi se to stane hodně málokdy. Dr mi říkal, že u jednovajek to není možné. Ale příroda je mocná 😉
Jinak se mám celkem fajn. Až na pár potíží v rodině. V uterý jedu na test na cukrovku, fuj. Ale raději to podstoupím, strašně moc piju, tak ať mám jistotu. Miminka rostou jak mají a na kontrolu jedu až 8.8. Nemůžu se dočkat, až je zas uvidím. Chceme jet i na 4D a vzít sebou maminku, aby taky přišla na jiný myšlenky po tátově smrti. A taky proto, že pořád nevěří, že to budou holky 😀

luckamb
21. črc 2016

@odvarkova já planuju cukr na čtvrtek. Vůbec se mi nechce. Na lačno, ráno a to čekání.

beatkaone
21. črc 2016

@tanapa1 tak to je tajimave a asi oprevdu spis vzacne

odvarkova
21. črc 2016

@luckamb taky mi vadí, že pojedu 30 km nalačno a budu muset čekat tak dlouho, než se najím. Ale jinak já si tam vezmu deku, co háčkuju do kočárku. Jen tak tam sedět nemůžu. To pak přemýšlím nad tatínkem a brečím. Musím něco dělat. A vodu mi teda taky nezakážou, jinak jim tam sebou seknu, a chtěla bych vidět, jak by to moje tělo zvedali 😀

mimilela
21. črc 2016

Holky, jaké kupujete velikosti body do porodnice?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru