• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme dvojčata

23. září 2017 
@beatkaone, ted mi rikala kamaradka, ze muzou byt i ruzne pohlavi. Taky si to nemyslim, ale ze meli sousedy a ti meli jednovajecny a parecek. Taky cekam jednovajecne. Chtela jsem se zeptat, jestli miminka rostou stejne, protoze jsem slysela, ze se jedno muze prizivovat na druhem. A jak casto chodite na kontroly?
19. črc 2016 ve 12:56  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimilela u jednovaječných dvojčat se to moc nestává. Mají mezi s sebou tolik spojek, že většinou rostou s malinkýma odchylkama stejně. TTTS syndrom hrozí spíše u dvojvaječných s jednou placentou. My měli mezi s sebou celé těhotenství minimální rozdíl. Nesmí být větší než 20 procent. Jsme jednovaječní s jednou placentou a bez amniální přepážky ... držím palečky s dvojčátkama :wink:
19. črc 2016 ve 13:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mimilela pokud jsou jednovaječná, nemůže to být páreček, protože se jedná o dvojčátka identická, totožná. Jednovaječná jsou z jednoho vajíčka a jedné spermie, které se v době dělení rozdělí na dvě. Dvojvaječná jsou dvě vajíčka a dvě spermie a každé z nich se vyvíjí samostatně už od počátku. Takže sousedi museli mít dvojčátka dvojvaječná. Mně dr říkal, že občas se stane, že jedno miminko roste na úkor druhého. A proto se to musí hlídat a jsou častější kontroly. Každé vícečetné těhotenství se bere jako rizikové. S těmi jednovaječnými ještě víc.
Držím pěsti ať vše máte v pohodě a ve zdraví :wink:
19. črc 2016 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mimilela jednovsjecne maji vzdy stejne pohlavy maji stejny gen. Jinak s tim rustem je to na prd pokud mas mo-bi jako ja jedna placenta s prepazkou. Muze tam vzniknout problem ze jedno bude vic vyzivovane nez druhe a pak je problem myslim ze rozdil vshy do 20% doktori jen sleduji jinak se musi zakrocit. U nasich dvojcatek nastesti tento syndrom nepropukl a rostou priblizne stejne max do 10% rozdil. Budes vic sledovana ja chodila od zacatku vo tri nejdy i dva tydny na ultrazvuk.
19. črc 2016 ve 14:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pavlapavlapavlapavla podle me nemas pravdu ttts syndrom hrozi u jednovsjecny h protoze maji jednu placentu u dvoj to nehrozi
19. črc 2016 ve 14:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlapavlapavlapavla ta varianta bez prepazky je min rizikova nez s prepazkou tam ten syndrom opravdu hrozi minimalne
19. črc 2016 ve 14:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beatkaone jj máš pravdu nejrizikovější ohledně ttts syndromu jsou jednovajky s přepážkou
19. črc 2016 v 15:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pavlapavlapavlapavla
@odvarkova
@beatkaone
Děkuji moc holky, zítra jdeme na screening a krev, takze jsem zvědavá a doufám, že vše dopadne dobře! Vždycky si čtu diskuze a jsem z toho akorát rozhozena! Tak jsem vždy ráda, že ze v diskuzi mě někdo trošku uklidní :slight_smile:
19. črc 2016 v 17:26  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mimilela držím pěsti a dej vědět. Určitě bude vše ok :slight_smile:
19. črc 2016 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky nevíte jak je to s pododnym u dvojčat?
19. črc 2016 ve 20:51  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nevíte jak je to s porodnym u dvojčat?
19. črc 2016 ve 20:52  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimilela drzim pesticky at je vse v poradku
19. črc 2016 ve 21:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
19. črc 2016 ve 21:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rarynka hmmm. Musite mit nejaky jejich koeficient prijmu. My na nej nedosahli. Jsou to ubozaci !!!!
19. črc 2016 ve 21:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě to přijde šílený,mit tu samou mateřskou nebo rodičovskou jak.na jedno dítě tak na dve. Tak jestli se alespoň dostává Porodné,kdyz jsou dvě
19. črc 2016 ve 21:39  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@rarynka s po rodným u dvojcat je to stejný jako u mono deti.. Dostaneš ho pouze pokud příjmy v cele rodině (nepočítá se do toho např rodičovský příspěvek) nepřesáhnou za poslední čtvrtletí pred porodem určitý násobek životního minima. A počítají se do toho vsechny osoby v rodině, takže i deeti, na které to porodné žádáš. Na netu je kalkulačka, můžeš si to zkusit vypočítat. Pri prvním dítěti jsme na nej nedosáhli, ale ted, protože je nás 5 a měli jsme menší příjem, nám ho dali ;) Kazdopadne se to vyplatí zkusit
19. črc 2016 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@odvarkova
@beatkaone
@pavlapavlapavlapavla
Holky, tak to máme za sebou, vše je v pořádku a tam kde má být i krev negativni. A paní doktorka říkala, že to s největší pravděpodobností budou holky :slight_smile:. A přikládám i foto z ultrazvuku já se ráda kocham cizíma.
20. črc 2016 v 17:30  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
20. črc 2016 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rarynka Tak mateřskou máš s dvojčaty delší. Tak já to beru tak, že s dvojčaty budu doma tři roky kdežto s dvěma dětmi za sebou bych byla šest let a protože mam plat výrazně vyšší než rodičovskou tak jsou pro mě dvojčata i finančně výhodnější :relaxed:
20. črc 2016 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimilela to je krasa
20. črc 2016 v 18:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale tahle fotka, vypadá jak z hororu :D
20. črc 2016 v 18:12  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata. Máme potvrzená dvojvaječná dvojčátka. Tato zpráva přišla včera, takže velké překvapení a zatím jsem spíše vyplašená, ale už se to začíná srovnávat. Jsem v 6tt, špatně mi je už týden (bohužel u časně ráno) a bříško už roste. Prostě mazec! :slight_smile:
21. črc 2016 v 15:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@milovnikkoni gratulace :grinning: :grinning: a hodně zdravíčka :grinning:
21. črc 2016 v 16:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@odvarkova holky zapojím se do vaší diskuze a musím nesouhlasit. Také jsem si myslela, že když jsou to jednovaječná tak to je vždy stejné pohlaví, ale někde jsem se dočetla, že se může u jednovaječných stát, že zmutuje u jednoho plodu nějaký gen a pak se může stát, že jsou každý jiného pohlaví a také nám to potvrdil i lékař.

Jinak jak se máte? My jsme teď v úterý a středu udělali s naším nejmenším 3roky pokus, zda to bez nás zvládne. Byla u nás babička tak jsme toho využili a vyjeli do Olomouce za známíma bez něj. Malý to bez problému zvládl i přes noc a já si mohla na chvilku od mého závisláka odpočinout. To vám byl klid až jsem nevěděla co nudou dělat. :sweat_smile:
21. črc 2016 v 17:26  •  7 dětí - čeká miminko, termín má v listopadu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@milovnikkoni gratuluji a přeji pohodu, ať tě nevolnosti moc netrápí :wink:
21. črc 2016 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tanapa1 tak to je nový poznatek a asi se to stane hodně málokdy. Dr mi říkal, že u jednovajek to není možné. Ale příroda je mocná :wink:
Jinak se mám celkem fajn. Až na pár potíží v rodině. V uterý jedu na test na cukrovku, fuj. Ale raději to podstoupím, strašně moc piju, tak ať mám jistotu. Miminka rostou jak mají a na kontrolu jedu až 8.8. Nemůžu se dočkat, až je zas uvidím. Chceme jet i na 4D a vzít sebou maminku, aby taky přišla na jiný myšlenky po tátově smrti. A taky proto, že pořád nevěří, že to budou holky :grinning:
21. črc 2016 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@odvarkova já planuju cukr na čtvrtek. Vůbec se mi nechce. Na lačno, ráno a to čekání.
21. črc 2016 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tanapa1 tak to je tajimave a asi oprevdu spis vzacne
21. črc 2016 v 19:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckamb taky mi vadí, že pojedu 30 km nalačno a budu muset čekat tak dlouho, než se najím. Ale jinak já si tam vezmu deku, co háčkuju do kočárku. Jen tak tam sedět nemůžu. To pak přemýšlím nad tatínkem a brečím. Musím něco dělat. A vodu mi teda taky nezakážou, jinak jim tam sebou seknu, a chtěla bych vidět, jak by to moje tělo zvedali :grinning:
21. črc 2016 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jaké kupujete velikosti body do porodnice?
21. črc 2016 v 19:38  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek