Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rarynka
7. pro 2016

@milovnikkoni já mám kluka taky hlavičkou dole asi od 30 tt. Ale říkali mě že tak do 34-35 tt se můžou ještě otočit,jak se jim zlíbí. A nakonec to holčička neudělala. Tak o to bude větší vzruso😉

milovnikkoni
12. pro 2016

Ahojky děvčata. Ráda bych se s vámi podělila o výbornou zkušenost s jablečným octem. Kvůli pálení žáhy jsem nemohla jíst, pít ani ležet. Nic nezabíralo, tabletky vůbec, soda jen na chvíli. Manžel přinesl bio jablečný ocet a dnes jsem i ujídala při pečení cukroví a nic.

kure18
13. pro 2016

Holky zdravím Vás. Dobrá rada na pálení žáhy. Já sním vždy trochu mandlí. Mně to pomáhá, ale pak se to někdy vrátí nebo před spaním pálí zase. Ale není to tak strašné jako ty bolesti. Volala jsem k doktorovi, že přijdu o týden dříve na kontrolu. Tak jdu zítra i na krev. Jinak jsem dostala doporučení od oční lékařky na porod císařem. Byla jsem letos v březnu na laserové operaci kvůli a mám ztenčenou rohovku, protože jsem měla hodně dioptrií. Tak se budu s doktorem domlouvat na postupu.

milovnikkoni
16. pro 2016

@kanka80 zdravím... dnes jsem byla na první kontrole v rizikové poradně a vím váhy. Holčička 1100g a chlapeček 960. už na začátku těhu mi bylo řečeno, že holčička (A) je starší.

nikinelinaty
16. pro 2016

Holky omlouvám se,že rusim v diskuzi
Jsem.nervozni v pondělí jdu na první ulz je to moje 5x těhotenství 2deti nemám a 2 mám a máme v rodině dvojčata
Je už velká pravděpodobnost?
Bývalý dr mne strašil

A mne nějak popadá strach že tehu test byl poz už 24 den že někdo má pídí carku až po spozdeni proti mně
Ale snad ne

Obě nepovedené byly rizikové a nedosáhla sem to
Takže mne ti znervózňuje

Už i bříško roste,což přece není ani možný ale možná sem napita ;))

kanka80
17. pro 2016

@milovnikkoni Ahojky 😘 já jdu na kontrolu v úterý, tak jsem zvědavá jak ty moje mimi taky porostly 😉 jsou to nezkuteční ďáblíci, tak snad se v břichu vydovádí a pak po porodu budou zlatíčka 😍
To jsi asi vyjímka, že máš větší holčičku. Doktorka mi říkala, že je vždycky větší chlapeček. Ale u tebe to jsou jen nepatrné deka 🙂
Jinak jsem čím dál víc nemotorná a třeba včera jsem se jen válela u TV 😖 protože dcera je u babičky a bude tam až do dnešního odpoledne, tak mám trochu klid 😇

kanka80
17. pro 2016

@nikinelinaty Držím ti pěsti na pondělí, ale asi tam ještě nebudou vidět dvě miminka, mě to řekli až v 8.týdnu 😉 však uvidíš

milovnikkoni
17. pro 2016

@kanka80 Já si taky říkám, že mám v břiše asi vetřelce, jak se mi hýbe břicho. Prý mám plodové vody dost, tak je jim tam dobře. Neohrabaná jsem děsně, hlavně se už nepředkloním vůbec a ze dřepu se mi špatně vstává, tak je to takové všelijaké. Už jsem vyřadila boty náročné na zapínání. 🙂 Vypozorovala jsem, že každou noc kolem půl čtvrté se začnu děsně potit a mrňousové se probudí. To bude asi náš vstávací čas 😀

milovnikkoni
18. pro 2016

@rarynka hezké dopoledne... když tak na to koukám a počítám, už musí být dvojčátka na světě. Snad je vše v pořádku a máte se k světu. Přeju krásné předvánoční dny 🙂

kure18
18. pro 2016

Zdravím všechny. Středeční kontrola byla v pořádku. Čípek drží pořád stejně. Kluci se tam mají moc dobře. Ve středu vážili 1800 a 1850 g. Až mě to překvapilo, že přibrali za 2 týdny každý 600 g. Jinak je možné, že u dvojvaječných holčička váží více. Mám známou, které holčička vážila při narození skoro o 500 g více než chlapeček. Trochu jsem se informovala v lékárně kvůli těm bolestem, protože ten můj doktor neporadí vůbec nic. Tak jsem začala užívat šumivý vápník. Prý můžu 1000 mg za den. Mělo by to trochu polevit. A od bolesti si můžu vzít Paralen. Docela se to dá teď vydržet, takže nechci zbytečně užívat. V pátek jsem měla půlku. To jsem měla i zvýšenou teplotu. A včera večer jsem musela taky užít. Přeji Vám krásný a pohodový konec roku.

nikinelinaty
18. pro 2016

@kanka80 raději bych 1 bojím se komplikací
Tak sem celá nesvá 🙂/

nikinelinaty
19. pro 2016

Holky tak ulz za mnou mám smíšené pocity
Nevim zda byt šťastná a v klidu
Hned mi to bylo jasné.
Pustila ulz a 2 kuličky
Z toho 1 je plná odpovídá na den 6+2 má srdíčko a další dutinka je menší a plod je málo patrný bez sdicka
Napsala mi syndrom mizijiciho dvojčete

Holky nevezme mi to zdravé miminko ;(
Jdu na posouzení 29.12 co ti udělalo ale myslí si že zanikne že ho větší utlači

nukyna
19. pro 2016

@nikinelinaty nemusíš se strachovat určitě to jedno není ohrožený. Je to docela běžné... Někde jsem četla, že ve skutečnosti každé osmé těhotenství začíná se dvěma dutinkami a holt většinou vydrží jen to silnější, to druhé se časem vstřebá. I když je to škoda, dvojčata jsou super😀

zoot
19. pro 2016

Cau holky, po delsi dobe si ctu diskusi - posledni stranku. Jen chci rict k tem vahovym odhadum - moc se na to nevazte. Mne celou dobu tvrdili, ze miminka jsou temer stejne. Pri poslednim UTZ (asi tyden pred porodem) mely odkad obe kolem 2,8kg. A nakonec se chlapecek narodil s 3,3 a holcicka 2,3kg 😀 Takze je to hoooodne orientacni. 🙂 A pritom holcicka byla evinentne mensi, mensi obvod hlavicky, telicko. Kdo vi, kde udelali soudruzi chybu.. Proste, neda se na to spolehat 🙂 A podle me to neni ani tak dulezite 🙂

nikinelinaty
19. pro 2016

@nukyna manzel se modli at mame 1 já se modlím ať nezanikne to zdravý co odpovídá týdnu!:(
Takže mám po svatkach toto se nám ještě z 5 těhotenství nestalo
Ty jeho spermie nebyly lenivý oni zaktivneli 🙂)

kure18
19. pro 2016

@nikinelinaty Já myslím, že to starší vydrží a budete mít 1 krásné miminko. Je lepší, když to přijde hned na začátku těhotenství, než později, když už se těšíte na 2 mimča. Přeji hodně síly a klidu.

kanka80
20. pro 2016

@nikinelinaty Ahojky, já byla na ultrazvuku v 7.týdnu a doktorka tam viděla jen jedno srdíčko, v 8.týdnu už byly vidět obě 🙂 Kdy máš další kontrolu? Třeba všechno dobře dopadne a budete mít dvě 😘 Moc držím pěsti a hlavně se nestresuj ❤

kaczenka2
20. pro 2016

@zoot Tak my máme zatím i rozměry těsně stejné 🙂 A váhové odhady, taky moc neřeším, ono to je stejně jen odhad 🙂

nikinelinaty
20. pro 2016

@kanka80 ty mas dvojčátka?Moc děkuji za povzbuzení ten 1 Vacek je kousek menší než ten druhý si myslí že zanikne
Já se no nestresuju ale víš co bojím se ať se udrží 1 bobek
Tak je to takový jiný aby byl v pořádku

sipkovarose
20. pro 2016

@nikinelinaty taky jsem měla jeden menší a doktor říkal že je možné že zanikne a naštěstí je tam😉je to dar ❤ a když už se mi uhnízdily 2 tak je chci obě,měla jsem o ně strašnej strach.když tak mrkni do alba mám tam ultrazvuk😉

kanka80
20. pro 2016

Ahoj holky, tak po dnešní kontrole vše v pořádku 😘 Kluk má odhad 1209g a holčička 1051g 🙂 rostou jak z vody a doktorka říkala, že jsou dokonce nadprůměr 😉

andyska09
20. pro 2016

Preji vsem hezke svatky a hlavne pohodu.tem co cekaji dvojcatka-uzijte si jeste klidecek a tem co uz je maji aspon chvili klidu 🙂)
A ke komunikaci vyse/drz se!!jedno ci dve/hlavne ZDRAVI!!

nikinelinaty
20. pro 2016

Já mám 1 dutinku s 6+2 a druhá odpovídá mín a plod nebyl patrný, ale je prý dobře, že mám každý váček zvlášt. Že by neměl ohrozit toho zdatného jsou pdo sebou, nemám to na fotce, asi mně nechtěla lákat, myslí si fakt že zanikne.
Ale já byla tak nesvá, že mně objednala ještě letos 29/12 na KO už v 8 ráno
To bude práce tak brzo jet.

Já byla tak zmatená ze 2 dutinek, že jsem odnesla domů i sítovaný nazouváky a nevrátila je do koše.

luckamb
20. pro 2016

@nikinelinaty držím palce, koukám, ze kdyz to.klapme, tak máš jako my třetí dítko 2x 😂

nikinelinaty
20. pro 2016

@luckamb my o 2 přišli těsně před porodem toto je 5 miminko;(
A modlím se o něj moc se bojím i to 1 ať to co si možná nevede nevezme ti zdravé;(
Ale nemělo by dle netu a dr jej ohrozit

Další ulz budeme chytřejší
Dr by byla raději s 1 dítětem než mne vést rizikovou a 2.
Manžel je na nervy už teď on se nebojí o to velké ale že se chytnou obě a že bude i nivy auto a že se zblazdnime doma;)))

kure18
21. pro 2016

@luckamb my taky a sranda byla, že ještě týden předtím, než jsme se dozvěděli, že jsou tam 2 jsme s manželem říkali, že 4 děti bychom nechtěli, že to už je moc 🙂. Pro manžela i to 3 bylo nad hlavu. A pak jsem se jen modlila, aby tam ty 2 vydržely v pořádku a modlím se pořád, aby byly obě zdravé.

luckamb
21. pro 2016

@kure18 přesně, taky jsme si dělali srandu a ani ve snu nás nenapadlo, ze to sranda není 😂😂

milovnikkoni
21. pro 2016

@luckamb zdravím... koukala jsem, že se holčičky narodily 34+6. Bylo všechno v pořádku? A jak dlouho jste byly v nemocnici?

luckamb
23. pro 2016

@milovnikkoni ahoj, jj vše bylo v pořádku od začátku i samy dýchaly. A v porodnici jsme byly 12 dní. Kvůli přibírání. Zhubly na 2kg. No a teď už mají 4.5 😂

petacejk
9. led 2017

Zdravím dámy, jak se blížím do cílové rovinky, říkala jsem si, že se musím také zapojit a nejen číst 🙂 Všimla jsem si, že je nás tu více s březnovým termínem, budu ráda, když se podělíme o zážitky. Jak to zvládáte? Já v posledních týdnech už docela pociťuji zhoršující se subjektivní potíže - obrovské bříško, bolest kyčlí, pálení žáhy, zadýchávání se a velká únava, některé dny více, to pak mírně propadám panice, jak to vydržím další měsíce, dnes třeba méně 🙂 Objektivně je naštěstí vše důležité v pořádku a (pravděpodobně) holky mají podle poslední kontroly z pátku už cca 1,3 kg ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru