Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kanka80
10. led 2017

@petacejk Ahojky, já jdu dnes na třetí screening, tak snad bude můj páreček v pořádku ❤
Termín sice mám v březnu, ale budu mít plánovaného císaře podle průtoků, tak počítám, že miminka budou na světe už v únoru 😉
Taky už jsem jak hroch, břicho den ode dne větší a větší, aktuálně asi 125cm 😖
To máš holčičky menší, já měla váhové odhady ve 28.týdnu kluk 1200g a holka 1050g 🙂

petacejk
10. led 2017

@kanka80 Držím palce, ať vám to dnes dobře dopadne. 😉 A ať mimča v bříšku co nejdéle vydrží. Se mnou zatím doktor otázku porodu zatím vůbec neřešil, tak jen sama počítám s tím, že to trochu dříve skoro určitě bude a způsob se ještě uvidí.
Jinak, přes bříško mám "jen" bez pár cm metr, ale při mých 158 cm to docela stačí, jsem zvědavá, kam až se dostaneme 🙂

milovnikkoni
10. led 2017

Ahoj děvčata s brezňátky. Já byla na kontrole před týdnem,ultrazvuky v pořádku, miminka kolem 1400g, tlačí,kde můžou. Holčička už je připravena k porodu, hlavu má na brance, takže palpačně se to doktorce nezdálo. Proto klidový režim na lůžku. ☹ Ale ležet mi Teda vůbec nevyhovuje. Noci jsou nejhorší. Spím hodně málo. Teď se mi k tomu přidaly průjmy, bolí žaludek. Na miminka se moc těšíme, určitě se termínu v březnu nedočkáme.

petacejk
10. led 2017

@milovnikkoni ajaj, tak to ti upřímně nezávidím ☹ Pěkně se držte co nejdéle pohromadě. Sice to v leže nebude nic příjemného ani zábavného, ale pořád asi lepší než nemocnice. A hlavně, že jsou prckové v pořádku 🙂
Mně ty naše připadají, že se taky snaží dostat ven, ale nějak si nechtějí nechat vysvětlit, že přes pupík to prostě nepůjde 🙂 Ani nevím, jak tam jsou, byla jsem přesvědčena, že KP, ale podle zprávy hlavičkou, tak se na to musím příště vyptat ...

kanka80
10. led 2017

Ahoj holky, tak po dnešním screeningu kluk má 1665g a holka 1553g, akorát u holčičky se začínají horšit průtoky, tak ve čtvrtek mám další kontrolu a pak v úterý. Snad to bobci vydrží ještě nějaký ten týden, aby jim stihly dozrát plíce. Prý zatím budu chodit ambulantně a kdyby se to hodně horšilo, tak by si mě nechali ležet v nemocnici☹

petacejk
10. led 2017

@kanka80 Koukám taky nic moc ☹ Držte se. Ale aspoň, že je to podchycené a hlídají to.

milovnikkoni
11. led 2017

@petacejk s tím pupíkem to mám stejně. Mám pocit, že mi holčička jednou procpe ty nohy pupikem 🙂 chlapečka mám na straně,ten mi akorát občas tlačí na žebra,ale je tam lépe uložený. Doktorka právě říkala, ať radši ležím doma,než abych pak čekala měsíc na porod v nemocnici. Ale když si vzpomenu,jak mi bylo zle na začátku,tak to je v pohodě 😀

milovnikkoni
11. led 2017

Děvčata, pro pobavení, komu u nás bude velké bříško asi chybět nejvíce 🙂

petacejk
11. led 2017

😅 takto pod dekou to vůbec na 31. týden nevypadá ...
u nás se musela jedna kočka přeorientovat na manžela - je to těžkotonážní nemehlo, takže má na bříško zákaz - a druhou to nikdy nebralo

tinaprofi
11. led 2017

34 tt a jedem z kopce...nevím jak vám, ale mě to břicho fakt chybět nebude...:D

petacejk
11. led 2017

proooč? vypadáš spokojeně 😎

kanka80
11. led 2017

@tinaprofi Jé tobě to sluší 👍 💃

milovnikkoni
11. led 2017

@ tinaprofi takhle bych chtěla vypadat ve 34. 😀

tinaprofi
11. led 2017

Prece nebudu na fotce brecet 🙂)))) je to zahul...vsak maminy od dvojcat vedi 🙂))

milovnikkoni
12. led 2017

@tinaprofi no já jsem dostala hormony na udržení, takže jsem brečela skoro celý minulý týden 😀

kanka80
13. led 2017

Holky já byla včera na kontrole s těma průtokama a zlepšily se, tak jsem za to ráda 🙂 a cukrovku mám taky v normě😇

petacejk
13. led 2017

to je super 👍

milovnikkoni
18. led 2017

Hezký sluníčkový den... včera jsem byla na kontrole a doktorka na mě vybalila záludnou otázku... Už jste přemýšlela, jak chcete rodit? Tak se rozpoutala sáhodlouhá debata o tom, jak to vidím já a jak to vidí doktoři. Vždy jsem chtěla přirozený porod, měla jsem vybranou porodnici, ale s dvojčátky to nejde tak, jak jsem si před otěhotněním představovala. Nejsem hloupá, abych vědomě ohrožovala miminka nebo sebe, ale myslím, že nutit mi horem dolem císaře, když je vše v pořádku, není třeba. A když paní doktorka řekla, že to je dnes běžná praxe, málem jsem vyletěla z kůže. Přitom ví, že jsem zvažovala porod jinde a mám sepsaný i porodní plán. Co si o tom myslíte? Podotýkám, že miminka jsou zdravá, dobře prospívající, včera měřená 1730g a 1750g, ideálně hlavičkami dolů. Já jsem zdravá, krevní testy naprosto v pořádku, bez cukrovky, otoků, tlak 120/70. Jen beru hormony na udržení, protože mám měkké hrdlo a chtěli vyloučit předčasný porod.

nukyna
18. led 2017

@milovnikkoni Tak to máš nastavený asi tak jak jsem měla já. Do rizikový poradny jsem chodila do motola a tam řekli, že kluci půjdou v 37. tt ven císařským řezem. Zdědila jsem se a nechápala proč. Naštěstí jsem chtěla rodit v Mělníku. Tam jsem se dohodla s tehdejší primářkou, že pokud nebude problém tak budu rodit přirozeně. Nakonec to tak i dopadlo v 38. tt a do dnes jsem tomu ráda. Porod byl bez problémů, rychlý, a já i kluci naprosto v pohodě. Od začátku bolestí byl na jedno zatlačení venku jeden a za tři minuty na další zatlačení druhý. Takže můj názor je, že pokud není důvod tak proč "kuchat", něco jiného je když je nějaký problém.

milovnikkoni
18. led 2017

@nukyna taky jsem chtěla rodit v Mělníku, ale bylo mi řečeno, že tam musím chodit už do rizikovy poradny, což nejsem schopná kvůli vzdálenosti teď v zimě zvládnout. Každopádně moc děkuju za info, asi si budu trvat na přirozeném porodu. Donutit mě snad nemůžou. Jen mi to možná těmi řečmi znepříjemní.

rarynka
18. led 2017

Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla. Ale teď máme docela ficak 😃😃 naše dvojcata se narodila 12.12.2016. Šarlotka měla 2710g/47 cm a Alex 3160g/49 cm. Nakonec jsem byla na císaři. Princezna se mě vzpricila. Jinak se máme všichni cile k světu

nukyna
18. led 2017

@milovnikkoni Nevim jak to maji ted (ja rodila pred rokem a pul a to bylo jine vedeni), ale dokud jsem chodila do prace tak jsem na kontroly chodila k moji doktorce a do motola (protoze jsem pracovala v Praze) a teprve kdyz jsem nastoupila na materskou v 36. tydnu tak jsem zacla chodit do porodnice v Melniku, takze jsem tam byla v poradne jen dvakrat 🙂.

mmaajjaa
18. led 2017

@milovnikkoni To to jsem opačný případ, mě odtekla plodová voda v 34+1 a v nemocnici se mne ptali, jak chci rodit, že jsou obě miminka hlavičkou dolů, a že nevidí problém rodit přirozeně, ale pokud bych se na to necítila a chtěla na císaře, že mi ho udělají. Doktorka byla mladá, optimistická, dodala mi odvahu. Domluvili jsme se, že to zkusíme přirozeně, a kdyby nastaly nějaké komplikace, hned přikročíme k císaři. Nakonec vše dopadlo dobře, holky se narodily tři minuty po sobě. Ale těch lidí, co bylo kolem, pořád tam někdo coural a kontroloval a ve finále o nějaké intimitě nemohla být řeč, bylo tam asi 12 lidí... Naštěstí to byl můj druhý porod, tak jsem věděla, do čeho jdu. Tak ať Vám to také dobře dopadne, ať tak nebo tak. 😉

klarape
19. led 2017

ahoj budoucí maminky,
ráda bych se k vám ještě přidala, jsem 30+5 a čekám dvojvaječné chlapečky. Obavy mám hlavně s toho konce, aby jsme vydrželi co nejdéle a kluci nebyli moc malý tak snad to bude ok

kaczenka2
19. led 2017

@klarape Také máme dvojvaječné chlapečky 🙂 Akorát já je mám už doma 😉 Narodili se v 34 tt. 🙂 Ale né proto, že by chtěli oni, ale proto, že jsem měla problém s játry, žlučí a údajně vysoký tlak, se kterého mi po porodu udělali hypotenzi 😀

milovnikkoni
19. led 2017

@nukyna Já jsem bohužel od srpna na rizikovém kvůli léčené sterilitě a předchozí operaci. Takže já chodím do rizikové poradny do nemocnice už od 26. týdne. To bude asi ten důvod. Já ještě na mateřskou nenastoupila, to až od zítra 🙂

milovnikkoni
19. led 2017

@mmaajjaa Doktorka se právě oháněla i tím, že jsem prvorodička.

klarape
19. led 2017

@kaczenka2 tak hlavně že si to všechno zvládla a kluci jsou v pořádku, mě na kontrolách zjistili že se mi začíná pomale zkracovat čípek. naštěstí je to pořád ještě tak nějak v normě. kontroly v nemocnici mam po 14 dnech a pořád vyhrožují že už si mě tam nechají tak sem rada za každý další den doma

kaczenka2
19. led 2017

@klarape Jojo u mě si čípek taky dělal co chtěl, jednou krátší, jednou v normě.. Ale tak dali mi utrogestan a bylo to v pohodě 🙂 Mě pak před porodem píchali akorát kortikoidy, ať se klukům dovinou plíce, protože od 33.tt už jsme měli náběh na císařák... ale naštěstí se to ještě o týden odložilo 🙂 Ale kluci jsou super, a měli krásné porodní váhy (2260 a 2160) Takže na dvojčátka nádhera 🙂 V nemocnici byli jen týden a 3 dny 🙂 A jsou naprosto zdraví ve všech ohledech, za co jsem šťastná, protože přeci jen i tak byli brzo venku 🙂

klarape
19. led 2017

@kaczenka2 tak to je paráda že měli takovou váhu taky si říkám že bych byla nejštastnější kdyby měli aspon 2 kg včera jsme byli na kontrole tak nám naměřili 1200g a 1400g tak pořád doufám že se k těm 2 kg dopracujeme

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru