Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

broucziyk
19. led 2017

Ahoj holky taky přidám do soudku - mám taky dvojvajky kluky, porodní váha 2360g a 2830g rozeni císařem v 36tt....a kluci jsou super 🙂

klarape
19. led 2017

@broucziyk taky moc pěkná váha já se toho konce právě docela děsím vůbec si nedokážu představit co mě čeká ale na kluky už se moc těším hlavně sem zvědavá jak budou vypadat. Jinak pro mě byli dvojčátka velké překvapení asi tak jako pro každou, ale jelikož mi první těhotenství nevyšlo /bylo zamlklé/ tak si to tetka plně vynahradíme 🙂

broucziyk
19. led 2017

@klarape hele já se taky hrozně bála a vše řešila a četla....a pak tady najednou kluci byli a nebylo na nic čas 🙂 a včera měli šet měsíců a máme první zub a je to čím dál veselejší....nesmíš se trápit co kdyby a jak by to mělo být....začátek náročnější,ale až si zajedete určitý režim je to paráda a zrovna včera jsme s chlapem říkala jaká to je výhoda když jsou dva a můžeme sledovat u každého jiné posuny 🙂

klarape
19. led 2017

@broucziyk máš pravdu nemá cenu věci zbytečně řešit nějak to všechno dopadne, termín máme 25. března tak jsem zvědavá jak daleko se dostaneme. tetka jim dozařizujeme pokojíček, my jsme s přítele začali loni stavět dům a koncem prosince jsme se přestěhovali takže ještě doladujeme aby jsme byli co nejvíce připraveni

milovnikkoni
19. led 2017

@klarape Manžel trvá na tom, že budeme všichni pohromadě, tak jsem zvědavá, jak dopadne postýlka v ložnici. Dávám mu 14 dní a změní názor a vystrnadí nás všechny 😀

nukyna
19. led 2017

@mmaajjaa U mě taky bylo lidi jak na Václaváku. A dost mne pobavila doktorka co mě rodila když řekla, že ještě nemám tlačit, že čekáme až přijde paní primářka😀. Al

nukyna
19. led 2017

@nukyna ale v tu chvíli mi to bylo úplně jedno (ty dva malý pokládci mi tu ťapají na klávesnici tak mi zprávu odeslali předčasně)

petacejk
19. led 2017

@klarape máme úplně stejný ofiko termín 🙂 Uvidíme, jak to bude reálně, snad co nejdéle ...

petacejk
19. led 2017

@milovnikkoni Včera jsem byla v porodnici (Vinohradská) na 1. předporodním kurzu a přednášející asistentka se mě ptala, zda jsem uvažovala, jak chci rodit ... Z čehož usuzuji, že to tam striktně císařem nebude ... I když taky říkala, že tam dvojčátka už dlouho neměli, to mi moc na klidu nepřidalo 🙂 Zítra mám kontrolu, tak se snad dozvím, jak tam holky jsou a na co se psychicky připravovat. První poradnu v nemocnici mám až 24. února, pokud tedy vše půjde dobře, doufám, že do té doby vydržíme v jednom kuse 🙂

klarape
19. led 2017

@milovnikkoni my naštěstí máme udělanou ložnic jenom na manželskou postel takže sem měla jasno hned ale taky čítám s tím že budu brzy vystěhována až budu lítat sem a tam 🙂

klarape
19. led 2017

@petacejk tak to nám oběma držím palce a copak budeš mít ? já dva chlapečky

petacejk
19. led 2017

@klarape u nás by to měly být holčičky, ale třeba ještě budeme překvapení, úplně jisté nejsou 🙂

mamka37
19. led 2017

@klarape
@petacejk

ahoj holky. my čekáme holčičky 💗💗
a u nás to jisté je 😀

stanca11
19. led 2017

@klarape niceho se neboj 😉 my mame parecek narozen 33+4 (praskla me plodovka) kluk 2010g a holka 1830g, zhubli na 1550g a vsechno dohnali a ted uz jim je 5mesicu a jsou zdravi a uz je s nima sranda 😁 drzim palce 👍

klarape
20. led 2017

@mamka37 mě ty kluky už taky nikdo neodpáře i když sem v holčičku taky doufala, ale co at je to co je to hlavně že to bude zdravý

mamka37
20. led 2017

@klarape
přesně tak 😉 my jsme si zase doma všichni 3 přáli 2 kluky 😀 a když jsme čekali našeho Jonaska tak holčičku 😊

klarape
20. led 2017

@stanca11 tak to je krásný, no moje obavy jsou hlavně s té jejich váhy a aby byli v pořádku

klarape
20. led 2017

@mamka37 z mé strany rodiny se rodí samé holky a z přítelovy strany zas kluci takže to bylo takové 50:50 ale za kluky sme moc rádi ... tetka už to jen zdárně doklepat do konce

petacejk
20. led 2017

Jdu z kontroly šťastná jako blecha, všechno v naprostém pořádku. 💃
Holky mají cca 1,5 kg a jsou hlavičkami. Další kontrolu mám za týden, prý poslední a pak už mě předají do porodnice. Od 1.2. jsem si nechala napsat mateřskou, tak doufám, že to těch pár dní už doklepu bez PN.

klarape
20. led 2017

@petacejk tak to je krásný jen tak dál... a neboj určitě doklepeš mě napsaly nástup na mateřskou 11.2

zluva
20. led 2017

Ahoj holky dlouhi jsem tady nebyla, jak se mate?

kanka80
21. led 2017

@petacejk Moc gratuluji k váhovým odhadům a kontrole 😘 já jdu na kontrolu v úterý, tak už se taky moc těším na váhové odhady miminek 😉 Mateřskou budu mít napsanou asi taky od 1.2., ale jsem na neschopence, tak to nechám na doktorce jak mi to napíše 🙂

kure18
21. led 2017

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla. Tak mě to taky chytlo dříve jako Kaczenku. 9. ledna jsem porodila císařským řezem krásné zdravé kluky s krásnou váhou 2400 a 2420 gramů a oba měli 43 cm. Když je ze mě vyndali, tak hned spustili pláč, takže říkali, že jsou hned čilí. Díky Bohu bylo vše v pořádku, dýchali sami, jsou zdraví. V nemocnici jsme byli týden. No císař nebyl pro mě příjemný. Bolest žádná, ale cítila jsem každý pohyb, tak to bylo dost nepříjemné. Navíc i když jsem byla v nemocnici už den dříve, aby mi zastavili porod, doktoři netušili, že to nepůjde udržet, tak jsem večeřela a pila. A na sále mi bylo špatně na zvracení a po zákroku jsem 4 x zvracela. No nejhorší bylo těch 24 hodin po císaři.

kure18
21. led 2017

@kaczenka2 Ahoj, tak kdy se malí narodili? A kde jsi rodila? V Třinci asi né, že? A jak se jmenuji? My máme Šimonka a Matouška. Já jsem byla v Třinci a moc si to chválím. Doktoři sice byli více pro normální porod, že by to u mě šlo, ale nakonec se udělal rychle císař. A na porodním oddělení sestry se moc staraly a s dětmi hodně pomáhaly.

kanka80
21. led 2017

@kure18 Moc gratuluji k chlapečkům 😘 váhy krásné! Po kolika dnech vás pustili domů? A to jsi tedy rodila ve 35.týdnu?

petacejk
21. led 2017

@kure18 Blahopřeji 👏 Jak to doma zvládáte?

kaczenka2
22. led 2017

@kure18 Ahoj, my jsme narozeni taky 9.1.2017 v 19:43 a 19:45 akutní sekcí 🙂
Kluci měli 2260 g a 45 cm, 2160 g a 43 cm 🙂
Rodila jsem ve fakultní nemocnici v Ově, protože mě tam z Třince poslali v 33.tt s podezřením na slepák, nakonec se z toho vyklubaly játra, tak jsem jedla léky a měla dietu, k tomu mi pak zjistili vysoký tlak (v Třinci ráno normální v Ově vysoký :D )
Píchali mi kortikoidy, protože měli v plánu ukončit těhotenství už ve čtvrtek 5.1. a pak se to tak něják posouvalo až do pondělí, takže nervy moje 😀 protože mi 5 dní tvrdili, že dneska to bude a tak... pak, že ne 😀 ale dobré 🙂
Kluky po 9 dnech mi dali domů 🙂 Takže jsem byla v nemocnici skoro 3 týdny 😀
Ale nakonec všechno v porádku 🙂 Za co jsem moc ráda 🙂

petacejk
22. led 2017

@kaczenka2 gratulace i Tobě, pěkně jste si to sladily 🙂 Sice brzy, ale hlavně že to dobře dopadlo a kluci jsou v pohodě

kure18
22. led 2017

@kanka80 V nemocnici jsme byli týden. Rodila jsem ve 34+5, takže 35 týden.

kure18
22. led 2017

@kaczenka2 Tak to je fakt dobré, že máme stejný termín. Škoda, že jsme se nepotkaly. Já jsem jela na Sosnu 9.1. v 1 v noci , protože jsem měla od rána bolesti a pak už nešlo vůbec ležet ani sedět a zjistili, že jsem otevřená a 1 cm a něco, kontrakce byly co 3 minuty. Kapak to zastavil jen na chvíli. Ale bolesti přešly úplně tak to byla úleva po 5 týdnech bolestí. O půl 11 jsem byla otevřená na 4 cm, tak se dělal akutní císař a kluci se narodili ve 23:30 a 23:33 hodin.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru