Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kure18
22. led 2017

@petacejk No zvládáme to jen s pomocí rodiny. Do zítra tu bude moje mamka, takže se mnou i vstává, aby byl manžel do práce vyspaný. Takže fakt je fo velká pomoc. Snaží se udělat co nejvíce práce. To krmení je zdlouhavé, protože musím i odstříkávat. Matoušek totiž byl hodně spavý a u prsa se hned unavil, tak by vůbec nic nepil. Takže kojím, odstříkávám a když mají málo tak dokrmíme Hipp.

petacejk
22. led 2017

@kure18 tak to musí být fest zápřah, to s přebalováním neděláš vůbec nic jiného, ne? Držím pěsti, ať to zvládáš i až maminka nebude pomáhat. A samozřejmě, ať kloučci pěkně rostou 😉

kaczenka2
23. led 2017

@kure18 Tak já bolesti a nic neznám, já jsem měla všechno v pohodě i kluky, jen kvůli tlaku mi to ukončili a sranda je to, že jsem měla těhotenství ukončené pro vysoký tlak a ve středu ráno jsem skončila s tlakem 80/50 😀 Takto mě vyléčili 😀 Pak do mě rvali infůze ať to zvednou 😀
Jo a jedna známá taky rodila 9.1. v Třinci a naši známí z okolí si Tě spletli se mnou a mysleli si, že jsem rodila já v Třinci, né Ty 😀 Tak jsme vysvětlovali, že jsem rodila v Ově a nejsem to já, ale čas podobný, dva kluci 😀 Tak si to domysleli 😀

kure18
23. led 2017

🙂 no jo, vždyť to není často, že se rodí dvojčata, tak chápu,, že si mysleli, že jsi to ty. 🙂 U mě žádný problém nebyl za celé těhotenství, ani před porodem. Jen, že to třetí těhotenství bylo pro mě hodně namáhavé a bolestivé. Prostě kluci chtěli na svět dříve. A ještě jsi nepsala jména vašich chlapečků. Mohly bychom se někdy potkat. Půjdeš na kyčle s dětmi na Sosnu?

kaczenka2
23. led 2017

@kure18 My máme Toníka a Honzíka 🙂 půjdeme 🙂 zítra jdeme k dětské na odběry, tak uvidíme, kam nás pošle 🙂 ráda se potkám s Tebou 🙂
My jsme také neměli celé těhotenství žádný problém... 🙂 až ten týden a neco před porodem nám zjistili ty játra a tlak.. ale mě nic nebylo 😀 takže jen výsledkově problémy 😀

milovnikkoni
24. led 2017

Zdravím děvčata. My teď odpočíváme v nemocnici. Včera jsem šla na kontrolu kvůli silnému vodnatemu výtoku,který mi zlil nohy až ke kotníkům ☹ mysleli si, že mi praskla voda,i když jsem tvrdila,ze určitě ne. Nakonec hospitalizace kvůli čípku 0,5 cm na prst. Nevím, zda jsem to dobře pochopila, ale na ten prst už jsem se asi otevřela. Tak si tu lebedime, cpeme se a luštíme křížovky.

petacejk
24. led 2017

@milovnikkoni ajaj, tak to se držte a hlavně vydržte 😉

stanca11
24. led 2017

@milovnikkoni tak se drzte 👍 a odpocivat!! 🙂 ja rodila 33+4 a to me voda praskla a bylo to mooc vody 😂

kanka80
25. led 2017

@milovnikkoni Ahojky, taky vám držím pěsti, aby jste ještě nějaký ten týden vydrželi 3v1 😘 a u vás v nemocnici jsou povoleny návštěvy? U nás pořád zákaz kvůli chřipce 😕
Já byla na kontrole včera a dětičky se u mě mají moc dobře, akorát placenty už stárnou, tak cca za 3.týdny budu mít plánovaného císaře 🙂 Váhové odhady ze včerejška jsou: kluk 2100g a holka 1950g 😍

milovnikkoni
25. led 2017

@kanka80 děkujeme. U nás návštěvy v pohodě. Bacily tady na severu asi zmrzly. My teď budeme do úterý ležet, v úterý udělají všechny testy a uvidí se. Prý není vyloučeno, že se to vše zklidní a nakonec se prckům nebude chtít ven. Hlavně záleží na mě,jak budu odpočívat. Ale pokud se nic nezmění a mimča budou v pořádku, budu rodit normálně a císař až na přelomu března.

milovnikkoni
26. led 2017

Tak před čtyřmi hodinami začaly stahy. Dostali jsme kortikoidy, kapačku na zklidnění dělohy a pokusíme se vydržet 48 hodin. Ani nevím, jak jsou teď miminka veliká. Jen jsem ležela a vyšetření se odkládala. Tak doufám , že budou stateční prďolkové.

kanka80
26. led 2017

@milovnikkoni Kočko moc držím pěsti, ať ještě vydržíte a nebo pokud ne, tak ať máš pohodový porod 😘 Broučci už budou mít určitě každý kolem dvou kil, tak to už je v pohodě 😉 Neboj vše bude dobré ❤ Moc na tebe myslím 🙂

kanka80
26. led 2017

@milovnikkoni Jak se daří? Já byla dnes zkontrolovat průtoky a zhoršily se u obou miminek, tak to doktorka vidí tak na týden, max.dva a budou na světě 😲 na další kontrolu jdu v sobotu, tak si radši dochystám tašku do porodnice 🙄

petacejk
26. led 2017

@milovnikkoni Taky držím všechny palce, ať vše dobře dopadne 🙏

petacejk
26. led 2017

@kanka80 Holky, Vy mě děsíte, já jdu na kontrolu zítra, tak snad bude vše ok. Dosud bylo, ale když to tu tak čtu ... ☹
Snad vydržíte co nejdéle, ty 2 týdny by byly super. A jak jsi na tom jinak, připravená, nachystáno? 😉

kanka80
27. led 2017

@petacejk Jj, už mám skoro vše připraveno, jen ještě pár praček, ale to zvládnu teď o víkendu...zavinovačky, deky a fusaky 😉 I postýlku už máme smontovanou 🙂
Akorát nevím jak to uděláme s mladší dcerkou, pokud budu v nemocnici, jestli to táta bude zvládat vodit ji do školky a přitom ještě chodit do práce, naštěstí máme aktivní babičku, na kterou je spolehnutí, tak snad to beze mě zvládnou 😕 Škoda, že neuzákonili ještě tu otcovskou dovolenou, ten týden by se hodil snad každé z nás 🙄

kanka80
27. led 2017

@petacejk Určitě bude u tebe vše v pořádku 😘 Já měla ty průtoky špatné i v prvním těhotenství, tak jsme s tím s doktorkou tak trochu počítaly, že se budou horšit a kor když čekám dvojčátka 😔 Malou jsem rodila akutním císařem 36+0, tak ty dvojčátka budou asi ještě o něco dřív 🙂

milovnikkoni
27. led 2017

Ahoj děvčata. Tak ještě držíme. Teď čekáme,až doběhnou kortikoidy, po tu dobu mám kapačky na zastavení děložních stahů. Kapačky se vysadí v noci a primář rikal, že na devadesát procent se porod znovu rozběhne. Zítra mám naplánovaného císaře. Budu 33+1. Tak už jen jedna noc.

petacejk
27. led 2017

Zrovna jdu z kontroly, holky jsou v pořádku, mají 2052 a 2167 g (pěkné cvaldy 🙂 ), průtoky v poho. Jen mně se začíná zkracovat čípek, ale prý se nemám zatím ničeho bát ...
@milovnikkoni Ty to dneska a zítra pěkně dej. Už víš, jak jsou prckové velcí?
@kanka80 Tak to je dobře a zbytek taťka s babičkou určitě zvládnou. Na tu otcovskou jsme se taky těšili a ono nic 😖

klarape
27. led 2017

@milovnikkoni držím pěstí at ti vše dobře dopadne a at ste všichni v pořádku

kure18
27. led 2017

@milovnikkoni jaj, tak u tebe to bude ještě dříve než u mě, ale neboj, mimča by měly být v pohodě. Budeš šťastná, jak je uslyšíš plakat, jak je vytáhnou. Přeji Ti porod bez komplikací, zdravé miminka a rychlé hojení.

kure18
27. led 2017

@kanka80 Tak se drž , aby to byly ještě ty 2 týdny.

luckamb
27. led 2017

Holky , prodávám oblečení po holcickach. Velikost 56, kombinéze 50. Nechcete někdo něco, než to budu nahrávat na bazar?

odvarkova
28. led 2017

@milovnikkoni držím pěsti a těším se na fotečku 😉 určitě bude všechno v pořádku. Na jednu stranu ti závidím, já už mám holky skoro jednou takové 😊

kaczenka2
28. led 2017

@milovnikkoni Držíme palečky 😉 nás naštěstí ještě o týden oddálili, ale kortikoidy jsem dostala hned v 33 tt. když mě hospitalizovali.. 🙂
Kluci se nám narodili 34+3 tt. a i když jsem byla smutná, že ná neudrželi ještě 2 týdny, tak jsem nakonec ráda, jak vše dobře dopadlo 🙂 Já jsem byla v nemocnici 3 dny po sekci (před tím 2 týdny) A kluci šli 9 dní po porodu domů 🙂
Dneska jsme byli na první procházce a všechno je super, takže věřím, že i u Vás bude vše v pořádku 😉 a dej vědět jak se Vám daří! 🙂

lusyn111
28. led 2017

@daniellka Hezký den, zcela s Vámi souhlásím, nejprve dotazy typu už se snažíte a čekáte už a posléze je to přirozeně, jednovaječná nebo dvojvaječná, jééé to bude hrůza... atd...no prostě no comment.🙂

milovnikkoni
28. led 2017

Zvládli jsme to! Já ještě bolavá, ale šťastná. Vydrželi jsme těch potřebných 48 h po kortikoidech a dnes ráno honem rychle otevřená na 6 cm na císaře. Miminka sami dýchají, jen chlapeček je nakapackach. Ale je to sikula a určitě to dožene. Holčička už papka sama. Oba jsem viděla jen na sále, i tak obrovské štěstí. Mějte se

odvarkova
28. led 2017

@milovnikkoni obrovská gratulace 😊 Přeji zdravíčko vám všem. A jak byli velcí? Za chvíli tě za nimi pustí a užívej si miminka. Je to úžasné.

petacejk
28. led 2017

@milovnikkoni krása, blahopřeji 🙂

petapal
28. led 2017

@milovnikkoni gratuluji opatrujte se

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru