Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

odvarkova
13. lis 2017

@pitryludvikova ano, já měla na začátku jednu bublinku dominantnější, a teď tady mám roční slečny 😊😍

kaca0505
17. lis 2017

Ahoj holky.Budu pomalu prodávat věcičky na dvojčatka,tak kdyby někdo něco sháněl,pisnete.Mam vše v top stavu párkrát použité,většinu dovezenou že spanelska.Zatim do velikosti 68.

pitryludvikova
17. lis 2017

@kaca0505 muzu poprosit info? ☺

tynka07
9. pro 2017

Ahojky maminky či těhulky s dvojčátkama 🙂

Potřebovala bych radu, protože jsem rozumem docela v háji...

Překrásná zpráva, čekáme miminko. Testíky krásně potvrzené a hurá k dr na 1.UZ. Byl v 5+4tt kdy byla vidět jedna dutinka (prázdná) a doma jsem si na fotce všimla ještě jedné miniaturní dutinečky o které dr nic neříkal.
Další kontrola v 7+2tt. Na uz krásná dutinka s fazolkou a srdíčkem. Nad tím byla další dutinka, ale o doooost menší, ale též měla embryo. Jenže dr se o ni ani nezmínil a až když jsem se zeptala tak hned odpověděl, že dvojčátko, které se nevyvíjí, tudíž syndrom mizejícího dvojčete. Takže šok v šoku. Nic víc neřešil. Mám průkazku, tam jen zmínka o jednom.

Ale nechápu, jak když to druhé též vyrostlo a to snad i o víc, jak první, tak jak může být nevyvíjející?? Hlavně jsem i četla, že jsou případy, kdy je druhé mimi mladší o několik dní či i týdnů.

Přidávám i fotečky a moooooc prosím o vysvětlení, uklidnění či cokoliv, co mi to pomůže pochopit.
Moc děkuji. Sice dvojčátka by byl šok, vážně s tím nepočítáme ani jeden, ale od toho Už mne to strašně zžírá a pořád musím někde něco hledat a tak...

@odvarkova ... prosím tě, jen sem si přečetla o pár řádků výš, že jesi měla ze začátku jednu bublinku dominantnější ... prosím, neměla jsi podobný případ???

tynka07
9. pro 2017

@pitryludvikova ahojky, četla jsem tvůj příspěvek a řeším teď to samé, jak jsi dopadla??? Hnedka nad tímto mám článek, nepomohla by jsi mi???

pavlapavlapavlapavla
9. pro 2017

Holky mam v bazarku nejake vecicky po holkach. Kdyz tak kouknite 😃

pitryludvikova
9. pro 2017

@tynka07 ahojky...no ale ja mela jen o malinko mensi a dr hned rekla ze jsou tam dve ☺ ted jsem 11+3 a deti odpovidaji 10+1☺ a uz jsou i stejne veliky

tynka07
9. pro 2017

@pitryludvikova jeee, tak to je krásný, máš obrovské štěstí, takže ten rozdíl co mám já si tedy vůbec neměla?

pitryludvikova
9. pro 2017

@tynka07 dala bych sem fotku ale nejde vlozit..koukni ke me do alba

tynka07
9. pro 2017

@pitryludvikova jj koukám, tak to bych ani neřekla, že v nich rozdíl byl 🙂 ... ale krásný, počítali jste s více, nebo šok na UZ???

pitryludvikova
9. pro 2017

@tynka07 šok 😀 ale vsichni si delali srandu ze budem mit dve jelikoz pritel ma v rodine dvoje dvojcata...jeho mamka je z dvojcat a jejich sourozenci jsou taky dvojcata 😀 ale na toto ze v 17 mi dr rekla ze budu asi neplodna tak nevim no 😀😀 s ex muzem jsme se snazili rok a pul o mimco a malymu je 3,5 roku a ted s pritelem jsme se snazili ani vlastne nesnazili 😀 povedlo se hned prvni mesic

tynka07
9. pro 2017

@pitryludvikova :D extrémní neplodnost koukám :D to je paráda :D
Já to třeba v hlavě měla furt, z naši strany jsou dvojčata ob generaci (naposledy byla babička z dvojčat) a manželova maminka je ze trojčat :D
Byl to šok, když mi to řekl, ale vážně větší byl ten, že to druhé prostě spíš už není :( Sice jedno by bylo lepší než dvě, ale nemůžu to vstřebat a strašně si přeji, aby obě byli v pořádku :/

pitryludvikova
9. pro 2017

@tynka07 a kdy jdes na dalsi kontrolu? ☺

tynka07
9. pro 2017

@pitryludvikova až 8.1. na 1SC ... nejhorší je, že to máme jako dárek rodině (oznámení), ale v tomhle případě je to takové napůl smutné, hlavně pro mne. Chlap se s tím docela rychle a podle mne i rád smířil, ale mne jak to leží v žaludku tak se mi to bude oznamovat asi těžce, ani nevím jestli jako jedno, nebo dvě, zmiňovat to, či ne..

pitryludvikova
9. pro 2017

@tynka07 druhe bych nezminovala...asi to bude lepsi ☺ tak uvidis na screeningu ale pokud jedno melo srdicko a druha dutinka je furt stejna tak bych asi nedoufala no... doktorka mi rikala ze plno tehotenstvi zacina dvema a konci jednim...a hlavne ze to ani zensky nekdy nevi kdyz jdou ma prvni kontrolu az treba v 8 tydnu

tynka07
9. pro 2017

@pitryludvikova no právě že stejná nebyla. Od toho prvního UZ se ohromně zvětšila, jen prozatím neměla srdíčko. Jen mne zaráží, že má malý váček, ale jinak je stejně velké ... fakt to mám strašně pomotané. Kdyby nerostlo neřeknu, ale vyrostlo opravdu hodně... ta kvalita je špatná, pak dopošlu lepší

pitryludvikova
9. pro 2017

@tynka07 tak to tezko rict, je mozne ze je jen mladsi treba o 14 dnu...

kaca0505
9. pro 2017

Tynko ctu tvé vzkazy,jak jste dopadli?

odvarkova
10. pro 2017

@tynka07 Ahojky
Mrkni ke mně do alba, je tam vše, od početí po porod 😁
Držím pěsti ať je vše ok.

tynka07
10. pro 2017

@odvarkova ok juknu 🙂
Prave dr vubec neverim, nerrkl nic, co by sedelo a malicke je tam videt, jen o malilinko mensi a teda ten vacek :/

tregi
11. pro 2017

@tynka07 tak zkus k doktorovi zajít, a říct mu že tě to trápí a ať se znovu podívá. A nebo pokud mu nevěříš, tak si zmen doktora🙂 je přece důležité, aby jsi byla v pohodě...

tynka07
11. pro 2017

@tregi zmenu dr urcite nechci. Je to primar na gynekologii, porodnik a velmi uznavany doktor.
Ted sem cetla o nem clanky a ,,recenze,, a tam i psali, ze dotycne nerad malickostmi pridelava starosti atd... tak mne napadlo, jestli to tak vidi, tak nez abych se nervovala, tak mi to nerekl. Vlastne kdybych se neozvala ja, co je to za tu druhou bublinu, tak by mi to ani nerekl.
Zjistila jsem v 1.tehu, ze se musim hodne ptat, sam toho moc nerekne. Ale mam ho moc rada, dost mi pomohl drive.

To proste asi ta moje nenechava hlava, mozna i hormpny.
A na to, ze bych tam sla, to mne taky napadlo, jen nerada plasim a pridelavam starosti.
Jsem strasna v tomhle 😂😂

slavka7181
21. pro 2017

Zdravím,
Nečetl jsem všechny příspěvky, vlastně jsem hledala nějakou diskuzi o dvojčatek. Čekáme s přítelem dvojčata, termín porodu je v květnu 2018. Mně když meškala menstr 2 týdny, tak jsem šla k doktore a tam mi řekla, že tam vidí 2. Kontrola byla o 2 týdny a už tam byli i srdíčka, které pracovali..

lenysek1988
21. pro 2017

@slavka7181 Tady je i skupinka dvojcata. Tak už jsme tři na koníkovi s dvojcatky v termínu květen. Ale podle prvního UTZ mám první termín na duben a MS v květnu 🙂

pitryludvikova
21. pro 2017

@lenysek1988 ja mam termin v cervnu ale taky prej mam počítat s kvetnem 😀

lenysek1988
21. pro 2017

@pitryludvikova Tak to je dobrý. Když já jsem hned 3.5. ale už něco manžel kecal že můžou dětičky ven i v březnu. Tak jsem hned říkala,ať ho neposlouchají a vydrží tam do dubna. Ať nejsou dlouho v nemocnici na dopečení. 🙂

martinasvk
23. pro 2017

Ahoj holky. Tak po vcerejsim utz se k vam velice rada pridam. Jsem 5+6 tt a vcera se nam ukazali dve dutinky se srdickama bijicima jak zvon. A su jednovajecne. Modlim se , aby nam zustali oba miminka a jedno se nestratilo. 🙏

slavka7181
23. pro 2017

Ahoj martinasvk,mne dr taky řekla, že jednovaječna, pak kontrola byla o 2 týdny a tam řekla, že dvojvaječná.. ve čtvrtek jsem byla na ko a byli jsme 18+3.. prala jsem se dr jak je to se skorším porodem, řekla že záleží jestli jsou komplikace nebo ne a když je vše ok, že se můžou i donosit.. samozřejmě můžou se vypsat i driv samé..

kulka102
23. pro 2017

Ahoj holky můžu se přidat. Čekáme chlapečka a holčičku dnes už 23tt. Ono ani tolik nezáleží jestli jsou jednovaječné nebo dvoj. Ale spíš kolik mají placent a plodových obalů. I dvojčata bi-bi mohou být jednovaječné. A většinou se snaží ukončit těhotenství kolem 38tt. Je to kvůli placentám, že pak už rychle stárne.

martinasvk
24. pro 2017

Ahoj holky , mame jednu placentu a jeden obal ,tak uvidim . Je mi ale krute blbe. Vecer jsem zvracela 3x do dvou hodin. Doufam ze to bude jenom ten prvni trimestr.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru