Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

provazek
26. zář 2010

@broukb Tu "ložničku" pro miminka Ti docela závidím, fakt jsi to připravila a sladila moc hezky. 🙂

frodo78
26. zář 2010

Ahojky holky, omlouvám se, že jsem se zase tak dlouho neozvala, ale nejdříve jsem se po návratu ze špitálu snažila trochu "polidštit" domácnost ( sice si tu manžel vedl opravdu velice dobře a statečně, ale.....), pak byl problém s připojením a včera a dnes jsme ještě sháněli nějaký nábytek a doplňky do nového bydlení. No - sehnali jsme skoro vše. Jen dětský nábytek budeme dokupovat až časem 😖 . No postýlky mají a ostatní se dokoupí 😝
Jinak já jdu do poradny zítra - víceméně na kontrolu po propuštění z nemocnice a dost se obávám, že mě tam zítra zase nechají ☹ ☹ ☹ Tak Vás moc prosím, držte nám palce, abych se mýlila a z poradny se vrátila zase domů. Ty obavy mám protože mám od pátku občas takový divný výtok - dost hustý hlen. Tak nevím, jestli to není ta hlenová zátka a zda se tudíž neotvírám. Jinak se cítím naprosto v pohodě - žádné bolesti, kontrakce ani poslíčky nemám, ale poté, co jsem se minule cítila fajn a nakonec z toho byl takřka třítýdenní pobyt na rizikovém už fakt věřím všemu a nebo spíše nevěřím ničemu ☹
Holky nemáte někdo ponětí, co by to mohlo být? Koukala jsem na net a nejsem z toho moudrá - někde píšou, že ta hlenová zátka odejde najednou, jinde zas ten popis odpovídá tomu mému....Jinak mě zase všichni říkají, že mám břicho ještě hodně nahoře. Ach jo, já se tak bojím, že tam zas budu ležet....Moc bych chtěla ještě těch 14 dní vydržet a nejlépe doma ...... Jinak já nabrala asi necelých 10 kg. Původně ta bylo asi těch 10-12 kg, jenže v nemocnici jsem zase 5 kg zhubla. No teď za těch pár dnů doma jsem snad něco málo zase "dožrala". Uvidím zítra - nemáme doma váhu. Moc na Vás myslím, držte se statečně.
Jinak jsem nezvládla dočíst všechny stránky z mé nepřítomnosti a tak to shrnu a přejí Vám všem hodně zdraví a štěstí, Ty co jsou tu nové (a že je Vás pár 🙂 )tak Ty vítám a těm, co to mají za pár, jako já přeji hodně moc síli!!!!
Iveta

broukb
26. zář 2010

@provazek děkuju moc 😵 hlavně abysme taky sladili vše ostatní jiank jim bude pěknej pokojíček k prdu 😀
Holky já nemůžu z manži, normálně si dneska přitáhl web kameru a nainstaloval si jí na skříň aby se mohl z kanclu dívat na postýlky 😀 no neni normální....

frodo78
26. zář 2010

@broukb Ahoj Brouku 🙂 🙂 To s manžou chápu. Hlavně to nesmím říct před tím svým - ten by pro ty kamery určitě pelášil také 😀 😀 😀
Prosím Tě, nevíš od kolika hodin jsou u Apolináře na těch monitorech. Mám tam zítra jít než půjdu do poradny a ještě jsem tam nikdy nebyla. Nejdříve bylo brzy a pak mě tam rovnou nechali (jak už víš 😝 ) a monitory nám natáčeli tam, tak vůbec nevím, jak to tam chodí...... Díky I.

broukb
26. zář 2010

@frodo78 ty jsi náš držáček viď 😉 si moc šikovná, že pořád zvládáš. Jinak si myslím, že to asi bude ta hlenová zátka,ale ta pokud já vím může odcházet i týden před porodem. (buď je prý průhledná,nebo nažloutlá až mléčná a nebo může být trochu s krví).Úplně se stydím, já ty svoje broučky neustále vyhánim a ty by si je tak ráda donosila 😅 A proč se vlastně Ivet bojíš aby se už narodili?? vždyť už jsou krásně dopečený, plíce vyvynutý a maj i krásný váhy??V nemocnici by vás nedrželi dýl jak týden pokud by bylo vše bez komplikací. Jen se ptám, samo chápu že čím dýl, tím líp pro miminka, ale myslim, že teď už by jim vážně bylo dobře i venku. Teda aspoň já si to myslim, mě přijde že se tam ty chudinky už ani nevejdou a nemůžou se ani moc hýbat..no ale očividně je jim tam i tak dobře 😉 Držím ti palečky moc a moc aby to zítra dobře dopadlo!!!! 😵

provazek
26. zář 2010

@frodo78 Ze mě taky jde posledních tak 14 dní více bílého hlenu. Někdy je ho na toaletáku víc nekdy vůbec. A na kontrolách je vše ok, neotvírám se, tak bych se být tebou nebála a nestresovala. 😉 Nebo si to přivoláš. Myslela jsem, že to taky muže být ta zátka, ale ted už nemyslím. 🙂
Držím palce, at je zítra vše v poradně v pořádku a ty si užiješ poslední týdny do porodu doma 🙂 🙂 🙂

provazek
26. zář 2010

@broukb Ach ti chlapy 😀 ...ale na jednu stranu je to od něj hezký, že chce mít miminka i on pod kontrolou, když zrovna nebude s vámi 🙂

broukb
26. zář 2010

@frodo78 já myslim, že na těch monitorech jsou celý den..ale jistá si tím 100% nejsem. No minimálně do 3 co je poradna tam myslim jsou. A ani si neber lísteček normálně jdi dovnitř, klepni si na sestru a hned hlaš, že jdeš s dvojčátkama...tím pádem budeš mít přednost a nebudeš čekat 🙂

broukb
26. zář 2010

@provazek no jen aby si tim nenahrazoval, že věčně neni doma 😉

frodo78
26. zář 2010

@broukb Já vím, ale zase si říkám, když se jináč cítím v pohodě, tak je škoda je nedonosit 😉 Navíc, když už jsme překonali tolik 😉 Jinak doktor právě říkal, že ukončený 38 tt by byl naprosto parádní ... No a s těmi plícemi - se mnou ležela na pokoji holka - čekala jedno mímo a stále se ji nelepšily jaterní testy, tak jí vyvolávali porod. Byla už snad 37 tt a miminko mělo asi 2900g a přesto nemělo vyvynuté plíce. Doktoří jí před porodem tvrdili, jak to bude v poho, jen aby počítala s novorozeneckou žloutenkou a pak prdlajs. Malého měla na JIPce - prý plod odpovídal vývojem tak 35-36 tt. Tak z toho mám docela vítr - když to tam pak vídíš ☹ ☹ ☹

frodo78
26. zář 2010

@provazek Tak děkuju, snad to tak také bude. Já už teď čučím na všechno jak tele na nová vrata 😨 Já mám pocit, že je to jako při ovulaci 😖 No nejvíc mě pobavilo, když jsem se nenápadně ( aby se nevyděsila, že už rodim nebo tak něco 😀 ) ptala mámy. Říkám si, tak dvakrát rodila, tak by mohla vědět co a jak. No a odpověď mě naprosto odrovnala - prý : "Já nevím holka, hlenová zátka - to za nás nebylo". 😀 😀 😀

@broukb Prosím Tě a ráno jsou také od osmi a nebo i dřív než poradna?

betina
26. zář 2010

@frodo78 s tou nedonošeností jaksi souhlasím...prostě mimísci by měli být donošení a čím dýl, tím líp, i když vydržet to u dvojek....je to prostě už dost na prd, co si budeme nalhávat...jsou sice veliká naše miminka, ale pořád je donošenost 38plus0, ale kolik holke to vydrží u dvojčátek..je to individuální s tím zdravotním stavem. máme tady jednu maminku, ta měla mimkísky ve 37.tt a v pohodě, akorát, že se při porodu nalokali plodovk,y takže týden na JIP kvůli tomuhle. Ta hlenová zátka, jak píše broukb, doktor to pozná a je to dost inviduální, mně poprvé odešla hodně brzo před porodem a stejně jej vyvoálvali, ale může to být dva dny atd...neboj, doktor to pozná, ale moc ti přeji miminka donosit v pohodlí domova, nemocnici už sis bohužel vyzkoušela ☹
@broukb moc gratuluju k pokojíčku, ložničce, moc se to povedlo, hned bych si tam lehla 😀

broukb
26. zář 2010

@frodo78 myslim, že od 8..ale opět si tim nejsem jistá.To teda čumim, že ještě neměl hotový plíce...mě rodili 2 kamarádky ve 35. týdnu a plíce hotové, byli jen první den na Jipu na přidejchnutí, než se jim to plně srovná a pak už bez kyslíku.No a nemohli se jí spíš blbě trefit s temínem??No každopádně ti držim pěstičky aby si to teda nemusela řešit...no fuj já jsem teda krkavčí matka, že je vyhánim 🤐
No a s tou mamkou to jsme se fakt zasmála 😀 😀 jinak moje mamka má 3 děti a říkala mi, že jí neobjevila ani jednou 😅

provazek
26. zář 2010

@frodo78 Tak to je dobrý..prej " to za nás nebylo "....spíš se asi o tom nemluvilo a ženský nebyli vyjukaný ze všeho a nepozorovali se pořád jako my ted v této době 😀

majka07
26. zář 2010

@frodo78 moc držím palečky aby vše zítra dopadlo dobře.

majka07
26. zář 2010

a bílej hleník mám občas taky někdy více, někdy méně, ale vše je v pořádku. Hlenová zátka mi u M. odešla ve 33 tt a já ju měla teda takovou růžovou neboli narůžovělou, s troškou krve odcházela mi 3 dny a to bylo vše, stejně jsem zůstala zavřená a kdyby mi nedělali císaře kvůli velikosti mimča tak bych přenášela asi půl roku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

frodo78
26. zář 2010

@betina Já vím, jak to kdo zvládá a navíc někdy to tak vyjde, že prostě mímáčci chtějí ven dříve a basta 😉 Já jen, že se cítím dobře - jen mám ramena samou modřinu od těch injekcí, ale jinak pohoda, tak bych je ráda dopekla dorůžova 😵
@broukb No já na to také čučela. Ona byla docela na hadry - chodila za ním na tu JIPku a ještě na ní byly sestry na tom poporodním, co ležela nepříjemné, jako by za to mohla ona, že mimčo přišlo na svět dříve ☹ Děs!!! Nevím, možná to blbě spočítali...
@majka07 Děkuji moc. Snad dobře dopadneme a zítra zase budu moc písnout 😅

betina
26. zář 2010

@frodo78 toho se taky děsím, na jaký sestry člověk narazí.... a to se prostě ovlivnit nedá.. ☹ a mamka po porodu je opravdu hodně citlivá na všechno, obzvlášt na blbý kecy

bejatka333
26. zář 2010

Zdravím všechny! Chtěla jsem se Vás zeptat, zda už máte, popřípadě z jaké firmy budete kupovat kojící polštář pro dvojčata. Jedná paní z bazaru mi doporučuje značku EZ-2-Nurse, že je to nejoblibenější kojící polštář pro tandemové kojení dvojčat. Nevím, zda polštář za 1000 Kč je zrovna to pravé ořechové 😔

bejatka 333 @ gilotek - tady je odkaz na polské webové stránky, kde jsem kupovala ty postýlky. Mám kamarádku v PL, tak jsem si to nechala poslat na její adresu (nemusela jsem platit poštovné ).

http://more4kids.pl/page,kategoria_lista,kat,45...

sovicka_
26. zář 2010

@frodo78 držím ti palce, aby si tě tam nenechali, ale pokud ano, tak už to vydržíš, co jiného zbývá, že?

@bejatka333 on existuje spešl pro dvojčata? Tak to mě fakt zajímá 🙂 🙂

mikii
26. zář 2010

@frodo78 na zítřek držím palečky ať aspoň nechají doma 🙂

frodo78
26. zář 2010

@betina Jo jo, moje řeč. Také se děsím, jaké to bude na tom poporodním, ale nějak to vydržíme, že ju!? 😉
@sovicka_
@mikii Moc moc děkuji 😅 😅

zlatovlaaska
26. zář 2010

@atreides já ti nevím, jak moc vadí, že nejdou polohovat nožičky. Zatím jsou kluci malí a když zjistím, že to je problém, tak to halt budu muset nějak vyřešit nějakým jiným kočárkem. Uvidíme 😉

zlatovlaaska
26. zář 2010

@mikii my jsme monitory dechu nekupovali, říkala jsem si, že uvidím, jak na tom kluci budou a podle situace. v porodnici jsem se na to ptala doktora, jestli je máme koupit a co doporučuje, tak jsme to vyřešili polohovacíma polštářema, který jsme měli proti sobě v postýlce v obýváku, ale vzhledem k tomu, že byli krásně donošení a skoro neblinkali a vždycky si pěkně odkrkli, tak jsme to přežili bez monitorů. myslím, že jak jsem byla po porodu vyřízená z těch změn, že by mě to ještě víc stresovalo, než když jsme je neměli. proto taky spinkali v poho v jedný postýlce 😉 to jsem ti moc neodpověděla, viď...

zlatovlaaska
26. zář 2010

@atreides zádíčka jdou u EW skoro do roviny, ale ty nožičky... no. pak je tam ještě jedna poloha mezi a pak v sedě.

zlatovlaaska
26. zář 2010

@lenca78 @sovicka_ tak to my jezdíme taky vesele. máme VW Golfa, vzadu jsou kluci ve vajíčkách a mezi nima naše šelma jorkšír 😀 já bych se mezi ně nevešla ani omylem. tak mám nacvičený otočky vzad, ale jo, jde to. kluci většinou spinkají a když jedeme delší trasu, tak mám v pohotovosti 2 flaštičky s mlíčkem a 2 s čajíkem 😀 ale to je tím, že nekojím... a jinak, jak jste si psaly o řízení v těhotenství, tak já jsem jezdila do 36.tt, když jsem dojížděla do porodnice, tak mi to bylo milejší než tramvají a pak docela velký kus pěšky. já se zase bála, abych neupadla na tom náledí, co bylo v zimě... a dokonce jsem se v autě poutala, ale to byly fakt jen krátký vzdálenosti max. 20 km. na Vánoce jsme jeli k manžovým rodičům, to jsem byla v 7. měsíci a bylo to docela ok, jen jsem byla víc unavená.

moc vám všem držím palce!!!

zlatovlaaska
26. zář 2010

@provazek jak píšeš o váze, tak já měla nahoře 19 kg a v porodnici jsem nechala 14,5 kila (prckové měli dohromady 6 kg) a těch zbylých 4,5 šlo dolů během snad týdne, co jsem byla doma. pak jsem se začala dopovat čokoškou a zase to šlo nahoru, ale já skoro nekojila, jen se futrovala sladkým. ale počítej s těma 14-15, že v porodce necháš 😉

zlatovlaaska
26. zář 2010

@mikii tak ten článek je fakt pravda, už mě lidi občas štvou, že dělám, že je nevidím, neslyším a nerozumím, ale opravdu všechny tyhle dotazy poslouchám i od úplně cizích lidí. někteří jsou fakt vlezlý a otravný. mě by to teda nenapadlo někoho s jedním dítětem nebo dvěma takhle otravovat. a je přirozeně? nezlobí sourozence? a je sourozenec starší??? bla, bla, bla. když jdu bez dětí a potkám dvojčátka, tak se ale taky nablble usmívám a když to třeba opětují, tak jen tak podotknu, že je máme taky a že jim přeju hodně radosti 😉

@provazek já měla kluky do 36tt hlavičkama a v den porodu, díky bohu, že císař, byl Ffilípek otočený, takže byl hlavičkou nahoru?! ale já měla v břiše cirkus až do poslední chvíle... a císaře mi dělali 38+1tt štěstí, že mi to nevyvolávali, protože díky KP bych stejně musela na císaře, takhle jsem se na něj připravila psychicky aspoň trochu.

no jo, tak jsem si zavzpomínala a jdu chrupat. vám všem dobrou noc a příští týden jen samé dobré zprávy, zdravím @broukb a vydrž 😉

gilotek
27. zář 2010

Ahoj holky, koukám, že jste řešili kila navíc. Já začínám 26 tt a nabrala jsem zatím 5 kg. Myslím, že se k 20kg navíc nedostanu 🙂

sovicka_
27. zář 2010

s těma kilama jste vážně dobrý.
Já to mám takhle - je mi pořád nevolno, ale nezvracím. Přestane mi být nevolno, když jím, a to často - tak mi z toho vychází, že asi naberu dost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru