Čekáme kluka 🙂 Jak se bude jmenovat?

leni78
12. pro 2013

Takže třetí kluk. Všechna jména, která se mi líbila, už se mi nelíbí. Jaká jsou ta nejkrásnější jména pro kluka z vašeho pohledu ? 🙂

renca_hanych
12. pro 2013

pro nás jsou nejkrásnější Jakub a Marek, čili jména našich synků 😵

sylvar
12. pro 2013

Já bych dala Tobiáše, Jonáše Matěje 🙂

lubinkova
12. pro 2013

Zatímco pro holčičku jsem našla desítky krásných jmen, těch klučičích z mého pohledu moc není... pořád jsem procházela kalendáře a různé diskuze a to je pořád "josef, karel, jan, ---mír, ---slav" .... od začátku se mi líbil David, ale nešel k našemu příjmení, které začíná na T, blbě se to D a T po sobě vyslovuje... tak máme Daniela, to se mi také moc líbí.. ale jestli budeme mít ještě dalšího kluka, tak teda nevím... 😀 .. možná Filip?...

milin
12. pro 2013

Mě se líbí jména Tomáš a Jiří, a mému příteli se líbí jméno Oto.

reynocek
12. pro 2013

My máme Ondřeje a líbí se mi ještě Kristián, Jáchym a Štěpán.

leni78
autor
12. pro 2013

@lubinkova My máme Davida. A Ondru. 🙂

1velrybka
12. pro 2013

@leni78 Mně se líbí jména Matěj, Jakub, Felix, možná i Adam, pak docela i Tomáš. Ale Matějů a Jakubů je všude moc, Adam má svátek na Štědrý den, takže bych asi dala Tomáše, kdyby bylo na mně. Felix se mi sice líbí, ale je to až moc neobvyklé a není pro něj tolik zdrobnělin. Ale vzhledem k tomu, že jsme se s manželem dohodli, že pokud to bude kluk, vybere jméno on, zatímco já pro holčičku, byl by to u nás Jára - po manželovi.

kajalka
12. pro 2013

My máme Ondru a příští bude Vítek, pokud nebude holčička 🙂 U těch je mnohem větší výběr...

radulka57
12. pro 2013

Mě se vždycky líbil Filípek a Adámek. 🙂

ninive211
12. pro 2013

Mně se klučičích men taky líbí strašně málo. A s manželem se na jménu neshodneme. Jemu se líbí obin (brrr! - ještě k příjmení s R uprostřed!. Zní mi to strašně tvrdě), mně se líbí Tommáš, to jsem chtěla dát už od malička, ale to se zas nelíbí jemu. Pak se mi docela líbí Jakub, ale těch je teďka taky jako máku. Jediné jméno, na kterém se docela shodneme s líbilo by se mi to ik příjmení, je David, ale tak se zase jmenují hned 2 manželovi bratranci, takže to dát asi nemůžeme ☹ Takže doufám, že jendou prostě budeme čekat tu holčičku, kterou si oba přejeme více.

Ono hodně záleží i na příjmení, jak to zní dohromady, třeba se mi i docela líbí Marek, či Roman, ale prostě nechci jméno s R, když už má takové příjmení.

leni78
autor
12. pro 2013

Ja tedy vůbec neresim svátky a příjmení. Kolikrát za zivot se člověk představuje celým jménem ? Opravdu, kolikrát řeknete najednou v kuse celé jméno..

ninive211
12. pro 2013

@leni78 No já myslím, že by to dohromady určitě jít mělo, podle mě není nic směšnějšího než trošku exotičtější či hodně neobvyklejší jméno k takovému typickému českému Novákovi, Dvořákovi atd. Naopak kdo má třeba příjmení německého či jinak cizího původu, může dát klidně toho Sebastiana, Damiana, Izabelu a já nevím co ještě...Určitě je důležité dívat se i na příjmení.

Taky se nedoporučuje k příliš dlouhému příjmení dávat dlouhé jméno anebo naopak ke krátkému krátké jméno (např. Jan Kos)
Ale pokud neřešíš ani svátky ani příjmení, tak pak fantazie se meze nekladou! 😉

jpetraa
12. pro 2013

mně se líbí Radim, Marek, Jáchym

punky
12. pro 2013

my mame stepanka pro nas nejkrasnejsi jmeno 🙂 a dale se nam libi krystof,jachym,jonas 😉

kettm
12. pro 2013

Doma mám Tomáše - vůbec výběru nelituju, druhého bych chtěla Filipa, ale muži se to nelíbí, tak pokud to bude kluk tak to bude Aleš. Jména se mi líbí i Daniel, a spousta dalších ale vše je u kamarádů nebo příbuzných ☹

missuulle
12. pro 2013

Ahoj holky, mě se hrozně líbí Kryštof, Richard Matyáš, ale přítel ne a ne tyto jména, ale sám nic nevymyslí 😀 jediný co se mu líbí je Bárt / Bartoloměj.

miana
12. pro 2013

@1velrybka My máme doma Felixe 🙂. Už jsou mu dva roky a je to báječné. Říkáme mu Felí, Felísku, Fílo a on sám si teď říká Felído...
Tím chci říct, že na každé,opravdu každé jméno najdete časem spoustu variant. Nyní máme 8týdenní Zoe a taky jí říkáme všelijak 🙂.

ckei
12. pro 2013

Pro mě je jedno z nejkrásnějších klučičích jmen právě synovo jméno 🙂 Tedy Hynek 😉

1velrybka
12. pro 2013

@miana Já myslím, že rodina si pro každé dítko najde varianty, jak mu říkat, ale okolí už tolik ne - prostě je to nenapadne. Mě jméno Felix napadlo úplně náhodou, koukala jsem večer v televizi na zprávy a byl tam nějaký požár a mluvil vcelku pohledný záchranář a bylo tam uvedeno jeho jméno. Příjmení si nepamatuju, ale jmenoval se Felix. A v tu chvíli jsem si začala dělat legraci z manžela, že to nebude Jaroušek, ale Felix. (V tu dobu to vypadalo, že čekáme kluka, teď je poslední varianta holčička). Brala jsem to nejdřív vyloženě jako legraci, popichování, ale po pár dnech jsem si uvědomila, že by mi ten Felix vůbec nevadil, ba naopak....no ale manžel o tom nechce ani slyšet, prostě to musí být Jára po něm, tak jako to je už několik generací 🙂 Aspoň že do výběru jména pro holčičku mi nemůže kecat (dohodli jsme se už mnohem dřív, než jsem otěhotněla, že jméno pro kluka vybírá on - když teda neprojde nic kromě Jarouška - a pro holku tedy zase já. No a já se teď rozhoduju hlavně mezi 2 jmény pro holčičku a furt nevím 🙂

Jinak Zoe je opravdu hooodně neobvyklé, to neznám vůbec nikoho, kdo by se tak jmenoval a varianty mě taky moc nenapadjí - možná Zoinka, Zouška, když je malá, případně Zojka??

sarusinek
12. pro 2013

My máme Štěpána a Ondřeje, u Štěpíka jsme ještě přemýšleli nad Tobiášem (toto jméno se mi dnes ale už moc nelíbí), u Ondráška nad Mikulášem (ten se mi pořád líbí moc). Krásná jména jsou i Marek, Vít a Matouš 🙂

killi
12. pro 2013

mě se líbí Teodor, Vít, Benedikt( Ben) jména která moc lidí nemá. Tobiášů, Matějů, Jakubů atp. je strašně moc. Taky jsme koukali na významy jmen. 😉

micha88
12. pro 2013

Mě se nejvíce líbí Erik (už ho doma máme 🙂) Jen nevím, kdybychom měli druhého kluka, jak by se jmenoval, protože chci, aby se jména trochu k sobě hodila. Nemůžeme mít přece Erika a Pepu 😀

antoinet
12. pro 2013

Já chci Martina🙂

hudala
12. pro 2013

Martin, Petr, Jan, Marek, Ondřej, Jaroslav, Mikuláš, atd... 😀

miana
12. pro 2013

@1velrybka To je sranda, můj manžel je Jaroslav a jméno Felix vybral on. Nejdřív jsem o tom nechtěla ani slyšet, ale...postupně se mi to začalo víc a víc líbit. A teď jsem vyloženě šťastná!
Zoe říkáme Zoja, Zojinka, Zojuška, volám na ni Zojí...a Felído na ni volá Zojído 😀

ally8
12. pro 2013

Mě zase přijde, že se mi víc líbí klučičí jména a pro holku vůbec nevím. Líbí se mi naše česká - Honzík, Lukášek, Adámek, Vašík. Pokud budeme mít kluka asi vyhraje Honzík po manželovi. Tobiáš, Matyáš, Jakub jsou nyní hrozně ohraná jména.

lenjii
12. pro 2013

Pro kluka jsme vybrali hned... Jakub nebo Davídek. Nakonec kvůli příjmení začínající na B jsme vybrali Davídka,.. holka bylo na vyběr horší... 🙂

micha88
12. pro 2013

Já bych mohla mít holky tři: Lauru, Verunku a Viktorii 😀 ale když bude jen jedna, babo raď

jpetraa
12. pro 2013

holek bych mohla mít....Berenika, Karolína(tu mít budem)Viktorka, Bára,Anita, Bětka, Nina.....@ally8 tak zrovna honzíků je snad mnohem víc než -ášů-Tadeášů, Tobiášů,Matyášů,Jonášů....:o)

klaire22
12. pro 2013

mě by se šíleně líbil Štěpánek 🙂 a nebo Šimonek 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru