Cesta na Srí Lanku v těhotenství?

walkie
30. pro 2016

Ahoj,
neplánovaně jsem otěhotněla a jsme za to s manželem moc rádi, ale již před nějakou dobou jsme si koupili letenky na Srí Lanku na konec února 2017. Zatím jsem tedy v 8. týdnu, takže nemáme zdaleka vyhráno a po přečtení zdejších diskuzí o všemožných problémech v prvním trimestru se nechci moc upínat k tomu, že zrovna moje neplánované těhotenství dopadne dobře (navíc jsem začla s Femibionem až před 10 dny, předtím samozřejmě žádné vitamíny, Vánoční párty do rána apod..), ale přece jen mě napadá - nevadí, že poletíme na 2 týdny na Srí Lanku, když budu v té době asi v 16.-17. týdnu? Není to moc riskantní?

Je to pro nás vysněná dovolená, samozřejmě chceme podřídit cestu těhotenství - vybírat si lepší ubytování a klidnější, čistší místa.. Ale pořád mě to hlodá, co kdyby se něco semlelo tam.. 🙂

nininka23
30. pro 2016

@walkie Rozhodně bych neměla strach z cestování během těhotenství, víc bych asi řešila destinaci. Když jsme plánovali svatební cestu, Srí lanka byla jedna z možností. Tehdy to padlo, že mi obvoďák doporučil očkování proti břišnímu tyfu. V tu dobu už jsem byla těhotná, tak jsme nakonec letěli jen do Maroka. No popravdě do méně civilizované země v těhotneství už nikdy víc. Chytl mě tam zub a nebylo doktora a bohužel ani léku proti bolesti, který bych se odvážila vzít🙂 Jinak v obou těhotenstvích jsem cestovala normálně, jen u toho druhého už víc řešila destinaci.

nininka23
30. pro 2016

@walkie jinak zde je odpověď na tvůj dotaz přímo od odborníka 🙂)
https://www.ockovacicentrum.cz/cz/sri-lanka#por...

walkie
autor
30. pro 2016

@nininka23 Moc dík, očkovaná proti žloutenkám i tyfu jsem, to jsme stihli už předtím! 🙂 Aspoň něco.. To, že budu potřebovat doktora, toho se bojím taky.. Tamější úroveň zdravotnictví neznám, ale hádám, že to asi nebude jako u nás.. Pořád se ale spíš přikláníme k tomu vyrazit, pokud to doktor nezakáže. 🙂

nininka23
30. pro 2016

@walkie tak pokud očkování máš, tak bych to asi zas tak neřešila a pokud doktor bude souhlasit, tak letěla 🙂

ammp
30. pro 2016

@walkie nemela bych problem, pokud ti bude dobre. Ja byla dost unavena, a proto bych si dovcu neuzila, ale jinak proc ne, sri lanka je v pohode

monikaa_p
30. pro 2016

Byla jsem v 8tt na dovolené v Emirátech a úplně v pohodě,až na neskutečnou únavu a většinu sem prospala na pokoji 😀 Ale jinak doktorka neměla problém. Samozřejmě mi kladly 3 doktorky na srdce, že žádné sluníčko, aby se mi nepřehřál organismus a s ním i prcek ale jinak v pohodě. A pokud jsi už očkovaná z dřívějška a nebudeš mit problemy v danou dobu tak si myslim,ze doktor nebude mit nic proti.

puresin
31. pro 2016

Na Sri Lance jsem byla na zacatku tohoto roku a ani zdaleka to tam nebyla takova divocina, jakou jsem cekala. V 16./17. tydnu by me nikdo nezastavil tam jet, byly to nejlepsi 2 tydny. ❤️ Zadni komari ani exoticti hmyzaci, jsem i prekvapena z vaseho ockovani, nam nic takoveho neradili, a kdyz jsem videla tamni mestecka a vesnice, moc si nezadaji s nasimi.

barchen
1. led 2017

@walkie
My jsme takhle s manželem měli koupenou dovolenou na Filipínách minulé Vánoce. Dva týdny před odletem jsem zjistila, že jsem těhotná, sice plánovaně, ale měsíce předtím nic, tak jsme se na to vykašlali, že to v ten rok stejně nevyjde a koupili letenky, ubytování, dopravu atd. Test jsem si pro jistotu udělala den před očkováním na tyfus a koukala jako vyoraná myš, protože v ten měsíc co se to povedlo, jsme se s manželem "potkali" doma jenom jednou, jinak já byla na služebkách a dlouho v práci, manžel to samé. Po dlouhém váhání a přemýšlení jsme nikam nejeli, stornovali co se dalo (asi 70/% nákladů se nám vrátilo), i když mne to mrzelo a já byla ta, co chtěla víc než manžel. Důvodem bylo zdravotnictví v dané zemi, které je na nízké úrovni a minimální silniční infrastruktura, vzhledem ke geografickému rozložení (ostrovy). A ještě jeden rozdíl, já bych byla v průběhu dovolené asi v 9-11 týdnu a doktorka mi řekla, že sice mi to zakázat nemůže ale že mi to nedoporučuje. Pak jsem byla ráda, že jsme nikam neletěli, protože mě zmohla únava, spala jsem přes 16 hodin denně a měla jsem večerní nevolnosti, takže ležet na sluníčku bych stejně nemohla. A k tomu všemu se v té době danou destinací prohnal tajfun, způsobil sesuvy půdy, záplavy, místa bez proudu a v zemi byl vyhlášen výjimečný stav.

martinaatru
1. led 2017

@walkie sestra létala často bylo během těhu na 3 dovolených a jednou pracovně v NY (tam letěla naposledy v 6 měsíci) a vše v pohodě, ale jak bylo řešeno řešit destinaci

walkie
autor
1. led 2017

Holky moc díky, jak to tak pročítám, jsem spíše pro. Samozřejmě, jak psala
@barchen - trochu mám strach, co by se stalo, kdybych potřebovala doktora, ale zase Srí Lanka není tak "divoká" a snad by to mělo klapnout. Budu si dávat pozor na jídlo, pití jen balené, žádné freshe (i když jsem se na ně teda těšila 🙂) a snad to bude v pořádku! Manžel se také přiklání k tomu, abychom jeli, pokud nebude doktor nic namítat.. Bůhví, kdy se tam podíváme, když budeme mít jiné starosti (doufejme).. :D

dandaa
1. led 2017

Měli jsme letět na celý leden právě na Srí Lanku jelikož tam žije naše kamarádka ale neletime.Sama nám řekla at zustanem doma.Vím ze bych si to tam neuzila a bála se takže tato destinace je odložena na neurčito.

craki
1. led 2017

Ja bych teda jela 🙂 Davala bych si pozor na cistotu vseho, ale nebala bych se. Stat se ti muze neco i doma..
Sama jsem letela do Ruska v 5 mesici a proste jsem jela. Jinak bych byla cely prosinec bez muze, a Vanoce u nasich a tehotna bych nedala... Dr mi rekla, ze pokud jsem zdrava, litani mi neuskodi a jeste zduraznila ze je osobne rada, ze letim relativne daleko a bez prestupu - z pohledu tela je totiz nejvetsi zatez start a pristani, takze ona treba nevidi rada tehotne na kratkych letech po evrope....
V letadle se na me divali vylozene blbe, ze jim rikam ze jsem tehotna a malem nechapali proc jim to rikam 🙂 S letuskou jsme se pak bavily ze moc tehotnych nelita, tak na to nejsou zvykli, a ja tenkrat nemela ani poradne bricho...

P.S. v Rusku to zdravotnictvi je katastrofalni, ikdyz jsme bydleli ve velkem meste... Na dovolenou bych jela hned 🙂 Zvlast kdyz uz mas ockovani za sebou 🙂

walkie
autor
1. led 2017

@craki Díky 🙂 Jsem zvědavá, jak v tom 16.-17. týdnu budu vypadat, jestli už to bude vůbec vidět, jsem celkem hubená, mám okolo 50 kg na 168 cm, takže by to mohlo trochu už vylejzat. My máme jeden přestup v Dubaji, tam ale budeme jednu noc v hotelu a další den někdy odpoledne přelet do Colomba, takže moc vzletů a přistání hned za sebou mít taky naštěstí nebudu.. To mě nenapadlo, že je paradoxně kratší let horší.. 🙂

blondynka400
1. led 2017

@walkie v těchto týdnech bych to vůbec neřešila a klidně bych letěla. Tedy v případě, že bude vše ok. Není se čeho bát a když se něco má stát, stane se. A je jedno, jestli budeš v ČR, na Srí Lance a nebo na Severním pólu... (Ps: v prvním těhotenství jsem letěla celkem asi 12x a mám z toho krásnou chytrou a šikovnou školačku .-)

zuzka_b2
1. led 2017

No záleží jak jsi odvážná, já se přiznám, že bych se asi bála, ale pokud si dobře vzpomínám, tak třeba Táňa Vilhelmová byla na Srí Lance v podobném stadiu těhotenství jako budeš ty.

aiva01
1. led 2017

Take bych jeste letela. Ve dvou je to jednodussi. Tehu na tobe jeste moc videt nebude- mirne vystouple brisko. Az od 6.mesice to bude videt vic. Usuzuji dle sebe😀. Jinak kamoska letela v 6.mesici na mesic do Australie a take vse ok, ale to je riziko kazde budouci mamci. Bud to klapne nebo budou problemy. Nepreji je samozrejme. Docela bych se bala jak to budes mit s unavou, ale presto bych jela. Hodne stesti.

cizinkaa
2. led 2017

Na tvem miste bych letela. Na Sri Lance jsem byla a nemela bych z ni obavy. 😉

Ja rusila rijnovou dovolenou. Byla bych uz v sedmem mesici, v planu jsme meli na tri tydny Thajsko, Cinu a Singapur. Bylo by to fyzicky narocny i pro normalniho cloveka natoz pro tehuli... Ale jinak mne mrzi, ze jsme nejeli. 😞 pokud mate Sri Lanku jako odpocinkovou dovolenou, tak vubec neres a vyraz! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru