• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chodí k vám kontroly ze sociálky? Těhotné na neschopence

10. ledna 2017 
@lomanta Jojo. No, on je to asi případ od případu a záleží na koho narazíš. Kolegyně byla taky na PN, zvonek jim nefungoval ( ona blbá o tom ale věděla), kontrola přišla, nedozvonila se a přišla o celou nemocenskou...
8. čer 2016 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andreaandrejka ty jo, tak to ale je mazec... i kdyz pripady, kdy si člověk za to může sám jsou jasné... ale pak když třeba někdo je doma a třeba náhodu neslyší, nebo tvrdě spí,... spíš toho se bojim. protože jinak jsem poctivka, ale z tohohle mám nervy
8. čer 2016 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lomanta To máš pravdu.
8. čer 2016 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak ja jsem z Blanenska,jsem na nesch. 5 mes - vych od 10-12, 14-18 byli na ko min mes a to 6 min po vych :slight_smile: ja taky dodrzuju poctive,ale i tak jsem se klepala jak ratlik :grinning: divny pocit :slight_smile:
14. čer 2016 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj vsem, me prisla kontrola po mesici marodni - jsem tehu. Vychazky mam do 12 a prisla ve 12.05. Ptala jsem se, kdybych nestihla dorazit, zda je nejaka casova rezerva. Pani ze socialky odvetila : vite do kolika mate vychazky, tak se podle toho zaridte. Rezerva vazne zadna neni. Byla mooc prijemna...
30. čer 2016 ve 12:45  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (38. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dnes mi končí nemocenská. Byla jsem na ní od ledna. Vycházky od 13-19h (doporučuju, super čas :slight_smile:). Za celou dobu kontrola nepřišla, i když jsem se taky klepala jak ratlík, když jsem přišla později nebo zjistila, že nezvoní zvonek. No každé ráno jsem vstávala mezi 7-8h, co kdyby náhodou zvonili (když bych spala, neslyšela bych je). Podle mě je to buzerace a všem vám přeju, ať vám těch pár měsíců uteče co nejrychleji :slight_smile: Okres Trutnov. Klaris
30. čer 2016 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sara8159 no já kolikrát jezdím fakt načas a říkám si, kdyby mi třeba malej v autě začal zvracet nebo někde spadl na odrážedla, tak bych to treba nestihla a zase kuli tomu chodit o hodinu dřív domů se mi nechce... no je to naprd, ale asi spíš záleží na pochopení konkrétního kontrolora
30. čer 2016 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ústí n/L - od brezna na PN a kontrola zadna. Zas sestre prisli 2x za dobu tehotenstvi a co chodili lidem z praci mebo ze socialky tak vetsinou v rannich hodinach a tak 5-10 min pred nebo po vychazkach. :slight_smile:
30. čer 2016 ve 14:54  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já dnes končím nemocenskou,na které jsem od března a nic:blush:Ale vycházky jsem až na poslední 3 dny opravdu dodržovala.Jinak jsem okres Vsetín,ale zaměstnavatel má sídlo v Havířově,proto si myslím,že nikdo nedorazil.
30. čer 2016 v 18:45  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andreaandrejka To se mi nějak nezdá... Po prvním ,,načapání" máš prostor pro obhájení a když se neobhájíš, strhou ti třeba část. Celou nemocenskou by zamítli až po několikanásobném nedozvonění.
30. čer 2016 v 18:48  •  čeká miminko, termín má v červnu 2017 (17. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luj89 Pisu co vim od kolegyne. Nic vic.
30. čer 2016 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lomanta kdyz budete spat mate nekoho doma. Slysela jsem, ze i lze aby tu neschopenku nekdo za vas ukazal, ze spite ted jde jen o to, zda uveri ;)
30. čer 2016 v 19:40  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Po prvnim nedozvoneni a neobhajeni kde jste byla, vam mohou vzit nejake % z nemocenske muze to byt 50% a taky to muze byt cela. Co tak nekdo nekde placne. Nikdo poradne nevi jak to je, je to jen asi a muzou a nemuzou, ale ze ny vam ji vzali az do nastupu na MD nebo RD to nejspis nee.
30. čer 2016 v 19:42  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dadaamstaff no manžel má různé směny, takže ráno nebo večer, to je jedno. ale já doufám, že jsou rozumní a že kdyby něco, tak by to nebylo tak hrozné :wink:
1. črc 2016 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lomanta Ale opravdu nevite, co se kde stane a kdo vas zdrzi nebo jaka udalost vas zdrzi a jak se rika zakon schvalnosti a je to.. :slight_smile:
1. črc 2016 v 10:24  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dadaamstaff
@lomanta Holky já se na tohle paní při kontrole ptala, jen tak čistě ze zvědavosti, co by se stalo, kdybych se zpozdila, byt o pár minut, kdyby se něco stalo...a ona mi odpověděla, že do kdy vycházky mám vím a mám se podle toho vždy zařídit, jinak je postih. Myslím, že je to taky o tom, na koho zrovna narazíte. A jinak tu neschopenku musíte ukázat vy osobně, vás kontrolují,ne někoho kdo je s vámi doma. Ale je to o tom jak píšu, na koho narazíte. :unamused:
1. črc 2016 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andreaandrejka
@lomanta Měli by dát těhotným vycházky neomezeně, přece jen každá ví, kdy má jít domů. Ne vždy mi vyjde, že bych zrovna chtěla ven v době vycházek, protože prší a po 18 hod je tam krásně :/ a vycházka mi končí a nebo chci sedět na zahradě a po 5 hod ideál už není tolik sluníčka apod :/ No jak naschvál :D
1. črc 2016 v 10:31  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dadaamstaff Jo jo, mělo by to tak být. Ono to tak bylo, ještě před nějakými cca 4 lety. Kolegyně tenkrát měla neomezené, těhotným vycházky vůbec nedáváli a ted se divila, že já vycházky mám. Je to ale kvůli těm, kterým nic nebylo, šli na neschopenku a prostě toho zneužívali.
1. črc 2016 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andreaandrejka Zas se nejak ujistit musí no a mít dva metry to nejspis take nejde.
1. črc 2016 v 10:35  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dadaamstaff Ale jo, já s tím problém nějak extra nemám. Taky mi kolikrát ty vycházky štvou, ale beru to tak a nestěžuji si. :slight_smile: To jen tak, všeobecně jak to je...
1. črc 2016 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem také před i po vycházkách doma. Přece jen nechci najít ve schránce papír :D
1. črc 2016 v 10:39  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dadaamstaff to mi povídej,... hlavně to je náročné ještě s dítětem. třeba malej dost dobře nechápe, proč můžeme ven až odpoledne, když jiné děti jsou venku a proč musím být v 19 doma, když by ještě chtěl být na zahrádce (bohužel máme zahrádku u bytovky tak, že od ní nevidím na vchod baráku, máme tam stránku a keře)
1. črc 2016 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
já osobně taky s vycházkama problém nemám, když jsem byla v prvním těhotenství doma, to mi nevadilo vůbec, jen trochu to je naprd, když už jedno dítě je a prostě musí pochopit, že ven se chodí jen v určitém čase :confounded:
1. črc 2016 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me ale trebas trochu nakrklo neco jineho...doktorku mam 65 km od bydliste,samo zapracoval zakon schvalnosti a prisla na me kontrola,kdyz jsem u ni byla...druhy den jsem tedy jela k doktorce znovu v dobe vychazek pro razitko,ze jsem tam den pred tim byla a s tim papirem na socialku...kdyz jsem na socialce pozadala,zda bych mohla nahlasit rovnou terminy kontrol u lekare,at nemusim porad jezdittam a zpet,pani se mi vysmala,rekla ze neexistuje...tak jsem se zeptala,zda jim bude stacit nejake potvrzeni s razitkem,ktere bych si nechala vystavit v dobe navstevy lekare,ze bych nemela razitko primo na papiru,ktery socialka haze do schranky v pripade nezastozeni...a pry ne!!! Predstava,ze porad pendluju sem a tam byla fakt priserna...
1. črc 2016 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ukeke to je blbost, normalbe s tim papirem od neschopenky se chodi k dr a on ti dava pokazdy razitko, a i kdyz jdes s ditetem ;)
1. črc 2016 ve 13:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin jako je dost mozne,ze jsem proste jen narazila na protivnou zenskou...ale je fakt,ze uz na me pak neprisli,tak jsem to neresila..
1. črc 2016 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo to je pravda, správně by se mělo chodit všude s tím papírem. ale kam se to zapisuje? me prijde, ze se to nemá kam na tu neschopenku vejít? dokonce jsem někde četla, že když někam potřebuju, byt k lékři, musím to nahlásit u toho, od koho mám neschopenku, tj. v nasem pripade gyndař. ale to už mi přijde trochu moc, aby mu tam kazdou chvili nekdo volal, ze nekam jde...
1. črc 2016 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lomanta no ja pak mela razitko pres razitko, prase, aby se v tom vyznalo...
1. črc 2016 ve 13:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sisstin já mám všechny dr. tak nějak blízko, tak to ani s sebou netahám, no... jen jednou jsem si nechala dát razítko, kdyz jsem jela s malým na alergologii, to už je dál. ale to razítko jsem měla jen na papírku s datumem, zapomněla jsem si tu neschopenku doma :grinning:
1. črc 2016 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ráda bych obnovila diskuzi. Má prosím někdo zkušenost s tím, že hlásil místo adresy pouze číslo parcely...? Navíc ani nemáme ještě zvonek a schránku tak zda stačí napsat na dveře telefonní číslo na kterém mě zastihnou...? Pokud budu spát v prvním patře na druhé straně baráku pochybuji, že uslyším dole ťukání na dveře...:( díky za zkušenosti...
21. říj 2016 ve 12:32  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek