Cizí jméno pro dítě. Řeší někdo?

dyechampion
7. led 2021

Ahoj vsem,
Resi tady nekdo cizi jmeno pro dite co neni na seznamu od Knappove? Akurat ctu stranky Ustavu pro jazyk Cesky, ze pozastavili zadosti :O do odvolani http://www.ujc.cas.cz/expertni-cinnost/
Resi tady nekdo neco podobneho? Pani Knappove jsem se nedovolala..jen tedy nevim jak na tom je..nekde jsem nasla ze je rocnik 1936, jestli tyto veci jeste porad resi...

teeerez
7. led 2021

Nemyslim to nijak zle, ale proc chces davat diteti jmeno, ktere ani nechces napsat tady do diskuze? Chapu co pises, ze je bezne v zemi otce, ale pochopila jsem, ze zijete tady? Ty ho nechces ani napast a dite s nim bude kazdy den zit - stoji to za to usili? (mam neobvykla jmena celkem rada, ale to, ze ho nechces napsat me zarazilo 🙂 neutocim! )

dyechampion
autor
7. led 2021

@gramar jj asi tak to bude nejlepsi 🙂 tak uvidime! dekuju za podporu 🙂!!

dyechampion
autor
7. led 2021

@gramar :D Knappova je legenda! :D

michaela666
7. led 2021

@gramar Úplně vidím toho chlapa z Viral Brothers co má syna Anakina s knížkou Star Wars v batohu jak to štráduje na matriku. 😂 Kdo je připraven není překvapen.

gramar
7. led 2021

@teeerez Tak jestli už za to někde dostala sodu... ;)

gramar
7. led 2021

@michaela666 Ono to má bohužel určitá pravidla, co to má být za knihu... Ale Anakin je tuším i v Čechách, nebo na Slovensku nejsem si jistá :D

dyechampion
autor
7. led 2021

@teeerez no nechci ho tu psat, aby nebyly hate komenty za to ze to neni cesky a ze tu zijeme a ze by melo byt cesky a ze se prckovi budou posmivat ve skole etc. 🙂 jen kvuli tomu to sem nepisu ;)

gramar
7. led 2021

Tak v ČR dokonce dva :D

gramar
7. led 2021

@dyechampion Neboj, největší problém s tím budou mít dospělí, děti to moc neřeší ;)

michaela666
7. led 2021

@dyechampion Na to se vyprdni, dost velký argument je že má tatínka cizince, takže asi nemáte typické české přijmení...ono třeba Muhamad Novák vypadá zvláštně, ale každému je po tom houby, když to není jeho dítě.

dyechampion
autor
7. led 2021

toho Anakina, to si pamatuju z youtube jak to resili :D jen se mi pak nelibilo, ze malymu zacali rikat Aňousku :D

lucca35
7. led 2021

Já se s mužem rozhodla pro 2jmena pro syna. 1 České a 1 francouzské a na matrice paní sice měla trochu nervy, ale nedali jsme se a máme potvrzení už pro porodnici.

gramar
7. led 2021

@dyechampion Bože já to nucené zdrobňování tak nenávidím :D První syn má jméno které prakticky nejde zdrobnit, taky jsem pořád poslouchali "No a jak mu jako budete říkat"... no jménem, že jak bychom mu říkali, ale tchyni se povedlo nemožné a zdrobnila to a byl to děs :D

michaela666
7. led 2021

@dyechampion Taky jsem to viděla někde na youtube a přiznám se, že mi to přišlo dost drsné, ale když se jim to líbí. Až v té době jsem se dozvěděla jak musí být povolení, pro netradiční jméno.

dyechampion
autor
7. led 2021

@michaela666 jj prijmeni je atypicke, jako hned na oko cizi, takze to k tomu jako jde ok, vubec by k tomu nepasoval Jeník natož Bedřich :D

dyechampion
autor
7. led 2021

Ja si tehda myslela ze toho Anakina delaj jako prank... :D a ono sup a meli potvrzeni od Knappove

michaela666
7. led 2021

@dyechampion A to ještě jak by rodina od manžela zvládala správně vyslovovat třeba Ř 😀.

dyechampion
autor
7. led 2021

@lucca35 gratuluju 🙂 a to jsem si myslela ze ty francouzske jsou praveze cajk!

gramar
7. led 2021

@michaela666 No jen si vzpomeň příběh Půlnoční bouře, ty se soudí snad do dnes :D

dyechampion
autor
7. led 2021

@michaela666 to by zirali na to Ř hlavne na pasove kontrole :D

gramar
7. led 2021

@dyechampion Na to nemusíš ani daleko, stačí Slovensko a končíš... :D

dyechampion
autor
7. led 2021

@gramar :D :D :D :D :D ok ted jsi vyhrala! :D

michaela666
7. led 2021

@gramar To je něco jako v tom vtipu? Už to chápeš Prasklá gumo??? 😂

dyechampion
autor
7. led 2021

:D :D :D omg. a ta pulnocni boure taky narez jako.

gramar
7. led 2021

@michaela666 Jo tak nějak :D

gramar
7. led 2021

Já musím tedy říct že asi nejšílenější co jsem četla bylo, když se na Slovensku v roce 2009 narodila první dvojčata se jmény Onur a Šeherezáda Lakatošovi, to jsem si říkala že není úplně nejlepší nápad... Ale jak se posléze ukázalo nebudou ve třídě dost možná jediní :D

lv
7. led 2021

@gramar to mi mluvíš z duše, pro mne úplně normální vývoj, že jméno Apolena budeme zdrobňovat na Apolenka, no ne? Na to, jak jí budeme říkat se mě zeptal snad každej. Po čase jsem odpovídala treba Božka, Bořek, Máňa, Ilča, Fanouš a podobně. Korunu tomu nasadila známá, že jsem prý musela být ožralá, když jsem jména svým dětem vybírala. Jasně, s mužem jsme si dali do nosu a řekli si to 😝 no, od ty doby známá není. Jo a máma, ta mý dcerce měla tendence říkat Apoušku a to jsem tedy rázně zatrhla.

gramar
7. led 2021

@lv Jo je to děs a hlavně co je komu do toho... Navíc postupem času jim stejně všem třem říkám hadi, smradi nebo pijavice :D
Ale podobným stylem jsem odpovídala když se mě lidé ptali u třetího co budeme mít (když jsem původně říkala kluka, tak se soustrastným výrazem následovala otázka "a co budete dělat"), tak jsem pak říkala že doktor tvrdí, že dítě, ale doufáme v chobotnici... Po pár dnech už se nikdo neptal... 😇

dyechampion
autor
7. led 2021

@lv rodice nejde zatrhnout, budou jim tak rikat, kdyz je budou hlidat :D

levandule_k
7. led 2021

@gramar tvl Ty lidi se tak blbě ptají, asi jako kdyby jsi si mohla pohlaví dítěte objednat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru