Co vše je třeba zařídit před porodem a po porodu?

rousss
30. črc 2016

Ahoj holky, chci se zeptat co vše je potřeba zařídit před porodem a po porodu co se týče úřadů a matriky, doktorů a vše s tím spojené. Díky za rady a komentáře

kahramana
30. črc 2016

...co jsem zatím zjistila já, tak min. po tom 30tt předat papír od dr. v práci o nástupu na MD... před TP zajít na matriku v případě uznání otcovství, pokud nejste svoji, pokud jste, tak co a jak netuším, není to můj případ... a určitě si vybrat pediatra - v porodnici už budou chtít vědět jakému dr. mají poslat dokumentaci miminka... co se týče pojišťovny, tak miminko má po narození stejnou jako máma, ale do 8 dní po porodu by se na pojišťovně mělo mimčo i tak nahlásit (nejlépe už s rodným listem či nějakým potvrzením z matriky - nevím přesně), dále po porodu očekávám dopis o zaplacení poplatku za popelnice/odpad za mimčo:D

adypro
30. črc 2016

Pokud jste svoji, tak do porodnice je potřeba mít oddací list.
No a kdo nemá nárok na mateřskou, tak po porodu musí zažádat o rodičovský přídavek na úřadu práce, případně porodné, koho se týká. Já budu zkoušet ještě příspěvek od pojišťovny pro těhotné a kojící matky.

kahramana
30. črc 2016

Já už mám příspěvek od pojišťovny vyčerpaný na 1. screeneng, porodné jde mimo nás, nevlezeme se, takže to nevím jak a kde se řeší...

aiva01
30. črc 2016

@adypro muzu se zeptat pro kterou maminku je urcen prispevek pro tehotne a kojici a pro koho ne? Podle ceho se to urcuje a kdy o to pozadas ci muzes pozadat? Jsem u VZP. DIK

soyevita
30. črc 2016

@aiva01 Myslíš ten na dietu,co se vyplácí v těhotenství a do roku dítěte?Tak na ten má nárok jen ta maminka,která dostává příspěvek na bydlení.

kahramana
30. črc 2016

@soyevita na dietu? To slysil.prvne...
Budete nekdo zadat o prispevek na bydleni? Jake tam.jsou presne podminky prosim?

soyevita
30. črc 2016

@kahramana No bohužel člověk se málokdy dozví,na co vsechno má nárok
http://www.denik.cz/ekonomika/kojite-muzete-zad...
Já nemám nárok na nic,protože tatínek je cizinec ,a že neplatí výživné nikoho v podstatě nezajímá.Už několik let se snažím u soudu něčeho dovolat,ale marně

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru