Co vše vyřídit před porodem a co po porodu?

sarahsimona
29. led 2021

Ahoj,
mám v tom docela zmatek. Byla bych ráda, kdyby mi některá z Vás poradila + dopsala, co ještě dalšího je potřeba vyřídit a kdy (před/po porodu)

- mateřská, rodičák,porodné
- dětský lékař
- rodný list na matrice
- nahlášení dítěte na pojištovnu

Děkuji

klokanka31
29. led 2021

@sarahsimona Záleží jak to máš, já hned po porodu nastupovala na rodičák, mateřskou jsem neměla. O rodičák jsem si zažádala hned jak jsem měla rodný list dcery. Dětského jsme si domluvili pár dní před porodem, nevěděli jsme jestli bude ochotný nám vzít čerstvého novorozence (ambulantní porod). Rodný list jsme si vyzvedli v porodnici, ta to s matrikou vyřídila, a nahlášení dítěte na pojišťovnu taky s rodným listem dcery.

sigyn
29. led 2021

Před porodem: Zápis k porodu, Prohlášení o jménu dítěte, mateřskou nahlašuje gynekolog a běží ve stanovenou dobu.
PO Porodu: Žádost o rodný list. Případně otec ještě podá žádost o otcovskou (v práci) a přinese kopii rodného listu zaměstnavateli pro Slevu na dani. Případně po konci mateřské je dobré si vybrat dovolenou. Rodičovská se žádá cca 1 měsíc před koncem mateřské - píše se úřadu, pojištovně i zaměstnavateli. Přihlášení k platbě komunálního odpadu.

dobevacka
29. led 2021

@sarahsimona Ahoj, my jeste pred porodem vyrizovali prijmeni male, protoze nejsme s partnerem svoji. Je to prohlaseni k otcovstvi nebo tak nejak ☺️

klokanka31
29. led 2021

@sarahsimona Taky jsme po porodu byli dceru nahlásit na městským úřadě do evidence obyvatel, hned jsme za ní zaplatili i poplatek za odvoz odpadů, a pokud jste v nájmu, pak se musí nahlásit i tam, kvůli počtu lidí v bytě...

dobevacka
29. led 2021

@klokanka31 My bydlime na vsi a dceru prihlasili samy. Pry dostali informace z matriky. 🤷🏼‍♀️ A to jsem rodila v jinem okrese nez je me trvale bydliste...

alilali
29. led 2021

Vše co píše @sigyn + vyřídit kartičku u zdravotní pojišťovny pro miminko.

alilali
29. led 2021

A dětského lékaře si domluvit ještě před porodem.

sarahsimona
autor
29. led 2021

@sigyn Zápis k porodu je registrace k porodu? Tam jsem se registrovala ve 14. týdnu těhotenství. Ještě mě zajímá, kde vyřídím to prohlášení o jménu dítěte. Děkuju 🙂

eviicka
29. led 2021

@sarahsimona koukám že to je všude jinak, u mě: mateřskou zaměstnavatel na základě potvrzení od gynekologa, prohlášení o jménu mi dal gynekolog, vzala jsem sebou do porodnice. Po porodu zdravotní pojištění - moje má formulář na webu. Cca v pěti měsících rodičák na úřadu práce (v nouzovém stavu opět online).
Rodný list mi přišel automaticky, na obci po nás taky nic nechtěli. Na porodné jen tak nárok není. Před porodem ještě toho pediatra a to je asi všechno. Moc běhání s tím nebylo 🙂.

areh
29. led 2021

@sarahsimona papir k prohlášení o jménu dítěte ti dá gynekolog nebo se dá vyplnit až v porodnici

vercahb
15. únor 2022

prohlaseni o jmenu a dalsi potrebne papiry k porodu mivaji i porodnice primo na jejich strankach aby si to rodice mohli vyplnit uz doma v klidu a ne pri kontrakcich 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru