Dát dítě k adopci?

anna356
30. zář 2016

Ahoj lidi, jsem těhotná je mi teprve 16 let a jsem v 20 tydny, moje rodiče mi zakazali jít na potrat, já s dítětem asi nezvládnu se starat a s přítelem jsme mladé a nemáme peníze, prostě nechci vychovat dítě jsem moc mladá, každý den přemyslím o tom co budu dělat s dítětem, můj přítel jeho rodiče nam zakazali že nemůžeme spolu byt.. S přítelem jsme mluvili že asi bysme dítě dali k adpoci nebo ne, co vaše názor? Prosím napište děkuji moc.

anomisv
30. zář 2016

Nevím, abys pak adopce nelitovala. Doporučuji si sednout jak s přítelem tak tvými i jeho rodiči. Ano, asi dost nepříjemné, ale právě oni by měli být tou největší oporou v tomto čase. Pokud máš alespoň podporu ve svých rodičích neuvažovala bych o adopci. Pises že ses mladá ale to prostě dospejes, pokud narazis na to ze sis ještě neužila a nezaparila hold co jste si udělali to máte a to dítě za to nemůže.. očividně přítelovi rodiče dítě nechtějí, ale když si dítě nechas stejně budou muset platit a když už budete rodina tak se podle mě smíří, uklidní a budou mít zájem. Jako nevím přesně vaší situaci,ale já bych o adopci ani v nejmenším nikdy neuvažovala. Nikdy nezapomenes, jakmile ho uvidíš.

tahejhula
30. zář 2016

Souhlas rodicu u sestnactilete neni vyzadovan.

jsem_dama
30. zář 2016

@tahejhula to je zvláštní, ale to aby ji živili, šatili a případně zaplatili zdravotní ošetření v době těhotenství vyžadováno je...

kockopes2724
30. zář 2016

@nikinnna no dejme tomu, každopádně mě dotyčná slečna přijde trochu mimo, už tím divným slohem, mě to připadá, že se jedná o nevhodný žert, nebylo by to tady poprvé, čerstvě založený profil, příběh, že je v 16ti těhotná, to už tady bylo několikrát.

tahejhula
30. zář 2016

@jsem_dama Neni vyzadovan souhlas s interrupci. 😉

werumka
30. zář 2016

@trolik Právě, ona ta adopce je poměrně široká problematika a bohužel navíc nad některými právními nalezitostmi zůstává lehce rozum stát. Ta tříměsíční lhůta je právě trochu dvousečná zbraň. Pokud si ta máma adopci rozmyslí, dochází k tomu po porodu, max. v šestinedělí. Naopak děti, u kterých je jasný nezájem ze strany bio mámy pak jsou zbytečně tři měsíce u pěstounů nebo v kojeňáku, protože soud nechce schválit předběžné opatření, kdy jde dítě do rodiny hned. Je to někdy dost složité a mnohdy to není vůbec v zájmu toho dítěte ☹ kazdopadne na rady ohledně adopce je potřeba se obrátit na pracovníka OSPODu. Ten má informací a zkušeností nejvíc.

anve77
30. zář 2016

@jsem_dama jj a dám ruku do ohně, že slečna ještě nemá svůj vlastní příjem,aby si veškeré své výdaje sama platila...Ono je to něco za něco. Jsou to práva i povinnosti 😉

tahejhula
30. zář 2016

@jsem_dama Takze pokud je ji sestnact jiz alespon tech cca dvanact tydnu, prilis nechapu, jak ji mohli neco zakazat.

jsem_dama
30. zář 2016

@tahejhula to je fuk jestli s interupcí nebo adopcí

tahejhula
30. zář 2016

@jsem_dama Tak ona tvrdi, ze ji zakazali potrat. Z hlediska rodicu je snad celkove nakladnejsi se starat o dite a jeho dite?

jsem_dama
30. zář 2016

@tahejhula pokud ji živí a bydlí u nich tak myslím že jí toho zakázat můžou poměrně dost. Nebo má snad na to se osamostatnit?

tahejhula
30. zář 2016

Je nakladnejsi dat dite k adopci?
A pokud rodice nedokazi prekousnout ani interrupci ani adopci, asi se holt budou muset spolupodilet na peci.

jsem_dama
30. zář 2016

@tahejhula z hlediska rodičů těhotné slečny je možná nejlepší dítě vychovat, nevím, nevidím jim do hlavy, přeci jen, bude to jejich vnouče

tahejhula
30. zář 2016

@jsem_dama Nechapu te. Oni ji vsechno zakazi a pak jsou chudaci, co je dcera bude zdimat? 😁

tahejhula
30. zář 2016

@jsem_dama Pak je to jejich volba a netreba je litovat. Zakazali, prikazali, bude ovoce na miru.

jsem_dama
30. zář 2016

@tahejhula v prvním zakladatelky příspěvku píše že rodiče nechtějí interupci, další vyjádření k tomu není, nejsou tam napsané důvody, takže spekulovat že to je kvůli financím je dost mimo...

caverina
30. zář 2016

@kockopes2724 to je sice mozne ze je to nejaka sranda.....ale to by jsme si mohli klidne myslet ze polovina diskuzi je tady nekym vymyslena aby se se dotycna nad nasimy vyroky pobavila🙂 a ze fakt se je nekdy duvod nad nekterymi prispevky prinejmensim pousmat🙂

anve77
30. zář 2016

@tahejhula proč by se rodiče MUSELI spolupodílet na péči ???? Třeba jsou v rodině silně věřící ( Mladí asi věřící nejsou ) a proto zakazují interrupci.

jsem_dama
30. zář 2016

Každopádně, já osobně jsem v 21 týdnu, teď už cítím kopanečky..
Nedovedu si představit, že někdo kdo tohle zažije dokáže dát miminko pryč, ať je situace jakákoliv...
Nehledě na to že už by asi interupce provést nešla...

tahejhula
30. zář 2016

@jsem_dama Jak, kvuli financim? Ja jasne pisu, ze pro ne bude celkove narocnejsi starat se o dite sveho ditete. Ale pokud si tuto cestu zvolili, donutili dceru porodit, pak je to i na nich.

trolik
30. zář 2016

Jo ještě něco bych ti chtěla říct.Jestli se teď bojíš,že jsi mladá a že nezvládneš dítě vychovat tak podle mě je úplně jedno jetli je ti 16 a nebo třeba 25 někdy si nevíme rady ani my dospělí svědčí o tom existence podobných diskusí.Podle mě to zvládne každá máma.Jen budeš prostě ze začátku potřebovat trochu pomoc.Ale tři roky utečou jako voda a pak asi půjdeš do práce a tvůj přítel také a pak si třeba najdete levný podnájem a budete moct být všichni spolu a to že ste si nic neužili bych obětovala.To že budete mít malé nutně neznamená,že už nikam nemůžete nebo že už se nemůžete bavit.Budete se bavit asi pravda trochu jinak ale nic netrvá věčně.Děti rostou fakt rychle a tím že jste mladí budete mít k sobě blíž.Držím palce.Samotné rozhodnutí je samozřejmě na vás,ale já kdybych měla v rodině podporu a zázemí tak bych neváhala 😉

kacca11
30. zář 2016

@tahejhula rekla bych, ze ve chvili, co zakazou interrupci i adopci by to mela byt hlavne starost rodicu. Dite nema byt trestem pro matku, co ho nechce.

jsem_dama
30. zář 2016

@tahejhula asi si nerozumíme. Rodiče třeba vůbec neřeší finanční stránku a je jim úplně putna kolik to bude stát..

jsem_dama
30. zář 2016

@trolik by mě zajímalo jak bude slečna v 19ti letech, se základním vzděláním, bez jakékoliv praxe hledat práci...

tahejhula
30. zář 2016

@anve77 Jednak pokud ji bylo sestnact, tak jejich souhlas nepotrebovala, druhak, pokud ji donuti dite porodit a mit, tak vzhledem k jeji nezletilosti se proste starat budou. Tak to je.

demetritis
30. zář 2016

@anna356 más vice variant , přímá adopce anonymní nebo utajený porod , dale pak babybox , normální adopce, dále se mužete s přítle nechat kvůli dětátku přdčasne splnoletnít a vychovávat ho pokud si ho schcte nechat ale rodiny je proti , jinak ano holky stou interupcí mají pravdu od 16let souhlas rodiču potřeba není pak jsou až po zakroku informováni ale jeto klinika od klinyky , dále jsou ruzné organizace kde ti z možnosti poradí nebo bezplatné linky kde te podpoří poradí a zjístíti nejbliší organizaci co se tebe a díte do porodu ujme pomužeti ze všemi papíry a vyřizováním pomužou nenech se tu zbytečne stresova vyhou je třeba u te příme adopce že si mužes jednu z nabýtek na webu vybrat a tím i rodinu do které dětátko příjde a oni si jej mužou odvés již z porodnice dále ti socialní pracovník ohledně dítete muže dělat poručníka tak aby rodičenemohli zasahovat do vašeho rozhodnutí nejlepe ty pomužou na te lince nebo v centru kdybys sis chtela promluvit napiš sz jinak věř že to zvladneš ad se rozhodneš jak koliv máž hodně času si to cele ješte promyslet a potom vybranou možnost začít řešit hodne štestí z vyběrm

tahejhula
30. zář 2016

@jsem_dama Ale ano, tady se furt resi, jaka je nezodpovedna a budou se starat chudaci rodice. Tak asi chudaci nejsou a pokud si vybrali peci o vnouce, nechme to na nich a nehrajme na mucedniky. 😉 O to mi jde.

jsem_dama
30. zář 2016

@tahejhula nezodpovědná je, zasloužila by pár facek

tahejhula
30. zář 2016

Primou adopci zajistuje akorat FOD a je to tak nejak potichu. 😉

caverina
30. zář 2016

Trosku tady tomu nerozumim....kdyz tady nekdo napise ze chce jit na interupci tak mu pisete at to nedela a ze kdyz ho doopravdy nechce tak at ho da k adopci....slecna napsala ze dite nechce ze si neumi predstavit jak by ho vychovavala a je zase premlouvana k tomu at to nedela at si ho necha....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru