Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

anzet
3. črc 2016

@mm31 už jsme prošvihli 2 termíny kvůli nemoci. Vypadá to na 18.7., pokud jim tam nepadne něco akutního. Syn také nemá potíže, nehorší se to, ale nikdy to bez zásahu nezmizí, občas je tam zlepšení. Má 3.stupeň. Operace je doporučovaná.

mm31
4. črc 2016

@anzet moooc drzim pesti, aby to bylo ok. Kolik je synovi?

lill1
4. črc 2016

@mm31 Vím, že je to strašné, Já jsem toho nabrečela moc a moc. Také jsme neměli žádné problémy, jen se to pořád zvětšovalo...No a tak jsme čekali co na to MUDr. Šmakal, no a ten to také viděl jen na operaci...Nejlepších výsledků je dosaženo, když je prý dítko co nejmladší...Taky jsem na tu operaci nechtěla, už jen proto, že nám nikdo nic nevysvětlil jen nám z nem. poslali emailem strohou větu s tím, že MUDr. doporučuje operaci☹. Je to těžké no☹ rozhodovat o sobě je něco jiného, ale o našich dětech to je teprv:-O

lill1
4. črc 2016

@anzet vím vím, sleduju Vás a když jsem byla v nem., tak jsem na Vás akorát myslela, jak jste na tom...no držím pěsti, ať to tentokrát dopadne a máte to za sebou

mrazila
7. črc 2016

Ahoj, je tu někdo kdo řeší starší dítko? Mám dcerku 9 let. Zatím je 2 roky po reimplantaci podle Cohena

mm31
8. črc 2016

@mrazila Syn bude mit dva roky a mesic v terminu operace. Ale ja pryslim, ze do operacce nepujdeme a budeme sledovat UTZ. Ze nesmi tahat hadicky mu nevysvetlim a privazaneho 10 dni si neumim predstavit. Nemazadne

mm31
8. črc 2016

@mrazila Syn bude mit dva roky a mesic v terminu operace. Ale ja pryslim, ze do operacce nepujdeme a budeme sledovat UTZ. Ze nesmi tahat hadicky mu nevysvetlim a privazaneho 10 dni si neumim predstavit. Nema zadne problemy....

mm31
8. črc 2016

@lill1 kolik je synovi?

mm31
9. črc 2016

Holky, prosím mám ještě dotaz. Chodíte některá jinde, než k doktoru Šmakalovi? Hledám nějakého jiného dr., který by mi řekl jeho názor na nutnost operace...

mrazila
9. črc 2016

@mm31 Ahoj, mám zkušenosti s Karlovem v Praze

anzet
9. črc 2016

@mrazila Všeobecná fakultní nem. Ke Karlovu?

mm31
9. črc 2016

@mrazila a dobrou zkusenost? Jmeno dr.? Moc dekuji

mrazila
9. črc 2016

@mm31 my máme pana Dr. Sedláčka a spokojenost. Co jsem tak slyšela tak tam si chválí všechny doktory

mrazila
10. črc 2016

@anzet ano, VFN Ke Karlovu

anzet
11. črc 2016

@mrazila a mohu poprosit o nějaké informace do schránky? Nás to čeká příští pondělí. Děkuji.

mm31
14. črc 2016

@anzet Držím pěsti, at operace i hojení proběhne hladce. Prosím, pak napište podrobnější informace ohledně průběhu. Moooooc děkuji 😉

anzet
14. črc 2016

@mm31 Asi nenapíšu hned v pondělí (v termín operace), ale do týdne se určitě ozvu.

Myslete na nás, holky. Opravdu mám staženou prdýlku. Ale věřím, že jsou tam profesionálové 😉

mm31
14. črc 2016

@anzet to je jasné, já jsem nemyslela, že budeš psát hned. Stačí, jak příjdete z nemocnice domů🙂

chilli009
15. črc 2016

Prosím o zkušenosti, dnes 36+0 a malý má oboustrannou dilataci o vel. 20 a 23mm . Nevíte co nás bude čekat? Jsem objednana na utery na konsiliarni vyšetření.

anzet
15. črc 2016

Nestresuj se. Všechno ti vysvětlí. Nejspíše budeš muset rodit ve větší nemocnici, kde to znají. Nemusí to nic znamenat, po porodu se to může srovnat samo. A pokud ne, budete sledování, kdyby něco hrozilo, zakročí. Není to smrtelná nemoc 😉 je to řešitelné vždy. Hlavu vzhůru, miminko potřebuje klidnou maminku.

chilli009
15. črc 2016

@anzet malého sledují už od 20tt. , teď se mu to během 14 dnů zhoršilo z 15mm na těch 20 a 23mm, tak z toho mám strach, že o tolik a ještě teď ke konci těhu, budu rodit ve FN Hradci Králové, tam s tím mají prý zkušenosti, tak snad bude vše ok, děkuji za reakci

anzet
15. črc 2016

@chilli009 také nás sledovali od 20tt. Nic hrozného se nestalo. Teď jdeme na doporučení na operaci, ačkoli je malý bez potíží a nic mu nehrozí. Bude to dobré, opět to nic nemusí znamenat. Tam je důležité sledování po porodu.

wewi87
19. črc 2016

Ahoj, chtěla bych se zeptat. V těhotenství v 17tt malickemu zjistili zvetsenou ledvinovou panvicku. Po narození byla práva v pořádku a leva 7mm a tak nad poslali na ultz ledvin později. Byli jsme dnes maly 8týdnů a bohužel zhoršení prave na 8mm a levé na 14mm plus horní kalich 5.8mm nikdo nám nic neřekl jen nás poslali na urologii do nemocnice. Co nas ceka?

mm31
19. črc 2016

@wewi87 Ahoj, nenapíšu Tě co Vás čeká, to netuším. Ale my jsme dlouho chodili jen na UTZ ledvin, do roku a půl. Pak jsme byli na scitigrafii. A poté nás předali do Olomouce na dětskou urologii. Tam synovi udělali opět UTZ a taky jsme byli na vyšetření močového měchýře pro vyřazení refluxu moči. Ted nám dr navrhuje operaci reimplantaci močovodu. Jsme stále na vážkách, ale asi na to půjdeme. JInak hrozí záněty, kameny, snížení funkčnosti ledviny. Ted zrovna je na operaci syn od anzet.

kaaaczenka7
21. črc 2016

@mm31 Dobrý den, mohla bych se zeptat, jak často se na ty UTZ od porodu chodí? Každý měsíc? Nebo méně častěji? Předem děkuji za odpověď.

anzet
22. črc 2016

Ahoj holky. Tak to máme za sebou, už nás pustili domů. Leželi jsme na uroklinice Ke Karlovu v Praze, dělali pyeloplastiku kvůli hydronefroze 3.stupně způsobené zúžením močové trubice před ledvinou. V neděli nástup , v pondělí 5,5 hodiny na sále, poté den a půl na jip. Vše proběhlo hladce, syn to statečně vše dal. Jen prostě už pak měl strach z každého, kdo šel kolem jeho postýlky, takže i pro mě to bylo spíše na psychiku.
Doktoři tam jsou opravdu výborní, musím potvrdit. Ještě nás čeká někdy za 4 týdny vyndání stentu. Takže zase hospitalizace na 1 den. Podstoupil to tady někdo?

mm31
23. črc 2016

@kaaaczenka7 My chodíme každý měsíc. Ale minulý rok v červnu jsme měli větší zlepšení, tak jsme šli až za půl roku. V prosinci opět zhoršení, takže ted chodíme každý měsíc a v říjnu jdeme na operaci.

mm31
23. črc 2016

@anzet Ahoj, tak to jsem ráda, že jste to tak krásně zvládli. A byli jste i docela rychlý, teda až na tu délku operace. Já mám informaci, že to trvá 3,5h. 🙂 Ještěže to vím, protože už bych byla nervní, kdyby mi ho tak dlouho nevraceli ze sálu. Takže jste nebyli v nemocnici ani týden, to je paráda. Nám psal dr., že hospitalizace je na 11-14dní.

Prosím Tě, kolik je tvému synovi? A ten stent se vyndává opět v narkoze nebo jak? A jak vytahují ty hadičky na čurání, a tak...

Moc děkuji.

anzet
23. črc 2016

@mm31 S manželem jsme měli představu, že to bude operace tak na 2 hodiny. Byly nám řečeny tak 3-4 hodiny a v reálu to bylo těch 5,5. Už jsem byla také nervózní, co se děje. Synovi jsou dnes přesně 2 roky, takže mi bylo vysvětleno, že u malých dětí to trvá někdy mnohem déle, protože to je piplačka, jak je vše malinké. Klučina, který byl na sále s tím samým, tak strávil 2,5 hodiny. Bylo mu totiž už 10 let.

U laparoskopické operace je hospitalizace mnohem kratší. Neměli jsme komplikace, takže nás pustili. U operace řezem se to protáhne. Záleží také, co vám budou dělat.
Stent budou tahat opět v narkóze, ale měl by to být zákrok na pár minut. Ještě se musím poinformovat.
Cévku vytahuje sestřička na pokoji. Je to nepříjemné, ale nic hrozného. Stejně tak vyndání kanyly od kapačky.

mrazila
23. črc 2016

@mm31 reimplantaci močovodu podle Cohena má dcerka 9 let, na sále byla tenkrát 3.5 hodiny a byly jsme tam asi 12 dní (operace řezem v podbřišku)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru