Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

petaov
1. čer 2017

@mm31 tak alespoň do tohoto věku bych chtěla počkat. Snažím se to natahovat. Syn má teď 7 měsíců a o té operaci doktorka mluví už od narození, že už máme jít do Olomouce. Prostě nesouhlasím s preventivní operací, aby v budoucnu neměl problém. Když už, tak u staršího dítěte.

mm31
2. čer 2017

@chilli009 My jsme neměli žádné omezení, ani žádné problémy.

rara12
2. čer 2017

@chilli009 take nemá omezení.jen je psáno v lékařské zprávě neprochladnout a dostatečně pít

barumat
2. čer 2017

@chilli009 Dcera má jednostrannou 1 - 2 st. a bylo mi řečeno bez omezení. Je jí 13 měsíců a normálně může i začít trošku solit, atd. Fyzické aktivity už vůbec, úplně normálně. Jen hlídat teploty a když jsou, hned vzít moč.

barumat
2. čer 2017

Jinak my dnes byly na kontrolním utz. Ledvina vyrostla o 3mm, pánvička se naopak zmenšila o další mm. Max měla myslím 21 mm a teď je delší rozměr 15! V porodnici tři dny po narození měla 12 😊 A poprvé to nebyl kruh ale krásná elipsa. Začínám doufat, že se to třeba časem snad srovná ❤ Další kontrolu máme až v listopadu.

chilli009
2. čer 2017

@barumat
@rara12
@mm31
Děkuji moc. Koncem června jdeme na kontrolu na urologii, tak uvidíme jaky bude utz a co doktor navrhne dále.

jessuela
2. čer 2017

@barumat Zadny zakrok vam nedelali? Pouze sleduji?

barumat
2. čer 2017

@jessuela Jj, přesně tak.

pethort
3. čer 2017

Taky máme chlapečka s hydronefrózou, dilatace levé pánvičky. Zjištěna ve 20tt byla 10mm, celou dobu těhotenství byla zhruba stejná 10-12mm. Po porodu také , na kontrole v 6týdnech to bylo 30×27mm. Byli jsme posláni na nefrologii do Ovy. Tam to bylo malinko menší, kontroly byly po měsíci a dilatace se pomalu zmenšovala. V 8měs. měla 12mm v Apir v roce 8mm v Apir . Teď měl malej 18měs a kontrola dopadla skvěle v Apir 3-4mm. Taky jsme měli hrůzu z operace a dohodli jsme se doma že do ní nepůjdem. Mbk

pethort
3. čer 2017

Chtěla jsem ještě dodat že prcek neměl žádné problémy ani žádná vyšetření. Jinak stále kontrola moči při teplotě a nesmí prochladnout. Jak byl malinký měl zakázaný bazén,ale v těch 8 měs. nám doktorka koupání povolila. Kontrolu máme až ve 2 letech na nefrologii.

jessuela
4. čer 2017

@pethort takze po porodu jste byli pouze kontrolovani ultrazvukem nebo jste podstupovali nejaka vysetreni? Jsem z Karvine, chtela bych tady i rodit, ale z duvodu dilatace leve strany me premlouvaji pro porod v Ostrave, jenze ja se bojim co se s ni po porodu bude dit.. jak to bude dal pokracovat

xaxanka
4. čer 2017

Nám to zjistili v tehu...a na genetice ve 37 tydnu nam doporučily rodit v terminu...tak my dva dny před termínem začali vyvolávat. ....a hned po porodu druhý den a pak při odchodu dělali ultrazvuk a brali moc

pethort
4. čer 2017

@jessuela V těhotenství jsme jezdili do ostravy. Po porodu kontrola ultrazvukem, taky jsem rodila v Karviné. Po narození malého kontrolovali 3 den. Ano celou dobu má kontroli pouze ultrazvukem, žádné jiné vyšetření neměl. U toho zhoršení v jeho 6ti týdnech mu brali pouze krev a moč.

jessuela
4. čer 2017

@xaxanka
@pethort
Tak jste me z casti devcata uklidnili, ceka me 28.6. posledni kontrola na genetice, kde se semnou budou domlouvat co a jak, kdyz budu rodit u nich. Tak treba budou chtit take vyvolat pred terminem. Syn byl take vyvolany a zadna prijemna zalezitost to nebyla 😀

barumat
4. čer 2017

Mě jen fascinuje, jak to všichni víte už z těhotenství. Mně na žádném ultrazvuku na nic nepřišli, dilataci zjistili až tři dny po porodu. A to mi dělali dvakrát velký UTZ v Praze a jednou ještě kontrolní kvůli genetickým testům taky v Praze, ne že bych brala Prahu jako pupek světa, ale tak jako že to nebylo někde v nemocnici hrůzy v horní dolní...

xaxanka
4. čer 2017

@jessuela uvidis. ..no vyvolavany porod nic moc....😒

rara12
4. čer 2017

@barumat ja taky nemela o ničem ani tucha.vsechny kontroly jsem dodržovala a nic.az ve 13 měsících malá dostala zánět a uz to jelo...

pethort
5. čer 2017

@jessuela mě taky doporučili rodit v termínu. Nevím jestli by porod vyvolávali ,malý se narodil 10dní před termínem.

xaxanka
5. čer 2017

Mě začali vyvolávat v patek večer v sobotu se malej narodil a v neděli sem mela termin

jessuela
5. čer 2017

No kdyz mi vyvolavaly syna, tak zacali ve ctvrtek rano a v 10 vecer v ten samy den jsem porodila. Dlouho se mi ztracel cipek, otevrena jsem pak byla behem chvilky.
Ted beru tabletky na udrzeni, protoze se tlaci ven. Cipek prosakly. Tak treba by tohle vyvolani slo rychle. No budeme se domlouvat toho 28.6. Jak to bude, tak snad uz to brzo bude zamnou.
S detmi vas pustili normalne po 4dnech domu s timto nalezem nebo jste byly dele??

jessuela
5. čer 2017

Jsem cim dal vice nervozni, ani ne tak z porodu jak z toho, co se bude s malou dit.

pethort
5. čer 2017

@jessuela nás pouštěli přesně po 72hodinách , c

xaxanka
5. čer 2017

@jessuela nás třetí den pustilx

jessuela
5. čer 2017

@pethort
@xaxanka
U syna nas pousteli ctvrty den. Ve ctvrtek v noci se narodil a v pondeli jsme sli domu. Nevim jak je to ted.

pethort
5. čer 2017

@jessuela mě říkali v Karviné , že tam musíme být aspoň těch 72hod. Asi záleží jak v které porodnici a taky jestli mimčo nejde dolů s váhou. Malej se narodil 12.11 ve 14,10h . Měl 2700g spadl na 2640 a 14.11 měl zase 2700 . Takže nás 15.11 ve 14,10 pustili.

ardnas3
5. čer 2017

@klaudies nam zjistili v 20tt na usg v 25 tt stale byla

jessuela
6. čer 2017

@pethort tak uvidime, ono pry i zalezi zda se narodi pres den nebo v noci

denny27
6. čer 2017

Mému synovi, pár hodin před porodem. Neměl to nijak zvlášť vysoké,ale i tak mě to trochu vzalo.Zacali jsme co půl roku jezdit na kontroly, odebírala se moč.Dr. mi tenkrát říkala, že je jen malé % dětí, kterým se to srovná samo. My to štěstí měli,syn měl naposled kontrolu v lednu v 18m a zdálo se, že se vše dostalo do normalu. Ale jednu kontrolu si dáme ještě v unoru 2018. U nás ho to na jednu stranu vůbec neomezovalo,ani jednou neměl zánět močaku..jednou měl tedy atb, protože ho zlobila nějaká bakterie v moči.

mm31
8. čer 2017

Půl roku po reimplantaci močovodu a dnešní UTZ dopadl dobře. Další kontrolu máme v září na Nefrologii🙂

jessuela
14. čer 2017

Dr mi predepsal leky, ze zkusi pomoct tomu rozsireni. Dnes se koukl na ultrazvuk, jak nalez vypada a ZMENSIL SE.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru