Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

petasa
8. dub 2011

@jasekd DEKUJU MOC,KAZDA PODPORA SE TED HODI.NEJHORSI NA TOM JE ZE SAMA JSEM DVA ROKY DELALA SESTRU A VIM JAK TO CHODI...MYSLIM CO SE PRACE TYKA,NA PECI SI STEZOVAT NEMUZU.LEPSI JE NEKDO FAKT NEVEDET.

petasa
8. dub 2011

@lucisa TYJOOO,NO TAKHLE BRUTALNE JSEM SI TO FAKT NEPREDSTAVOVALA,ME TAM MRSKNE V TOM SPITALE ASI.jDEM DO bUDEJOVIC TAM JSOU SICE KAPACITY NA DETI SPECIALIZOVANY.BUDEJKY CHVALIM ZACHRANILY NAM UZ DVAKRAT KOZICH,MELY JSEM HYPOTONICKY STAVY A MALEM BYLO ZLE...TED SE TO VSE VYSVETLUJE TOU LEDVINOU,VESKERE POTIZE PREJ PRAMENI Z TOHO..IKDYZ TO BYCH SE HADALA.nO NEJNI O CO STAT,PRIMAR TEDA RIKAL ZE TAM BUDEM MAX.DESET DNI ZE DRIV SE TO NECHAVALO FAKT NEZ SE TO ZHOJILO A STEHY NEZ SE VYNDALY DNES DAVAJI TY CO SE VSTREBAJI.HELET A JAK MATE VELKE JIZVY??SKODA ZE TO NEDELAJ U MIMISKU TAKY LAPAROSKOPICKY,BYLY BY TAM JEN TRI MALE FLICKY...ALE CERT VEM JIZVU,HLAVNE ABY SE TO ZHOJILO A NEBYLY PROBLEMY.nO NAS TAM CEKA BYT ZAVRENE PAC ODTUD SMIS VEN JEN TY,PRED VSTUPEM SE V SATNE PREVLECES A ZPET NESMIS V TECH VECECH COS BYLA VENKU A MUSIS SI ZAS VZIT CISTE.TAK TO ABYCH SI TAM ODSTEHOVALA SKRIN,,,IKDYZ POVEZ MI JAK MYSLEJI TO ZE TY MUZES JIT VEN A SEDET TREBA NA CHODBE S NAVSTEVOU KDYZ DITE NESMI A TAK HO TAM PRECE NENECHAM SAMOTNE...I KUCHYN JE NA DRUHE STRANE,OD JIPKY JESTE UPLNE NEJDAL TAK MYSLIM ZE MLICKO BUDU MIT UVARENE NEJRYCHLEJI V ZIVOTE JAK BUDU CHVATA ABY TAM NEBYLA SAMA.UZ JSME TAM LEZELY JEDNOU ASI V DVOU MESICICH PRO UBYTKY VAHY A HLEDALY JSME TEN REZIM CO NAM VYHOVUJE.MY MAME REFLUX JESTE TAKZE NEUSTALE BLINKAME A BLINKAME

lucisa
8. dub 2011

@petasa hele, vyděsit tě je to nejmenší, co bych chtěla, jen já tam šla úplně bez informací a pak jsem byla v šoku, raději ať víš, co tě MŮŽE, ale nemusí potkat, než abys pak byla překvapená.
I když to přivazování asi praktikují ve většině nemocnic, ono to vypadá brutálně, ale pořád lepší pár dnů tak, než aby si něco vyškubla a musela jít na reoperaci. A fakt byla Noemi přivázaná jen na té JIPce.
Jizvičku měla asi 2,5-3 cm dlouhou, ale jak roste, tak se samozřejmě zvětšuje i ta jizva, takže teď ji má tak kolem 4-5 cm, odhaduju, ale je to tak šikmo říznuté, že když se ve spodním prádle otočí v trupu, nakrčí se jí kůže a jizva se tam schová, je to opravdu jen kosmetická vada, tohle vůbec neřeším.

lucisa
8. dub 2011

@petasa jo a reflux, no známe, právě nejstarší ho měla taky, ale kolem těch 6 měsíců už to bylo v poho, začala sedět a reflux se hodně zlepšil, spíš to bylo výjimečně. Dáváš do mlíka Nutriton (svatojánský chléb) na zahuštění?

petasa
8. dub 2011

@lucisa jasna davam ho tam ale blinka stejnek,tobe to neblinkala po nutritonu?ted ji prave drzim po presnidavce na krkacku tak uvidim uz si dvakrat ublinkla do pusiny.no po nutritonu to ublinknuti nejni tak masivni nrz po tekutinach.po caji trba mazec.my jeste nesedime nu...

petasa
8. dub 2011

@lucisa ja jsem rada ze neco alespon od tebe vim.a ze vim zre to ma vic decek ne jen my a zvladli to ostatni tak taky zvladnem ne...

jasekd
8. dub 2011

@petasa Reflux je trapeni, taky jsme si uzili, tesila jsem se na prikrmy a jediny rozdil byl, ze ty poblite fleky uz na rozdil od mlika sly blbe vyprat 😝 Malymu byl rok a stale ho drzim na rihani, on je motor. pozadu a sam nesedi, tak se pekne nadru, pupek a tahat skoro 10 kg dite, ale uz je to daleko lepsi. Ja mela malo mlika, tak jsme dokrmovali a pak uplne presli na Nutrilon AR, blinkal ho taky, ale ne tolik, ono uplne to nepomuze, ale aspon neco. Jinak v nemocnici, kdyz bude spinkat, tak na chvili odskocit muzes, narocny to bude, to kazdopadne, uz abyste to mely za sebou. Jizvu bych taky neresila, oni ty deti maji velkou hojici schopnost, ja zkusenost nemam, ale treba manzel je po operaci apendixu v 5ti letech a ta jizva prakticky neni videt, kdo nevi, ze ji ma, nevsimne si 😉 To fakt neres, je to nutny udelat, tak se to musi udelat, a pro ne je lepsi a prehlednejsi to brisko normalne riznout, mam kamosku chirurga (na dospelych teda) a ta rikala, zekdyz se laparo neumi skutecne poradne, ze se tim da naopak dost pokazit. Ja se tenkrat ptala na operaci kyly (u dospelyho) a ona rikala, lepsi jeden malej rez, nez ty dirky, ze se do nich ta kyla muze vyvalit znova, kdyz se to blbe udela. Jasne, ze je to neco jinyho, ale jen chci rict, ze to nema jen same vyhody.

petasa
8. dub 2011

@lucisa no a mazec je prave i to ze my musime..nebo teda mely bysme ve vlastnim zajmu cvicit 4 krat denne vojtovu metodu a dokazes si predstavit jak to vypada v kombinaci s tim refluxem,kdyz ji dam na bricho a tam si ji prehazuju ze strany na starnu,cvicim na brise na boku na zadech no proste hruza

jasekd
8. dub 2011

@petasa No tak to je blba komplikace na to cviceni ☹ Ja zas nemohla nijak pomahat pri bolavym brisku, zadny masaze, klubicko, tygrik... No zname to vsechny.

lucisa
8. dub 2011

@petasa já už si moc nevzpomínám, jak dlouho to bylo hodně. Vím, že ze začátku jsem si ji na ublinknutí hodila přes rameno a vždycky to letělo obloukem, kolikrát jsem měla obhozenou zeď nebo skříň nebo kohokoliv, kdo šel zrovna kolem 😀 Po Nutritonu se to dooost zlepšilo a jak začala kolem 6. měsíce (byla jsem horlivá a nedočkavá matka a opírala jsem ji, takže v 6 už fakt seděla, i když nesprávně 😖 ) víc sedět a míň se válet po bříšku, tak to bylo fakt jen výjimečně, když se třeba hodně přepila.
Ale jedna maminka z jiné diskuse má únorového chlapečka 2010 a ještě teď s refluxem bojují. takže některý prcek to má asi na dýl. 😒

petasa
8. dub 2011

@jasekd jasny tomu rozumim,my nez jsme prisly na to ze mame reflux tak jsme prave cvicily na brisko a taky to tak vypadalo.no je to des bes uz aby to zkoncilo ty brdo

lucisa
8. dub 2011

@petasa , @jasekd tak to je fakt blbé, holt zase bude potom ďáblík. Vidím to u Noemi, odmala veeelmi živé dítě a v posledním roce už se to zdálo až moc, tak jsem šli k psychologi a má diagnostikovaný ADHD syndrom, což s ledvinou nesouvisí, ale s porodem, ale s ADHD souvisí i ten její hyperaktivní močák, na který bere momentálně Uroflow.

petasa
8. dub 2011

@lucisa z toho opirani si nic nedlej hodne mamek to dela i ja ale zacla jsem tak pred mesicem kdyz jsme nasadily sportak misto hluboke korby protoze se neustale zveda a chce videt ale neposazuju ji v nem nechavam ji tu polohu kde ma jen opravdu mirne zvidnute nozky..v korbe proste rvala a zvedala se ale posadit se neumi.Myslela jsem ze uz taky budem hacat v pulroce jak je zvedava a ono nic.jo vim taky o par mimcech co je to trapi i po roce a pul zivota.ja prave kdyz ji posadim jo treba na sebe tak to tuplem leti jak si macka na bricho...

jasekd
8. dub 2011

Ja teda striktne neposazuju, tudiz ani na roce nesedi, i neurolog rikal, ze ne, mame jen trenovat lezeni a pripadne motivovat do sedu, pokud se sam bude chtit posadit z kleku. Jenze zatim nejde ani to lezeni 😖 Ted jsme byli oba nemocny a tim se to jeste zabrzdilo. Malej mel rok a vypada jak mimino, a je to uz i neprijemne, celit tem dotazum, jak to, ze tohle a tohle neumi, nas uz beha abla bla.. Uprimne me to stresuje vic nez cela nefrologie, protoze s tou ja nic delat nemuzu, tady ma clovek furt pocit, zda neco nedelal blbe atd. Ted pred porodem proste takove blbe obdobi, aspon ze nefro nam ted dava pokoj, kontrola v kvetnu u docenta a pak se uvidi.

lucisa
8. dub 2011

@petasa teď už si z toho nic nedělám, jen druhou a třetí dceru už jsem nezvedala.... 😉

jasekd
8. dub 2011

@lucisa Koukam ti do profilu na to rocni skore, M. mel taky 45 cm hlavu, 9,2 kg, a teda 76 cm, takze az na tu vejsku jsou stejny 😉 A. je myslim o den starsi...

petasa
8. dub 2011

rika se ze dite driv nez stoprocentne sedi tak chodi,jasny ze sedi driv,ale ne stopro....helet a jaky to je mit doma tri zenskyy..asi narocny vid..ale krasny

lucisa
8. dub 2011

@jasekd Martínek je o den mladší, Ameli je 28.3. 😉

@petasa Teď mi to ještě nepřijde, spíš výhoda, dědí si po sobě věci, horší, až začnou menstruovat, to u nás bude permanentně někdo krvácet nebo lítat za klukama, to švihne nejspíš manžu a já budu neustále dávat sexuální školení 😀 😀 😀

pavla73
9. dub 2011

@petrakm Malá ty ATB dostala až právě po tom zákroku. Do té doby neužívala nic, neměla žádné záněty a její diagnoza byla nejasná. I když jí dělali pravidelně UTZ od narození, jak byla malá, tak pořádně neviděli, co s tou ledvinou vlastně má. Proto chtěli to CT a další. Za dva týdny jdeme po roce MCUG a pak nám řeknou termín operace.

saruspec
9. dub 2011

čauky luciso,malej ma od včerejška zase 39,7 horečky ale vypada to na vyrozu kašle a ma rýmu panadol sirup vubec nezabirá tak nurofen a ráno mu chci chytnout moč a zjistit jestli tam něco má, mám doma ty papírky.to je děs nemužem mit chvili klid.a co tvé děti maji vše ok?

lucisa
9. dub 2011

@saruspec ahoj, no chudák Maty, bobek malý, my bojujeme taky s nějakou virozkou, naštěstí lehčího rázu, jen rýmka a kašlík, bez teplot. Ale ve čtvrtek v noci dost škaredě kuckala, tak jsem s ní šla pro jistotu k dr., má to jen v krku, dolů ji to nesedlo, tak jen kapeme dětské kapky na kašel a stříkáme Nasivin, na noc Fenistil nebo Dithiaden, uvidíme, co bude lepší, včera Fenistil, ale budila se (máme v ložnici v podkroví dost sucý vzduch, tak zvlhčuju), dnes jsem dala Dithiaden, uvidím co bude líp zabírat.
Velké holky se drží, už mají v sobě dost bacilů na imunitu 😀
Teď je na houby počasí, dva dny nádherně, jen na mikinku a pak dva dny kosa, že pomalu znovu vytahuju zateplenou bundu a přechodný fusák, ledový vítr, no hnus fialovej.
Držte, se 😉

petasa
10. dub 2011

@lucisa TO SI NAPSALA HEZKY.A TAKY BUDETE BRAT UTOKEM DROGERII.JAK SI PSALA O TOM REFLUXU U JEDNE Z DCEREK,KDY VAS TO PRESLO??

valmarvm
11. dub 2011

@petrakm zdravím, náš malej má Sumetrolim už od narození, nějáký 6.den jsme ho začaly brát. Taky jsem se zhrozila při čtení příbalového letáku, ale on to bere fakt každej. Malýmu teď bude 8. měs a pořád ho berem . Byli jmse u doc. Kočvary a chtěl mu ho už vysadit, ale našel mu v pánvičce usazený nějáký nečistoty, z kterých by se prý mohl udělat ledvinový kamen, tak nám Sum. ještě nechal. 21.4. 2011 jedeme do Prahy na vyš. a pak se rozhodne, jestli jdem na operaci, ale doc. říkal, že nás asi nemine.

ketra
11. dub 2011

Zdravím všechny a zároveň prosím o informace. Máme jít v pátek se synem na vyšetření FSL s Furosemidem p.p. a pak na MCUG. Máte někdo zkušenosti s tím vyšetřením FSL v Brně v Bohunicích? A celkově, jsou nějaká rizika, přece jen se jedná o vyšetření pomocí lehce radioaktivní látky? Děkuju.

lucisa
11. dub 2011

@ketra nevím, jak to probíhá v Brně, ale obecně je tohle vyšetření míň zatěžující než rentgen, resp. dítě "dostane" méně škodlivých látek do těla, než u RTG, takže klid 😉

ketra
11. dub 2011

@lucisa díky za odpověď, ale my jdeme prvně na to FSL a pak i na RTG močového měchýře 😒 - to by mělo být to MCUG, jestli jsem to dobře pochopila. No stejně nenadělám nic, nějak musejí zjistit jak na tom jsme.

petrakm
11. dub 2011

@ketra Ahoj,máme asi stejně stary mimiska🙂))jsme 20.;)a tyhle vyšetření,pokud jsou to izotopy a to 2.cystografie(rtg) uz máme za sebou,je to ok🙂Držím palce,at do naši diskuze nemusíš nahlížet a Maty je zdravej!taky máme Matyho;)

petrakm
11. dub 2011

@valmarvm diky, pekny - Sumetrolim od narozeni ☹ ja jen doufam, ze to ty nase deti zvladnou do budoucna bez ujmy, co se tyce jater..ptala jsem se holek, kdy to detem davaly, s ohledem na dostatecne zapiti tekutinama a mezi jidly , pri kojeni zajimave🙂( pribal. letak), tak behem kojeni jste to nejak resila nestandartne?pediatricka chce po mne,abych mu nutila k zapiti vodu,ale to mu absolutne nechutna,takze ji ani nepolkne a zas mu davat caje nechci..diky Petra

valmarvm
12. dub 2011

@petrakm No já jelikož mám dvojčata, tak jsem kojila asi 3 týdny. Jinak jsme na UM. Takže vždycky před spaním mu dám Sumetrolim a dám mu to zapít UM. Teď už vypije okolo 170 ml, takže to mě příjde dost. Není to teda voda, nebo čaj, ale on mě čaj pít prostě nechce. Ani v průběhu dne. Což mě teda trošku děsí, protože by měl. I teď jak jdeme na to vyšetření MAG3 s furosemidem, tak mi sestra říkala, ať ho zavodním, nevím teda jak. Jenže jak to do nich má člověk nacpat. Když nechce, tak s tím nic neudělám. Vyzkoušela jsem už různé čaje a je to spíš zázrak, když vypije 10ml. A malá ta pije jak duha, ta vypije teď klidně už 150ml čajíku a je spokojená.

saruspec
12. dub 2011

luciso,ja davám malemu třikrát deně dithiaden čtvrtku ale nezabira dneska jsme konečně bez teplot ale pořád ta rýma a hrozný kašel.davám stoptusin třikrát i čtyřikrát deně a ráno mu rozdrtím vitamín c a davám mu to s čajem.hlavně že ti horečky přešli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru