EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lexxa24
13. únor 2010

petapi: gratuluju moc k Terezce 😉 super, ze jsi jen tak malo poranena a asi by to bylo bez poraneni, kdyby nesla ven jako superman, vid? Kazdopadne jeste jednou gratuluju!!

Ja sem jeste k vam nakukuju a sleduju jak jste na tom holky s porodem, preju vsem porod jako jsem mela ja 😉

petja
autor
13. únor 2010

Petapi skvělé,taky myslím,že by se ti bez epina nepoštěstilo vytlačit takovou velikou holčičku s ramínkem navíc 😕 bez poranění! Ať jste zdraví a šťastní!!!

crawler
13. únor 2010

Ahoj holky🙂

gratuluju všem, co úspěšně porodily a vám budoucím rodičkám přeju taky mnoho úspěchů!

Můžu se vás zeptat na rady, jak začít cvičit s epinem? Jde mi o to, jak velká část má být zavedená uvnitř? Jak rychle přifukujete atd.
Vzhledem k tomu, že zuzanka měla od gyndaře schváleno, že si může občas zacvičit, tak jsem to dnes poprvé vyzkoušela (30+3tt) a nafoukla na 7,5 a pořád jsem nic necítila - měla jsem pocit, že by jsem dala ještě o dost víc. Takže si myslím, že jsem to dělala nějak špatně. Manžel mi to zavedl po tu zúženou část a pak pomalu přifukoval a snažil se, aby to nevyklouzávalo, tak balonek přidržoval uvnitř. A pak prostě jen nechal vyklouznout. Jediné, co jsem cítila byl jemný tlak, ale bylo to spíš příjemné než nepříjemné, nicméně jsem řekla, ať už radši nepřifukuje, že je mi to nějaký divný.

Můžu se vás teda zeptat na vaše dojmy z prvního cvičení? A popis, jak na to, aby jsem to dělala určo správně? Moc předem děkuju 🙂

zuzule
13. únor 2010

Petapi - taky moc moc gratuluji 😵 Tak už to máš taky za sebou 😉

scai
14. únor 2010

Crawler, tak asi jseš hodně elastická, buď ráda... 😉 Já to dala poprvé na necelých 7 cm,a le to už byl velký tlak a bolelo to. Dál jsem to pak už nezkoušela, až po tom 35 tt.

zuzule
14. únor 2010

Tak já dala prvně 18,5 cm, po týdnu jsem na 22,5 cm a uvidíme dnes 😉

innes
14. únor 2010

Tak já jsem za 4 dny z 18,5 na 21cm a mám pocit, že víc už ani nedám ☹

brumka
14. únor 2010

tak ja za 12 dni som z 6 ledva na 8,75 (27,5) a niet viac, a to vzdy ked sa dostavam vyssie tak nedam hned naraz take vysoke, lebo dako to nejde 😢 Predstava 31 je tak vzdialena a nemozna pre mna asi.

crawler
14. únor 2010

Holky, tak to nechápu...měla jsem vždy pocit, že jsem spíš dost úzká, páč jsem měla občas problém zavést si i tampon - ten mini :-/ Takže proto jsem nabyla dojmu, že dám na poprvé to minimum - vlastně vyfouklé epino, ale pumpovali jsme a pumpovali a pořád nic - žádný nepříjemný pocit a už vůbec ne bolest. Proto si myslím, že jsem to dělala nějak špatně...Jak hluboko tedy epino zavádíte? Jo a ještě mi řekněte, jak si ho tam zvládnete sami udržet - já už tam zaprvé skrze břicho nedosáhnu a i kdyby jo, tak pochybuju, že bych ho dokázala udržet. Manžel říkal, že hned chtělo vyklouzávat, tak nevím nevím...Znovu vyzkouším třeba až za týden...ale nechtěla bych potom nakonec těsně před porodem zjistit, že to dělám úplně blbě a vlastně nemám natrénováno...to by mě děsně vystresovalo...Já si epino pořídila jako psychickou pomoc, páč mám šílený strach z nástřihu - ten strach je až nenormální, páč to určitě není taková hrůza, ale nějak jsem si to v sobě za ty roky vypěstovala... 😠

aurby
14. únor 2010

Ahojte holky, mala by som záujem o ( použitý) EPI-NO za rozumnú cenu. Ak by niektorá z Vás predávala, ozvite sa mi prosím na mail: aurby@post.sk Pre mňa bude aktuálny tak o 3-4 týždne. Ďakujem moc.

majatob
14. únor 2010

craw, nevim jestli na tom jde neco delat spatne 😉 pokud vytlacis ven tu nejsirsi cast, tak je to ok, holt mas asi stesti 😀

ja dnes taky hlasim pokrok...29cm 😵 😵 😵 😵

crawler
14. únor 2010

maja: no, já právě taky nevím...že bych měla zrovna já to štěstí? se mi nechce věřit...z nástřihu mám větry už od puberty ač jsem si vždy přála hodně dětí...a myslela jsem si, že v tom je i určotá dědičnost - sestru museli nastřihovat i u druhého porodu a to to nebyl žádný macek...

No vytlačím... - manžel to tam musel silou držet - jinak by to vylítlo samo - pak pomalu povoloval a ono to pomaličku vylízalo, ale ufukovat nemusel a po přiložení k šablonce to bylo 7,5, ale jak říkám s pumpováním jsem ho radši zarazila, páč jsem říkala - to není možný už by to mělo začít být nepříjemné nebo tak...takže nevím, na kolik cm bych to tímhle stylem dala než bych začala něco cítit...

Každopádně tobě gratuluji - jsi prakticky v cíli 🙂 ! a termín ještě daleko🙂

můžu se zeptat na ty pocity, které máte a řeknete si, že už dál nemůžete nafouknout?

majatob
14. únor 2010

craw, to nevim, mam pocit, ze nafukovat bych mohla do aleluja, ale uz bych to nevytlacila, tak vzdycky pocitam stisknuti pumpickou a snazim se dat vic nez cviceni predtim...a kdyz se povede, tak premerim 🙂
no a termin mam prvni uz za tyden, takze doufam, ze jeste aspon ten centimetrik navic dam, ale kdyby ne, tak snad bude stacit to co mam natrenovany a hormony pomuzou ke zbytku 😀

crawler
14. únor 2010

maja: za týden ten cm určo dáš a jinak myslím, že lexxa měla natrénováno to, co ty a mimi mělo hlavičku přes 34 a stačilo to, takže podle mě už rozhodně nemusíš mít strach🙂
a jak hluboko máš epino dané na začátku a při pumpování? Tobě nevyklouzává? Já právě taky měla pocit, že bysme mohli pumpovat do nekonečna - nic netáhlo, nepálilo...prostě nic...ale manžel říkal, že hráz mám pořád nařasenou - ne napnoutou, tak to prostě nechápu a proto si myslím, že jsem to tam měla nějak špatně daný...potřebovala bych nějaký obrázek nebo tak něco, abych si byla jistá, že to dělám správně... 😅

majatob
14. únor 2010

craw, ja nevim, nevidim si tam 😀 rekla bych, ze je vevnitr tak ze 3/4 kdyz prifukuju 🙂 zavadim po to zuzeny a ono si pak nejak samo popojede, vyklouzava jen ze zacatku, jak je nafoukly hodne tak uz ne.. a pak kdyz uz ho vytlacuju, tak to si pekne maknu aby slo pomalicku, jinak bych ho hledala na druhym konci mistnosti 😅

crawler
14. únor 2010

maja: no já si tam sama právě ani nedosáhnu, takže musel pomoct manžel, ale řekl, že mi tam epino zavedl taky po tu zúženou část a pak totéž co píšeš ty, takže to vypadá, že chybu vážně nedělám...to jsem z toho jelen 😅 v životě by mě nenapadlo, že by to zrovna mě mohlo jít snadno...no příště až budu cvičit, tak budu nafukovat do nějakého "táhnutí" a uvidím, na kolik cm to bude...

scai
14. únor 2010

Craw já to tam zavedla tak z poloviony nebo ze dvou třetin. Určitě mi ta jedna třetina balónku koukala ven. Myslím, že takhle se to má dělat, protože tímhle se nejvíc natahuje hrát. Kdybych to zavedla celé do pochvy, tak asi taky nafouknu víc. Na druhou stranu, když si to vytlačila, tak to přes hráz jít muselo a fakt teda bude takhle elastická...když to epi bylo vyfouklé, tak vlastně vypadá jak ze dvou částí, jak je to uprostředu zůžené...takže jsem zavedla taky do té poloviny...

crawler
14. únor 2010

scai: no taky si říkám, že to přeci na tu hráz muselo mít vliv - manžel to celou dobu držel po tu zúženou část uvnitř a pak teda nechal pomalu vyklouznout. Myslela jsem si, kdovíjak se budu na epinu učit tlačit a ono prd😀 spíš naopak - člověk posiluje bicepsy, aby ho udržel uvnitř - přeci jenom miminko nám dá víc zabrat, aby se dostalo ven😀

Jinak scai - ty hodláš už cvičit pravidelně nebo jsi to taky jen zkusila a pak opravdu začneš až v tom 35-36tt?

zajaciq
14. únor 2010

ahojte holky, nema sa to strcit cele? Wed potom to chcete ako wytlacowat a tym napodobnowat porod? Ja som myslela,ze hradza sa napina tym,ze sa balonik wsunie dnu a nafukowanim sa stimuluje. A potom to treba cele nafuknute dostat won 😕 tak uz som z toho jelen poradte pls

crawler
14. únor 2010

já se dívala na obrázky, které jsem našla na epino.de a tam je jasně vidět, že balonek se zasune jen po tu zúženou část 😉

jakelina
14. únor 2010

Zajacig, celé ne. ☹

Já dávám dovnitř po tu zůženou část a musím držet aby nevyjelo dost silou. Někdy mě víc bolí ruce, než hráz.
Maji jsi dobrá, já jsem po týdnu na těch 24-25 cm. Včera poprvé epinoval manžel a je to pohodlnější, nemuset balonek držet. On měl strach aby nevyletěl ven, ten protitlak se mu zdál velký. Říkal, že nechápe jak jsem si ho tam mohla udržet sama 🙂 🙂

crawler
14. únor 2010

jakelina: no manžel taky říkal, že měl co dělat, aby ten balonek udržel 🙂 já si naivně předtím myslela, že to bude morda ho vytlačit, páč ještě k tomu, jsem to dělala bez jakéhokoli lubrikantu, ani kondom, prostě jsem si ho jen vydesinfikovala, tak jsem si říkala, že to nebude klouzat a prd 🙂

aurecon
14. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat, zda když se cvičí s Epinem, tak zda po porodu nejsou příliš povolené svaly tam dole. A zda se i pak musí cvičit na ztažení nebo tak něco.

zuzule
14. únor 2010

Tak holky, já jsem to celou dobu dělala blbě...ale dnes jsem to strčila dovnitř po tu zúženou část a dobrý..myslíte, že když se to tam dá celé, tak to udělá mín cm? nebo víc?

crawler
14. únor 2010

právě naopak - ty svaly máš pěkně vycvičený 🙂 ale s epinem se dá cvičit i zpevnění pánevního dna, ale vytahanosti si bát nemusíš (ještě jsem neslyšela, že by si tady na to někdo stěžoval 😉 )

zajaciq
14. únor 2010

a potom to nie je prilahke wytlacit, ked cast zostane won ?!¿¡

zuzule
14. únor 2010

Každopádně jsem měla stejně jako naposledn, takže dobrý..zítra to snad zas už bude lepší 😉

mayla
14. únor 2010

Ahoj, masirovali jsme s manželem hráz ručně a docela to šlo, no ale on mi teď odjel a já si myslela, že to nějak zvládnu sama, no a při dnešním pokusu jsem zjistila, že teda nic moc. myslíte že má ještě cenu kupovat epi no? Neprodáváte někdo?

crawler
14. únor 2010

zuzu: já myslím, že teď ti to půjde lépe🙂

zajac: v návodu epina je psané " nechte vyklouznout" - nic s tlačením tam není🙂 holky holky, že vy jste si to nepřečetly 😀 teď vám to určo půjde jako po másle 😎

crawler
14. únor 2010

mayla: myslím, že než si to s někým domluvíš a než ti přijde balíček, tak už budeš malé chovat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru