EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

terak
26. lis 2010

Holky budu prodavat epi no, kdybyste mela nektera zajem, tak si o nej napiste 🙂

ardetka22
26. lis 2010

@kinsli Já mám teď poslíčky občas večer - teda tvrdne mi břicho, tak nevím, jestli to je ono, ale asi jo. Ale při cvičení se mi mimís mele v břiše tak, jako bych chtěl cvičit sám, takže někdy je to fakt síla, když mi při cvičení hopsá celé břicho 😉

kinsli
26. lis 2010

@ardetka22 mě taky při cvičení pořádá diskotékové tance 🙂

shira_
26. lis 2010

@ardetka22 aj moj vtedy divočí, ale podľa mňa len cíti, že robím niečo, čo mi nie je celkom príjemné a dosť sa mi pri tom dvíha pulz... včera som dala 9, no potrápila som sa... už to ide riadne pomaly. tú desiatku vidím ešte na dva týždne cvičenia.

romy31
26. lis 2010

ahojte tehuľky 🙂 hlásim sa po pôrode....žiaľ nedopadol podľa mojich predstáv.....mala som vyvolávačku (ale bola som už na 3 centi otvorená), tak priebeh bol celkom rýchly...mala som epidurál, tak kontrakcie som mala len ako také menštruačné bolesti, čo bolo super 🙂 no ale keď som bola už hodinu úplne otvorená a malý sa neposúval, tak urobili cisársky....Kubko bol na mňa príliš veľký- mal 3890g a 52 cm 😵 ...hlavička 36 😅
doktor to zhodnotil, že veľký štupel a malá fľaša 😀

no s epinom som nacvičila 32 centi, tak si myslím, že porodiť by som problém nemala....ale som rada, že neriskovali, malému už skákali ozvy...a nerada by som bola keby ho potom zašprajcnutého vyťahovali nejakým vákuom 😖

ale psychicky som bola v úplnej pohode, takže celkovo to hodnotím kladne 😉

ardetka22
26. lis 2010

@shira Tak devítka je stále jen vzdálená hudba budoucnosti, doufám, že se s ní někdy taky shledám 😉
@romy31 Jé, tak to je smůla.. Ale hlavní věc, že jste oba v pořádku!!! 🙂 Já se přiznám, že se přesně tohohle bojím, protože moje pánev není zrovna z nejprostornějších, ale uvidíme. Třeba to půjde všecko jinak, než si myslím 🙂 A hlavní věc, aby miminko bylo v pořádku 😉 Přesně, jak píšeš..

luckar
26. lis 2010

Ahoj holky, prosím o pomoc a radu. Chtěla bych používat epi s kondomem, abych ho poslala dál a vím, že by na balónek neměl přijít olej. Používáte některá kondomy. Ptala jem se ve 2 lékárnách a manžel i v sexshopu 😀 a nemůžeme sehnat kondomy nez oleje. Díky moc za radu.

ardetka22
26. lis 2010

@luckar Luci, já jsem při objednávce Epina brala od dodavatele i suché kondomy, měl v nabídce i kondomy na vodní bázi přímo pro používání s Epinem - jestli už ho máš ale doma, tak to nemá smysl řešit.. Třeba poradí někdo jiný, já jsem maximálně spokojená s těmi suchými..

luckar
26. lis 2010

@ardetka22 díky za info, nějak mě nenapadlo, že by mohl být problém je sehnat

zlababa07
26. lis 2010

@luckar já používala tyto, jsou přímo na epi-no 😉 http://www.kondomanie.cz/zen-cart/index.php?mai...

luckar
26. lis 2010

@zlababa07 díky moc, já tu po nich odpoledne pátrala a jediné které jsem našla byly gay kondomy extra silné a teda extra drahé 😀 😀 😀

zlababa07
26. lis 2010

@luckar jj taky jsem pátrala a narazila na ty gay, ale pak sem naštěstí jedna holčina dala tenhle odkaz, tak posílám dál 😉

luckar
26. lis 2010

@zlababa07 už je mám objednané, zas mi přijde škoda ničit balónek normálníma. Díky moc 🙂

ardetka22
26. lis 2010

Holky, to jsou asi ty, co mám i já přímo od dodavatele.. Aspoň cenově to odpovídá..

shira_
26. lis 2010

@romy31 včera som na teba myslela, že keď sa nehlásiš, asi už máš za tým. som rada, že to dobre dopadlo a blahoželám k malému 🙂 mne je už jedno ako budem rodiť, len nech sme obaja v poriadku. v papieroch mám napísané, že priestranná panva a malý nerastie už tak rýchlo, zatiaľ písali 2900g. ešte pocvičím s epinom, ale môže sa stať tiež, že to proste nepôjde... len aby sme boli zdraví, nech je ako chce.

ardetka22
26. lis 2010

@kinsli Hurá, konečně jsem se odsekla od té začarované dvacetšestky 🙂 Mám teď 27 cm obvod a odpovídá to 8,6 cm průměru 🙂 Hned je mi líp 😉

luculele
27. lis 2010

@romy31 Ahoj, gratulujem k babatku. 🙂

kinsli
27. lis 2010

@ardetka22 Tak to jsme dvě 😀 taky jsem postoupila 😵 standard 25,5 cm jinak 1x 26 cm a 1x 27 cm 😀
Jak jsi tu psala, že vidíš změny na hrázy tak jsem si taky ze zvědavosti šáhla 😀 a fakt je krásně měkoučká 😵
než jsem začala cvičit tak byla jako šutr 😖

@romy31 Gratulace k malému 🙂

ardetka22
27. lis 2010

@kinsli Teeda, ty jedeš! Na 33.týden máš teda natrénováno slušně! Já tajně doufám aspoň v půl cm denně, abych to stihla 😉 Dneska až pozdě večer, ale stejně, jsem ráda, že mi na to ten čas a místo vychází, kupodivu, i když tu spí návštěvy 😉

kinsli
27. lis 2010

@ardetka22 zítra už poskočím na 34tt 😀 😀 podbříšek mě už dost bere, poslíčky jsou taky brutální 😖
tak typuji porod tak do 3 týdnů. To je asi tak akorát, to by měl mít prcek něco málo přes 4 kg. Alespoň doufám že né víc 😔

kinsli
27. lis 2010

Dnes jdeme na večeři tak už se děsně těším 😀

jdeme do číny, byli jsme tam před měsícem a dala jsem si vepřové pěti chutí, dnes jdu 100% taky do něj 😵
bylo to vynikající 😵 😵 😵

dopoledne jsem se činili a vyřistili koberce, sedačku, postele, křesko, židle no mazec 😖

Ale teda ta voda z toho ... no fuj musíme si to půjčovat častěji 😀

ardetka22
27. lis 2010

@kinsli Já měla poslíčky a nějak zas přestaly. Tak teď nevím. Mám skoro strach, abych nepřenášela. V 37.týdnu přes 4 kila? Ty brďo.. Já vůbec netuším, jak velké mimčo čekám já, naposledy v 32.týdnu měl 1572 gramů..

kinsli
27. lis 2010

@ardetka22 jé to je brouček maličký, my máme teď tak 3 kg. V 30tt měl 2110g.
Kačenka měla na 37tt 4000g a to měla na 30tt 1530g.
Tak se docela děsím 😅

ardetka22
27. lis 2010

@kinsli To mi ani neříkej, já se děsím taky, aby od té doby nevyrostl o víc než o půlku..

kinsli
27. lis 2010

Mazi 24tt-30tt nabíral 250g týdně, od 30tt nevím, ale typuji že víc Kačenka od 30tt přibírala 350g týdně.
Uvidím ve středu dofám, že mi neřeknou, že má 3,5 kg to by to tam se mnou asi seklo 😀 😀 😀
Já když šla na UZ tak jsem počítala, že bude větší, ale myslela jsem tak 1750g max. no a vidíš to jak překvapil.
Když jsem byla na UZ v 27tt tak ho nevážily, byla tam moje dr a pořádně mi prcka ukázala 😀 Byla jsem fakt strašně nadšená, strašně se mi líbil, fakt jsem byla paf 😀 😀 😀
no a když jsem byla v 30tt tak to jsem byla u jiné dr. tak UZ neukazuje, ale řekla jsem si o fotku a ta je fakt děsná 😅
Vypadá tam jako japonský zápasník sumo 😀 😀 😀
Doufám, že je to jen špatná fotka 😅

kinsli
27. lis 2010

@ardetka22 neboj my jsme oba velký a malé děti nějak neumíme 😀 😀
Asi tam taky hrajou roli geny, u přitele v rodině jsou 5 kg mimča, což by Kačka měla taky kdyby byla do 40tt.

evikevik1
27. lis 2010

Dobrý večer všem 🙂
fakt obdivuji jak poskakujete, já si myslím, že té 10 fakt nedosáhnu.. teď jsem dva dny necvičila, protože, jsem měla takové svědění a tak, a pak jsem byla v porodnici a pan doktor, jak mě vyšetřoval, tak od té doby hodně lehce špiním, no tak to snad už brzo přestane, on říkal, že to bude nepříjemný, jsem 36 týden a že je to fakt na spadnutí, takže bych potřebovala ještě potrénovat, naposledy jsem dala 25 cm, tak z toho nemám moc dobrý pocit, když vím, že je to takhle, jako u mě na spadnutí, jak říkal...
Jen Vám ještě chci říct, bavila jsem se s ním o epinu, věděl o co jde, říkal ať s tím cvičím ale opatrně, nepřepínat, protože měl pacientku, co si vytlačila nějaký hematom, naštěstí to dopadlo dobře, že nebyla nutná operace, takže buďte opatrné! Sám mi i pak řekl, že při porodu není z těch, co nastřihují hráz automaticky, že chápe, že se tomu chceme vyhnout, ale, že je velmi důležitá spolupráce té rodičky, protože někdy je potřeba ještě hlavičku trošku pootočit (tzn. trošku času) a tak, a že jak nám to tam dole tlačí, že to dost bolí, takže nakonec se mu i stává, že mu rodičky říkají, střihněte, hlavně ať je venku..

ardetka22
27. lis 2010

Já dala dneska asi 27,3 cm, nic moc pokrok, ale pro dnešek stačil, jsem jak zbitá.. Nechci to přepínat, přece jen si říkám, než si ublížit hned, radši menší pokroky a delší dobu 😉
Navíc zatím nemám pocit, že by se mělo něco dít, tak asi času ještě relativně dost.. Jen nechápu, že někdo dá těch 31 cm za 3 týdny 😀 To mně teda nehrozí!

shira_
28. lis 2010

mňa tá 9 asi zabije 😀 tú dám na 20 stlačení, ale po každom jednom stlačení nad 12 musím oddychovať a počkať, kým prejde tlak. ešte mám 2 týždne čas tak radšej pomaly... ale myslím že už teraz je to ok, určite lepšie, ako by som nemala nacvičené nič. mala som včera prestávku, ale zdá sa že mykóza je po tom jednorázovom preliečení preč tak som sa pustila znova do toho.

ardetka22
28. lis 2010

@shira Mám stejný pocit.. 9 dám asi na 25 stlačení (jak to děláš na dvacet, to nechápu??) a od patnáctky musím po dvou maximálně, jinak je to hoodně nepříjemné. Teď se spíš začínám děsit počasí, u nás hlásí sněhovou kalamitu, tak doufám, že zrovna teď nezačnu rodit, protože do města, kam jedu, je to asi 30 minut za normálního stavu silnic...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru