EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

romy31
28. lis 2010

ahojte...predávam epino za 35 E...podrobnosti sú v bazáre 😉

kinsli
28. lis 2010

@ardetka22 Jsme na tom stejně 🙂 Taky jsem dala nejvíc 27,3 cm
ale to fakt jen 2x jinak pro dnešek většinou 26 cm. Nějak Ze začátku vím, že jsem nafukovala 4x
jako nafoukla vytlačila, teď už to jde rychle tak si myslím, že na jedno cvičení cca 12x nafouknutí, vytlačení.
Ten tlak na konečník je ale strašný, vytlačím si hemeroidy dřív než se vůbec k nějakýmu porodu dostanu ☹

@terak Ty už do porodu nechceš cvičit?? Já nevím jak to máš ty, ale já když nafukuji po dnu pauzy tak jsem úplně jinde než na konci ☹ Takže pořád tajně doufám, že to příjde pozvolna jako s Kačenkou, a že než vyjedu do porodnice tak si ještě v klidu zacvičím. Dnes jsem třeba končila na 27,3 ale začínala na 22 cm. Včera jsem necvičila, ale předevčírem jsem nejčastěji dávala 25,5 cm takže to je sakra rozdíl.

luculele
28. lis 2010

Ahojte Epinacky. Uz mam pomali iba sest tyzdnov do porodu a zajtra konecne zacnem aj ja cvicit. Uz sa celkom tesim a uz teraz vdaka epinu nemam skoro vobec strach z porodu (a to som ho este nerozbalila, staci mi ta vedomost, ze ho mam🙂) . Vsetky zeny rodicky z mojej rodiny mi potvrdili, ze ich museli nastrihavat a tolko reci okolo toho, ako je to bez epiduralky tazke, hlavne kvoli zasivaniu a ako to po tom este boli... A mne je to velmi luto, ze to vsetky zobrali ako nevyhnutnost. O epinu som im nehovorila, iba som nieco naznacila mojej mame, ale ona tomu nerozumela (a nechce sa mi vysvetlovat podrobnosti), tak som sa na to vyprdla, je to moje tajomstvo a ak vsetko dopadne dobre, dietatko bude zdrave a ja porodim bez nastrihu, bude to moja osobna vyhra. Ja by som sa po porode chcela rychlo zotavit, lebo byvam u nasich a je to pre mna trochu trapenie, tak po troch tyzdnoch po porode chcem ist ku svokre a po dalsich troch, teda po sestonedeli chcem cestovat za manzelom do bruselu, na co sa vsetky zeny tuna zhrozia (najma moja matka samozrejme), ze na take nieco urcite nebudem mat dost sil a guraze, co ma hrozne stve... 🙄 Ved svokra je len 2 hod. cesty a cestovat lietadlom chceme az po sestonedeli a ak babatko bude 100% zdrave, tak ja v tom nevidim velky problem, ale no.. je pravda, ze este som to nezazila, tak si to neviem uplne predstavit...

terak
29. lis 2010

@kinsli Ja pri kazdem cviceni prifouknu o pet vic nez pri predchozim ... i kdyz to treba boli, ale rozdychavam to vcelku uspesne. No a nacvicila jsem si pres tu desitku a uz se nechci nervovat.

ardetka22
29. lis 2010

@kinsli Tak já včera dala 27,5, ale teda štve mě, že vůbec nedovedu odhadnout podle přifouknutí, jak jsem daleko. Teď nafukuju 26x a bolí mě z toho ruka šíleně. Dá se to, ale jak už jsem zjistila, rychleji to asi nepůjde, protože je to prostě maximum, které zvládnu.. Mám metu 35 přifouknutí, čistě teoreticky by to mělo být 31 cm, ale kdo ví, pokaždé je to trochu jiné 😉
Začínám většinou třeba 22, pak 24 a nakonec 26 - maximum. Skářu teď už po dvou, ten obvod se neroztahuje tolik, jako u nižších čísel. A tlak na konečník cítím až u 18ti stlačení, do té doby to jde a musím říct, že se to postupně zlepšuje (čili přifukuju postupně víc a víc bez divných pocitů).

@luculele Já ti nevím, jestli není zbytečně brzo, teda pokud nemáš prognózu předčasného porodu. S tím odletem bych to viděla asi v pohodě, po šestinedělí by to mimčo mělo zvládnout 🙂 A o Epinu jsem se zmínila pár kamarádkám a mamce, a řeknu ti, že většina z nich to stejně nechápe, sice se zvědavě ptají na pokroky, ale nijak zvlášť tomu nevěří. Tak jen doufám, že budu moct dokázat po porodu, že mi to k něčemu opravdu bylo. Jedna z těch kámošek si dokonce myslí, že to mám místo nějaké sexuální hračky (bože!).

@terak Bolest na hrázi se mi daří prodýchat v pohodě, ale tlak na konečník mi děsně vadí.. To se to snažím zkrátit, jak to jde. A tu desítku závidím, teď to jde děsně pomalu 😉

terak
29. lis 2010

@ardetka22 Ja si rikam, ze porod bude naprosto o necem jinem, jine a daleko vetsi tlaky i bolesti. Hlavne neleze jen tech 30 cm a presny tvar, ale lezou tam raminka, muze tam byt ruka atd. Takze se na to stejne nepripravim a neni potreba to hnat az na nejakou maximalni hranici. Takze bych se klidne zastavila nekde pod tou tricitkou a pouzivala to spis jen na to promasirovani hraze. At se nenervujes, ze ti to nejde dal. Ono pri tom porodu nastupuji hormony a to telo se taky bude chovat jinak. Mimoto ty porodni cesty se roztahuji xx hodin, ne nejakych 20 minut.

ardetka22
29. lis 2010

@terak Jo, s tím souhlasím. Ono to postupně jde docela dobře, sice pomalu, ale jde. A myslím, že tu třicítku bych stihnout měla. Uvidíme, jak to potom v praxi bude vypadat. A nenervuju se - dokud vidím aspoň nějaký pokrok, tak jsem v klidu - hlavně, když si vezmu, že jsem začínala asi na 5,5 cm průměru a teď jsem skoro na devíti, tak mě to uklidňuje samo o sobě 🙂

luculele
29. lis 2010

@ardetka22 mozno je trochu skoro, ale nemienim cvicit kazdy den a chcem postupovat velmi pomali a opatrne..

lucka26s
29. lis 2010

Ahoj holky, teď jsem tu chvíli četla vaše vzkazíky a koukám, že jste spokojené. Zatím mám čas, zítra začínám 27. týden, ale o balonku také přemýšlím. Z jakých stránek jste si objednávaly Vy? 🙂 Myslíte, že to opravdu pomůže? Děkuji za každou radu 😉

shira_
29. lis 2010

@terak ja si to pri cvičení stále predstavujem, že pôrod bude omnoho väčšia bolesť a tlak, a teda to ma príliš neukludňuje...stále zvažujem epidurál, hlavne by som sa chcela vyhnúť tomu nástrihu, aby som mohla hneď po pôrode normálne fungovať. dnes som si dala pauzu, povedala som si, že keď mám deň že mám vyslovene nechuť cvičiť, tak sa nebudem nútiť. možno zajtra budem zase viac v pohode a potom mám aj lepší výsledok. ale tú 10 mám stále ako sci fi 😝
@ardetka22 ja mám métu 30 stlačení. ja neviem, začínam tak že balónik je už trošku prifúknutý, aby bol pevný. potom pomaly stláčam 20x ale poriadne. neviem, mojej ruke to nič nerobí.ja mám dosť silu v ruke aj stisk, ja sa živím rukami už vyše 10 rokov tak nemám problém 😀 skôr ako sexuálna hračka mi to pripadá ako mučidlo 😀 😀
@lucka26s ja som zo slov. stránky perinbaba.sk prišlo to veľmi rýchlo, len neviem či aj do čiech. hneď ako porodím, dám vedieť, či to pomáha. no, ak ma ako prvorodičku nenastrihnú automaticky a ja budem v takom stave že nebudem ani protestovať, lebo nebudem vedieť čo sa deje. 😠

ardetka22
29. lis 2010

Tak jsem dneska chtěla dát 28 cm, ale při druhém nafukování na 27,5 po vytažení Epina ze mě vytekla čirá tekutina. Trošku, ale přemýšlím, jestli to nemohla být plodovka? Dneska mi totiž celý den tvrdne břicho a není mi úplně dobře.. Co myslíte? Fakt to nevypadalo jako něco jiného..

shira_
29. lis 2010

@ardetka22 noo, daj si vložku a sleduj. už si v termíne, neviem ani ja čo iného by to mohlo byť 😕

ardetka22
29. lis 2010

@shira No, ale fakt to bylo pár kapek a od té chvíle zdá se nic. Tak uvidíme v noci..

ardetka22
30. lis 2010

@shira Tak v noci zdá se nic, jen mě děsně rozbolela zas třísla. Tak uvidíme, co bude nebo nebude. Každopádně už se to asi chystá. Jen teď nevím, jak s Epinem, ta tekutina ze mě vytekla po druhém cvičení s ním, takže jsem se včera nikam neposunula. Dneska asi potrénuju zas, tak uvidíme, co to udělá...

shira_
30. lis 2010

@ardetka22 aj to čo máš nacvičené, je omnoho lepšie ako nič, aj keby si už nestihla viac. ja idem akurát v pokoji pocvičiť, kým som sama doma. ja mám vo štvrtok poradňu tak uvidíme. mne odišla hlienová zátka včera, ale inak sa nič nedeje. ani bolesti, ani kontrakcie.

ardetka22
30. lis 2010

@shira Tak o hlenové zátce zatím nevím, že by se u mě něco dělo. Břicho mi tvrdne, občas bolí jako při ms, tak uvidíme, jestli to je známka něčeho nového. S Epinem to hrotit nebudu, ale ráda bych masírovala tu tkáň až do porodu, i když třeba na menší obvod..

kinsli
30. lis 2010

Zdravím holky, tak se opět hlásím 🙂 cvičení mě už nějak nejde a tím pádem ani nebaví ☹
Jsem zvědavá s čím příjdu zítra z poradny. Už to máte většinou za pár, tak hlavně přeji hladké porody 🙂

ardetka22
1. pro 2010

@kinsli Taky jdu dneska do poradny, tak uvidíme.. Včera jsem necvičila, pro jistotu, tak pokud bude všecko v pořádku, budu dneska normálně pokračovat.. Ať všecko vyjde co nejlíp 🙂

kinsli
1. pro 2010

@ardetka22 schválně se zeptej na váhu 🙂 Myslím, že na tom budeme podobně 🙂
já házím na nás typ 3050g

ardetka22
1. pro 2010

@kinsli Když já ani nevím, jestli mě doktor dneska bude prohlížet.. Už dvakrát mě poslala sestra z monitoru rovnou domů, že když je to v pořádku a bez kontrakcí, není třeba prohlídka.. Tak nevím, no. Je fakt, že mimčo si řekne samo, až bude chtít ven, ale na druhou stranu - ta váha a tak by mě zajímala 😎

kinsli
1. pro 2010

@ardetka22 aha, tak to já mám UZ pokaždé. Né vždy váží, ale jelikož při minulé kontrole neodpovídal téměř o měsíc tak si myslím, že nás teď už budou vážit každou poradnu.

ardetka22
1. pro 2010

@kinsli Tak já to měla zas bez prohlídky, jen monitor. Prý už nechcou zasahovat do procesu, takže kontrolu dělají jen ve 40.týdnu.. vlastně při výstupní kontrole 😉
Jinak mám nahoře 17 kilo (což je pro mě hubeňoura docela síla) a když jsem se ptala na tu plodovku, tak mi bylo řečeno, že může unikat i jednorázově (což mě moc nepotěšil). Ale test za 400 korun jsem odmítla, fakt si myslím, že když to bylo pár kapek něčeho a od té doby nic plus monitor v naprostém pořádku, tak to bylo asi něco jiného.. uvidíme dneska při cvičení, pevně doufám, že se to nebude opakovat..

kinsli
1. pro 2010

@ardetka22 tak to je škoda ☹ Já mám k dnešnímu dni 10,5 kg. Kačenku jsem měla na 37tt a končila jsem na +14 kg
tak si myslím, že teď ani tolik nedám 🙂

neboj kila schodíš já byla po 10 dnech od porodu na své váze a pak do 2 měsíců Kačenky ještě dalších -13 kg.
To bylo fakt příjemný 🙂 Tedy to jsem byla pak hubená až moc, ale po tom 2 měsíci to šlo zase nahoru ☹

ardetka22
1. pro 2010

@kinsli No, já doufám, že do mínusu nepůjdu, začínala jsem na padesáti a při mojí výšce 172 cm to je i tak málo 😉
Jak jsi na tom s Epinem?

kinsli
1. pro 2010

@ardetka22 ty jo ty jsi hubeňour 🙂

s epinem jsem včera dala nejvíc 27 cm

ardetka22
1. pro 2010

Já měla 27,5 cm a včera jsem měla pauzu, kvůli té "plodovce" x výtoku.. Uvidíme, co to udělá dneska..

kinsli
1. pro 2010

Holky tak jsem zpět z poradny 😀 Dopadla fakt výborně 😵

Glikemický profil na 1* ale to jsem čekala, byla jsme před testem na dnu diabetu, tak jsem věděla, že cukrovku nemám.

prcek v pořádku, dle dr. pěkně přerostlý, dle mého naprosto v pohodě. Na 33+3 máme 2660g
takže za 3 týdny přibral 550g. To mě příjde nádherný, to víc nabíral mezi 24-30tt.
Pokud odhady jsou správné tak i kdyby byl do termínu tak by neměl mít víc než 4 kg.

ardetka22
1. pro 2010

@kinsli Já se normálně musím smát, děsím se už 3 a půl kila a ty jucháš nad čtyřkilovým mimčem 😀 Ale hlavně, že všecko dopadlo dobře!!! To je fajn 🙂

kinsli
1. pro 2010

@ardetka22 Jo já když bude mít do 4 kg tak budu mega spokojená 🙂
žádné 3 kg mimčo jsem nečekala 🙂

tappi
1. pro 2010

Ahoj holky, zacala jsem uvazovat o Epinu a chtela bych se vas zeptat, jestli jste si koupily Epino delphine nebo Epino delphine plus? Je v tom nejaky vetsi rozdil?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru