EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ardetka22
7. pro 2010

Ahoj holky, hlásím další miminko 🙂 Lukášek se narodil 3.12. v 20:32, vážil 3,260 kila, měřil 49 cm a hlavičku měl 34,5 cm. Já měla natrénováno jen 27,5 cm, ale jsem bez nástřihu a natržení hráze 🙂)) Šitá trochu jsem vevnitř, ale to je pohoda, neumím si představit, že bych měla bolavou tu hráz, to by bylo tisíckrát horší.
Jinak - Epino vřele doporučuji, fakt je to super. Kdyby někdo měl zájem, prodávám - více IP.
Jo, a porod trval 24 hodin a užila jsem si děsné křížové bolesti po celou dobu cca po pěti minutách. Nikomu to nepřeju, je to nejhorší věc, kterou jsem co se bolesti týče asi zažila. Samotný porod - na tři stahy byl malý venku. Už jsem moc nevnímala, byla jsem vyřízená, ale jediné, co jsem pořád sledovala, aby doktor nevzal do ruky nůžky. 😀 A nemusel :o) A dokonce! porodní asistentky obě dvě, co se u mě vystřídaly, Epino znaly a fandily mu! Dokonce po porodu objasňovaly doktorovi, co to je za zázrak 🙂 A doktor docela koukal, protože to šití hráze asi čekal a ono nic 😉

marketa97
7. pro 2010

@ardetka22 Moc gratuluji k Lukáškovi, ať se mu daří a je hlavně zdravý. Ty křížový bolesti jsem měla taky a naprosto souhlasím, že je to nejhorší bolest jakou jsem zažila, ale rychle se to z hlavy vypařuje, když lítáš kolem prcka. : )

kinsli
8. pro 2010

@ardetka22 Moc gratuluji k Lukáškovi 😵 super, že epi-no zabralo a těch 27,5 cm stačilo 😵 křížové bolesti také znám 😖

shira_
8. pro 2010

@ardetka22 super, gratulujem a aj keď epino zatiaľ považujem za svojho nepriateľa, takéto veci ma povzbudia že to stojí za to! tých 27 mám už celkom v pohode zvládnuté. síce sa mi zdá že už sa neviem pohnúť ďalej, teší ma, že aj toto môže stačiť. paráda. ja mám termín budúci týždeň a hneď ako budú výsledky, dám vedieť 😉

ardetka22
8. pro 2010

Holky, díky za gratulace 🙂
@shira Neboj se, já se děsila, že mi Epino nebude k ničemu, když jsem nenatrénovala těch 30, ale jak je vidět, i tohle je dostatečné 🙂
@marketa97 Máš pravdu, lítám tak, že nějaký porod už se mi z hlavy skoro vykouřil. Jen nevím, kdy budu mít odvahu začít pokoušet osud podruhé 😉

shira_
8. pro 2010

@ardetka22 dnes som sa premohla a dala 28,5. nalievam sa nepretržite maliníkom a lanové semiačka jem, dúfam že to bude ok aj so mnou. zátka mi odišla asi pred týždňom a už sa mi aj dobre dýcha, tak asi kleslo aj brucho. zajtra mám poradňu, uvidíme. inak žiadne bolesti, absolútne nič. keď bude 42+0 majú mi vyvolať pôrod, dúfam že sa k tomu nedostanem a pojde to samo.

ardetka22
8. pro 2010

@shira Mně v porodnici brali jako 40+1, a přitom jsem byla o týden míň, každý bere jiný termín.. Takže neboj, určitě to odrodíš, já se taky ke konci cítila až podezřele fajn.

jerryjanka
8. pro 2010

ahojte
da sa použivať epino s weledou alebo to sa nesmie jedine s kondomom? 😅

terak
9. pro 2010

@jerryjanka Nemuze, weleda je olejicek a na epino muzes pouzivat jenom lubrikanty na vodni bazi.

jonki
9. pro 2010

@jerryjanka ak s kondomom tak s takym, ktory nema silikonovy (olejovy) lubrikant

kinsli
9. pro 2010

@jerryjanka já si s weledou potřu hráz až po cvičení. Tedy občas, jsem líná 🙂

marketa97
10. pro 2010

@ardetka22 Tak já tu odvahu ještě dlouho nenajdu a to jsem si myslela jak budu mít dvě hned za sebou : ) ale znáš to: čas to všechno vyřeší

ardetka22
10. pro 2010

@marketa97 To mi povídej. Asi právě prožívám baby blues. Je mi "skvěle" po fyzické stránce (asi jsem ztratila dost krve, bylo to fakt dlouhý), málo jím, skoro nespím a je to fakt síla..Psychiku ani nebudu rozebírat.. Snad se to brzo nějak ustálí.

luculele
10. pro 2010

Ja pouzivam na Epino, lubrukant Pepino :D

jerryjanka
10. pro 2010

baby kolko ste dali na prve cvičenie

jonki
10. pro 2010

@jerryjanka 5 alebo 5,5 cm priemer...tri plne nafuknutia....ale je to individualne...cvic tak aby si sa citila v poho 😉

hamika
10. pro 2010

@jerryjanka já taky dala poprvé 5

jerryjanka
10. pro 2010

dik baby - ja som nemerala priemer ale obvod metrom tak som dala 17 o chvilu 19 a potom 19,5 tak neviem či je to dobre alebo zle. každopadne predstava 30 cm je pre mna uplne mimo 😅

kinsli
10. pro 2010

@jerryjanka neboj to dáš 😉 Já už jsem na 30 cm 😉 a poprvé jsem dala 18-19-19-20
tak to máš stejné 😉 A těch 30 cm mám po 3 týdnech, ale necvičila jsem každý den 😉

luculele
10. pro 2010

@jerryjanka ja postupujem zatial po pol centimentri. Mam za sebou tri cvicenia: 5, 5,5 a dnes 6... cize dnes nejakych 19 cm obvod... ide to dobre..

hamika
10. pro 2010

@jerryjanka tak to Ti to jde dobře 🙂 Pro mě je zatím 30 cm taky utopie, jsem na 27,5 cm, do té 25tky to bylo celkem v pohodě, ale teď už mi to jde hodně pomalu ☹

jerryjanka
10. pro 2010

dakujem vam baby za povzbudenie - snad ma po namahe nešmyknu preventivne... 😠

shira_
11. pro 2010

ja som dva dni necvičila, nejako nebolo kedy.. nenašla som si na to potrebný kľud. ale dnes už musím aj keby neviem čo bolo, ale pre mňa je 30 stále utópia, aj keď som na 28,5. už to ide teda poriadne pomaly a ťažko. ale mám pocit že do pôrodu mám ešte aspoň týždeň, tak dúfam že ešte trošku pocvičím...
@ardetka22 ach hovor mi niečo... ja mám také strašne zmiešané pocity. čím reálnejšie vnímam, že naozaj budem rodiť, tým väčšie pochybnosti 😒 včera som večer tak strašne plakala... ani som nevedela vlastne, prečo. keď si predstavím to malé stvorenie, ktoré je na ma úplne odkázané, nie je mi všetko jedno. ešte aj môj muž chytá stresy, tým je to ešte horšie. stále rozmýšľam, že náš pokoj vo dvojici a lenivosť je navždy preč. ale musím si vždy pripomenúť dobré stránky, ako sa tešíme a ako sme sa dlho snažili 😉

jonki
11. pro 2010

@jerryjanka ja som mala v porodnom priani ze nechcem preventivny nastrih a respektovali to...nakoniec ma strihla cca cm a aj to az potom ked som ja sama povedala ze ok...potom mala bola von na jedno zatlacenie cela....ale tak ja som s epinom dosla len na priemer 7 😉 neboj bude dobre 😵

jerryjanka
11. pro 2010

@jonki dakujem za povzbudenie
ešte jedna rada od skusenych by bodla
kolkokrat za den cvičite a ako dlho a tak. proste ten postup. taky nejaky efektívny ale nie prehnany 😉

landrea
11. pro 2010

akoj dievcence, onedlho sa aj ja zaradime medzi epinacky , a tak pokukavam ako sa vam dari..

ardetka.. aj ja gratuljem k uspechu,
v akej polohe si rodila ?
informovala si dokiho o tom ze nechces nastrih este neikedy pred porodom, alebo len tesne , ked si dofrcala do porodky?papa

luculele
11. pro 2010

@landrea Ja mam inac rovnaku dilemu, ci to doktorovi vesat na nos uz teraz, alebo ci stacia z pri porode...

terak
11. pro 2010

@luculele @landrea Holky moc vam nechci brat iluze, ale nema naprosto cenu o takovych vecech premyslet. Dneska uz nikde nedelaji nastrihy preventivne. Pokud je spravna chvile, se o tom s nekym bavit, tak s PA ve chvili, kdy vam rekne, maminko jdeme tlacit. Kazda normalni porodni asistentka v prubehu porodu hraz masiruje, pripadne pridrzuje aby neprdla. Nastrihava se ve chvili kdy vidi, ze je to potreba.

A hlavne nema ani nahodou cenu si to psat do nejakych porodnich planu nebo do neceho podobneho. Ja mela uzasny porodni plan, ktery ted tak maximalne muzu hodit do kose, protoze se maly usmyslel ze ven nejdeme a v utery jdu na vyvolavacku. Nechte to na prirode, na tomhle fakt samy nic neovlivnite a pokud se budete snazit, tak pak budete jenom nastvane, ze to bylo ve finale jinak.

@jerryjanka To zalezi jen na tobe, kazda to mame jinak. Ja jsem cvicila dohromady tak 12x rekla bych, ale v prubehu mesice a pul. Nikdy ne casteji nez jednou za tri dny a nikdy ne vic, nez 20 minut a stacilo mi to. Pruznost hraze je dana geneticky, takze pokud to nejde vubec a trhas se, tak nenatrenujes nic. Pokud mas hraz pruznou, tak to zjistis uz po par cvicenich, kdy dojdes na 30 (a jde to za min jak tyden, je to jen o zvyku). Jinak doporucuji ten lubrikacni gel, je to pohodlnejsi.

petja
autor
11. pro 2010

však i při umělém vyvolávání lze ctít porodní plán,ne? 😕 Já bych nazvala spíš porodní přání...
a to si piš že se stříhá ještě i dnes ´´preventivně´´

landrea
11. pro 2010

ahojky opat, ja som este len 21 tt, ale minule som sa uz dokiho na epino pytala..
pouzivania schvaluje, ak nebudu nejake infekty a nejake prekazky samozrejme..
no ja mam skor v plane povedat az pri porode, lebo dohodnuty porod nechcem.. cize rada by som aby nebol vyvolany s tohto dovodu..
ja som druhorodka, termin mam az v aprili, a to bude porod po 4 rokoch, nastrih pri prvom bol , asi 4 stehy, ono ja vcelku bolest zvladam ok, hojenie prebehlo v pohode, comu sa velmi tesim, akurat niektore polohy pri sexe neboli par mes uplne pohodlne..ale spravilo sa to ..len skor mam obavy , ak ranu nezasiju kvalitne, tak mozu byt nasledky ovela neprijemnejsie , tah a tlak v jazve a podobne..
to by som nerada, zvlast ked to ide aj bez...
a ten konfortnejsi pocit po porode stoji za to , ja som si sadla v podstate asi dve tri hodky po porode, skusala som prikladat babatko , a dok sa velmi divil, ale samozrejme to bolelo, len som vydrzala..ale prvu noc som ani nespala, nemohla som absolutne najs polohu ako by ma to nebolelo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru