EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

veverka_
20. led 2011

AHOJ HOLKY, JÁ MÁM TERMÍN PODLE menstruace 31.1, podle UTZ 6.2., tak já nevím, kterej je hlavní. Jinak taky čekáme kluka! Neumím to počítadlo nastavit!
No a jinak jsem byla poprve na těch monitorech, museli ho budit a zvonit mu zvonkem aby ho mohli natočit! hrůza
on je dost klidný celou dobu!
Váha okolo 3 kg, takže nevím jestli to není také 3900!!!

veverka_
20. led 2011

já bych také raději, kdyby od 38 týdne šel ven, bojím se, že moc přibere!

veverka_
20. led 2011

ještě jsem se chtěla zeptat, jsem na jeden prst otevřená, jak vy?

veverka_
20. led 2011

@imzadi díky moc za takto podrobný návod, já jen prostě abych se neradovala z nějakých centimetrů a přitom to bylo naprd, protože já ho nemám rozhodně takto celý vevnitř!!! vždy tak 2/ 3 max!!! takže to asi dělám špatně, ne?

imzadi
20. led 2011

tak vecerni sex zkoncil fiaskem... 😝

@veverka_ myslim, ze nedelas....dulezite je, aby se ta nejvetsi cast roztahovala na hrazi nebo pred ni, abys ji pak musela pres hraz pretlacit...

vesperr11
20. led 2011

@imzadi
Jakpak to,co se stalo? 😉
Já jsem to urychlila.tak uvidéme,zda se něco bude dít...zatím malý je mladý a neklidný v bříšku

olga777
20. led 2011

Tak konečně jsem se dokopala umýt a vyvařit, odsávačku, nějaký ten dudlík a pod. a jsem z toho tak vyřízená, že jdu spát. Na nějaký sex už ani nemám náladu 😝 pa dobrou holky

veverka_
20. led 2011

@vesperr11 kam chodíš do porodnice- obilŇák nebo bohunice?

vesperr11
21. led 2011

@veverka_
na obilnák a ty?

vesperr11
21. led 2011

tak mi, holky, ráno odešla hlen.zátka 😕
bojim ,bojim

kinsli
21. led 2011

@vesperr11 neboj 😉 mě odcházela od 27.12. a porodila jsem 9.1. Kdyždopádně kdyby přeci, tak přejeme rychlý porod bez poranění 😉

kinsli
21. led 2011

@veverka_ mě 5 dní před porodem řekli 4300g a měl 4310g 😀 Takže se fakt dobře trefili.
na porodnici byl odhad 4860g ale to mi řekl, že je už odteklá plodová voda a změřit moc nejde, že ho typujeme okolo 4,5 kg 😀
ci se týká cvičení tak jsem cvičila jako všechny ostatní v pololeže 😉

vesperr11
21. led 2011

@kinsli
Jak se máte? 🙂
Kinsli,jak šel porod a nebyla jsi v porodce nějak dlouho?

kinsli
21. led 2011

@vesperr11 Máme se dobře 😉 V porodnici jsme byli 8 dní, malý měl silnou žloutenku tak se svítil ☹
Pořád to je takový náš žlutásek. Ve třech týdnech jdeme na odběry tak doufám, že mu to klesne 😔
Porod super, dala bych si ho klidně zvovu 😀

vesperr11
21. led 2011

@kinsli
ty jsi statečná,takového velkého chlapečka a jak jsi to zvládla.Gratuluju.
Brouček měl odhadem ve středu 3700g,tak jsem zvědavá,jednak kdy to přijde a jednak na rozdíl reality od odhadů.A hlavně taky na to,jak účinné bude epi no.Já se dostala na 31-31,8,ale víc už zkoušet nebudu,jednak ted mi není dobře a navíc ted sháním kondomy,ikdyž nevím,zda je budu třeba ještě vůbec potřebovat...uvidíme

kinsli
21. led 2011

@vesperr11 To Ti fakt v bohatě stačí. Nevím kolik měl malý hlavičku po porodu ( byl oteklý ú ale cca 4 den ) měl 36,5 cm. Když náš propouštěli tak už měl 35 cm, takže normál 😉
Já měla nacvičeno 34,5 cm, a fakt to šlo krásně 😉

vesperr11
21. led 2011

@kinsli
To víme,že ty jsi přebornice,měla jsi hodně,ale já víc už nedám,ani to zkoušet nebudu ☹ ,navíc ted koukám a sháním kondomy(pokud bych je už třeba nepotřebovala já,tak je prodám i s epinem).
Já budu mít max těch 31-31,5
Měla jsi velké bolesti v .době? Dávala sis epidurál?

vesperr11
21. led 2011

doplněk- v 1.době

imzadi
21. led 2011

take mi asi zacina odchazet ta zatka, dneska jsem neco nasla na intimce, co neni klasicky tehu vytok 😀 jinak sex tragedie, oba sme meli strach, nemohli se uvolnit, takze to fakt neslo... 😝

vesperr11
21. led 2011

@imzadi
zrovna jsem na tebe myslela,že jsi se tu neukázala,co se s tebou děje 😵

vesperr11
21. led 2011

@imzadi
my měli taky,ale neboj....už bylo tolik toho napsanýho a řečenýho o tom,že mimi to neublíží.....

vesperr11
21. led 2011

@imzadi
u nás to nebyl ani sex,ale jen účelově 😀 ....a dnes chci místo cvičení svoji polovičku taky přemluvit k tomu,at malýmu pošleme něco málo prostaglandinů

imzadi
21. led 2011

@vesperr11 neboj, nerodime, jen jsem si byla v praci pro nejake papiry a hlavne pro kocar🙂 konecne...ja vim, ze neublizi, ale proste nemame na to povahu, pry zkusime zase dnes, no ja silne pochybuju 😀

vesperr11
21. led 2011

@imzadi
jaký máte kočárek? a máte jej doma?

imzadi
21. led 2011

@vesperr11 jojo, doma, mame teutonii cosmo 2011, cekali jsme na ni 14 tydnu 😀

dnes uz musim zase pocvicit epino, jinak bude ze me total lemra, navic mam jeste mraky tech kondomu 😝 skoda, ze jsi daleko, bych Ti nejake poskytla 😉

vesperr11
21. led 2011

@imzadi
Je, to jsi hodná,dík 😉
Víš,aspon se mám na co vymluvit a nemusím cvičit....fakt se mi nechce,nevím jak ty,ale já se vždy do toho děsně přemlouvám.

vesperr11
21. led 2011

hezký kočárek,hned jsem jukla.....my ještě nemáme ,měl přijít na trh v unoru,ale volal nám dodavatel,že se to protáhne,tak nám půjčí nějaký firemní a až přijde ten náš,tak jej ihned dodají

babika0
21. led 2011

ahojte. tak my sme doma z poradne. a mame uz riadne kontrakcie. za 20 min 7. ale na porod to nevypada, vobec sa neotvaram. a tie kontrakcie ani nebolia. iba mi zatvdne brucho a povoli a takto sa to stale opakuje.
CS 0
maly ma 3700g, tak ako ti vasi hosi. som rada, ze to neni 4kg. a viac. 😝

imzadi
21. led 2011

@vesperr11 a co mate vybrano?

@babika0 no teeeda, takze u vas to vypada nadejne, no hlas zmeny 😉 a vahu mate krasnou vzhledem k tydnu 😵

kinsli
21. led 2011

holky ono to asi až tak o té váze není 😉 já byla v pondělí na pohotovosti a když slyšela sestřička váhu malého tak vypleštila oči a říká, cože?? já rodila jednou 2kg a myslela jsem si že umřu 😀
mě příjde stejně nejhorší první doba porodní, to porod jako takový už je brnkačka 😉 epidural jsem neměla 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru