EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

olga777
23. led 2011

@vesperr11 ÓÓÓbrovská gratulace!!! Tak konečně už jsi také jedna ze šťastných mamin. Přeju vám hodně zdravíčka a ať jste šťastni. Napiš nám pak jak to probíhalo 😉 Ahoj Olga

babika0
23. led 2011

@vesperr11 juuuuuuuuuuuj aka super sprava! gratulujeme a prajeme veeeela zdravia. ale ked som toto zbadala, tak si hovorim, hnusoba jedna, predbehla sa :D 😀 😀 nic v zlom, to hovori zo mna ta zavist 😀 hehe
kraasa, dost rychly porod, bez sitia! aj ja chceeeem.

babika0
23. led 2011

vesper odhadovali mimi na 3700 g a nakoniec mal menej.

imzadi
23. led 2011

@vesperr11 no to je uzasny, tak uz to mate za sebou, ja si rikala, ze kdyz nepises, ze uz rodite 😀 a nakonec i vaha super, zavidimmm 😵 tak at se vam obema dari dobre a jsem rada, ze epino pomohlo..obrovska gratulace!!! ja uz chci takyyyy 😅

kinsli
23. led 2011

@vesperr11 Moc veká gratulace 😵

jerryjanka
23. led 2011

@vesperr11 veľká gratulácia a vela mliečka a vela zdravíčka

jerryjanka
23. led 2011

@babika0 zajtra nastupuješ do nemocnice?

babika0
23. led 2011

@jerryjanka ano. dost sa bojim, nikdy som nebola v nemocnici. 😢

imzadi
23. led 2011

@babika0 neboj, to bude v pohode a brzo budes mit maleho u sebe 😉 me to ceka v patek 😖

babika0
23. led 2011

@imzadi tak snad sa ti to rozbehne same ako vesper!

imzadi
23. led 2011

@babika0 kez by, ale pochybuju...v noci jsem sice mela silene stresy, ze mi odtekla plodovka, ale vecer jsem si zavedla tabletu proti kvasinkam, tak to byla ta rozpustena tableta 🙄

jerryjanka
23. led 2011

@babika0 no ja som tiež nikdy nebola v nemocke - zato som si to vynahradila minuly rok to som ležala v priebehu roka 4x dokopy asi 5 tyždnov - neboj zvladneš to budeš mať miminko takže to pojde rychlo a už budete doma 😵

babika0
23. led 2011

@jerryjanka kym nebude babo, co tam budem robit? sak ma mrle zozeru. berem si krizovky. a ked budem v noci hladna? co ja som kazdu noc. asi si zabalim nieco male 😀 ja mam teda problemy. a chudera moja spolubyvajuca, co ja sa navzdycham ked sa prevalujem z boka na bok. 😀

olga777
23. led 2011

@babika0 Neboj, než se rozkoukáš, tak budeš mít svoje miminko u sebe 😉 Já jedu zítra na monitor a mám si sebou vzít tašku, kdyby se jim náhodou něco nelíbilo. Tak doufám, že mi ještě dají čas a vše se jim bude líbit 🙂 Ještě se zeptám a tobě to budou už vyvolávat?

babika0
23. led 2011

@olga777 neviem. mam citaka ze az v utorok. no mozno budem milo prekvapena. na maleho sme zamiesili presne 25.4 to viem na beton, tak asi pojde von 25.1. jak svajciarske hodinky. 🙂
ja mam tasky dve. 😀

olga777
23. led 2011

@babika0 tak držim palce, ať to je rychlovka a bez šití jak u Vesperr (také bych si to moc přála 😵 ). Třeba se mimi lekne a přijde ti to dneska v noci... 😉

babika0
23. led 2011

@olga777 jeee dakujeeeem pekne. mm mi holil * a mala som tam pupinek a ked mi ho chcel vytlacit tak som vrieskala jak besna, tak potom ako budem vrieskat pri porode???? to bude hanbaaaaaaa. 😎

jerryjanka
23. led 2011

@babika0 ja som pred porodom ležala tyžden a dva dni v nemocke - dala som si doniesť pc, serial na dvd, sudoku, knihu, vela jedla, hehe

babika0
23. led 2011

@jerryjanka dakujem, takze mozem si zobrat jedla kolko chcem? jupiii potesila si ma. 😀

imzadi
23. led 2011

@babika0 a nezapominej na kantynu, v nasi nemocnici je vyborna s uzasnyma kolackama... 😀

olga777
23. led 2011

@imzadi a nejlepší je ten pistáciový dortík 😉

babika0
23. led 2011

no neviem ci aj v nasej porodke take daco maju..

imzadi
23. led 2011

@olga777 u me velka nevyhoda v cukrovce 😝

jerryjanka
23. led 2011

@babika0 rozhodne si zober čo maš rada - len idealne take trvanlivejšie - inak mne aj nosili, tatino mi doniesol raz rezne potom šišky a tak 😀 😀 😀

veverka_
23. led 2011

@katulka3 ahojky katy, taky mi to dělá problém- jsem na tom jako ty, termín cca 14 dní a pořád stojím, obdivuji imzadi, že jí to tak jde, já to max. roztáhnu na deset na hrázi, ale né vevnitř!!!!! jak to děláte ostatní!

olga777
23. led 2011

Tak kolik dneska holky? Já 30cm. Včera bylo líp: 30,5. Ale mě už to snad stačí.. 🙄 víc nedám. Včera byl nějaký osvícený den.

veverka_
23. led 2011

@vesperr11 MOC GRATULUJI!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

imzadi
24. led 2011

tak ja hlasim, ze jsem se vcera flakala 😖 no jo, hruza...dneska to ale vecer napravim ....
@veverka_ ja zas obdivuju Tebe, ze to dokazes roztahnout jen na hrazi, protoze to ja ten balonek proste neudrzim... 🙄

veverka_
24. led 2011

@imzadi no vylízá to a musím to hodně držet rukou, no nejradši bych to cvičila s někým zároveň a dívala se jak todělá 😀 😕

veverka_
24. led 2011

@olga777 no gratuluji !!! teda holky jak to děláte, jste fakt dobrý a připravený!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru