EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

palenda
28. říj 2008

Dagi,taky jsem si říkala, že ta cena nic moc, ale už jsem se rozhodla, že ho koupím...! I když jsem taky dlouho váhala a rozmýšlela.
Jen by mě ještě zajímal ten lubrikační gel, zda používat a kdyžtak jaký ??

dagina
28. říj 2008

Palenda, jj, cena je opravdu nic moc 😖, já stále váhám, ale nesmím váhat dlouho 😅 , čas letí.

blizenka1
28. říj 2008

Ahoj holky, jsem ve 35tym tydnu a poridila jsem si EPI NO. Jeste ho mam porad v krabicce a nevyzkousela jsem ho. Muzete mi poradit, pouzivaly jste k tomu nejaky olejicek nebo to nektera z vas pouziva jen tak, bez mazani? Vubec si to nedokazu predstavit, snad to zvladnu..

tanuki
28. říj 2008

bez lubrikačního gelu jsem to zkoušela dvakrát a dost nic moc 🙂 gel jsem si koupila nejlevnější v tescu - Eros (je na něm obrázek ženského zadku 😀 ?!)
Co jsem mluvila s tím pánem, co to prodává, tak říkal, že tu cenu nemůže ovlivnit - že je od šéfa z Německa.. Mně nakonec ta cena pomohla - 2.týden jsem měla hroznou krizi, že moc nepostupuju a stát to pár stovek, tak to normálně zahodím 😉 Taky jsem si říkala, že někdo dá 2000za předporodní kurz, tak já raději toto.
No a s nástřihem je potíž v tom, že hrozně záleží na porodníkovi. Já jsem si moc přála nějakého progresivnějšího mladšího a vyplnilo se mi to 😵 takže jsem ho před vlastním tlačením požádala, aby nastřihával až když uvidí, že je to opravdu potřeba a ne předem... Tak to okomentoval, že nástřih je určo lepší, než se blbě natrhnout..tak jsem řekla, že vím.. Byl hrozně šikovný, já na slovo poslouchala a zvládli jsme to jen s malým natržením-ale na sliznici vaginy. A byla jsem moc chválená za tlačení - což jsem natrénovala díky balónku 🙂 Tak hodně štěstí

palenda
29. říj 2008

Dagi - tak když se rozhodneš ho pořídit, tak si tady pak můžeme psát dojmy a pokroky - jak nám to jde 😉 Máme termín skoro stejně 😉

dagina
29. říj 2008

Palenda, a jaký si koupíš??? Já uvažuji o té jednodušší verzi za 1 900kč, pak je ještě ten za 2600, ale vlastně ani nevím včem je rozdíl..., nevíte některá zkušenější včem se liší nebo včem je který lepší?????
Tanuki, u nás jsou předporodní kurzy zadarmo, jen jsme platili 500kč za účast tatínka u porodu.

novako
29. říj 2008

Dagi: U toho dražšího je tuším ukazatel tlaku. Ale to je naprosto zbytečné. 😉 Masáž hráze je většinou nedostačující, protože se u toho člověk moc šetří. 😉 A hlavně nevím, jestli Tě masáž hráze dokáže ochránit před vnitřním zraněním.

map07
29. říj 2008

Teda holky, už jsem nahlodaná něco do sebe investovat a balonek si pořídit. Ten koník má fakt nakažlivý témata 😉 Musím pročíst celou diskuzi a uvidíme. Čas na rozhodování ještě je, tak uvidíme 😉

palenda
29. říj 2008

Dagi - určitě tu levnější variantu! Jak píše novako - myslím, že ten dražší je zbytečný.

blizenka1
29. říj 2008

Ta drazsi varianta (za 2.600) je pry hlavne kdyz to clovek chce pouzivat po porodu jako prevenci inkontinence... na trenink pred porodem bohate staci ten levnejsi.. Ja planuju cvicit jen s EPI NO, a nemasirovat hraz, myslite, ze je to blbost?

Ten gel si asi radsi koupim, at to jde co nejlip.. Pustim se do toho asi nekdy za tyden, pry se ma zacit 3 tydny pred porodem, ja sice nemam zadny naznaky, ze bych mela porodit driv, ale na druhou stranu, kdyby to prislo driv, chci uz mit nejaky trenink za sebou..tak zacnu az budu mit 4 tydny pred porodem...coz je za tyden.

lanka
29. říj 2008

blizenka není to blbost na masaž hraze jsem se taky vybodla... Na každý pád pokud by jsi postupovala moc pomalu tak masaž hraze ti dopomuže jit rychleji.... 😉

na gel pozor...musí být bez oleju...kupujte tedy takové, které jsou na bázi vody. V lékárně určo poradí.

tanuki
29. říj 2008

já bych sama masáž nezvládla - to byla mužova práce. Každopádně mně to hodně pomohlo - zezačátku to opravdu bolelo, pak jsem si zvykla..a vyšetřování okolo porodu jsem pak bolestivě necítila 😉
Jak píše lanka, asi opravdu záleží na tom, jak člověk postupuje - někdo hned napoprvé nafoukne hodně! Já jsem začala hezky postupovat až když jsme se opřeli do masáže a balónek 2krát denně.

miquel
29. říj 2008

já doufám že to půjde bez masáže, tu jsme zkoušeli před prvním porodem , MP z toho byl na prášky , protože jsem furt syčela že mě to bolí a když to jen tak šudlal tak jsem ho peskovala že takle je to na prd 😅 😀 😀 😀 😀
epino jsem zkusila jen jednou a rozhodně to nebylo zdaleka tak nepříjemný jako masáž 😉

animatua
29. říj 2008

ja epi-no doporucuju, cvicila jsem s nim jenom asi dva tydny pred porodem, a mela jsem nakonec jeden steh na hrazi a ctyri vnitrni stehy.. to vnitrni poraneni se pry ovlivnit neda, zalezi na stavu sliznice. Takze ten jeden steh na hrazi povazuju za uspech diky epi-nu, a to jsem se dostala jenom na nejakych 8 cm prumer

priste budu urcite cvicit dyl pred porodem abych se dostala na tech 10 cm 😀

jinak tlaceni pri porodu mi prislo min neprijemny nez cviceni s epinem 😀 😀 😀 😀

blizenka1
29. říj 2008

No ja vubec nevim jak mam tlacit, na zadny kurzy jsem nechodila a jdeme az za necelych 14 dni na predporodni..to uz bych chtela pred tim trenovat s EPI NO.. nemate odkaz na nejaky stranky, kde vysvetluji jak se ma dychat a tlacit?

Masaz hraze nechci delat prave proto, ze sama si tam urcite tezko dosahnu a pritele do toho nechci angazovat... 🤐

lanka
30. říj 2008

Obavy nech doma na sále tě poučej... takže v klidu. Já taky nikde nebyla, PA mi to osvětlila těsně předem a hned jsme jeli na ostro... a v pohodě. Jen mi občas přopoměa když jsem zazmatkovala 😉

novako
30. říj 2008

blizenko: Tlačí se ze všech sil jako když máš příšernou zácpu. 😉 Jen při tom nezapomeň zavřít oči, ať Ti nepopraskají žilky a nevypadáš jak angorák. Ale jak psala Lanka, ničeho se neboj, PA Tě povede a bude Ti říkat, co máš dělat.

blizenka1
30. říj 2008

Holky, a to se nejak tlačí i při tréninku s EPI NO nebo to se netrenuje tlaceni, ale jen roztahovani tech tkání?

A k tem očím...kamaradka, co rodila pred deseti dny, ma tak krvavy oci a celej oblicej, ze to pry v te porodnici jeste nevideli!!! A neni to pry ani tolik tim, ze nezavrela oci, ale ze misto dolu tlacila "do hlavy". Tak jsem na sebe zvedava.. 😠 Kam budu tlacit ja..

blizenka1
30. říj 2008

Nasla jsem clanek o dýchání, tak vkládám odkaz, kdyby to nekomu pomohlo 🙂

http://www.rodina.cz/clanek5425.htm

lanka
31. říj 2008

tlačení se netrénuje.. roztahují se tkáně.. ono to ani dost dobře nejde obvykle je problém ten balonek udržet ve vnitř... já se teda musela spíš snažit aby předčasně nebyl venku 😝

blizenka1
31. říj 2008

Diky. Musim to uz brzy zkusit, at nemam takovy laický dotazy 😉 jeste musim koupit nejaky ten lubrikacni gel.. je mi to trochu trapny v lekarne, s tak velkym brichem a chtit gel jako bych sexovali kdovi jak 😝

lanka
31. říj 2008

Prosim tě nech je myslet si co chtěj.. mi to bylo blbý, tak jsem to lékárnici v záchvatu paniky chtěla osvětlit když jsem řekla že to musí být bez parfemace a bez olejů... a ona na to přirozeně to kvůli tomu malému že ?.... čučela ne mě jak puk. Myslím že by bylo lepší nechat ji myslet že mám pořád tolik chuť 😅

lanka
31. říj 2008

On dokonce i chudák porodník o žádným epi-nu nic nikdy neslyšel ☹

lanka
31. říj 2008

Tak to holt slyšel ode mně kdyžjsem si na sále libovala že se balonek vyplatil a on se jal doptávat jakej balonek 😀 ještě že manže byl akorát s malou mimo... 😝 by mu to chěl osvětlovat určitě víc... poctivě se mnou cvičil 🙂

blizenka1
31. říj 2008

Muj pritel nasel nedavno v komode krabicku s EPI NO, vytahnul to a prohlizel, vubec ho nenapadlo k cemu to ma slouzit (ja mu to nerekla predem, co planuju).. A kdyz jsem mu to popsala, co se s tim dela, byl dooost v šoku 😉

novako
31. říj 2008

Blizenko: Jak jsem psala, tlačit jako když jsi na velký. Tam také do hlavy netlačíš. 😉 😀

Informovanost o Epi-nu je bohužel v českých odborných kruzích hodně mizivá. Ještě jsem se nesetkala s nikým, kdo by to znal. 😒

dagina
1. lis 2008

ahojky, Novako 🙂 , tak to jsem zvědavá na svého dr. 😉 , chci se ho v úterý v poradně na EPIno zeptat, asi na mě bude koukat jak jojo 😵 .

blizenka1
1. lis 2008

To ja se radsi ani ptat nebudu, jeste by me povazoval za blazna.. Psala jsem ale pred par tydny dotaz do poradny dr. Kouckeho, sice EPI NO neznal (ja tam ale dala odkaz, aby si o tom mohl precist), ale napsal, ze teoreticky si dokaze predstavit, ze to muze pomoct.. Tak aspon neco 😉

novako
1. lis 2008

Dagi: Třeba bude progresivní a půjde z dobou. 😉

tanuki
1. lis 2008

No já jsem třeba trénovat tlačení mohla 😉 někomu to předčasně vyjíždí a někomu ne..

A gel jsme kupovali v drogérii - sami jsme jukli na složení..

Jojo, taky mě mrzí, že to odborná veřejnost vůbec nezná a obyvkle na to reagují negativně, ale neodůvodněně... Když oni ani všichni neuznávají masáž hráze, natož nějaký balónek. Já to své Dr. ani neříkala, ale po porodu jsem se zmínila porodníkovi, zda to zná a ušklíbl se, že jo..tak tomu asi nevěří 😠 Jako samozřejmě, kdyby tak šikovně nevedl náš porod, tak balónek nebalónek...
Tak třeba se to brzo změní, když blíženka informovala Kouckého a moje kamarádka zas Aperio 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru