EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

tanuki
1. lis 2008

ještě jedna poznámka - moje mamka říkala o epinu své kamarádce plicařce, která to komentovala, že jí to připadá jako zvrhlá sexuální praktika..a že o co jde, že se stříhalo "vždycky" a všichni to přežili. Tak na to musím říci, že já být střihnutá, tak to asi "nepřežiju", protože jsem hned po porodu začala kašlat. Jak je totálně povolené břicho, tak se kašel propaguje až úúúplně dolůůůů

blizenka1
1. lis 2008

Tak argument "dělalo se to vždycky, tak proč vymýšlet nějaký novinky", to je neco pro me!! 😠 😠 😠

Pani doktorka plicarka snad taky nepouziva k lecbe metody z predminulyho stoleti, ne???

ja se o tom balila i s tim panem z Prahy 5, co EPI NO prodava a rikala jsem mu o Kouckym, ze on ma tu poradnu a co mi psal a pan rikal, ze mu posle nejaky blizsi informace..

Holky, kdy jste s tim vlastne zacaly? Ja jsem dnes 35+3 a uz se tak nejak chystam.. jen jeste nemam ten gel..

blizenka1
1. lis 2008

Mám ho 😉 Prekonala jsem stud a sla si pro nej do lekarny 😵

tanuki
1. lis 2008

gratuluju 😀 mimochodem, já měla první gel s příchutí jahody 😀

Pan Sedláček je sympaťák 😉 Plicařka se zachovala bohužel typicky - arogantní skepse jako reakce na neznámé 😠
Mamky jiná kamarádka je PA, té jsem to ani neříkaly, ale ta zas zná tenhle web a občas si to s kolegyněma čtou - jaké se tu píšou blbosti 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

blizenka1
1. lis 2008

No jo no, kazdej nefandí pokroku... Muj gel vypada, ze je bez prichuti.. Pisou, ze je neparfemovany.. No uvidim, brzy to otestuju 😉

palenda
2. lis 2008

Holky, je to zvláštní, že se o EPI-NO vůbec mezi odborníky neví - já chodím na předporodní kurzy a cvičení k jedné mladé fajn porodní asistentce a taky to neznala - tak jsem jí poslala odkaz, ona to ukázala nějaké doktorce a řekla mi jen, že ... ublížit by to nemělo, ale jestli to pomůže je otázka 🙂 ... přitom tady čtu téměř jen pozitivní reakce

tanuki
2. lis 2008

tady se akorát psalo, že jedna organizace PA dokonce epi-no půjčuje (těhule pak musí používat kondom) byla to snad Olomouc??? Jinak opravdu ticho po pěšině
Minimálně na psychiku to hrozně pomáhá-a to za to stojí 😉 Počkejte, jakou budete mít radost až vytlačíte 30cm modrou silikonovou hlavičku 😀

marci
2. lis 2008

Já se své doktorce o epi-nu taky nezmiňoval, protože pro ní byl blbost i NT+ screening ve 12. týdnu, prý na co, když jsou tripple testy. Což mě ale neodradilo od toho ho absolvovat. Myslím, že moje dr. není špatná, ale všechno jsem jí rozhodně nežrala. 🙂

blizenka1
2. lis 2008

Rozhodne je lepsi si na veci delat svuj nazor a neverit slepě doktorum.. Oni se proste obcas drzi zuby nehty toho, co se ucili ve skole a nechteji pripustit, ze ucinek muze mit i neco novyho..
Na druhou stranu uznavam, ze nemuzou kazdymu doporucovat neco, co vyzkouselo par lidi, urcite spousta veci, ktery kolují po netu, nemaji ucinek, takze je vlastne ani nemuzu kritizovat..

dagina
3. lis 2008

Ahojky, už jsem několikrát četla, že se na Epimo nesmí dostat olej, ale když ho chci používat s kondomem (pro případ, že bych ho pak chtěla prodat, nebo vůbec z hygienic.důvodů), tak to nevadí???? Vždyť kondomy jsou většinou také naolejované 😖 . Praktikovala jste to některá tak a popř. co na to po čase balonek?????

lamia
3. lis 2008

Tanuki taky jsem v porodce potkala Kouckého,resp. přišel navštívit mojí spolumaminu na pokoji,tak jsem uvažovala,jestli mu to nezmínit (tedy myslím můj porod) jako exemplární příklad účinku epi-no,ale nakonec jsem nenašla odvahu....na druhou stranu když jsem viděla ty nevěřícné obličeje dr a PA když se malá narodila na jedno zatlačení.....nemyslím že by to tak bez epi-no bylo. Máš naprostou pravdu,že řada hlavně starších porodníků je skeptická i vůči masáži hráze,natož nějaký balonek....ale docela mě překvapuje,proč to ty PA co si tady skepticky čtou o balonku nezkusí na sobě či nějaké své známé,od nich bych čekala spíš vstřícnější přístup,přeci jen mají při porodu k rodičce blíž než dr...

ferinka
3. lis 2008

Ahoj holky máte někdo www stránky,kde je ceník a kde by se dal balonek koupit přes internet? 🙂

dagina
4. lis 2008

Ahojky, tak nikdo nemá zkušenosti s Epi+kondom???

lanka
4. lis 2008

dagi - viz alianka str. 7

dagina
4. lis 2008

Lanka, díky moc, našla jsem si to, a jsem zase o chlup moudřejší 😉 . Kondom tedy nebrat!! 😉

animatua
4. lis 2008

ja jsem svemu dr. o epi-nu rekla a on mi rekl ze me to doporucuje, on je urogynekolog a rikal ze to doporucuje hodne pacientkam pri problemech s inkontinenci, ze se tim hodne zpevni panevni dno, a ze jako nacvik na porod a predejiti porodniho poraneni to je dobry, dokonce od coord-medu kupuje i dalsi zdravotni pomucky

asi mam osvicenyho gynekologa 🙂)

jinak lubrikacni gel jsem mela z drogerie durex, byl to lubrikacni a masazni gel na vodi bazi

ze zacatku jsem cvicila bez gelu a da se to, ale s gelem to jde prece jenom lip

novako
4. lis 2008

Anima: Škoda, že jsi z druhého konce republiky. Hned bych se k tomu Tvému Dr. vydala. 🙂

marci
4. lis 2008

Anima ty jsi z Brna, že? Moc by mě zajímalo k jakému gynekologovi chodíš 🙂

laetela
4. lis 2008

caute baby a ako sa pouziva ten balonik, neviem si to predstavit?

dagina
5. lis 2008

Laetela, mrkni na str. 25, tam je odkaz na fotku od Tanuki, aspoň jen pro představu, jak balonek vypadá. Jinak dnes v poradně se dr. na EPI zeptám, uvidíme jak jde s dobou 😵 .

palenda
5. lis 2008

Dagi - tak co pan doktor? Co na Epi-No říkal? ... jsem zvědavka zvědavá

dagina
6. lis 2008

Ahojky, Palenda, tak bohužel můj gyndař zklamal, EPi nezná, ale když jsem mu říkala o co go, prý v tom nevidí problém, a pak mu mám říct, jak jsem s tím byla spokojená... 😵. Máš ho už objednaný??? 😉

palenda
6. lis 2008

nene, dagi, budu objednávat tak za 2-3 týdny - prý to dodávají dost rychle a trénovat stačí od 36 tt, já teprve budu začínat 32 tt

ferinka
6. lis 2008

Holky tak já to taky zkusím a zeptám se svojí gynek.,jdu k ní v úterý,tak jestli to aspoň zná... 😅 😀 😀 😀

palenda
6. lis 2008

holky, jste odvážné, já se svého doktora asi ptát nebudu ... ptala jsem se jen té porodní asistentky

dagina
6. lis 2008

Stejně jsem holky zvědavá zda to bude mít dobré výsledky, ale to nezjistíme, když to nezkusíme 😵 . Takže tak do týdne to pošlou??? Si to objednám až mi přijde neschopenka..., zatím mám ještě chvíli čas. 🙂
No dr. mi na to řekl, že tohle v jejich odborných literaturách není..., ale co takhle nějaké školení ohledně novinek ???? Asi nic.

palenda
6. lis 2008

Víš co dagi, nechci se žádného doktora dotknout, ale spousta doktorů bere za svaté jen to, co je naučí ve škole a různým alternativním postupům se hodně brání ... já chvíli studovala medicínu a mamka je dr. tak vím, o čem mluvím 🙂

nikule
6. lis 2008

Ahoj holky,

tak se hlasim do klubu a doufam, ze brzo pribudu do klubu tech co prezili porod bez nastrihu... 🙂

Od uterka mam Epino doma a zacala jsem poradne trenovat. Jen bohuzel nemam uz moc casu, tak doufam, ze se mala nerozhodne narodit driv...

dagina
6. lis 2008

Nikule, a máš tu jednoduchou verzi??? A jak jde nafukování.., v pohodě???? Doufám, že je u toho český návod... 😉 .

nikule
6. lis 2008

Mam jenom tu jednoduchou a myslim, ze to staci.. no ja dneska zkousim teprve 3 den a zatim me teda prijde nemyslitelne, ze bych se dostala na 10. Prvni den jsem to zkusila opatrne jenom na 5. Druhej dvakrat a dneska jsem se dostala na asi 6,5. No ale funim u toho. Jelikoz mam termin uz 29.11. tak jsem se do toho obula a rikam si, ze budu cvicit s epinem 2x denne a jednou masaz hraze. Mam totiz pocit, ze porod bude driv.... 🙂

Jo a navod k tomu je ceskej asi na 4 strany. 🙂 no a jinak to teda neni nic prijemneho, ale rikam si, ze to proste zkusim. Odhadni porodni vaha male je totiz 4kg a ja sama mela 4,6kg tak nechci byt moc dotrhana... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru