EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

sussanah
5. čer 2011

@anicka1981 Urcite ne, myslim, ze se telo opravdu peclive pripravuje. Na tech poslickach se da alespon dobre natrenovat dychani a ulevove polohy 😉

anicka1981
6. čer 2011

@sussanah no to ano, 🙂 teraz uz ani nikomu nevravim, ked to zacne, nechcem ich stresovat 😀 , dnes v noci som ich mala zase, ale iba slabych,,,,

violeta5
6. čer 2011

Rodila jsem na Obilňáku, byli tam moooc hodní a ani s porodním plánem neměli problémy 😵 V Bohunicích prý ambuporody nejdou vůbec. Jinak problémy nedělali, ale nadšení moc nebyli, děsili nás, co všechno se může mě a malému stát 😝 Jenže my jsme to fakt neplánovali, já do porodu snad ani nevěděla, co to ambulantní porod je 😅 Takže hlavně se nedat!

anicka1981
6. čer 2011

@violeta5 ja tiez neplanujem ostat v nemocnici dlhsie ako treba, ked bude vsetko ok, podpisujem reverz a ide sa domov,,,, 😉

deyana
6. čer 2011

@violeta5 Díky za odpověď, my právě byli v Bohunicích a jako fakt super, ale leželi jsme tam pěkně dlouho (žloutenka) a tím se mi to trochu zprotivilo.. taky mám strach u druhého dítka jet 70km do porodnice.. Máš můj obdiv 🙂 a samozřejmě gratuluji k malému 🙂

disaster
6. čer 2011

@violeta5 Moc gratuluju k tak parádnímu porodu 🙂 . To se hrozně hezky čte a dává mi to motivaci ke cvičení, což potřebuju, protože se mi teda příjemně necvičí.. Takže díky za super zprávy.
@stula Já aktuálně taky na 9cm (28cm krej. metrem), ale musím se fakt snažit a ne každý cvičení se to podaří. Mám pocit, že jak kdy je na to tělo nachystaný, někdy to jde v pohodě a jindy ani boha... Tak snad těch 10 cm taky brzo pokoříme 😉
@anicka1981 Tak to už máš za pár, tak držím pěsti, ať máš taky bezproblémový porod 🙂

anicka1981
6. čer 2011

@disaster dakujem, no zatial sa nic nedeje 😨 , Tak neviem, kedy sa maly rozhodne 🙂, mu dohovaram, ze ked nevyde dnes, tak bude musit cakat dalsich sedem dni, na 13 teho juna, lebo vtedy ma muz narodeniny, 🙂, a ze skor ako trinasteho ho po dnesku nepustim 🙂)), ale neviem, asi ma nepocuva, len si ma veselo okopava a to ma uz silu 😀

Drzim palce s cvicenim, neboj pojde to,,,, doras si tam 🙂, ja uz cvicimlen kazdy druhy den,,,take udrziavacie cvicenie, ani nie dlhsie ako 10 min., ale naozaj dava mi to istotu ze porod zvladnem, ale ratam aj s tym, ze sa mozem natrhnut, ale po psychyckej stranke, epino mi dava velku oporu,,,,

dulkagabulka
6. čer 2011

@anicka1981 davaj si pozor na čo mysliš 😀
hlavne na tie slova o tom že ho nepustiš... 😀 😀 😀 ..aj ked je to zo žartu povedane..

doveruj mu, že on vie,kedy ma ist..dopraj mu plnu doveru

anicka1981
6. čer 2011

@dulkagabulka 🙂, no musim ho neako motivovat, lebo sa mi zda, ze sa ho nedockam 😠 .Ale mas pravdu, on vie najlepsie kedy ma prist.Ja sa uz len neviem dockat 😵 Aj tak sa mi zda, ze boss je tu uz on 😀 a patricne si to uvedomuje 😀

A este si myslis, ze tie babenky co mali planovanu sekciu a ich babetka, ze su neako ovplyvnene, tym, ze si datum nemohli vybrat same?, ako ked ze sa neotocili, alebo, ze su prilis velke, koli tehotenskej cukrocke a tak?, alebo je to preto , ze sa neotocili prave preto, ako koli tomu ze na nich matka vplyvala neako psychycky? Ako viem toska filozoficka debata 😀

stula007
6. čer 2011

@disaster tak já to mám s těma cenťákama úplně stejně jako ty. Jednou to jde úplně vpoho, jindy to dost trvá, než se dostanu aspoň na těch 8. Když začínám cvičení s balńkem, tak nikdy napoprvé nenafouknu hned to maximum, co jsem nafoukla minulý cvičení. Ale třeba až napotřetí.

dulkagabulka
6. čer 2011

@anicka1981
motivuj ho pozitivne..
takto si podvedomo vytvaraš obrazy ako ho nepustiš...
motivuj ho pozitivnymi myslienkami a odkazmi 😀 😀 😀

myslim si,ze nasilne vyvolanie porodu ma na dietatko vplyv...že aky, to by sa zistilo,keby dieta podstupilo nejaku regresnu terapiu-ked bude ten problem mat..
sme rozni...a aj reagujeme rozne...čo jednemu nevadi, je pre druheho trauma-a tak je to aj s detmi..prichadzaju k nam ako bytosti vedome..a citiace..

violeta5
6. čer 2011

@disaster Já to měla úplně stejně - někdy pohoda a krásné pokroky, někdy ani o píď ☹ A těch 30 cm jsem dala asi 2 dny před porodem, malý byl o týden přenášený, asi čekal, až budu dole připravená 😅 😀 Takže vydržet, za tu pohodu pak o stojí 😵 BTW při tlačení se ptali, jestli chci nastřihnout preventivně, řekla jsem, že to zkusím bez, že jsem epinovala, tak mi vyhověli 😉

ferinka
6. čer 2011

Tak jsme doma a i při druhém porodu stejnak jako prvním a cvičením s epinem naprosto bez poranění a malá měla 50 cm a 3,82 cm 😎 Šíšu 35 cm

violeta5
6. čer 2011

@stula007 Já taky hned napoprvé nenafoukla to maximum z minula a dost mě to štvalo 😠

violeta5
6. čer 2011

@ferinka Náš malý měl taky 50 cm 😵 Moooc gratuluju, u druhého budu taky 100% epinovat 🙂

ferinka
6. čer 2011

Hlavně Mates šel 12 hod a teď jsme byli za 2 hodinky hotovo 😀

violeta5
6. čer 2011

@ferinka Jéééé, začínám se těšit na 2. porod 😀 😀

ferinka
6. čer 2011

Bylo mi řečeno, že se tím mám živit,ale příště prej asi nedojedem a rodíme rovnou doma 😀 😀 😀 😀 😀 😀

violeta5
6. čer 2011

😀 😀

anicka1981
6. čer 2011

@violeta5 to je super, ze sa ta opytaju, ci to chces, alebo nie, u nas sa nepytaju,, teda aspon co viem z rozpravania zien co tu rodili, 😢

violeta5
6. čer 2011

@anicka1981 Já jsem ale měla porodní plán, proto se asi ptali 🙂 Jinak dula říkala, že na Slovensku je situace v porodnici katastrofální, dříve doprovázela k porodu i u Vás, ale pak to vzdala ☹

anicka1981
6. čer 2011

@dulkagabulka tak nase male uzlicky 🙂, 🙂

anicka1981
6. čer 2011

@violeta5 sa jej necudujem,,,, ☹ , je to tu dost demotivujuce, co sa tyka personalu nemocnice, na poslednom ctg som cakala na chodbe 4 hodiny za vyhodnotenim,,,a samotne vyhodnotenie trvalo pol minuty.Keby so mnou nebola mamka, tak po hodine padam,,,,,
Porodny plan mam aj ja, len mam troska obavu, ci ho budu respektovat,,, ja sa budem snazit cim dlhsie doma vydrzat, aby ma v nemocnici nikto neobmadzoval,

violeta5
6. čer 2011

@anicka1981 Já doma vydržela 12hod kontrakcí po 4min, v porodce jsem strávila asi 3,5h a taky mě ty jejich monitory atd štvaly. Ale rodit doma bych si netroufla, no.

lennikka
6. čer 2011

holky, tak vas tady ctu a chtela jsem se pozetat, jak jste kazda dlouho cviciila, od kolikateho tydne, jak casto a jak dlouho? 🙂 dekuji moc za odpovedi...😉

sussanah
6. čer 2011

@lennikka koukni se do sekce porody, tam je epi-no pruzkum, jsou tam shrnuty zakladni info od uzivatelek 😉
@violeta5 muzes prosim do pruzkumu zadat i svoji zkusenost? Diky 🙂

violeta5
6. čer 2011

@sussanah ok 😉

anicka1981
6. čer 2011

@violeta5 hlavne , ze to dobre dopadlo,,, , dost si vydrzala,,,, uvidim co caka mna, ja mam taky pocit, ze krcok mam uz otvoreny, take pichlave pocity tam dole mam uz asi 2 tyzne, aj mravce v podbrusku 🙂, a ked ma chytia, take normalne bolesti tak vatsinou zmiznu po 3 hodinach,,,,

violeta5
6. čer 2011

@anicka1981 Mně strašně pomohla dula, při kontra mě masírovala, takže do porodky jsme jeli až už to fakt dost bolelo, akorát malý nechtěl pořád sestupovat, no 😒 Jinak já týden přenášela, žádné poslíčky ani bolesti, v pá jsem měla jít na vyvolávání a ve čtvr se malý naštěstí narodil 😵

anicka1981
6. čer 2011

@violeta5 jaj, super, dal si na cas, 🙂 , ja mavam casto poslickov, a som uz z toho troska zmatena,,, lebo teraz uz aj ked zacnem naozaj rodit, tak o tom nebudem vediet, lebo si budem mysliet, ze su to poslickovia 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru