EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

violeta5
6. čer 2011

@anicka1981 Neboj, to poznáš 😀 Nejlepší je fakt měřit čas (intervaly se zkracují), zkusit teplou vanu (když Ti to nepomůže a zhorší se to, jsou to kontra) a navíc Tě kontra nutí měnit polohu (já musela pohupovat boky, nemohla jsem sedět ani ležet) 🙂

anicka1981
6. čer 2011

@violeta5 no ved uvidim 🙂)), sa dozviem, dufam, ze dopadnem ako ty, bez nastrihu a zdravym babom 😉

sussanah
6. čer 2011

@anicka1981 no ja bych teda hlavne spolehala na samovysetreni. Me totiz vana trochu ty kontra utlimila a pak rozjela a pak zas zklidnila, proste jako na houpacce. U samovysetreni poznas hnedka, jestli jsou to cvicne kontrakce nebo jestli se oteviras 😉

anicka1981
6. čer 2011

@sussanah no ja som skusala, ze ci ten krcok je otvoreny, alebo nie, ale nedostam tam 😀 , takze netusim 🙂))

sussanah
6. čer 2011

@anicka1981 no pokud na neho v podrepu poradne nedosahnes, tak je dost velka pravdepodobnost, ze uz je zkraceny, tj porod na spadnuti 😉 Ale chce to i trochu cviku, pokud nedelas samovysetreni bezne, tak muze chvilku trvat, nez najdes tu spravnou polohu, ve ktere nahmatas cipek. Precejen i PA nebo dr v porodce budou presne timto zpusobem urcovat postup porodu a to si pis, ze oni to nejak nahmataji 😅

sussanah
6. čer 2011

@anicka1981 prosim te, odkud jsi, nejsi nahodou z kosic? nekde jsem tu nekoho zahledla a ted nevim, kdo to byl 😅 Sestrenka bude rodit v kosicich, tak chci pozistovat nejake info

anicka1981
6. čer 2011

@sussanah ja som z Presova, tu je to des co sa porodnice tyka,,,,, pasova vyroba,,, 😒 , ale v Kosiciach Saci je sukromna klinika, tam si to chvalia.....
A co sa tyka skusim, ho najst, 🙂) 😀

anicka1981
7. čer 2011

tak ako babenky, ako vam ide cvicenie???, ja stale cakam na den D 😠

werunkach
7. čer 2011

Ahojky ,..tak jsem konečně začala cvičit,včera jsem dala na poprvé 19,5cm což je asi ta 6 dle tabulky,ale celkem jsem se šetřila na poprvé jsem se bála..dneska už jsem měla 21cm,..ale pořád se mi to zdá nějak málo na to ,že jsem druhorodička,sice jsem měla veliké poporodní poranění-nástřih,..ale neměla bych mít přece jen víc?Těch 31cm se mi zdá opravdu dost nedosažitelný

anicka1981
8. čer 2011

@werunkach neboj, dopracujes sa k tomu rychlo. ja som uz cez 10 cm, a to som civila len do 9,5, 🙂, a teraz uz len udrziavam, a aj tak to ide dalej same, Mame tu babenky co zacinali na 5 cm, takze tvojich je 6 je fajn.Len Pomaly. Mne sa osvedcilo napumpovat balonik pokial necitim tlak, nechat troska posobit, par minut, a zase dofuknut, a ked je tlak neznesitelny, tak balonik vytlacit., drzim palce, urcite to pojde, 😉

anicka1981
8. čer 2011

no ten D je asi dnes, po dalsej prebdenej noci, mam pocit, ze maly ide von 🙂, este troska pockame, aby sme si boli isty 😉

disaster
8. čer 2011

@anicka1981 Tak držím pěsti, ať je to ono a máš bezproblémový porod 😉 !

nemue
8. čer 2011

Tak já začala minulý týden na 5cm, včera už jsem byla na 6,5cm, ale v neděli a v pondělí jsem necvičila (neměla jsem doma prostor a klid 😅 ), tak mě překvapilo, že jsem nic "neztratila", ale naopak jsem ještě půl centimetru přidala 😉
Trěch 31cm je pro mě taky nepředstavitelné, ale pomalu se k tomu určitě dopracuju. Piju i maliníkový čaj a koupím si homeopatika, která mají za úkol připravit porodní cesty cca 10 dní před termínem, tak doufám, že pro snazší porod bez nástřihu dělám dostatek 😕

@anicka1981 Tak jsi se konečně dočkala. Tak držím palce, ať to dobře dopadne a máš to rychle za sebou 🙂

werunkach
8. čer 2011

@anicka1981 jéé,tak přeji pohodový porod a hlavně ať je babátko zdravé a ty bez nástřihu 😉
@nemue Tak snad se dopracujeme,když to zvládli i jiné,..jen ta představa toho nafouklého balonku na těch 31cm mě děsí,..jinak také piju maliníkový čaj,jím lněné semínko,....a jak se jmenují ty homeopatika?Také jsem o nějakých přemýšlela,že bych to zkusila,... za chvilku se chystám na cvičení až usne malá,tak jsem zvědavá kam se docvičím dnes,..

ivicek1
8. čer 2011

@anicka1981 Ani,tak držím moc palečky,už dlouho si vás tu se zaujetím čtu 😉
Drž se a krásný porod a zdravé miminko přeji 😵 Iva

werunkach
8. čer 2011

holčiny,když vytlačujete ten balonek ven,postupujetpomalu a prodýcháváte to nebo ho necháte rychle vyklouznout... dnes jsem nacvičila 22cm,ale když jsem vytlačovala balonek,vyklouzl mi celkem rychle a to teda pěkně štíplo,... 😖

violeta5
8. čer 2011

Ani: Držíme palce 😵 😵
Weru: Když tak si ten balonek přidržuj rukou 😉 Mě to taky občas štíplo 😒
Jinak mně těch 31 cm připadalo taky nedosažitelných, po prvním cvičení jsem se na to dokonce chtěla vykašlat, ale vydržte, stojí to fakt za to 😵 😵

nemue
8. čer 2011

@werunkach Homeopatika tyhle: Actea Racemosa 9CH, Arnica Montana 9CH a Caullophyllum 9CH a na rány jako je císař nebo nástřih říkala Staphasagria 15 CH
Zatím si koupím ty první tři a v případě, že to nepůjde podle představ pak dokoupím tu čtvrtou. Co jsem se takhle ptala, tak s tím mají všichni vesměs dobré zkušenosti a ublížit to nemůže.

Já teda balónek taky přidržuju a vždycky ho nechám o kousek povylézt a počkám tak minutku a pak zas o kousek, abych to vytlačování měla postupné a co nejlíp tu hráz připravila, ale jestli to k něčemu je se dozvím až při porodu 😅 🙂

nemue
8. čer 2011

@violeta5 Já se na to určitě nevykašlu, protože mám z nástřihu panickou hrůzu 😅 🙄 , ale zatím si nedovedu představit, že těch 31cm dám 😉

violeta5
8. čer 2011

@nemue Já měla taky panickou hrůzu ☹ Jinak nechápu, že na epinu jsem dala 30, malý měl obvod 36 a nic 😅

zorina82
8. čer 2011

ahojte,chcem sa opýtať,stalo sa mi včera pri vyťahovaní balónika velkosť už približne na 5,5 cm stopu krvi svetločervenej farby v malom množstve,neskor som už nekrvácala,bolesti v podbrušku momentálne nemám,mohlo dojsť k odtoku hlienovej zátky?ja som si naozaj dávala pozor,aby bol zavedený len do 2/3 ako to opisujú v návode no pri vyťahovaní som zacítila silnú pichavú bolesť ale nebolo to v oblasti maternice.Cvičím už 2 týždne.Som v 36tt.Mohla prasknúť len nejaká cievka pri rozťahovaní a preto som krvácala?

anicka1981
8. čer 2011

@nemue no panicky strach som mala aj ja a teraz som uz za 10 cm 🙂

mne odysla hlienova zatka dnes rano, zatial som stale doma, bolesti sa mi postupne stupnuju, aj ked to ide pomaly, mozno v noci, alebo zajtra drobec pride, 🙂,,, tesim sa strasne,,, dam vediet, ako to dopadlo,,,, dufam, ze to nie su poslickovia 🙂)), 😀 to by som si zase dala 😀

nemue
8. čer 2011

@violeta5 myslím, že hodně dělají i hormony při porodu, že tu tkáň uvolňují a když je navíc cvičená, tak to muselo být v pohodě 😀 😉
@anicka1981 Tak držím palce, ať to postupuje rychle a malý se brzo narodí 😉

violeta5
8. čer 2011

@zorina82 Já jsem poslední týden krvácela při epinování už více a dula říkala, že je to proto, že je děloha prokrvená a praskne nějaká cévka. Navíc hlenové zátky je strašné množstí, vypadá to jako hodně hlenu, to poznáš, takže Ti tam spíše fakt něco prasklo 😉 Kdyby bylo něco v nepořádku, krvácela bys moc a musela rychle do nemocnice.

@anicka1981 Tak držíme palce, ať už je malý na světě 😵 😵
@nemue Já jsem četla, že někteří doktoři při tlačení tu hráz ještě masírují, aby povolila 😕 Jinak máte vybráno krásné jméno pro malého, mně se jména na -áš strašně líbí 😵 😵 😵

zorina82
8. čer 2011

@violeta5 Preto ma to trochu vystrašilo,rozmýšlam že dám tomu pauzu, kým mi neskončí 36 tt,a keby sa to opakovalo aj neskor tak kolko dní by bolo vhodné počkať s tým,až sa to tam vyhojí?Stačia 2 dni?či je to asi individuálne?

violeta5
8. čer 2011

@zorina82 já jsem si pauzu nedávala (a to té krve bylo fakt docela dost), bo jsme už přenášela a chtěla jsem dát aspoň těch 30cm, ale jestli se fakt bojíš, pauzu si pár dnů dej 😉 ale malinko krve fakt nevadí.

adelka89
8. čer 2011

@zorina82 s tim krvacenim bacha, muze to znamenat ze mas v pochve nejakou infekci. takze pokud mas jeste nejake priznaky pocinajiciho zanetu (bolest, svedeni, nebo treba nadmerne tvrdnuti bricha i kdyz to uz asi bude v 36tt normalni) radej se porad s mudrou. Jinak jak rika viol mohla prasknout jen nejaka cevka 🙂

nemue
8. čer 2011

@violeta5 😅 to je jen pracovní název, skutečné jméno bude úplně jiné. K našemu příjmení se tohle vůbec nehodí a nám se teda ani nelíbí a škádlíme tím příbuzenstvo... 😅 ale proti gustu 😉

werunkach
8. čer 2011

@violeta5 Já balonek přidržuju páč mi i zalézá do vnitř,tak abych si neotevřela čípek,ale dneska mi to nějak uteklo a lekla jsem se abych se nějak nenatrhla,..no určitě se na to nevykašlu a už se těším až popolezu,..ale věřím,že čím víc se budu blížit porodu tak samo tělo mi k těm 31cm pomůže a že pak hormony zafungují,..
@nemue tak to já ty homeopatika zkusím,..určitě to neublíží když třeba nepomůže,..
@zorina82 já bych si taky dala pauzu,jsi ještě brzy a spousta holek začíná teprve cvičit,takže určitě pauza neuškodí... 😉

violeta5
8. čer 2011

@nemue Jo aha 😀 😀 😀 My jsme jméno neřekli taky nikomu až do porodu, bála jsem se reakcí. Přitom ho všichni přijali v pohodě 😅
@werunkach Já jsem se taky občas lekla, že jsem se natrhla, ale myslím, že jsem ještě nečetla, že by se to někomu stalo 😕 Jinak s tím blížícím se porodem máš asi pravdu, bo já jsem dělala ze začátku malé pokroky a na konci to šlo už vážně rychleji 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru