EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lowike
2. srp 2011

ahojte,
zaujala ma táto téma, lebo sa tiež desím nástrihu a šitia. Čakám svoje prvé bábo a hoci som ešte len v 21tt, už radšej zisťujem, čo a ako. Ak by ste mali náhodou niektorá na predaj EPI-NO za dobrú cenu, pošlite mi, prosím, IP. Vopred ďakujem a prajem bezproblémové a beznástrihové pôrody 🙂

stefanny
2. srp 2011

@pajinkam ahoj, ja to mam z druhej ruky a nemala som ziaden problem. a vyslo ma to zhruba a polovicu lacnejsie. ak dezinfukujes tak by to malo byt OK

anelisa
2. srp 2011

ahojte, hlasim sa do klubu cviciacich 🙂 Vcera som vyskusala 1x a dala som 18 cm, myslim, ze taky priemer podla toho co tu citam......... Len sa mi to cvicenie zdalo nejake kratke, 3x som nechala balonik vyjst von (o vytlacani nemohla byt ani rec, lebo sa dral von sam, tak som ho musela pridrziavat, aby nevyletel, presne ako je to tu casto spominane), vyskusala som par krat aj precvicit panvove dno (mam epino plus) a trvalo to cele par minut 😕 Ako dlho cvicite vy?
@gabika84 este si 2v1? kolko sa Ti podarilo nacvicit?

tehuli
2. srp 2011

Čauky holky dneska jsem začla epinovat uff🙂 Poporvé zkouška 9🙂 A pak 10,5 cm po obvodu🙂...Je to dobré?Na kolika jste začaly?Prcek má 32cm ted mi to přijde neskutečné ještě dát třikrát tolik🙂)

anicka1981
2. srp 2011

@tehuli ja zacinala na 7,5 cm podla papierovej listy,nespominam si kolko je to cely priemer 😉

tehuli
2. srp 2011

no já nemám ten tlakoměr...tak jsem to po obvodu po vytlačení změřila v nejširším místě🙂 a 10,5🙂 poprvé 9🙂 tak to je snad dobrý🙂

gabika84
2. srp 2011

@anelisa ahoj. no 18 je podla mna na zaciatok super, gratulujem. 😉 no ja neviem, mne cvicenie trvalo vacsinou aj 3/4 hodinu ... ja ratam pocet nafuknuti a vytlacam tak 3-4 krat. dajme tomu ked viem, ze 28 cm som mala na 26nafuknuti, prvykrat stlacim 20krat, necham vzdy tak cca 4 minutky vnutri a vytlacim. potom nafuknem 22krat, 24krat a nakoniec 26krat. zakazdym necham 4-5 minut vo vnutri (popritom napr. masirujem hradzu). ked sa to uz trochu roztiahne, ide to uz potom pekne. ale ten prvykrat je to veru des. keby som balonik nafukla na prvykrat hned na dosiahnute maximum, tak by som sa podla mna zakazdym trhla 😒 vcera som necvicila, pretoze som bola dnes rano na prehliadke u dokiho, tak preistotu 😅 zatial som na 29, dnes sa skusim zase o kusok posunut. takze ja to vidim na tu 30tku, coz je podla mna fajn, mohlo by stacit... 4kilove babatko mat nebudem, mala mala na zac. 38tt podla utz 2700 g. za tri tyzdne snad 1,5 kila uz nenarastie 🙂 prajem teda prijemne cvicenie, neboj mas este casu dost, netreba sa ponahlat 😉

@kackabk ahoj. no u doktora nic moc. hrdlo nezrele, otvorena iba na spicku prsta... okrem toho som sa dozvedela, ze tremin nemam 8meho aleho uz 6teho 😕 (zmenili ho podla prveho ultrazvuku) ale budem rada, ak to vobec bude toho 8meho.. nejak sa este neponahlam, pretoze chcem este cvicit 😀 😀 este mi chybaju 2 cm 😅 tebe budem velmi drzat palce, vyzera to, ze cochvila budes maminkou 🙂 prajem teda co najlepsi porod a bez nastrihu. 😉 neboj sa ani tej vahy babatka, kamoska rodila teraz v nedelu, cely cas ju strasili, aka bude mala velka, min. 4 kg vraj a porodila 3380 g babiku...

tehuli
2. srp 2011

@anicka1981 nevím jak jinak to napočítat🙂
vyčetzla jsem někde tuto tabulka kolikrát zmáčkneš..tolikrát je to obvod...tak nevím..
10x23cm
15x26cm
17x27cm
19x28cm
25x30cm
29x31cm

anicka1981
2. srp 2011

@tehuli no 7,5 sa rovna 24 cm, uz jned otyzden som bola na 8,5 co je 27 cm,, mne to islo rychlo,,, akurat ma zdrziavala zlata zila co sa mi vyhodila,,, ale zacala som cvicit v 35 tt, takze som mala dost casu 🙂

anicka1981
2. srp 2011

@tehuli ked mas tu papierovu listu na ktorej sa to odcitava, tak pod tym su priemery a polomery,,, podla toho odpocitavaj, prilozis a odcitas,,, ja som nemerala metrom, neaka mala odchylka tak aj tak stale je, 😉 ,

tehuli
2. srp 2011

@anicka1981 aha tak tu nemám právě:(...já to jen měřím dokola...a bála sem se dát napoprvé víc...tak nevím jak se to počítá:( že by to bylo málo a zvládla bych víc...nevím no..:(

dasty79
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tehuli
2. srp 2011

@anicka1981 zkus vyhrabat svoje🙂) Budeš moc hodná..Já fakt nevím jak to jinak měřit bez toho tlakoměru bo co to je:(

gabika84
2. srp 2011

@tehuli ten tlakomer aj tak nemera obvod 😉 mozes na nom iba sledovat, ci si spravila nejaky pokrok. najlepsie je merat obvod klasickym krajcirskym metrom.

tehuli
2. srp 2011

@gabika84 Aha a na kolika si začinala ty já se bala dát víc naměřila jsem 10,5 je to málo?

anicka1981
2. srp 2011

@tehuli aha,,, no tak nevadi,, odpocitavaj metrom,,, ono to pojde,, nikdy nechod do bolesti,, radsej pomalsie a bez poraneni, nesil to, ono to pojde, ja som cvicila, kazdy den asi 5 min rano,ked som mala doma pokoj, mala som asi 3 troj dnove prestavky, kedy som cvicit nemohla,koli zile, ale vzdy som zacinala na tom obvode na ktorom som skoncila, takze ono to pojde, a pri porode budu aj hormony, takze to pojde este lahsie,, ja som prestala cvicit kadzdy den ked som bola na cca 29 cm,,, cvicila som uz len kazdy druhy den, a ono to islo same dalej ... dosla som na 31-32 cm, mala som troska dlhy porod, maly ma potrapil, ale som bez jedineho poranenia, alebo trhlinky,, maly mal 3800g, a to som sa hrozne bala nastrihu,,, a masrovat hradzu som nemohla koli zile,,
takze epino je super...

gabika84
2. srp 2011

@tehuli ja som zacinala cca na 15 cm.

anicka1981
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dasty79
2. srp 2011

@monika12353 - ty seš ve 32.tt a už jsi začala cvičit?to docela brzo ne?

Já v neděli začínám 35tt - tak příští týden taky asi začnu 🙂

dasty79
2. srp 2011

@anicka1981 - škoda, byly fakt pěkné 🙂 Ty určitě rychle prodáš 🙂 Tak se nezlob,jestli jsem ti nějak blokovala prodej....

Koukám,že tady je několik adeptek na porod 😎 Tak vám přeju,a´t máte porod bez poranění a nástřihu 🙂
@gabika84, @kackabk a @dagmakraa a hlavně krásná a zdravá miminka!

tehuli
2. srp 2011

@anicka1981 Jéé už sem to asi našla je tam kartička...A na ní centrimetry to asi přiložím k tomu a je to od 1cm do 10 s tím že dole je popsáno kolik je to cm🙂

tehuli
2. srp 2011

@gabika84 A jéje tož příště🙂

tehuli
2. srp 2011

@anicka1981 Tak dle přeměření jsem začla na přibližně dle tabulky 6,5 diameter in cm a circumference je 24🙂 To jde🙂

anicka1981
2. srp 2011

@tehuli a ten tlakomer ti neukazuje kolko vytlacis iba tlak akym na to tlacis,,,

ti pomozem troska, ke, chces urob si tabulku doma,,,:potrebujes papier tvrdy,,, pravitko a neake pero
na vysku si natahaj zvisle ciary,11 ciar po 1 cm,,, prva ciara ma byt hruba ostatnych 10 tensich,,,
Ta hruba ciara je 0cm, dalsia je 1 cm, a dalsia 2cm, a tak az do 10......

Ked balonik vytlacis, prilozis ho na ten papier a odcitas pricom ospocitavas v najhrubsej casti balonoka, tak ze jeden okraj mas na ciare s 0cm, co je ta hruba,, a dhuha okraj blonika ti ukazuje kolko si cm si vytlacila,,,,,
Ja som odpocitavala s jednym okom zatvorenym,,,
a tu mas velkosti,,,,
5,0cm-16cm
5,5 - 17cm
6.0-19cm
6.5-20cm
7.0-22cm
7.5-24cm
8.0-25cm
8.5-27cm
9.0cm-28cm
9.0cm-28cm
9.5-30cm
10.0cm-31cm

anicka1981
2. srp 2011

@tehuli no vidis, uz si nasla 🙂)), no tak na zaciatok mas dobre miery 🙂)) drzim palce 🙂

tehuli
2. srp 2011

@anicka1981 jééé chudino..tys mi to tak hezky popsala🙂 díky za tvůj čas🙂 moc moc 😉

tehuli
2. srp 2011

@anicka1981 jinak můj drahý masíruje obden hraz pět minut a pak ještě minutku se má mnout hráz olejíkem to děláme tak min 4krát, do toho lněné semínko drcené svařuju a piju malinik🙂

kackabk
2. srp 2011

@tehuli Tím počtem zmáčknutí a obvodem bych se neřídila, asi třeba individuálně vyzkoušet, jak mačkáš. Já třeba měla 30,5cm na 40 zmáčknutí...

tehuli
2. srp 2011

@kackabk jejda 40krát🙂

zilakovam
2. srp 2011

Ahojte, pocula som o tom baloniku a citam tu vase prispevky, keby ste nahodou mala niektora na predaj EPI NO za rozumnu cenu, tak urcite mam zaujem 🙂 dakujem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru