EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

vvrka
18. led 2012

@pavlinaoo ja trenujem, ale zatial len dvakrat a som na 20 cm.
Co sa tyka krvi, citala som tu, ze sa to niektorym stalo, tak si proste dali pauzu. Verim, ze ta to vyplasili, mna to zakazdym pri vytlaceni pekne stiplo, tak som hned kontrolovala, ci nekrvacam.

mija_jami
18. led 2012

@pavlinaoo
Ahoj, ja cvičim od 2.1. a som na 27,5, ale už 3-4 dni sa točim okolo tej 27. Krv mam teraz v poslednej dobe trošku skoro vždy, ale na konci balonika, tak myslim že je to skôr z krčka, že sa trošku podraždi. Mam par dni pred terminom a viem že kočky mavaju krv aj po prehliadkach u lekaroch, takže to nejak neriešim. Vytlačam pomalinky a postupne, ale aj tak to vždy pekne boli a na konci zaštipe.Natrhnuta ale určite nie som lebo na druhy den ma nič nikdy neboli. Ty kde si mala tu krv?

ivicek1
19. led 2012

@katka_brno Ahojky Kači,já také koukám pravid.na tohle téma a už se těším na cvíčo 😀
Tak pak můžeme třeba cvičit spolu a podporovat se 😉

katka_brno
19. led 2012

@ivicek1 no vzhledem k tomu že budeme rodit podobně tak si tu asi budeme sdělovat zážitky sobě navzájem - to je doobře 🙂

jancip
19. led 2012

Já včera zkoušela poprvé, ani se mi nechce věřit, že se dostanete až k 30. Já byla ale raději hodně opatrná.

ivicek1
19. led 2012

@katka_brno jasně,tak jsem to myslela 😀 a určo je moc dobře,že budeme mít možnost se podporovat 😉
Tvůj první porod,že? Já u prvního o Epinu něměla ani tušení,což mě pak zpětně mrzelo,tak snad se mi podruhé podaří rodit bez nástřihu,uvidíme... 🙂

katka_brno
19. led 2012

@ivicek1 jojo první 😎 😀 😀

ivicek1
19. led 2012
pavlinaoo
19. led 2012

@mija_jami @vvrka No ja už dva dny předtím jsem na balónku taky našla "krev" ale asi tak kapku a ještě ne tu jasně červenou...takže to jsem byla v klidu, to jsem si řikala, že může být cokoli. Ale včera to bylo dost. na půlce balonku, tak uprostřed balonku a hlavně ta krev byla jasně červená. No zkusím dát ty 2 dny pauzu...ale zase mám strach,že nestihnu natrénovat...začarovaný kruh. Jako po cvičení už žádná krev nebyla, to ne, ale asi jsem se prostě trochu natrhla... 😝

pavlinaoo
19. led 2012

@mija_jami jako mě taky nic nebolí, ale je mi jasný, že kdybych teď začala trénovat, tak krev bude..ty ji máš taky jasně červenou? to já taky nafukuju pomalu a vytlačuji taky...jsem si myslela, že bude stačit odhodlaní, věnovaný čas a půjde to a on prd 😒

vvrka
19. led 2012

@mija_jami dik, si ma ukludnila, ze to mas presne tak isto ako ja - na konci pri vytlacani ma to vzdy zastipe. potom mam este par minut taky neprijemny pocit, tak si to pre istotu trochu pretriem olejom na masaz hradze.
rozmyslala som, ci to nebude tym, ze mam ten balonik moc hlboko, na hradzi je uzsia cast a ta najvacsia je vnutri. takze ked prifukujem, hradza to zvlada, ale nakoniec pri vytlacani musi prejst este vacsi priemer a vtedy to stipne. skusim tam dnes dat iba ten najvacsi koniec.

veronika.h
19. led 2012

Ahoj holky,
přispívala jsem tu před více než 2 roky, kdy jsem rodila svého prvního chlapečka, cvičila jsem poctivě (ne s EPINEM, ale s náhražkou ze sexshopu🙂). TEď mě to čeká podruhé, jen jsem zapomněla, kdy se vlastně přesně začíná cvičit?? Díky za odpověď

katrintrintrin
19. led 2012

Ahoj budoucí maminky, prodávám epi-no, používané s kondomy, cena 1200,- kč. V případě zájmu napište.

mija_jami
19. led 2012

@pavlinaoo
A v ktorom si tyždni? Aj ja som ju mala jasno červenú ale ako som pisala len trošku uplne na konci balonika. Radšej si veru daj prestavku. Ja sa tiež bojim že nestihnem natrenovať, ale to asi každá z nás :O) Rodiť možem každym dňom a už hodne dlho stagnujem na tych 27 cm , maly mal v piatok hlavičku v priemer 9,3, takže aspon tych 30cm musim nacvičit, len tymto tempom neviem kedy. Ale zasa na druhej strane začinala som na 17cm a aj to bolelo a teraz dam 27, tak už aj to je pekny rozdiel a verim že pri porode sa to odrazí :O)

mija_jami
19. led 2012

@vvrka
Ano ono je to asi tym ako pišeš, že balonik sa nafukujem najviac dnu, tiež mohli vymyslieť trošku iný tvar toho balonika. Preto som aj dost opatrna ked si mam prifukovať, lebo ked ma to hodne ťaha ked je dnu, tak sa bojim aby som sa pri vatlačani nenatrhla. Možno aj pretopostupujem tak pomalinky. Chcea som skusiť aj to ako pišeš že ho dam cca do polovice, ale to ho tam vobec nevladzem udržať, aj ked ho mam skoro cely dnu tak mam čo robiť a ruka ma boli, čo ho tam musim držať, nechapem čo tu kočky pisali že ho ešte aj vytlačaju.

mija_jami
19. led 2012

@veronika.h
ahoooj, aj ja som pozerala sexhopy, lebo podobny princip ako epino za neporovnatelne nižšiu cenu, ale zbadala som sa neskoro tak osobne som už do žiadneho nemohla ist a cez net mi nikto neodpisal ked soms a pytala že do akeho obvodu sa to da nafukovať. nakoniec som kupila epino, lebo ma už hodne tlačil čas :O)

mija_jami
19. led 2012

@jancip
To asi ani jedna nechapeme ako sa da dosiahnuť tych 30cm. Ja som začinala na 17cm a teda dobre to bolelo, mala som problem aj vyfuknuty vobec dostať dnu :O) a teraz dam 27, ale teda chce to trpezlivosť, aspon teda mne tie cm idu dost pomalinky . Ono to pojde :O)

jancip
19. led 2012

@mija_jami Dík za povzbuzení 🙂

lucalf
19. led 2012

@pavlinaoo Ahoj, jsem ve 37. týdnu, cvičím obden, zatím dohromady 7x. Jsem na 22 cm a naposledy jsem taky cítila trochu bolest i druhý den, ale nekrvácela jsem. Přijde mi, že to postupuje pomalu, ale říkám si, že mám ještě čas 😒 Držím palce, ať se to hne a hlavně, ať to pomůže 😉

lucalf
19. led 2012

@veronika.h Ahoj, v návodu k použití píšou začít 3 týdny před termínem. Já začínala dřív (cca 35 tt), ale jdu na to pomalu 🙂

marcella8181
19. led 2012

@veronika.h ja jsem začala cvicit cca 37+2tt, takže času dost a jsem ráda, aspoň mě netlačí čas a nechávám si volný víkendy a necvičím ani každý den v prac. týdnu (ale to proto že už mám natrénováno pres 30 cm, tak...)
pokud si zase budeš kupovat balonek zze sex shopu, napsala bys zde co je to za balonek? riala jsem si ze bych to pak případně doporučila kamarádkám (epino mi přijde hodně předražený - i když já mám ten originál...)

marcella8181
19. led 2012

@jancip tak to když jsem první den dala 22 cm a cvicne nafoukla na 30 cm tak jsem měla docela depku že tam se nikdy nemůžu dostat, ale teď už 3. cvičení dávám 30 a mírně víc... ono to fakt postupně jde, hlavně mi připadá že už jsem na ten pocit balonku v sobě zvyklá tak to jde... musim říct že se už nemůžu dočkat až zjistím jaký to bude doopravdy s hlavičkou🙂 ale vzhledem k prozatím dosaženému výsledku jsem optimista🙂

pavlinaoo
19. led 2012

@mija_jami no jsem 38tt, taky jsem začínala na 17 a šlo to krásně, tak akorát pokroky a teď toto 😒 Jinak mně taky nejde zavest balonek jen trošku, na hráz...no nejde udržet ani omylem 😀
@lucalf jojo to máš čas, to je pravda...já mám pořád pocit, že malý půjde ven dřív, tak trochu stresuju...zvlášť teď s pauzou spíš 3dny, nebo jak rychle se to hojí 😅

pavlinaoo
19. led 2012

@marcella8181 ty jsi napoprvé nafoukla 22? ty jo...a musela jsem si tvůj příspěvek přečíst dvakrát. Nejdřív jsem pochopila, že už při 3.cvičení jsi na 30cm...tak jsem ti chtěla psát, zda si superman... 😀 ale už jsem to pobrala..

petja
autor
19. led 2012

Hlásím ke dnešku 30cm 😵

petja
autor
19. led 2012

@veronika.h cvičí se od 37tt. A jak se ten anální kolík osvědčil?

mija_jami
19. led 2012

@pavlinaoo
Tak to ja som aj na tych 17cm bola ale 3dni. ale dnes som konečne prekonala tu nešťastnu 27a dala som 28, ale teda po 4dnoch a dnes som cvičila 2x . Nevadi , hlavne že som dala :O)

mija_jami
19. led 2012

@petja
Super, gratulujem :O) ja sa tam stale nejak nemožem dopracovat, ale tak aj 28 lepšie ako nič, keby som aj teraz išla rodiť :O)

dandelion
20. led 2012

Holky prosím.. kolik kondomů mám koupit? chci je koupit z netu najednou.. tak ať vím kolik.. 20-30? je blbost třeba jeden použít dvakrát když ho umyju?

veronika.h
20. led 2012

@mija_jami
@petja
Holky, mám vyzkoušený dvě pomůcky - latexový roubík - cvičila jsem s ním dlouho, účel to splnilo, až na to, že týden před porodem mi praskl (udělala se tam proláklina a najednou se vyfoukl). ☹
Pak jsem narychlo sháněla něco jinýho, u nás v sexshopu měli jen jakýsi šílený vibrační anální kolík, vibrace jsem odstřihla a zahodila, jen ten kolík se nenafukoval do špičky, ale po celém objemu, takže to lezlo ven. TAk jsem ho dole oblepila izolační páskou, aby šel vzduch jen do špičky a dobrý. TEn vydržel, takže to zase zkusím s ním, když už ho mám doma a uvidím. Budu vás informovat🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru