EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

eveluska
11. únor 2012

@pilgrim teda to zni povzbudive, ja kdyz si vzpomenu na tech 16cm nebo kolik jsem zacinala minule, ze to ani nebylo v ty tabulce, tak mam ze cviceni i porodu lehce stazenej zadek 😅 ale taky doufam, ze me prvni cviceni prijemne prekvapi nejakym hezkym cislem 🙂

hofka1
11. únor 2012

Škoda, že můj porod skončil císařem, by mě moc zajímalo, jak bych skončila. Když jsem si pak měřila jizvu po císaři, má 12 cm. To taky není moc na vydolování dítěte s nezdeformovanou hlavičkou porodníma cestama🙂

andelka
12. únor 2012

@pilgrim no jo, máš pravdu 😵 já poprvé prubnu epino za týden 🙂 jsem zvědavá na kolika začnu.
Minule jsem neměřila normálním metrem, jen tou jejich šablonkou a mám pocit, že jsem se dostala maximálně na 28, možná i méně, malej měl 34,5hlavičku, takže nástřih mám. Ale celkem malý. Četla jsem že obvykle se dělá tak 5-7cm a já ten svůj odhaduju tak na 2cm, takže se to zahojilo pěkně. No ale druhý porod bych radši úplně bez, takže budu poctivě cvičit a měřit metrem.

zdeniii
12. únor 2012

@pilgrim fakt? jé tak to je paráda že si nás pamatuješ a náhoa že zase stejně viď .-D
Týjo tak super, jestli to dám taky takhle hnedle je to super!!!

Já měla natrénováno 29 a porod taky bez poranění 🙂 Měření hlavičky v porodnici pak měla Helí 36 🙂 a jinak 4,15kg a 52cm. Druhé dítka jsou prý větší tak jsem na to zvědavá 😀 😎

andelka
12. únor 2012

@zdeniii a kdy chceš začít, že bysme se sladily 😀
No, druhé vypadá o kousek větší než Dany, ale tipuju že jestli bude větší, tak tak o 200g 🙂 Do 3,5kg to tipuju.

zdeniii
12. únor 2012

@andelka já tak do 4,5 🙂)) tipuju 🙂) uvidíme

Já vůbec nevím asi příšští týden 🙂 ted jsu v úterý na kontrolu to budu 34 plus 4 myslím, tak asi ovíkendu až budu na 35 plus něco 🙂) možná dýl, jsem lenoch i u Helí jsem byla 🙂) A ty??

andelka
12. únor 2012

@zdeniii já chci začít v pondělí 20.2. po kontrole. 🙂 Ale cvičně bych to prubla třeba taky o víkendu 🙂

pilgrim
12. únor 2012

jako včera 26, dneska 28, nechápu 🙂
Holky napište mi pak, jestli Vám to jde taky takhle, nebo jen já mám dole po Dáňovi hangár!!

zdeniii
12. únor 2012

@andelka hmm tak to asi o víkendu taky zkusím :_))

@pilgrim tak tzo je super 🙂)) ale já si přijdu taky víc pružná než předtím 🙂) neboj hangár to nebude, jen je tělo zvyklé :_)) jinak by to přece manžel poznal 😝 🙂

pilgrim
13. únor 2012

@zdeniii 🙂 manža radši nekomentuje 🙂
ono to bude už i tou tíhou miminka na spodek, že je to takový "prostorný", před pár měsíci jsem si tak nepřipadala.

petrife
13. únor 2012

Ahojte dievčatá, prosím vás, začala som cvičiť asi pred vyše týždňom, všetko bolo ok, ale ako som sa dostala na 25cm, tak neviem, či som sa poranila, proste vyšlo zo mňa trošku krvi, ale fakt tak na jedno dve utretia, tak som si dala deň pauzu. Potom som to skúšala znovu, všetko bolo ok, ale další deň som dosiahla 26cm a to som zasa trošku krvácala a dnes znovu. Myslíte, že môžem skúšať znovu alebo radšej si dať prestávku a ako dlho? Tej krvi je fakt len trošku a ani ma nejako nič nebolí, len tam dolu mám trošku pocit akoby som mala svalovicu alebo niečo také. Stalo sa niekomu niečo podobné. Veľmi rada by som pokračovala v cvičení, ešte aspoň 1-2cm by som chcela nacvičiť, len mám trochu strach. Za všetky odpovede ďakujem.

zdeniii
13. únor 2012

@pilgrim je fakt, že si te%d už taky přijdu nějaká prostornějsí 🙂))

zdeniii
13. únor 2012

@petrife ahojky dej si určitě pauzu, potřebuješ tam dole být v pohodě, když se poraníš ted bude to potom jen horší. TAkže pauza alespoň den dva, tři. Pak zkus a uvidíš...

petrife
13. únor 2012

@zdeniii dakujem, dám si zopár dní prestávku a potom opatrne skúsim, rada by som v cvičení pokračovala, len zasa nie za každú cenu.

zdeniii
13. únor 2012

@petrife no právě, proto si dej tu pauzu, něco natrénováno máš tak bud v klidu ju 😉

danka483
14. únor 2012

tak ja po včerajšku 29 , tak to som ani nečakala 😉

petja
autor
14. únor 2012

@danka483 Dost dobrý!

danka483
14. únor 2012

@petja no sama som prekvapená myslím že už mi to stačí len udržiavať poprípade ešte ten 1 cm. A to som tam na začiatku ledva dala prázdny balónik 😀

lucalf
14. únor 2012

@danka483 gratuluju 🙂 dostala jsem se taky konečně alespoň na 29cm a nevím, jestli stihnu víc - břicho mám jak kámen a bolí mě v zádech... za chvíli mám poradnu, tak uvidím, co mi řeknou 😒

ava
14. únor 2012

@petja moc ti blahopřeju! Ať jste zdravé a je nadále tak hodná!

petja
autor
14. únor 2012

@ava Moc ti děkuju!!!

danka483
14. únor 2012

@lucalf držím palec ale myslím že tých 29 je super lepšie ako nič, neboj to dáme a ako vraví @petja všetko je to v hlave , len či mi bude vtedy fungovať 😀 😀

lucalf
14. únor 2012

@danka483 máš pravdu, u nás zatím falešný poplach.. držím palce 🙂

pavlinaoo
14. únor 2012

Ahoj holky, hlásím se po porodu krásné holčičky s obvodem hlavičky 35cm. Jsem bez poranění a bylo to rychlé a krásné a snad i bezbolestné (jesttli se to tak dá říct). Měla jsem natrénováno dvakrát 29cm a jednou 29,5cm. Tak cvičte, jde to.

petja
autor
15. únor 2012

@pavlinaoo Gratuluji! Není nic hezčího,než mít takové vzpomínky na porod 😵

andelka
15. únor 2012

Tak jsem schválně nafoukla Epino, jak si pamatuju že jsem ho měla nejvíc před porodem podle toho jejich měřítka a teď jsem to změřila i krejčovským metrem a dala jsem teda ve skutečnosti tak 26cm - no tak to se tomu nástřihu ani nedivím. Teďka budu cvičit poctivěji a měřit taky. Už za týdééén 🙂

zdeniii
15. únor 2012

@andelka určitě sis to nepamatovala správně 😉

luckap123
15. únor 2012

holky asi chápete,že se mi nechce dočítat celou diskuzi 😀
tak prosím může mi někdo shrnou jeslti epi balonej funguje,kdy se začíná používat jak dlouho a jak často a na jakým proncipu funguje? Moc díky 😵

andelka
15. únor 2012

@zdeniii pamatovala - bylo mi to velmi velmi povědomé, jak jsem ho nafoukla 😅 jsem ten metr měla vytáhnout už prvně, bych se tak neflákala 😅

@luckap123 funguje, začíná se používat od 36tt, takže to vychází na cca 3týdny, často jako komu vyhovuje - někdo třeba první týden obden a pak každý den a ke konci 2x denně...cvičí se max. tak 20-30minut. Princip : hráz a vnitřek si pomalu zvyká pustit větší a větší obvod, roztahuje se to, a předchází se tak natržení - kůže je uvolněná, elastická, člověk si i vyzkouší jaké to je, ten tlak dole...jo a po porodu se vše vrací do původního stavu.

zdeniii
15. únor 2012

@luckap123 mrkni sem http://www.epino.cz/epi-no/predporodni-priprava... jsou tam i obrázky a hezké vysvětlení
jinak jak píše @andelka 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru