EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

fori
7. bře 2012

@andelka a používala jsi to i při 1 dítěti?? a je lepší koupit nový nebo po někom??když se to vydezinfikuje.... 😀

andelka
7. bře 2012

@j1tka zkusila jsem 2x pro zajímavost v 36tt, ale pravidelně (obvykle mi to asi bude vycházet 5x týdně) cvičím od 36+1 (teď jsem 37+3, takže je to něco přes týden). Jednou denně, dvakrát mi to vycházet nebude. Moje je taky už přes 14dní dost nízko, ale podle Dr ještě 2-3 týdny vydržím.

andelka
7. bře 2012

@fori jj, i při prvním - ale nacvičila jsem málo, měla jsem spoustu jiných starostí, tak jsem necvičila až tak poctivě jako teď. Ale podle mě i to nějaký účinek mělo, minimálně psychický a myslím že i fyzický, i když nakonec k drobnému nástřihu došlo. Oba mám jako druhá majitelka. Ono je to jedno jestli je nový nebo použitý, stejně se o něj člověk musí starat hygienicky.

j1tka
7. bře 2012

@andelka no, já právě měsíc už měla nařízen klidový režim,ale teď už mám prý začit zase pomalu chodit, tak nevím, kdy může malej přijít na svět. Tak já tento týden vyzkouším. Radši asi dřív, když by to šlo pomalu ty cm, ne? 🙂

andelka
7. bře 2012

@j1tka já myslím že jo, že s emůže dřív, jen pozor aby se tím moc nedráždil čípek a prostě tak aby to nebylo nepříjemné a lepší večer, aby pak měl člověk klid. výrobce doporučuje začít ta 2-3týdny před TP, což je jasný, kdyby něco, tak už by bylo mimi OK, i když by za to nemohlo epino, je to takové jištění. Ale pokud se procvičuje hlavně pochva a hráz, tak to by vliv mít nemělo.

zdeniii
7. bře 2012

@fori ahojky, účiné to opravdu je. Rozhodně ti to pomůže více než masáž hráze 🙂 a hlavně ti to pomůže i psychycky, protože budeš vědět že něco pro sebe děláš a když natrénuješ opravdu na obvod hlavičky, je to báječné!

Já jsem epino používala i v prvním těhotenství a nedám na něj vážně dopustit. A taky jsem koupila z druhé ruky. Záleží to na každém, teda první jsem kupovala nové a pak ho prodala a ted jsem druhá majitelka. Záleží kolik můžeš investovat... a přesně jak psala andelka, stejně se o něj musíš starat hygienicky tak je to jedno...

@j1tka strach mít nemusíš, ale asi raději počkej až ti skončí ten klidový režim, nebo opravdu trénuj jen hráz, takže balonek nafukuj jen na hrázi ne vevnitř zatím pokud to chhceš jen vyzkoušet. Jinak já mám prcka hoodně dole už dloouho a nic se neděje když cvičím, když začně malý blbnout nebo tvrdne břicho je čas na pauzu 😉

@andelka tyjo dnesk ataky už musím zase cvičit :_) nějak to flákám. Včera jaak jsem byla na ko tak jsem raději taky necvičila, dr mi tam docela zašmátral... tak snad dneska 🙂 jdu i na masáž tak uvidíme 🙂)
Jinak co začít cvičit jinde než v koupelně, třebas ti nevyhovuje ta poloha... pořád chceš rodit v kleče?

@tiburcia jéé já taky cvičím se zavřenýma očima 🙂)

andelka
7. bře 2012

@zdeniii já jinde nemám kde 😅 v obýváku je tou dobou manžel, v pokoji spí malej. Jako dvakrát pohodlné to není, že, ale aspoň mám klid, soukromí a je tam teploučko 🙂 V kleče mi to vyhovuje, já nejsem v té rodící poloze pomalu schopná ani sedět, natož cvičit nebo rodit.
Dneska si opravdu udělám čas a vezmu to pomalinku poctivě.

zdeniii
7. bře 2012

@andelka jsem totiž tu polohu v kleče probírala s dr a docela mne od ní zrazovala, nedá se hlídat hráz a rodičce zrovna nějak pomoci když se tam to miminko zasekne... ale tím tě nechci samozřejmě strašit 😉
A co vyhnat manžela k malénu do pokoje?

j1tka
7. bře 2012

@zdeniii díky za info, tento týden vyzkouším. Jsem na sebe zvědavá🙂 Mám z toho docela strach- strach z neznáma,ale až budu vědět co a jak a získám zručnost, věřím, že to bude v pohodě.

andelka
7. bře 2012

@zdeniii jj, to mi říkala dulinka taky, že je tam horší přístup a nedá se hlídat tolik hráz..jenže zas při té poloze nebývají problémy, takže to ani není třeba.
To nejde, on se večer učí a pracuje. A večeří když jde malej spát. Zas na moc pozdě to posunout nemůžu, jsem zvyklá se koupat hned jak malej usne, ať pak mám klid. Mně už by se pozdějc ani cvičit nechtělo 😅 No tak si musím udělat relax a pohodku v koupelně 😅

nastasia
7. bře 2012

Ahojte baby,

od ktoreho mesiaca tehotenstva sa moze s epinom zacat trenovat?

petja
autor
7. bře 2012

@nastasia 37tt

veronika.h
7. bře 2012

Ahoj holky,
mně přijde, že se to strašně zastavuje a ten pokror neni uz skoro znatelny. JA nejdu přes bolest, a včera jsem dala 29.5cm, ale ten tlak uvnitř je šílenej😝. Myslím, že hráz vydrží víc, ale uvnitř moc nemám odvahu přidávat. Jo a taky se na těch 29 dostanu až po nějaké době 😝. Není to žádná hitparáda a taky už nemám tolik morálky jako poprvé, to jsem klidně cvičila i dvakrát denně, teď před spaním a občas se mi nechce 😅 😅 .

veronika.h
7. bře 2012

@tiburcia No já teda čučím, vždyť jsi teprve začala!! 🙂 🙂 Super výkon, ty jsi pružná jak laňka, to budeš mít porod v pohodě!! A tvá příprava je geniální🙂. Já to mám frk frk, žádná masáž, jen hodně gelu a oleje a rychle spat 🙂 🙂
@andelka ty cvičíš doma tajně?? To by u nás neprošlo. Jen MM má pak vždycky obavy, jestli se to vrátí do původního stavu a jestli pro mě bude ještě přitažlivý. 😝 😀 . Já fakt nechápu, proč má pocit, že si to strašně užívám. Přitom je to taková dřina! 😝pp.

andelka
7. bře 2012

@veronika.h já mám taky pocit že se brzo zaseknu, ale snad to pak ještě trošku půjde. Uvnitř je docela mazec i teď těch 28. 😒
Jj, tajně - nemusí vidět a vědět všechno. Stačí když jsem mu musela říct, co to vůbec je, protože si všiml, že jsem to platila z účtu a zajímalo ho co tolik peněz stálo 😅 ale nijak blíž jsem to nepopisovala

kulenka
7. bře 2012

Ahoj holky 🙂
Co si myslíte o Dianatal gelu? Vyplatí se do toho jít? Byla jsem dneska na předporodním kurzu a dostali jsme leták, se 40% slevou ... ale stejně nevím, jestli to k něčemu bude 😅 Sestra, která ten kurz vedla se tvářila spíš skepticky ...

A potom ještě další leták - jakýsi plyn, inhalační analgetikum ... to prý žena dostane bombičku s náústkem a dávkuje si to sama podle potřeby. Ale nevím, tohle se mi moc nezdá 😅

tina74
7. bře 2012

Ahoj holky, taky se pomalu chystám objednat EPI NO. Jen pořád zvažuji, kterou verzi koupit - základní nebo s tlakoměrem? Co byste doporučily?

tiburcia
7. bře 2012

@andelka však nemusí vědět všecko 😀 já taky cvičím v koupelně, není kde, barák plný lidí 😀 😀 ale nanosím si tam vždycky polštářky z ložnice 😉

@zdeniii taky se ti zdá, že s těma zavřenýma očima je to lepší? 🙂

@veronika.h děkuju...nakonec bude mít malý přes 4 kila, budou ho tahat kleštěma a bude mi to nanic 😀 😀

@j1tka já jsem měla celé těhu rizikové proto jsem začla až v 38tt, předtím jsem se bála 😉

@kulenka slyšela jsem o tom, možná to nějaký účinek mít bude, ale ta cena je dost hrozná teda 😒 kamarádka s ním teď rodila, je to tak týden, jenže malý byl větší, tak byla stejně potrhná a sešitá až k zadku, takže nedokáže říct, jestli to s ním bylo lepší nebo by to bylo ještě horší 😖

kulenka
7. bře 2012

@tiburcia No, cenu jsem na netu viděla asi 1 200, což by s tou slevou bylo lepší ... ale kupovat to, když by to bylo na nic ... 😅

tiburcia
7. bře 2012

@kulenka zkus pohledat jestli tu na koníkovi není přímo diskuze... jako kdyby to něčemu pomohlo, proč ne..to by dal člověk i víc... a od lékaře se asi objektivního názoru nedočkáš...

kulenka
7. bře 2012

@tiburcia https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/dianatal... A vyber si 😀 Asi se na to vykašlu 🙂

tiburcia
7. bře 2012

@kulenka to jsem čekala 😀 😀 někdy prý dělá dost i ten placebo efekt, že tomu člověk prostě věří, že to pomůže 🙂 🙂 🙂

zdeniii
7. bře 2012

@veronika.h můj muž taky myslí že mám nějaké šidítko 😀

@nastasia výrobce uvádí 37, ale většinou tak 36tt tady začínáme.

@kulenka tak dianatal blbost, za 2 tis bych si to nekoupila ani omylem, to si fakt pořid epino, to ti pomůže, tojhle je jen sterilní "lubrikační" gel... Jen sprostej obchod!!!
A rajský plyn tak o tom jsem ještě teda ani neslyšela, docela žasnu jak se prodejci předhání 😀

@tina74 já měla vždycky to obyčejné, nějak jsem nezaznamenala potřebnost té měrky...

@tiburcia určitě je,m člověk se ponoří víc sám do sebe, při porodu jsem si to taky všechno prožívala se zavřenýma očima 😵

@kulenka jako fakt je to hloupost, bavila jsem se o tom i s dr... 😉

kulenka
7. bře 2012

@tiburcia Jj, to nám taky dneska říkala při tom kurzu - je to hodně o hlavě 🙂

kulenka
7. bře 2012

@zdeniii Díky 😉
I když tomu gelu jsem ještě byla ochotná tak nějak věřit ... spíš bych měla strach z nějakého plynu ... loknu si víc, než snesu a zbytkem porodu se jen prohihňám? 😅

zdeniii
7. bře 2012

@kulenka no to by bylo taky fajn :D nějak si to nedokážu představit a hlavně to jestli ti to v porodnici vlastně umožní použít. Např mi dneska říkala moje dula, že jedna holčina si sice Dianatal koupila, ale dr jí ho stejně nedal, takže jí to bylo k ničemu...
Já jsem dostala vzoreček na vyzkoušení, ale nevím jestli ho použiju...

kulenka
7. bře 2012

@zdeniii No, tak v naší porodnici umožňují oboje - plyn i gel. Ale trochu mě zarazilo, když sestra líčila, že je to něco jako rajský plyn, prostě si loknete a pak jsou vám nějaké kontrakce jedno ... a co tlačení atp.? 😅 Cenově to vychází stejně jako ten gel na 1 200.

Jo a ještě jsme se ptali i na odběr pupečníkové krve - prý ano, má cenu do toho jít, možnosti využití se pořád rozšiřují.
Ale neprovádí už odběr coby dárcovský, prý se zpřísnila pravidla natolik, že se to bere jako dárcovství orgánu.
Takže pokud si domluvíme odběr a uskladnění pro sebe, to zpoplatněné, není to problém. Jinak ale odběry neuskuteční. To prý dělají už jen asi 3 nebo 4 porodnice v ČR.

zdeniii
7. bře 2012

@kulenka no právě vždyt pak ta mamina ani nemůže spolupracovat 🙂 můžeš mi říct jak se ten plyn jmenuje, ráda bych si o tom něco přečetla, docela mne to zajímá 🙂))

NU ten odběr pupečníkové krve, zvažovali jsem to při prvním dítku ale nakonec se rozhodli že to nemá cenu a tak do toho nepůjdeme ani teď...

petja
autor
7. bře 2012

@zdeniii to je něco jako rajský plyn,prý to neovlivňuje ani matku ani plod,tlumí bolest

andelka
7. bře 2012

@tiburcia já tam zas mám měkké ručníky na zemi 🙂

a dneska bude Epinovečer - m mi právě oznámil, že jde s klukama na pivo 🙂 tak si dám fakt záležet

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru