EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dandelion
26. bře 2012

dnešních 26cm prolezlo jako nic 🙂) juchůů 🙂

luckap123
26. bře 2012

@dandelion super,já včera zase těch 9 na krejčovským metru je to sice jen 27 ale neva..ještě je čas 🙂
jako mě vůbec nebolí vytlačování,to bych dala daleko víc..mě už pak bolí ten talk vevnitř v pochve 😒

luckap123
26. bře 2012

holky a viděly jste toto https://www.modrykonik.cz/fotoblog/pilgrim/albu... to je super 🙂
a ještě jedna tu měla s prvním dítkem https://www.modrykonik.cz/fotoblog/pilgrim/albu...

kulenka
26. bře 2012

@petja Vidíš to mě nenapadlo, uvidím, jak to nakonec bude 😉

ivicek1
26. bře 2012

@kulenka 🙂 děkuji moc ,jsi hodná
No ona ta poloha je pro mě právě dost důležitá,tak uvidíme 😉

kulenka
26. bře 2012

@luckap123 To je dobrý 😀 😉
@ivicek1 Určitě to bude v pohodě 😉 A s Epi-Nem zase o kus lepší 😉
Při prvním si taky trénovala? 😕

ivicek1
26. bře 2012

@kulenka Ne,při Neli jsem o tom nevěděla a celkem mě to mrzí,pač nástřih se samo konal,i když jen velmi malý,ale kdybych cvičila měla bych větší šanci,no uvidíme,jak to nyní dopadne 🙂
A kdy máš Ty termín? 🙂

kulenka
26. bře 2012

@ivicek1 Takže malej půjde teď jako po máslo 🙂 Nela je hezké jméno ... a koukám, že máte Patrika ve výběru, o tom jsme uvažovali taky 🙂
Termín mám 18. 4. ten první ... a pak další tři, oni se ty doktoři nějak nemůžou shodnout 😅 😀 Na každém UTZ to šoupli.

ivicek1
26. bře 2012

@kulenka 😀
Děkujeme 😉
Aha,tak to jsi kousíček ode mne 😉 ,já mám termín 30.4. a 1.5. 🙂
A jak to vidíš Ty s tím termínem🙂 ? Kolik jsi prozatím nacvičila?

kulenka
26. bře 2012

@ivicek1 Malé jsem vysvětlila, že musí ještě tak týden vydržet, abych stihla natrénovat do 10 😀 Zatím jsem 2x dala kousíček přes 9, ale teď jsem měla dva dny pauzu, asi mi praskla nějaká žilka 😅

ivicek1
26. bře 2012

@kulenka 😀
Tak to jsi dobrá tedy,na to,že máš ještě 3 týdny do porodu 😉
Neboj,to už dáš a kdyby tak i 9 je supr 😵

radun
26. bře 2012

Holky - když tu mluvíte o těch polohách u porodu - pro mě je to taky hrozně důležité, tlak na hráz vleže je zbytečně velkej a navíc průchod až o 30 % menší... Proto jsem si třeba vybrala nemocnici, kde mi u sepisování i v kurzu slíbili, že tam možnost jiné polohy je (v naší nejbližší se tvářej, že jinak než vleže se rodit nedá 🙂 )... Mno, ale chtěla jsem se zeptat - myslíte, že by vás někdo přinutil si lehnout? Já teda nevím, ale já jsem tak strašně odhodlaná rodit jinak než vleže, že mám pocit, že mě fakt nikdo nemůže donutit, je to přece moje volba, nee?

kulenka
26. bře 2012

@ivicek1 Díky 🙂
Jak je to těch devět, jsem už docela v klidu, ale chtěla bych deset, to je jasné 😉

kulenka
26. bře 2012

@radun Netuším, jestli tě z nějakého důvodu můžou donutit si lehnout 😅 Možná bych zkusila tady pohledat diskuzi o porodnici, kterou sis vybrala, nejlíp bude se poptat holek, které mají vlastní zkušenost 🙂

ivicek1
26. bře 2012

@radun Také si myslím,že ne,když to máte domluvené,prostě zaujmeš "svoji" polohu a hotovo 😎 😀 😉 😉

andelka
26. bře 2012

@radun no, důležité je nenechat se položit moc brzo, v dřepu je pánev o 30% prostornější, to je důležité pro sestoupení a dorotování a tak, ale pak záleží na každé v jaké poloze mimi vytlačí - myslím v době, kdy už je hlavička v porodním kanále, nebo přímo už v pochvě. Já jsem cvičila s epinem v kleče, i jsem myslela že tak budu rodit, nakonec jsem rodila v polosedě, prostě to tak vyšlo. Pro PA je to lepší, protože třeba v kleče, zády, se musí rychle přeorientovat na jinou stranu, mimi jde jinak než jsou zvyklí. Podle mě když už je mimi úplně dole, tak je jedno v jaké poloze se rodí, že spíš je dobré být v pohybu v 1době.

kulenka
26. bře 2012

Ano, tohle přesně nám říkala PA ... hlavně se pohybovat v první době, co nejdýl to půjde, nejhorší je ležet ...

luckap123
26. bře 2012

@radun no tvoje volba sice jo,ale pokud budou sebemenší problémy,poženou tě ně na lehátko...nebo nám taky PA říkala,že sou rodičky co jsou na lehátku,pak už se jde tlačit a oni najednou,že chtějí rodit jinak a to už třeba dost dobře nejde zorganizovat....já bych řekla,že chci rodit v jiné poloze,pokud to bude možné 😉
já teda budu rodit asi klasika,rodila jsem tak dceru a "rodím" i tak epino 😀 a celkem mě to vyhovuje 😀 a jak píšou holky,nejdůležitější je chodit nebo stát a pohupovat se když hlavička sestupuje

@kulenka dneska dáš trénink po pauze? držím pěsti..a ty taky měříš dle šablony vid?

j1tka
26. bře 2012

musím se pochlubit, tak já po pauze dala 30- dle kartičky, dle metru 29, 8. super🙂 ještě nacvičit 31 a hned na první pokus, termín se blíží, musíme to zvládnout.

kulenka
26. bře 2012

@luckap123 Luci, měřím podle šablony ... říkala jsem si, že obvod začnu měřit až od vyšších čísel 🙂
@j1tka super teda 😕 😉

luckap123
26. bře 2012

@j1tka super a před pauzou si měla kolik? a pauza byla jak dlouho?

ikuza
26. bře 2012

prosim, po pouziti resp. pred pouzitim Epina, cim dezinfikujete balonik? Dakujem

kulenka
26. bře 2012

@luckap123 Tak jsem dala 2x 8,5 v pohodě, nechtěla jsem to dneska víc dráždit ... ale určitě bych dala 9 i víc 🙂 Takže od zítra zase naostro 🙂

@ikuza Přiznávám, že ničím, používám kondomy 😕

ikuza
26. bře 2012

@kulenka dakujem a prosim a kolko davaju zaciatocnicky? 🙂 resp. pri akej velkosti sa odporuca zacat?

kulenka
26. bře 2012

@ikuza No, já dodržuju postup, který je v návodu - tzn. poprvé zasunout vyfouknutý a asi deset minut posilovat pánevní dno, potom teprve začít nafukovat. Poprvé jsem měla 5,5. Ale to má každý jinak 😉 Radši po menších krocích, než se zranit 😉

luckap123
26. bře 2012

tak dnes 9,5 dke kartičky 30 a když jsem měřila metrem tak 29,6..stejně jako @j1tka ...super 😉

kulenka
26. bře 2012

@luckap123 Skvělééé 😎
A těch 29,5 odpovídá i podle šablony? Jestli ano, tak se vybodnu na měření metrem, nechce se mi ho pak pokažddé šudlat 😅 😀

kulenka
26. bře 2012

@luckap123 Omlouvám se, těhotenská demence ... teď jsem si to přečetla pořádně 😀

luckap123
26. bře 2012

@kulenka podle šablony 30..takže pár milimetrů......ale chlap mě pořád nadává co blázním ještě s metrem,že to prostě sedí,že se to násobí 3,14 takže to vychází...

yesu
26. bře 2012

Holky do kdy mám čekat s koupením epi-na? jaký jsou třeba kontraindikace??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru