EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

beta.m
31. kvě 2012

@mochenkaa hele ikdyby si nacvičila víc tak je to podle mě zbytečný, postupuješ pěkně a máš čas ikdyby si měla porodit dřív, aby ses zbytečně neporanila 😉 To jde o to jestli budu natrénovaná, jestli to dneska zase nepůjde 😖 Ji budou muset chytat viď, jak poletí rychle ven 😀

mochenkaa
31. kvě 2012

@beta.m to si právě taky říkám, že postupuju, tak nebudu tlačit na pilu a trhat rekordy. že radši bezbolestně než na maximum a pak se trhnout a nemoct cvičit vůbec. A hlavně cvičím v polosedě, vím, že je to asi nejblbější poloha, ale furt mě láká porod do vody a to snad v jiné poloze ani nejde 🙂
No, to je nejlepší, když ji budou chytat, né? 😀

romca13
31. kvě 2012

tak jsem dnes dala 58,5cm dle krejčovského metru,,,

@mochenkaa no ono se většinou rodí v polosedě,,, sice nám říkala PA, že si můžeš vybrat, jak chceš rodit, ale nevím,,,, no hlavně si i myslím, že když jsi na tom jejich porodnickým lůžku ,tak mají asi největší kontrolu nad porodem,,, kdybych klečela na kolenoua byla v předklonu, tak do mě asi moc neuvidí a nemůžou vědět, jestli je něco špatně nebo ne,,, právě mě taky hrozně láká porod do vody, ale z tohoto důvodu ,,, nevím, nevím,,,

mochenkaa
31. kvě 2012

@romca13 no u nás v porodnici se polosed používá vesměs na přání rodičky nebo když je problém. Jinak umožňují porod do vany, na porodní stoličce, v kleče, čopnutá,... Je to hodně alternativní porodnice. A třeba vůbec nepoužívají takové ty odkládací tyčky na nohy na tom lehátku.
Já si furt s myšlenkou porodu do vody hraju, je tam dost omezení, ale kdybych prošla podmínkama tak ho chci zkusit.
Asi jsi chtěla napsat 28,5 cm, ne? 😀

beta.m
31. kvě 2012

@romca13 nóó, ak 58,5 cm to by byl mazec 😕 😀 Ale určitě to mělo být 28,5 cm což je nádhera, máš víc než já 😅

romca13
31. kvě 2012

@mochenkaa
@beta.m ježíš, holky,,, no jasně,, jsem se nějak uklepla,,, no to by bylo hustý dát 58 🙂)))) jj, tady taky je možný porod do vany, na porodním vaku ( to je takový pytel naplněný takovýma kuličkama) pak na gymnastickém míči,,,,,, no ještě uvidím,,,

beta.m
31. kvě 2012

Dneska na první vytlačení 29 cm a na druhé 30 cm 😵 svůj cíl jsem si splnila 🙂

hany1979
31. kvě 2012

@beta.m gratuluji!!!krása!!! Porod bude hračka, uvidíš. Držím palce.

beta.m
31. kvě 2012

@hany1979 dík, no uvidíme jaká to bude hračka protože podle dnešní kontroly to na porod vůbec nevypadá a mám doporučení na příští čtvrtek na vyvolání 😖

hany1979
31. kvě 2012

@romca13 Romčo, kolik přesně jsi? Budem skoro nastejno, já dnes 37+3, jdu si uvařit maliník a taky jdu na to, tvých 28,5 mě dost namotivovalo 😉

hany1979
31. kvě 2012

@beta.m ☹ aj, tak to mě mrzí, ale třebas si to malá/ý za ten týden ještě rozmyslí. Zkus osvědčené rady 🙂 , umýt okno (jen jedno, kvůli vyvolání 😉 ), sex, skleničku červenýho......

beta.m
31. kvě 2012

@hany1979 jedno okno jsem včera umyla, pohlavní styk nám dokonce doktor naordinoval, zítra zahájíme 😉

hany1979
31. kvě 2012

@beta.m 🙂 tak teď už babo raď 🙂 a říkal ti, že má manžel zůstat vevnitř? Prý totiž sperma obsahuje nějakou látku, malý množství, ale obsahuje, která podporuje kontrakce... 😕

beta.m
31. kvě 2012

@hany1979 právě že říkal že není důležitá ta manuální část ale ten ejakulát (sem se musela držet když mi to popisoval abych se nezačala smát), říkal že to podporuje dozrání hrdla

romca13
31. kvě 2012

@hany1979 dnes jsem 37plus0

hany1979
31. kvě 2012

@beta.m No, teorie by mi tedy šla 🙂 , nastudováno mám 🙂 jen musím zabrat s tím epinem.
@romca13 už jsem tu asi na tom nejhůř ☹ , musím přidat....

romca13
31. kvě 2012

@hany1979 ale prosím tě,,, jak dlouho cvičíš? já už více jak 14 dní,,,,

hany1979
31. kvě 2012

@romca13 já víc jak 3 týdny ☹ ale ze začátku ne každý den, je fakt, že jsem zatím fakt netlačila moc na pilu a šla vždy jen do "přijemného" pocitu. Teď jsem 2x zatla zuby a pokrok byl na světě. Půjde to, viď? 😕

romca13
31. kvě 2012

@hany1979 to víš, že to půjde,,, no já kdybych měla jít jen do příjemnýho pocitu, tak jsem zůstala na obvodu běžného mužského přirození :DDDDD mě to teda vždycky dost bolí,, tlačí,,,, jen fkat, že teď už jsem si na ten hnusnej pocit zvykla, ale ze začátku jsem myslela, že to snad vzdám,,ale řekla jsem si těžko na cvičišti , lehko na bojišti, zatla zuby, a jde to,,, sice to pořád příjemný není,, už jsem i celá bolavá, jak se postupně roztahuju,, nikam už ani moc nechodím, ale snad to ještě vydržím těch pár týdnů, či dnů,,,

hany1979
31. kvě 2012

@romca13 Díky za podporu! On ten můj "příjemný" pocit není nijak zvlášť příjemný, ale chápeš, jak jsem to myslela.....teď jsem si právě 2x řekla, že si přestanu hrát na slečinku a zkusím zatnout ty zuby 🙂 za chvíli jdu na to, tak napíšu, jak to šlo 😉

romca13
31. kvě 2012

@hany1979 držím palce,, ale nehroť to, pokud to fakt nepjde,,, já taky nejdu za hranice únosnosti,,,,🙂

hany1979
31. kvě 2012

@romca13 Tak Romčo, 27,5 🙂 je to teda ale už brutální......jsem spokojená, klído zas zůstanu nějaký ten den na místě. Ale prostě není to tak, že bych začala, nafoukla a hned to dala, jako třeba @beta.m a dost mi ted po cvičená tvrdne břicho.....měla jsem dnes poprvé maliník, pochybuju, že by tak rychle účinkoval.......

romca13
31. kvě 2012

@hany1979 já tp taly nmedám hned,, musím každej den pomalu,, třeba nafouknu 6x, vyfouknu, pak 9x a vyfouknu, pak 13x a vyfouknu,, tak to dělám postupně až se dostanu na to, co ten předchozí den,,,,prostě to jde pomaleji,,,ale jde,,

mochenkaa
31. kvě 2012

Mám ze sebe radost. V polosedě 23,6cm a v kleče u postele 25,5cm. Ale jako hlavní beru tu v polosedě. Každopádně tlak na konečník jako prase 😒

hany1979
31. kvě 2012

@mochenkaa to je maso, co? To nevím, co dělají holky, který neví, do čeho jdou....já, než jsem začala cvičit a pročítala diskuze, že jako tlak na konečník, tak jsem si říkala, co to ty holky píšou, proč na konečník 🙂 a když jsem to poprvé zkusila, málem mi ještě vyskočily oči z důlků 😀 No, nevědět, jaký to je a rovnou to zažít, děkuji pěkně 🙂

mochenkaa
31. kvě 2012

@hany1979 to jo, jsem myslela, že se pototo 😀 Fakt ten tlak byl horší než dostat balonek přes hráz. To bylo naprosto v pohodě, nebolelo to, nic. Ale mít ten balonek uvnitř byl hnus. Si nedovedu představit jak bych se tvářila, kdybych toto zjistila až v porodnici 😀

beta.m
1. čer 2012

@hany1979 pěkný! 🙂 vidíš že to jde 😉 Já mám prostě jinou techniku, postupně foukám a nechávám zvykat, teď poslední asi 3 cvičení už dělám dvojfuky (že fouknu dvakrát najednou), napočítám si zhruba kolik bych měla mít fouknutí a vytlačím a pak zavedu znova a už to zrovna jde nafoukat na nějakých 20 stisků a postupně zas dojedu na nějakých 35 stisků 😉

romca13
1. čer 2012

@beta.m ty jo, 35 stisků,,, to je mazec,,, já mám spočítáno, že mám 23 stisků a je to 28cm obvod teda *- 🙂 ten tlak na konečník je hnusnej, to je fakt,, když jsem nevičila, tak jsem si říkala ,to přecen nemůže být tak hrozný, to je jako když se chce na velkou a to se dá přežít,ale je to fakt masakr,,, jsem se naučila trochu si tam ten balonek upravit,, jakože víc ho narovnat, táhnout ho tou hadičkou trochu dolů, on pak je tam víc narovno a tlačí na svaly a ne tak moc na ten konečník

jesterkaa
1. čer 2012

Ahojte,mužu se zeptat,co je ten maliník?Děkuji 🙂

romca13
1. čer 2012

@jesterkaa je to list maliníku,,, plody maliny - tak jejich listí, koupíš to v lékárně jako čaj,,,,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru