EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

katka1981
14. kvě 2009

Dakujem ste zlate. Vcera som si dala canesten, predpokladam ze zajtra uz budem fit a zacnem cvicit. Mne masaz hradze prstami nehrozi, fuj, boli to, s epinom to nebolelo vobec. Az na to vytlacenie.

kocicinka
14. kvě 2009

Ahojte, tak se k vám hlásím. Včera mi přišel balonek 🙂 .
Mě masáž hráze taky hrozně bolela, tak taky doufám, že balonek bolet nebude. Jen jsem narazila na pár technických problémů. Myslela jsem, že na něj navléknu kondom, ale to se prý nesmí. Myslíte, že bude stačit, když ho vždy před a po umyji pod tekoucí teplou vodou a mýdlem? Je tam přiložená nějaká desinfekce, ale to se asi taky musí potom opláchnout, že? Jak toto řešíte? Potom další věc- lubrikant. Může být jen na vodní bázi. To znamená třeba jaký? Femigel s tea tree olejem by být mohl?
A jak jste s tím cvičili? Balonek se tam nestrká celý, ne? Nebo jo?

katka1981
14. kvě 2009

Ja som cvicila len s kondomom a s lubrikantom durex play. S tym kondomom to mas od vyrobcu ci koho? Lebo tej dezinfekcie je malo. Ved to je tak na 4 alebo 6 cviceni.

jajka12
14. kvě 2009

haj babenky

petja, mám dotaz, mohla by si mi popísať, či sa po používaní balónika po pôrode všetko vrátilo do pôvodného stavu??? Pred 15 rokmi som nad nástrihom nemala možnosť uvažovať, no klamala by som, že by mi to robilo problém. Samotný nástrih som vôbec necítila i keď zašívanie bol horor, no teraz to už vraj umrtvujú...a hlavne, myslám že vďaka zošitiu som sa dostala do pôvodných rozmerov, čo asi ocení každý muž 😀 . Tak ako?????

dík za odpoveď, zvažujem totiž epi-no, chcem sa poradiť i s dokinou..-

babalala
14. kvě 2009

Mot a Katko - včera porodila kolegyně tady z koníka - nějak se jí nechtělo ani masírovat, ani epinovat, přesto vytlačila čtyřkiláčka s hlavou 37 jen s natržením na tři stehy - takže příprava určitě pomůže, jak fyzicky, tak psychicky, ale pokud to z nějakého důvodu nejde, neznamená to, že porod MUSÍ dopadnout pro vaše spodní partie špatně! 😵 Svoji roli taky sehrají hormony, které tkáň připraví a můžete nacvičit i jiné techniky na lepší "otevření".

babalala
14. kvě 2009

Kocicinko - balonek je ze silikonu a nesmí na něj přijít žádný lubrikant na bázi oleje, tudíž ani kondom, který je jím lubrikovaný. Radši podrobně prozkoumej složení všeho, s čím povrch balonku přijde do styku - přece jenom to není levná záležitost. Já ho ničím nedezinfikuju, jen ho myju teplou vodou a mýdlem - ale je fakt, že netrpím žádnými breberami, to bych asi byla opatrnější..

A můj update - včera jsem pokořila 30 cm! 😎

katka1981
14. kvě 2009

babalala, ja dufam ze zajtra mi prejdu tie problemy a od soboty cvicm zas

motuem
14. kvě 2009

babalala...gratuluji k těm 30cm 😀

katka1981
14. kvě 2009

babalala, ako moze byt kondom lubrikovany na baze oleja, ked ani na kondom nemozes dat lubrikant kt. by nebol na baze vody?

katka1981
14. kvě 2009

babalala, ja idem pozriet na web co je na tych kondomoch co pouzivam ja. Ved lubrikant na baze oleja by poskodil aj kondom. Inak gratulujem srdecne k vykonu. Kolko dni ti to trvalo? A kolko minut denne s nim cvicis? Jaj fakt ta obdivujem a tesim sa ze aspon tebe sa to podarilo.

katka1981
14. kvě 2009

Dokelu su lubrikovane silikonovym olejom. Ale ved ked nenicia kondom tak nemali by ani epino. Idem napisat do epina.

petja
autor
14. kvě 2009

Jajka 12.Nejsi jedinná s tímto dotazem,ale popravdě já osobně jsem se zrovna nad tímto nikdy nezabývala.Taky proč? Proč by ti 2mes.cvičení mělo hráz roztáhnout natolik,že z tebe snad dítě vypadne samo? Jde pouze o nácvik pružnosti hráze jako takové,aby zvládla nápor a tlak hlavičky,případně zadečku při porodu.Žádná mamina si myslím nezůstala nějaká povolená či co?Epi-no se s úspěchem používá na povolené svalstvo pánevní po porodu nebo ve stáří. A já jsem jednoduše nesnesla pomyšlení,proč by mě měli zbytečně stříhat,byť umrtvenou?Rodila jsem bez zásahu lékaře až k tlačení.

babalala
14. kvě 2009

Katko - a nejsou ty "naolejované" kondomy třeba latexové? 😕 Bych to prozkoumala, ale máme doma jen nějaké žalostné zbytky bez krabiček, jsou to synovy oblíbené hračky..

motuem
14. kvě 2009

katka1981 - prezervativy jsou většinou lubrikované silik. olejem, ale není to olej jako takový. Často je na těchto lubrikantech napsáno, že neobsahují žádné biologické oleje, konzervanty ani barviva. Je bez vůně a bez zápachu, nezasychá a nežmolkuje. Jeho ph je neutrální. Neničí kondomy. A latex jako takový by měl být guma. Ale nejsem chemik... 😒

kocicinka
15. kvě 2009

Babalala a můžu se zeptat, čím si balonek lubrikovala ty? Právě proto, že to není levná záležitost, tak bych nerada něco podělala 😅 Já tomu už vážně nerozumím... něčím by to asi navlhčit chtělo, že. A není na tom kondomu ten lubrikant jen zvenku? Že by nemusel teoreticky s tím balonkem přijít do styku...

babalala
15. kvě 2009

Koci - vařím si každý večer na pití sliz z lněného semínka na změkčení tkání, takže si trošku nechám i na epíno - je to přírodní, bezzápachové, na vodní bázi a ještě k tomu zadarmo.. 😉

S těmi kondomy to má logiku, vevnitř by lubrikované být nemusely - tam klouzání není žádoucí.. 😀

kocicinka
15. kvě 2009

Ju lněné semínko 🙂 Mohla bys mi prosím napsat recept jak ho děláš a kde se koupí? A na epíno se tedy dávat může, jo? Tak to by bylo ideální. Právě mi teď volal manžel z nějakého sexshopu 😀 že nemůže nic sehnat a jediné co na vodní bázi maj tak nějaká pixla za 400,-.
Ohledně těch kondomů- já jim tam snad napíšu. I z hlediska hygieny by se mi toto řešení líbilo, já na ty brebery totiž docela trpím ☹ Jediné co mi nesedí je, že na to nejsou dělané a mohli by prasknout(to mi tvrdil manžel)

k.ate
15. kvě 2009

koci - na vodní bázi dělají lubrikační gely třeba durexáci, aby se to mohlo používat zároveň s kondomem (na něj se nic jinýho než lubrikační gel na vodní bázi totiž používat nesmí), moc drahý to není, ale cenu přesnou si teď nevzpomenu, přeci jen jsme už dlouho nic takovýho nekupovali 😀

kocicinka
15. kvě 2009

K.ate díky, my jsme to právě nikdy nekupovali,tak víme prdlačku 😀 Ale ten kondom na to by byl ideální.

babalala
15. kvě 2009

Koci - lněné semínko v každém supermarketu, pokud chceš Bio, tak ve zdravé výživě a v Tesku (u biozeleniny) a určitě i jinde. Povaří se zhruba jedna polévková lžíce asi ve dvou dl vody - vaří se, dokud se to netáhne jako - no asi jako soplíky.. přecedí se, nechá trochu vychladnout, zavřou se oči a vypije se to.. 😀

Tady je k tomu diskuze: http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

A ad kondomy - proč by měly prasknout? By měly být dimenzavané na pořádné macky, ne? 😉

katka1981
15. kvě 2009

petja, to by bola ina sranda 😀 skoda ze mam epino tak kratko, keby to tak fungovalo tak cvicim aj pol roka, ved nech zo mna vypadne aspon to bude rychle 😀

katka1981
15. kvě 2009

Babulky, ide o primerosy a na webe pisu silikonovy olej, tak dufam ze je to ok, inu znacku nepouzivam, osvedcili sa mi aj pred tehu, moje najoblubenejsie.

katka1981
15. kvě 2009

Vcera som pisala p.Sedlackovi ohladom tych kondomov, ked odpise, skopcim vam to sem. Ja som pouzivala lubrikant durex play, iny sme doma nemali, maju ho v tescu a hocikde. Je super. Ked budem fit zas nabehnem cvicit, dufam ze do porodu skoncim aspon na 8cm.

veronika.h
15. kvě 2009

holky prosím nemáte odkaz, odkud se dá balonek koupit? Ta obyč verze, bez manometru, díky🙂

babalala
15. kvě 2009

Katko - vsadím se, že pan prodejce kondomy nedoporučí.. 😉 Pro něj určitě není žádoucí, aby epíno zůstalo "sterilní" a posílalo se dál..

Veroniko - http://www.branakdetem.cz/, http://www.coord-med.cz/

katka1981
15. kvě 2009

babalala, no aj ide o tento problem to chapem. Pozri mne je jedno ked sa znici a bude nepredajne, staci ze mne posluzi a zatial sa tvari ako nove, a nebudem s nim cvicit rok v kuse. Mozno ho odlozim ak by som nahodou chcela druhe babo a inak mi to je fuk. Nemala som v umysle ho predat ked som ho kupovala, najdolezitejsie je aby mne pomohlo. Ty ho vytlacas pomalicky, aby si sa nezranila? Lebo mne by najradsej vyletelo von same.

veronika.h
15. kvě 2009

Super, díky

babalala
15. kvě 2009

Katko - mi nešlo o prodej, ale spíš o to, že prodejce ten kondom nedoporučí, i kdyby byl pro epi neškodný - prostě z toho důvodu, že si tím snižuje potenciální zisk.

jo - ze začátku mi taky lehce vylítnul, pak jsem tlačila - a teď už ho musím vytahovat za ten konec.. jsme si tuhle s chlapem říkali, že škoda, že mimina taky nemají na hlavičce nějaký čudlík na vytáhnutí, všechno by bylo mnohem jednodušší.. 🙂

katka1981
15. kvě 2009

babalala, asi mas uz velmi pevne tie svaly, nie? Ano pochopila som ta co si myslela ohladom predajcu. A ty si ho davas do dvoch tretin ako pisu?

babalala
15. kvě 2009

Dávám, nechi podráždit čípek (zatím), ale on mi tam stejně vždycky vklouzne celý.. 🙄
Co vy ostatní - udržíte ho ve dvou třetinách?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru