EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

janinous
14. čer 2012

@saaralota Konečně někdo, kdo nedal na poprvé 23cm 😉 Byla jsem z toho špatná...já taky začala na tak malém obvodu...možná nějakých 15..nevím přesně..myslím tři nafouknutí 😉 A pořád bojuju pomalu...
@kata13 Já si koupila v DM lubr. gel Durex na vodní bázi...bez parfému, takový modrý.. Nedovedu si představit rvát to tam na sucho...i s tím gelem mám celkem problém to tam dostat 😉

saaralota
14. čer 2012

@janinous jsem ráda, že jsem ti udělala radost 🙂. Aspoň nějaké pozitivum to má 🙂. Tak snad nám to půjde čím dál tím líp. Říkám si, že i kdyby to nešlo nějak ideálné, tak každý nacvičený centimetr navíc je plus...

janinous
14. čer 2012

@saaralota A kdy jsi začala? Dnes teda? Taky si říkám, že každý cm dobrý...ale tak já mám ještě naštěstí dost času... Kdy máš termín?

saaralota
14. čer 2012

@janinous jojo, dneska. Mám přesně tři týdny do termínu, tak jsem dodržela doporučení z návodu 🙂. Chtěla jsem začít už minulý týden, ale pár dnů za sebou mi nějak hodně tvrdlo břicho, tak jsem to nechtěla moc dráždit... takže nakonec jsem začala předpisově tři týdny před. Jen doufám, že neporodím o moc dřív, ať mám čas něco nacvičit 🙂. Doktor říkal, že mám trošku pokročilejší nález, než odpovídá mému týdnu, takže můžu porodit dřív - no, ale taky třeba ne... 🙂. Termín mám 5. července.

janinous
14. čer 2012

@saarlota Tak to jsi vzorná...já to nevydržela a začala dřív... Sice nevím, jestli mi to k něčemu bude, jestli to nějak uspíším to nacvičení..stejně podle mne se tělo začne pak uvolňovat samo a půjde to líp než teď .. No uvidíme 🙂 Teď bojuju teda a každý den přifouknu o jeden fuk víc a mám pocit, že mě to musí rozervat 😉

elys
14. čer 2012

Holky tak sa hlasim, uz sme domka. Porod bol neskutocny. Primar povedal, ze mam take porodne cesty, ze bez problemov prejde aj 4-kilove babo, ALE moj macko mal 4030g a 53cm a pocas zosuvu dole sa zle popretacal a zasekol sa v panve, takze nakoniec mi spravili masivny nastrih,aby ho dostali von. Inak by som podla primara nemala ani jeden steh. Ale hlavne ze vsetko dobre dopadlo. Nevzdavajte sa a fukajte

eicul82
14. čer 2012

@tyrisa To jsi šikula! Za jak dlouho jsi to nacvičila? Dívám se,že ještě ani nemáš termín 🙂

kata13
14. čer 2012

@janinous dakujem, a mozem sa este spytat, podla coho meriate tie cm?

janinous
14. čer 2012

@eicul82 Ja porad nechapu, jak jsi mohla dat napoprve 23cm!!!! 😉 Ja dnes ctvrte cviceni a ztezi 21,5..vubec se to nehybe.. Jeste mi chybi deset..nedovedu si predstavit, ze by naplno nafouknuty prosel a nerozerval mne!! 😉 Asi nejsem tak pruzna..fakt je, ze me boli i to, kdyz ho zasunuju jeste nenafouknuty 😉
@kata13 Merim krejcovskym metrem..to prilozene meritko mi prijde nepresne..kdyz se na to kuknu jen z trochu jineho uhlu, hned to vidim jinak 😉 Takze metr to jisti..jako asi u vsech ostatnich holek 🙂

krtecekmaa
14. čer 2012

Ahoj, tak jsem na 21cm a asi jsem skončila. Při vytlačování to pekelně bolí ☹ možná mi to dře na čípek, já fakt nevím, ale bolí to jak čert. Tak už fakt nevím. Menší průměry dám, ale bolí to, bolí.

hany1979
15. čer 2012

@zz134 aj, tak to mě mrzí. Ale zas, odměnou za cvičení ti budiž to, že jsi dole "nepoznamenaná" 😉

kata13
15. čer 2012

@janinous tak dnes rano som skusila 1x a dala som 20,5cm, vo vnutri to bolo v pohode bez bolesti, trosku bolest ked vychadzal von, tak dufam, ze sa to bude len zlepsovat.
a ako dlho uz cvicis? pozeram, ze si tiez julova

hany1979
15. čer 2012

@elys To je teda smůla ☹ , mrzí mě to. Ale jak píšeš, hlavní je, že jste oba v pořádku. Přeji rychlé hojení a spoustu štěstí s malým uzlíčkem.

petja
autor
15. čer 2012

@elys Moje holči měla ještě o 10dkg více a všecko vyšlo bez nástřihu. U tebe nebyl problém ve velikosti,ale ve špatné rotaci mimča a možná tvojí pánvi. Hlavně že vše dopadlo o.k. a na nástřiženou hráz skvěle zabírá homeopatikum arnica montana a staphysagria

janinous
15. čer 2012

Dobré ránko všem 🙂
@kata13 ahojky, cvičím pátý den, dneska jsem dala 22,5cm, možná bych i zvládla víc, ale nechci to přeháněj, mám spoustu času... Řekla jsem si, že budu přidávat jen jedno nafouknutí denně, tak uvidíme, jak to půjde 🙂 Vevnitř bych taky stoprocentně zvládla víc, i když už teď cítím tlak, ale dá se to...nejhorší je to, když zatlačím a začne vyjíždět... To ho musím silou brzdit, aby nevystřelil...a teda to vyjíždění je horší, to cítím dost... Ale piju vzorně maliník a baštím lněné semínko, tak snad to tomu všechno pomůže 🙂
@krtecekmaa Mně to taky bolí, čekala jsem, že to bude příjemnější...ale bohužel, nic příjemného.. Jak dlouho cvičíš?? Musíme to opatrně překonávat tu bolest 😉
@elys Teda, to je pech...ale hlavně, že jste oba v pořádku!!! Tak ať se rychle hojíš a je brzy dobře! Gratuluji k chlapečkovi a přeji prďolkovi do života spoustu zdravíčka, štěstíčka a ať vám dělá jen a jen samou radost!! 🙂 😵

kata13
15. čer 2012

@janinous ja tiez budem postupne pridavat asi len jedno nafuknutie, nechcem prehanat. hlavne nech sa to tam dolu poriadne precvici a zvykne si na tu velkost. malinik pijem aj ja, aj alchemilku zacinam a lanove semiacka. bola mi odporucana z homeopatik aj arnica, tak aj tu planujem kupit, vraj je tiez velmi dobra na tieto veci a moze sa v tehu...ked nic ine aspon mam lepsi pocit z toho, ze robim co mozem preto, aby to prebehlo co najlepsie 😉
no dam priebezne vediet ako mi to ide

saaralota
15. čer 2012

Ahoj, tak dneska druhý den cvičení a 16,5 cm. Ale příjemný to teda není...

dahane
15. čer 2012

@tyrisa záááávidíííím 🙂

ivanafarkova
15. čer 2012

Tak zítra termín a dnes nacvičeno 30 cm 😀

janinous
15. čer 2012

@saaralota No není a nebude...bude hůř..úplně mám z těch 30cm hrůzu 😉 Ale nějak to zvládneme 🙂
@ivanafarkova Super..zaávidím!!! Já si vůbec nedovedu představit, že bych se na těch 30 mohla dostat.. Uvidíme.. Jak dlouho jsi cvičila celkem??? Jinak teda držím pěsti, ať to přijde brzy, je to rychlé a bez poranění 🙂

bambulka248
15. čer 2012

Ahojte. ja cvicim s balonikom priblizne tyzden. v pondelok som sa dostala na 24 cm. bolo to neprijemne, ale nijako zvlast bolestive, no ked som vytiahla balonik, tak som krvacala.odvtedy som mala aj poradnu, no nic zle sa neudialo a doki povedal ze vsetko je v poriadku ze asi som tam zachytila nejaku blanku. 3 dni som pockala a dnes som to skusila znovu. Krvacanie sa dostavilo uz pri 20cm a nemam pri tom ziadne bolesti. Stalo sa vam nieco podobne? To mam teraz prestat s cvicenim???

ivanafarkova
15. čer 2012

@janinous No začala jsem cvičit ve 37. týdnu a 30 cm jsem dosáhla poprvé dnes 🙂

romca13
15. čer 2012

čauky holky,,, tak se hlásím z domu,, sice jsem měla nacvičeno 30,5 cm,ale bohužel mi to ani tak nepomohlo,,, jsem zadrátovaná jak nevím co,,, malýmu s moc nechtělo ven, nešlo mi už talačit, měla jsem uvnitř i nějaký otok ( možná poranění od cvičení s epinem), proto mě museli nastřihnout a malýmu pomoct ven,, už se na mě chystali s kleštěma nebo zvonem,,, nakonec do mě strčili ruku a pomohli mu rukou,,, pak mě šili asi 45 minut, doteď si nemůžu sednout, chodit jen v předklonu, no nikomu to nepřeju,,, všem tady přeju hladké cvičení a co nejlhadší porod 🙂))))

hanickaa.d
15. čer 2012

@romca13 Romi to je mi moc líto....bylas dobrá cvičitelka 🙂 tak nakup gel na urychlení hojení 🙂 a přeji ať je vše brzy OK

tyrisa
15. čer 2012

@eicul82 Víš,že ani nevím?Myslím,že cca tři týdny,ale necvičila jsem každý den,vždy jeden den cvičení a pak 1-2 pauza,do toho masáž hráze,maliník,lněné semínko.

eicul82
15. čer 2012

@janinous Já to první cvičení taky nechápu 😀 Ale můžu tě uklidnit, že jsem se od té doby (více jak týden) pohnula s bídou o 1,5 cm..... 😠 Takže žádná sláva...

hany1979
15. čer 2012

@romca13 Ahoj Romčo, moc jsem na tebe myslela a hrozně mě mrzí, že i přes tu tvou poctivou přípravu to takhle dopadlo. Já vím, důležité je, že jste oba v pořádku, to úplně bez pochyb, taky přeju, aby se vám dařilo, ty ses brzy zahojila a Davídek, aby ti dělal jen radost. Žádný porod se hold nedá naplánovat ☹ Ale závidím ti, že už to máš za sebou, já pořád čekám a čekám, pořád se pozoruji a už mě cvičení vůbec nebaví 🙂 Aspoň, že se dělá krásné počasí, budete moct brzy ven. Tak ještě jednou gratulace a drž se.

keira
16. čer 2012

ahojte holky, co ste fanusikmi EPI a este ho nemate. Kedze ja som si ho zadovazila, ale nic na nom nentrenovala a v konecnom dosledku rodila sekciou (z coho som bola dost sklamanna), predavam balonik.

vera_j
16. čer 2012

@bambulka248 ahoj, já krvácela při 25cm, vytáhla jsem balonek bez problému, jako vždy a krev a ne malo, takže první den to drobet pílelo, dnes je to druhý den a dobrý...dělala jsem si odvar z řepíku a vyplachovala jsem. Ještě počkám 2 dny a zkusím znova, pak dám vědět, mezitím dám masáž hráze...natrhla jsem se uvnitř, né hráz..nedalo mi to, tak jsem vzala zrcátko a prozkoumala jsem to 😉 ...ale teď už fakt ok....ale jestli krvácíš, tak určitě necvič. Dej si pauzu, co kdyby si začla rodit a byla si celá rozbolavělá už před porodem.

janinous
16. čer 2012

Dobré dopoledne 🙂 Tak já mám úplně jiný problém..dole všechno v poho, jsem teda zatím na cca 23cm, tak to ještě musí být v poho 😉 Ale teda mám z toho věčného nafukování balónku a křečovitého držení, aby nevystřelil ven moc rychle, tak strašně bolavé klouby na rukou, že už jsem dnes neudržela skoro ani hřeben a kartáček na zuby 😢 Nafouknutí balónku skoro nehrozí ☹ A když, tak fakt přes bolest... Nestalo se to některé z vás taky??? Zkusím dát aspoň přes víkend pauzu a snad budu moct pak pokračovat..naštěsti mám ještě času dost.. Ale pěkně mě to štve 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru