EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

eicul82
16. čer 2012

Tak včera jsem měla pauzu a dnes jsem cvičila s novým lubrikantem (předtím jsem neměla, používala jsem olej co jsem měla na masáž hráze) a nedá se to srovnat! 🙂 Udělala jsem velký pokrok - nyní 26 cm, předtím 24,5 cm. Takže lubrikant nepodceňujte 🙂 Teď mě to téměř nebolí, fakt se to nedá srovnat.

aronek
17. čer 2012

Ahoj, kdysi jsem sem taky chodila. Měla jsem i nacvičeno, ale pak byl akutní Císař, takže nevyzkoušeno, ale k porodu jsem šla klidnější, že jsem pro hladký porod něco dělala. Nyní mám rodit opět v září, vlastně jako prvorodička 😨 Takže mám dotaz, jestli někdo nebudete po porodu prodávat? Nehoří to, času mám dost, ale raději se ptám předem 😉 Kdyžtak písněte do IP. Jinak Vám držím palečky k porodu, ať je pokud možno bezproblémový 😉

romca13
17. čer 2012

jen bych ještě jednu věc k epinování ---- když jsem cvičila, tak mě to uvnitř docela bolelo,,,ty svaly jakoby,,,, no a pak mi řekli u porodu, že právě pohmožděný sval uvnitř malému bránil jít rychleji na svět a nešel mi moc vytlačit( určo teda k tomu přispělo i to, že jsem měla na konec moc krátké a slabé kontrakce), takže je možný, že jsem si tím epinem ten sval pohmoždila,,, největší poranění právě u porodu bylo to vnitřní - že se mi tam ten sval natrhl či co,,,, takže pokud vás to nějak hodně bolí nebo dost krvácíte, určo bych doporučila pár dní vynechat a moc to nehrotit,,,,,, měla jsem strach z porodu hlavně kvůli úzké pochvě ( nebo jsem si aspoň myslela, žeji mám úzkou) ale překvapilo mě , jak se to u porodu samo roztáhlo, když mi Pa pomáhala a strkala do mě co se dalo ,tak to vůbec nebolelo, nepnulo,,,,takže určo i hormony u porodu hoodně pomůžou,,, bolelo nepo spíš hodně tlačilo mě a to, jak do mě dr strčil celou ruku a hrabal tam a snažil se malého vytáhnout,,,,,

takže komu to moc nejde, tak si myslím, že je dobrý to opravdu moc nehrotit a nejít přes velkou bolest,,,, ale to je jen můj názor a moje zkušenost,,, přeju všem hodně pohodový porod 🙂)))

eicul82
17. čer 2012

Máte to taky tak, že jeden den dobrý a hned druhý den blbý tzn jste pomalu nedaly to co minulý den? Včera skoro v pohodě 26 cm a dnes s bídou 25,5 cm.....

bambulka248
17. čer 2012

@vera_j ja som sa tiez natrhla niekde vnutri, no cudne je ze ma to vobec nebolelo. no uvidime. ja uz nemam vela casu. V utorok skusim znovu, ved snad tri dni pauzy by mali pomoct . pijem aj caj z malinovych listkov, a mam kupene lanove semienka, len este neviem ako a kolko ich konzumovat 🙂

hany1979
17. čer 2012

@romca13 Romčo, děkuju za vyslovenou zkušenost. Já dala jednou 30,5, tak jsem se tak jako uklidnila a přestala to hrotit a pak tři dny po sobě "jen" 29,5, ale bylo to právě celkem v pohodě, no a včera po jednodenní pauze 30. Takže to opravdu nebudu hnát tolik na cm, ale víc na pohodu, radši v pohodě 29, než se zatnutými zuby 31. A co Davídek? Jaký to je, být mamka?

hany1979
17. čer 2012

@eicul82 jj, zrovna jsem to psala, jeden den to jde jak po másle a druhý třeba vůbec. Ale, jak píše @romca13, není dobré to hrotit, taky jsem přestala honit cm a snažím se prostě cvičit a "natahovat".

jancip
18. čer 2012

Opravdu to nehroťte, není to o centimentrech. Já měla nacvičeno taky hodně (31,5) a při tom mě museli vlivem více faktorů nastříhnout. A holky, co mají třeba "jen" 27 cm, tak jsou úplně bez poranění.

misaskul
18. čer 2012

Přesně tak, já měla nacvičeno "pouze" 29 a prostě jsem měla štěstí a vše bylo v pohodě... Já teda moc nevytlačovala, spíš nafoukla, chvíli nechala a zase vyfoukla, pak to samé podruhé, potřetí a někdy třeba napočtvrté jsem vytlačila, jinak ne... Neměla jsem teda od začátku s cvičením žádné problémy (myslím bolení, krvácení, hodně nepříjemné tlačení), v začátcích jsem teda dávala hodně málo cm, poprvé snad jen 15... Ale za cca 3-4 týdny jsem se prostě dopracovala výsledku 29... 🙂 Takže klídek a myslete pozitivně!

michhav
18. čer 2012

PRODÁM EPI-NO PLUS

Ahoj holky, kdo by měl zájem, prodám EPINO PLUS. Používané VŽDY s prezervativem. Koupeno letos v dubnu.
Cena 2200,- (Původní cena 2959,-)

Email: michhav@centrum.cz

saaralota
18. čer 2012

Ahoj, tak dnešní, v pořadí třetí pokus s epinem - 18,5 cm. Po víkendové pauze... Pomaličku se to tedy zlepšuje 🙂. Ale fakt docela nepříjemný tlak... a malému se to asi moc nelíbí. Normálně mi dneska přišlo, že mi tlačí hlavou proti balónku 🙂.

krtecekmaa
18. čer 2012

@janinous cvičím už víc než týden, ale je to tak strašně nepříjemné, že se mi už nechce ani pokračovat. Ach jo ☹

janinous
18. čer 2012

@krtecekmaa No já mám teď už třetí den pauzu, mám nějaké asi namožené ruce, bolí mne klouby na obou rukou, nejsem schopná balonek ani nafouknout ☹ Takže jsem zvědavá, jestli a kdy to přejde, abych mohla zase pokračovat... Teda ale příjemné mi to taky nebylo, to si nemysli.. Teď jsem naopak ale otrávená...tolik peněz v luftu a balonek je mi momentálně k ničemu ☹
@saaralota No moje maličká taky myslím nebyla z balonku nijak odvázaná.... Teď mám pauzu už třetí den, snad zítra nebo pozítří budu moct zase pokračovat..uvidíme 🙂

krtecekmaa
18. čer 2012

@janinous já jsem spíš unavená z toho horka, že ani není chuť ještě pak cvičit ☹

eicul82
18. čer 2012

Dneska se mi cvičilo líp než včera, je to zvláštní 🙂 Tak jsem zase trošku postoupila.....27cm, tak jsem spokojená. Ale příjemný to holky není, to víme všechny, že? Ale tak se pořád chlácholím tím, že je to pro dobrou věc a taky, že mě čekají daleko nepříjemnější věci, tak ať si zvykám 😀

@janinous To je fakt zajímavý, že ti od toho nafukování bolí klouby 😅 A jak dlouho cvičíš? Myslím tím dobu jednotlivého cvičení. Já 30-45min a ruce mě tedy nebolí 🙂 Jen mě napadlo, ať ti to tedy nafukuje někdo jiný 🙂 třeba manžel 😉 Kamarádka cvičila jen s manželem 🙂

janinous
18. čer 2012

@krtecekmaa Noooo, tak to se taky nedivím... Já i když nebyly takové vedra jsem byla po půlhoďce cvičení mokrá jak myš... Asi to nebudu hrotit, když to půjde, budu pokračovat, když ne, tak ne...svět se nezboří.. Spousta ženských zvládla porod i bez epinování 😉 Samo bych ale byla raději, kdyby to šlo 😉

krtecekmaa
18. čer 2012

@janinous Jsou to ale starosti s porodem ☹ a jak by to už každá z nás chtěla mít za sebou... Já si taky říkám, když nenatrénuju svět se nezboří. Sice vyhozené peníze, ale pro mě "berlička" že zvládnu alespoň něco. Ikdyž těch 21cm je skoro jako nic...

danula.ch
18. čer 2012

ahojte, pridavam sa k vam 🙂 . nakolko nemam vela casu citat, tak neviem porovnavat, ale tak na prvy krat som nafukla na 17. neviem ako je to s druhorodickami, ci je to nejaky uspech 😀 . nafukla som len tak, ako mi bolo prijemne, aby to nebolelo a drzala som to vnutri 10 minut. zatial som si surfovala po nete, tak mi to celkom ubehlo 🙂. len mi balonik liezol sam von, tak som ho musela pridrzat,robila som nieco zle, aj vam tak vylieza, ked ho nepridrzate? 😕

hany1979
19. čer 2012

@danula.ch ahojky, 17 na poprvé je slušné, takže neboj, půjde to dobře. A balonek vyklouzává všem, pokud není zavedený celý......buď se cpe dovnitř nebo ven, když je v těch 2/3. Možnost se, pokud tě nebude tlačit na čipek, nechat ho vklouznout celý dovnitř, je to pohodlnější, že ho nemusíš držet a pak i víc nacvičuješ tlačení, když je celý vevnitř. Přeji pěkné cvičení 😉

hany1979
19. čer 2012

Jinak holky, po včerejší kontrole, čípek je fuč, ale zatím vysoko, takže ve čtvrtek další kontrola, pak v sobotu a když pořád nic, tak v pondělí 25.6. nástup na vyvolání. Takže už to mám fakt za pár. Včera jsem zase cvičila už obden a dala znovu 30, tak já myslím, že snad mám natrénováno, tak mi držte palce, já dám určo vědět, jak to vše dopadlo.

saaralota
19. čer 2012

Dnešní, v pořadí čtvrté cvičení - 20 cm (první bylo 15 cm). Ale teda booooolelo to. Nějak nemám odhad, na kolik mám nafouknuto...při nafukování je to ok, vevnitř to trošku tlačí, ale vždycky to po chvíli povolí...tak přifouknu...atd. No, a pak jsem při vytlačování myslela, že mě to roztrhne 🙂. Zkoušela jsem nafouknutí odhadovat podle počtu stisků, ale stejně jednou zmáčknu víc, podruhé míň...tak nevím. Jak to máte vy?

hany1979
19. čer 2012

@saaralota musíš si to nafukování natrénovat venku, držet ten balonek vždy stejně a snažit se prostě mačkat pořád stejnou silou. Nakonec je ale stejně nejlepší se řídit pocitem, který máš, když nafukuješ, ale nějakou představu to mít chce. Tak to zkus nanečisto venku a pak šup dovnitř. 🙂

kata13
19. čer 2012

ahojte, tak ja dnes 3. a 4. cvicenie, dnes sa mi podarilo rano ked som vstala a este teraz po obede som skusila par krat a aj rano aj teraz sa nam podarilo dat 24cm, aj ked vcera sme dali 23cm a dnes rano som sa nevedela pohnut z 22cm, ciel na dnes bol 24cm, tak sme skusali a skusali a podarilo sa. teraz po obede som dala 24cm bez problemov par krat po sebe...dufam, ze to tak pojde aj dalej 🙂

danula.ch
19. čer 2012

@kata13 ahoj, ja prave cvicim 😀 😀 😀
dala som o 1 cm viac ako vcera, takze 18 cm 🙂

danula.ch
19. čer 2012

@romca13 poranenia sa bojim aj ja, takze nafukujem len potial, abymi nebolo neprijemne, nesmie to boliet

danula.ch
19. čer 2012

@eicul82 podla mna v pohode, ze kazdy den inak, su to svaly ako vsetky ostatne, aj oni sa unavia 🙂. ak dam niekedy menej ako den predtym, tak si dam dalsi den radsej pauzu na oddych 😉

kata13
19. čer 2012

@danula.ch super, len tak dalej 😉 inak po tom druhom raze som citila,ze uz na dnes stacilo, nie ze by to bolelo, ale uz som citila, ze staci

janinous
20. čer 2012

Ahojte 🙂
Tak jsem se po pětidenní pauze zase odhodlala a měla jsem strach, že budu muset zase úplně od začátku a nakonec jsem po třiceti minutách cvičení skončila tam, kde před pěti dny, takže cca 22,5cm 🙂 Tak aspoň tak.. Klouby na rukách teda bolí pořád, ale asi to nebude ze cvičení, spíš možná to přičítám prostě těhotenství.. prolítla jsem net a našla pár těhulí, které v těhotenství měly ten samý problém s bolavými klouby na rukou a po porodu se to prej hned srovnalo 😉 Tak musím vydržet... 😉
@eicul82 Cvičím většinou těch 30 minut teda...
@danula.ch Tak to jsi dobrá, já na poprvé zzdaleka tolik nedala 😉
@kata13 Taky jsem si plánovala cvičit 2x denně, ale nějak to už tak nevidím 😉 Jsem ráda, když se teď dokopu jednou...v tom vedru ze mne po té půl hoďce teče jak z vola 😀
@saaralota No já jsem si to nafoukla venku a s každým dalším nafouknutím změřila a zapsala... Opravdu je potřeba se pokusit mít všechny stisky stejné...a kupodivu mi to opravdu celkem sedí, když vytlačím devět nafouknutí, přesně to odpovídá té míře, co mám napsanou na papírku 🙂 Jiná možnost, jak to odhadnout, prostě asi není 😉

kata13
20. čer 2012

@janinous klby na rukach aj mna zacali boliet, aj chodidla bolia ked stupam, hlavne v noci ked si oddychnu, pocas dna ich rozbeham a prezijem, ale v noci ako idem na wc ma ide porazit
a v tom horku veru aj zo mna riadne tecie....dnes som zostala na 24cm, ak sa mi bude chciet dnes skusim este raz, ale 25 budem pokusat az zajtra asi

kokoska1408
20. čer 2012

holky jak casto cvicite s epinem? Chci si objednat kondomy, ale nevim kolik jich mam vzit?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru