EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

sunflower87
7. lis 2012

tak ja som včera dala 6,5cm...sa mi zdá, že mi to ide akosi pomaly ☹ . Ale keď ho nafukujem mám taký pocit, že balón je strašne veľký a keď vyjde von, tak nič moc 😀 . Ale tak hádam sa to pohne k lepšiemu.
Dievčence, som vlastne v 35tt+4, začínam mať nočné mory...stále sa mi sníva o pôrodnici...no katastrofa...strach z pôrodu...ale v pondelok som bola na poradni, tak všetko je v poriadku 🙂 , ale to naše bábo sa hýbe a hýbe...nemá tam ani moc miesta, ale dokáže robiť iné kúsky 😀

kukina27
7. lis 2012

Tak mám za sebou své 4té cvičení. Obvod 29cm 😀

socina
7. lis 2012

@lomanta : taky jsem na to koukla ale ten obvod je malej, takže asi k prdu 😒

vysocanka
7. lis 2012

Holky mam dotaz malej mel pri narozeni obvod hlavicky 37,5 a vahu 3,60 kg myslite si ze i v takovemto pripade by EPINO pomohlo kdybych mela takhle velikou hlavicku i u druheho prcka? jake vy jste mely vahu a obvody??? diky moc za info. Pavla

blonda123
7. lis 2012

@domeli Ahoj, kde si si objednala?Ak by si mi mohla dat stranku.A je potrebne este k tomu nieco dokupit?Dik

domeli
7. lis 2012

@blonda123 na perinbaba.sk - je teraz za akciovú cenu (hoci aj tak dosť vysokú) - 85 euro a na sklade ho budú mať v piatok. Dokúpiť by sa mali iba nelubrikované návleky - tiež som tu na MK vypátrala, že tie nelubrikované návleky na vaginálnu sondu majú v Medpharmacentre na Teslovej 33 v BA, predávajú po kusoch 22centov/ks.

edulkobaby
7. lis 2012

@vvrka Este stale je na predaj?

lomanta
7. lis 2012

@socina Já jsem právě našla balónek, který má průměr až 16 cm (což je až dost :D ) Doufám, že sem můžu dát odkaz a neporusim nejaka pravidla... http://www.megaorgasmy.cz/?zbozi=682

socina
7. lis 2012

@lomanta : to by šlo 🙂 díky

socina
7. lis 2012

přijde mi že to je stejné jako tohle http://www.4sex.cz/kolik-analni-black-balloon-p... ale tam jsou ty rozměry jiné 😒

lomanta
7. lis 2012

@socina Je fakt, že třeba jich existuje s těmahle rozměrama víc, ale u mnoha jsem nenašla maximální míru nafouknutí. Tady to taky neni uplně jasně napsaný, jen to, že lze 3x zvetsit, ale kdyz je normal 1,5 cm, tak to neni moc... no snad na tom co jsem si vyhlidla nelžou 🙂

socina
7. lis 2012

@lomanta : našla jsem lepší popis, myslím že by to šlo http://www.sexshop.cz/nafukovaci-analni-kolik-c...

lomanta
7. lis 2012

@socina Tak to vypadá dost dobře 🙂

vysocanka
8. lis 2012

@petja mohu se vas zeptat jaky jste mela ostatni miry miminka? tzn miry a taky obvod hlavicky?
mne dr rikal ze pri vaze 3,60 - za predpokladu ze deti budou cca stejne - prvni syn tak ze stejne nastrih bude a ze kdyz pry rodim po dvou letech a ctvrt ze vetsinou v miste nastrihu ta zenska stejne praskne i kdyby nastrih nutny nebyl. EPINO mam uz doma, ale po tom co mi rekl se bojim, že mi to stejně bude k prdu.. Co si o tom myslíte vy???

petja
autor
8. lis 2012

@vysocanka Dobrý den,tak myslim,že míry mých miminek vás pozitivně naladí 😉 první chlapec 3800/51cm,a holky 4020 a 3860,to už sme měřit nenechali,ale druhý den měly 52cm. Obvody hlaviček byly 37-36-38. Na doktora bych nedala a cvičila,pak se uvidí,dopředu to nemůže vědět ani on.Je právě možné,že bez tréninku prasknete,ale pokud bude hráz cvičená a ´´zvyklá´´ na tuto zátěž,bude porod pouze jeden z ´´tréninků´´ pokud to mám brát takto do detailu.Při cvičení můžete mírně lubrikovat na bázi vody,třeba altermed bez aromat ale fakt jen málo,páč epino pak má tendenci vykluzovat moc ven,i tak budete muset přidržovat jednou rukou,než posílíte dno pánevní a ty svaly,pak by se to mohlo trochu poddat. Určitě do to ho jděte,uděláte pro sebe i mimčo maximum! Přeju hodně štěstí nejen u porodu! 😉
Jinak dle mě trochu se trhnout,tak, aby nebylo třeba šití je určo lepší,než tupý zásah či střih nůžkama,brrrr

gaka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vysocanka
8. lis 2012

@petja to urcite 🙂)))))))) moc dekuji.. ten sileny a veliky nastrih a hodinove siti mam stale v zive pameti. a jak dlouho dopredu jste vy zacla cvicit???

petja
autor
8. lis 2012

@vysocanka jejda, z toho mě mrazí,určo rozhoduje spousta faktorů k nástřihu ano ne,ale já měla i porodní přání,kde sme to zmiňovali a i porodníkovi sem řekla,že sem cvičila ať k tomu přihlédne ,já u porodu vždycky super komunikace,páč já zastávám názor,že to je základ,jak jinak by někdo měl vědět,že já nechci nástřih daleko víc,než maminka přede mnou,samože ne za cenu všeho,ale udělala sem proto maximum,tak to ráda personálu sdělím. Když vás náhodou nastřihnou,určitě to díky cvičení nebude ani z desetiny tak rozsáhlé! Měla jste nějaké komplikace,že byl nutný tak masivní nástřih? Já jsem u prvního cvičila od 37tt a to jsem ještě 10dní před TP musela epino vrátit,tehdy bylo možné si jej půjčit,tak sem měla obavy,zda se to zase ´´nestáhne´´ a porod dopadl výborně,malý fakt nebyl a navíc měl i šňůru kolem krčku,i tak sme to s mudrem zvládli,on zachoval chladnou hlavu,já to nevěděla,takže žádný stres

vysocanka
8. lis 2012

@petja pisnu SZ

sunflower87
9. lis 2012

dobré ráno spolubojovnice 🙂
už týždeň poctivo cvičím....och niekedy je to hrôza 😒 , baby je možné že mám tam dole a kdesi v kostiach svalovicu??

eficenka
9. lis 2012

ahoj holky... jen písnu svůj "příběh"
cvičila sem s epinem, nacvičeno 27 cm, pila maliník, jedla lnění semínko...
no a výsledek? nástřih a 8 stehů, doktor se mi pak omlouval, ze mě tolik nastřihávat nemusel, ale že mají "shora" nařízeno prvorodičky nastřihávat 😠

adel22
9. lis 2012

@eficenka No tak to je smutne, verim, ze sa ti to da rychlo do normalu! Vsetko dobre a aj babatku🙂

adel22
9. lis 2012

@sunflower87 To mam aj ja a poviem ti, ze som to mala ešte skôr ako som začala cvičiť, presnejšie mi to začalo asi pred 3 týždňami, keď som sa ešte naposledy previezla na bicykli, tak asi 3.den po tomto mojom dobrodruzstve mi to prislo a stale pretrvava, hlavne ked dlho chodim, tak druhy den to citim hlavne tam.....zistila som ale, ze ked cvicim jogu, tak to tak nepocitujem....mi to tak utlmi...akonahle jogu vynecham 1_2 dni- bolest je spat, hlavne v noci ked vstavam z postele :( ale mohlo by byť aj horšie, tak toto neberiem ako strašnú bolesť, len taku zmenu🙂

sunflower87
9. lis 2012

@eficenka ty kokšo tak toto je moc....tí doktori sa fakt necítia 😠 . Ale keď ty vyslovene s tým nesúhlasíš tak ťa nemôžu nastrihnúť...no ale povedzme si na rovinu, pri toľkých bolestiach a tom všetkom, ani nevnímaš čo sa vlastne deje...tak ti prajem nech sa rýchlo dáš dokopy 🙂

eficenka
9. lis 2012

@sunflower87
přesně tak... i v porodním plánu sem měla, že nástřih jen po upozornění a pak sem zaslechla střih nůžek... 😠
hlavně že jsme obě zdravé... už sem 4 týdny po porodu a sem ok, uvidíme jestli mi to nebude vadit třeba při sexu atd...

sunflower87
9. lis 2012

@eficenka pani, čo nám robila predpôrodnú prípravu tak hovorila, že môj manžel musí byť v strehu celý čas, že ja to nebudem ani vnímať, ale že keď uvidí, že doktor berie nožnice do rúk, že sa má hneď ozvať!!! Tak som zvedavá 🙂

eficenka
9. lis 2012

@sunflower87
přeji, aby Ti to vyšlo... já byla po skoro celém dni kontrakcí tak zesílená a manža hladovaj, že mě na sále jen objímal a křičel mi do ucha jak mám tlačit a dejchat... taky sem si to představovala jinak..
No pokud ještě bude druhé, tak si to snad jinak ošéfuju 😀
přeji bezbolestný porod a hlavně bez nástřihu!!!!!

sunflower87
9. lis 2012

@eficenka no je to ťažké...ja som sama zvedavá ako to nám bude prebiehať...ale verím, že dobre, lebo ja som taký strachoput 😒
ja ti prajem, aby si si užívala materstvo a tešila sa aj s manželíkom z bábätka 🙂

kukina27
9. lis 2012

Další cvičení úspěšně za mnou
Dle přiložené tabulky mám 10 (i když se to fakt špatně odhaduje a je to dost nepřesné) Mám 20 zmáčknutí balonku a při přeměření krejčovským metrem to dělá 29.5cm
Dnes jsem 35+4

andulqa
9. lis 2012

Ahojte 🙂 tak my to uz mame za sebou, lekarke som vravela ze pokial nebudu hrozit velke poranenia tak si nastrih nezelam, ona to respektovala a aj pomahala trosku tu hradzu roztahovat..nastrih nemam, trosku som sa roztrhla, lebo maly siel s rucickou pri hlavicke vraj, ale nic hrozne 😵 Hned v den porodu som bola fit, mohla ist na wecko, sediet aj vsetko...pri dalsom porode budem tiez urcite cvicit 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru