EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

velrybous
14. pro 2012

kdo bude mít zájem, epino se chystám prodávat..více info do IP

edulkobaby
14. pro 2012

@velrybous Aku ma mimco odhadnutu velkost?

kiss35
14. pro 2012

@edulkobaby presne tak zajtra vyskusas 😉 netreba radsej nic silit potom by to bolo viac na skodu ako uzitok keby si sa natrhla..
no ale dnes mam ine pocity uz v noci som mala mrhovske bolesti a pichalo ma uplne kdesi dole..a dnes uz ledva chodim vsetko ma dole boli nech uz mame tie babatka pri sebe vsak 🙂

edulkobaby
14. pro 2012

@kiss35 Hej, prave tu malej hovorim, ze nech uz vyleze, ze aj nejaky ten jeden dva stichy prezijem, ze len nech uz sa pobera. Mne len vcera aj dnes odchadzala trosicku zatka, ale inak ziadne naznaky, ze by to uz malo byt tu...Ked tolko bab z decembroviek porodilo predcasne, ze ja mam pocit, ze prenasam uz teraz a to mam este dva tri dni k dobru.

kiss35
14. pro 2012

no mozno sa vypyta vasa malicka aj dnes v noci 🙂 ved rozbehnut sa to uz moze kedykolvek 🙂 a uz si aj otvorena?
a ten nas by sa mohol zajtra vypytat alebo do 20decembra aby sme boli domka na vianoceee 🙂) zajtra idem na monitor tak som zvedava co nove 🙂

edulkobaby
14. pro 2012

@kiss35 Myslim, ze otvorena nie som, v utorok som mala krcok 1,5, co je u mna pokrok, lebo by som cakala, ze bude este cele 3 cm mat. A najprv sa musi krcok spotrebovat, aby som sa zacala otvarat, nie? Preto sa bojim prenasania, je to aj napor na psychiku a velmi si prajem, aby sme boli na stedry den uz doma z nemocky. Kedze docestuju moji rodicia z Oravy do BA len kvoli malej a aby sme boli spolu na Vianoce, tak by bolo super, keby uz bola na svete a pekne to do seba casovo zapadlo. Ty mas monitor v sobotu? Inak, ja som na ziadnom monitore este nebola, iba raz na sone takom kratkom.

domeli
14. pro 2012

ahojte kočky, vy ste toho tu teda popísali aj nacvičili! Ja som dnes necvičila - niet kedy: dopoludnia návšteva, popoludní poradňa, teraz nečakaná návšteva a k tomu sa mi minuli aj návleky na epino. Termín zajtra, ale na pôrod to teda nevyzerá, takže epino až zajtra.
@kiss lámeš rekordy takto v predstihu 🙂
@edulkobaby 28,5 je fajn, fajn a keď to nejde, tak to nesiľ - hormóny isto pomôžu. A možno už zajtrajšie cvičenie Ti zlepší náladu. Alebo žeby už zajtra naostro? 🙂

domeli
14. pro 2012

@pincola ja mám síce tiež nové epino, ale skôr kvôli tomu, že som ho kupovala narýchlo a šla priamo poň do obchodu tu v BA. Napadlo ma tiež to, čo Teba - že používané bude určite menej hygienické, ako nové, ale teraz, keď mám nové, v hygiene rozdielu veru niet. Dôvod? Aj to nové som komplet vydezinfikovala podľa návodu (nájdeš inštrukcie aj na ich stránke), používam ho výhradne s nelubrikovanými návlekmi na vaginálnu sondu a dezinfikujem aj tak po každom používaní. Teda čo sa týka môjho tela, prichádza do kontaktu akurát tak s mojimi rukami - či už by bolo používané alebo nové.

domeli
14. pro 2012

@velrybous väčšia váha dieťatka je u Vás dôvodom na sekciu alebo aj niečo iné? Ja som totiž tiež po sekcii (2,5 roka dozadu), no teraz sa chystám na prirodzený pôrod a môj gyndoš zastáva názor, že ani 4 kg bábo nie je dôvod na sekciu... Moje má odhad 3100 - 3300 g a tiež som v 40. týždni

domeli
14. pro 2012

@rybicka3 super! to, že to bolo bez krvi Ťa určite potešilo ešte viac, že?

cervenec
14. pro 2012

Ahoj holky,tak 6.12. se nám narodila holčička 2970g,50cm ,hlavička 33cm a porod naprostá paráda,bez nástřihu,takže za mě epino doporučuju na 1000% 🙂 asi týden před porodem jsem poprvé natrénovala 30cm a ten další týden to udržovala,jen večer před porodem jsem natrénovala 31 😉 porod byl teda taková rychlovka,že jsem málem porodila v sanitce,ale na sál jsem to nakonec stihla,malá byla na dvě zatlačení venku 🙂 .Super bylo,že díky epinu jsem věděla kam zaměřit tlačení,bylo to fakt,jak když jsem vytlačovala balonek 😎 u první dcery jsem byla nastřižená a nesedla jsem si 3 týdny,takže tentokrát jsem se tomu chtěla vyhnout a je to nesrovnatelný,vlastně jsem byla schopná odejít ze sálu rovnou dom 😀 takže cvičte vyplatí se to 🙂

domeli
14. pro 2012

@cervenec super správa, blahoželáme zo srdiečka (a myslím, že to vravím za viaceré kočky tu) 🙂

domeli
14. pro 2012

@cervenec inak, krajší mikulášsky darček si ani neviem predstaviť 🙂

leilab
14. pro 2012

Ahojte, ja som sa dnes prekonala a cvicila, aj ked som sa bala po minulom krvacani a dnes pohodka. Krv len trosku, z toho si nic nerobim. Dala som 28 a dala by som aj viac, len som sa bala, ze uz mam vyse a aj kvoli tomu minulemu krvacaniu. Ale musim povedat, ze ja ten balonik vytlacat ani nemusim, on zo mna ide strasne lahucko von, takze ja sa asi nenaucim tlacenie pri porode 😒 a dnes mam termin a necitim sa este na porod. Ale vcera vecer som takeho tusaka mala, lebo mi kazdych 10 min. tvrdlo brusko, tak som cakala, ze do rana sa to nejak rozbehne a nic. Tiez by som chcela byt na Vianoce doma. @edulkobaby inak ja som mala kontrolu v pondelok a tiez som mala krcok skrateny na 1,5cm a tiez som nebola na ziadnom monitore

domeli
14. pro 2012

@leilab už som na Teba myslela, či si sa nám už z bruškovej maminky nezmenila na skutočnú 🙂 To tlačenie - možno bude stačiť naostro 🙂 Keby niečo, drž sa. Ja mám termín zajtra, ale ani ja ani gyndoš si nemyslí, že tento víkend to príde. Uvidíme.

leilab
14. pro 2012

@domeli ja uz si vobec netrufam tipovat kedy to pride, uvidime kedy sa bude drobec na to citit. Dnes som si dala taku fajnu prechadzku po meste a aj stromcek som si uz vyzdobila. Mozno mi to skor stres nedovolil, lebo som mala strasne zly pocit z toho krvacania, ale po dnesnom cviceni som sa uvolnila a mam uz dobry pocit zo vsetkeho. Drzim Ti palce, vela diskusii som tu citala, ze gyndos povedal, ze min. tyzden sa rodit nebude a do rana mamicka porodila, tak aby si nebola prekvapena 🙂

domeli
14. pro 2012

@leilab no veď preto som to zakončila, že uvidíme... 🙂 Verím, že to krvácanie Ti spôsobilo stres - aj ja som dala 3 dňovú raz práve kvôli tomu a veľmi ma potom potešilo i ukľudnilo ani nie tak čísielko, ale práve to, že už to bolo bez krvi. Tak si držme palce navzájom 🙂

rybicka3
14. pro 2012

Joj baby, nejak sa tu sporodnieva. Uz mate terminy 🙂 my mame este 10 dni, ale tiez by som chcela aby to bolo cim skor. To cakanie je hrozne. Tiez ma vcera vecer bolel dost chrbat a v stredu mi asi odisiel aj kusok zatky (asi), tak som sa nadejala ze mozno sa nieco zacina, ale dnes nic. Som strasne zvedava ktora z vas bude prva a ako dopadneme 🙂

velrybous
14. pro 2012

@edulkobaby 4200g

velrybous
14. pro 2012

@domeli odhad mám cca 4200g a mám ještě myom na děloze a už jeden řez, tak proto asi..nechtěla jsem, ale na druhou stranu nechci riskovat

edulkobaby
14. pro 2012

@velrybous Aha, tak ak uz si mala prve cisarskym, tak to je jasne, netreba riskovat.

velrybous
14. pro 2012

@edulkobaby no právě..první byl akutní skoro o měsíc dřív..teď si myslím, že by tam byl ještě déle než 40tt a vyvolávat by ho stejně nechtěli, že je riziko a ještě je větší, ale zase to beru s rezervou, první měl odhad 2500 den před a měl 3040 🙂

domeli
15. pro 2012

@velrybous tak to ste aspoň vybrali spolu s Dr. pekný dátum narodenia 🙂 Nech to teda prebehne hladko, hlavne zdravé bábo rýchle zotavenie pre Teba 🙂

edulkobaby
15. pro 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Tak 29tka pokorena, dokonca som dala takych 29,2. Happyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 🙂

domeli
15. pro 2012

@edulkobaby no čo som vravela - super! 🙂))))

gilea
15. pro 2012

@domeli
@edulkobaby
Díky za odpověďi!
Posunula jsem se AŽ na 21 cm :D
Ale pravda je, že dál už to fakt nevidím... Hlavně si myslím, že takhle vleže víc se prostě nevejde! I tak mám strašně unavenou ruku, abych držela, tak ještě i ten tlak balonku... No, a jak tam držím ruku celou dobu, tak mi dítě uklouzává do strany, chudák jeden 😀
Nezkoušíte to některá třeba vsedě na kraji posteli nebo tak nějak?

rybicka3
15. pro 2012

tak maminy ja vcera znovu 29 a kusocek. Ked to meriam podla toho papieriku co je v epine, tak to pise 30 cm, ale normalnym metrom je to iba 29 a kusocek.

leilab
15. pro 2012

tak ja som sa dnes tiez posunula o pol centimetra, takze 28,5 🙂 a co ma este vyse tesi, ze dnes bez kvapky krvi 😀

rybicka3
15. pro 2012

edukobaby 🙂 gratulujeeeeeeeeeeeem, tak sme na tom rovnako teraz 🙂

rybicka3
15. pro 2012

@leilab no dobiehas nas pomaly a isto 🙂 super

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru