EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ladydasha
19. srp 2013

@lvice17 Áno, ručník je pri cvičení s epinom môj kamarát 😀 možno ťa to len zaskočilo a zdalo sa ti, že je toho tak veľa, mne keď sa to stalo prvý krát myslela som, že som tlačili príliš a že je to moč, až potom som zistila, že to tak nie je a že skrátka zo mňa niečo tečie. A po 2 dcl by ten ručník bol riadne premočený, ja ho mám vždy preložený na 2x a stačí.

lvice17
19. srp 2013

@ladydasha možná to byl výtok...říkám si, že by to teklo dál aspoň po troškách, ale od té doby nic...teď už by stejně neměli co testovat, ach jo. Možná jak jsem moc tlačila, bůhvíco jsem vytlačila 😀

fazulka_mala
19. srp 2013

@allys ahoj, ja predavam epi no Delphi plus, 40e, som 2. Majitelka, ale myslim, ze to nevadi. Mne epi no velmi pomohol.

allys
19. srp 2013

@fazulka_mala ahoj,písala som tí internú postu.

kika214
19. srp 2013

@rot mala by som zaujem o epino.. je stale v ponuke?

kika214
19. srp 2013

alebo niekto iny.. ponuknite epino 🙂

rot
20. srp 2013

@kika214 áno, ozvi sa cez súkromnu správu ;)

cirrusa
20. srp 2013

@lvice17 souhlas s @ladydasha, dvě deci by bylo hodně, to bys na tom ručníku poznala🙂 Já mám pod sebou taky kuchyňské utěrky, sice toho ze mě tolik neteče, ale zase ze mne jdou kusy hlenu.

Jinak včera jsem si dala koupel a večerní civčení si dala až po a šlo to lépe, asi tím uvolněním, tak doufám, že to tak půjde dobře i v nemocnici, chtěla bych rodit do vody 🙂

lvice17
20. srp 2013

@cirrusa mě už od té doby nic nevyteklo,intimka byla celou dobu v suchu,tak snad to nebylo ono,dneska zkusim cvičit asi jen pro ten pocit,že jsem splnila úkol bez nejakych nahaneni centimetrů a uvidime,kdyby se to opakovalo,tak okamžitě pojedu.Kolik už máš nacviceno a jak cvicis? Ja zavedu 6x-7x,je to cca na 30 min,pomalu nafukuju a jak je tlak neúnosný,tak vytlacim.

lvice17
20. srp 2013

Tak jsem dnes konečně dala 27 cm,jupiiii🙂

olusenka
20. srp 2013

Už pár dní necvičím, dostala jsem se na 23cm, a musela přestat. A zítra nástup do porodnice na vyvolání. Ach jo. Bude nástřih...nebude.... To jsem si chtěla jen postěžovat... 🙂

lvice17
20. srp 2013

@olusenka určitě i tak sis pomohla,já si říkám,že i kdybych se nedostala na 30,pořád jsem pro to něco dělala,držím peste 😉

cirrusa
20. srp 2013

@olusenka věřme, že hormony ještě udělají své 🙂 na zítřek mačkám pěsti...

dasty79
20. srp 2013

@olusenka taky držím pěsti,ať to je bez nástřihu 🙂 a hlavně vše ok 🙂

dasty79
20. srp 2013

Ze mě teda nic neteče - spíš taky jen hleny...

franca1
20. srp 2013

prosim, vas, ake kondomy su vhodne na epi-no? niekto sa to uz pytal, ale nemozem najst odpoved.

lvice17
20. srp 2013

@franca1 obyčejné nelubrikovane

ratatooy
20. srp 2013

ahoj,budu shánet epino cca říjen/listopad kdyby nekdo prodával pište do ip

olusenka
20. srp 2013

@lvice17
@cirrusa
@dasty79 díky. ještě aspoń piju maliník, a nově užívám tentokrát i lněné semínko a ještě jsem si koupila homeopatika, min. na hojení po porodu. Tak uvidíme. Vím, že musím věřit, ale je to těžké.

lvice17
20. srp 2013

@olusenka hlavne mysli pozitivne,dělá to hodně!!! 😉

nuskita
20. srp 2013

Ahojte zenusky! Mam zaujem o Epino..zatial som bola vzdy pozadu s odozvou na ponuku. No ak by ste niektora predavala,prosim ozvite sa mi 🙂 Velka vdaka!

wingsseven
20. srp 2013

Ahojte epi-náčky 🙂
ja mám len a len dobrú skúsenosť s epinom, porod som mala bez nástrihu myslím len vďaka nemu. Porodnik by má určite preventívne nastrihol, no poprosila som ho, či by to šlo bez.... okamžite namietal, že bez to určite nepojde, som prvrodička a nie som najmladšia......div sa svete- som bez nástrihu a porodnik veľmi prekvapený z toho ostal.
A ponúkam ho aj na predaj- ak máte niektorá záujem 🙂

nuskita
21. srp 2013

@wingsseven Ja mam zaujem,poslala som spravu ;)

sandri
21. srp 2013

@wingsseven to je neskutocne ako ti lekari uz pred samotnym porodom vedia, ze bez nastrihu to urcite nepojde 😠 by som tym chlapom dopriala, nech si to vyskusaju oni, dat sa nastrihnut - len tak, preventivne...

luculele
21. srp 2013

@wingsseven ja mam rovnaku skusenost, len to treba porodnikovi urcite povedat a nie cakat na to, ci nastrihne, ci nie, lebo oni prvorodicky preventivne nastrihavaju..

cirrusa
21. srp 2013

@wingsseven
@sandri
@luculele to mi příjde docela smutné, ale pravdou je, že to slýchávám hodně - preventivní nastřihnutí rodičky, zvlášť pokud je prvnorodička. Mimochodem (teď to nemyslím nijak ve špatném), zdá se mi to nebo to hodně se děje na Slovensku? Když jsem rodila první, tak nástřih mi nikdo nenavrhoval, dokonce ani když malou vytahovali vexem, tak mě nenastřihli. Ale pravdou jest, že jsem měla porodní plán, kde jsem si to vysloveně nepřála a vybrala jsem si dobrou porodnici, i když ji teda máme docela daleko. Mám hodně kamarádek ze Slovenska a taky rodinu a skoro všechny zmiňovaly, že jim nabídli (nebo rovnou provedli) preventivní nástřih...

daniela1983
21. srp 2013

ahoj holky, zacala som na 20cm, potom som mala asi dva tyzdne pauzu lebo bol este cas, minuly tyzden som zacala azse prvy den 22cm, druhy 23cm. cez vikend nic, lebo sme boli prec a pondelok 24cm, vcera 26cm ale dnes sa to drzalo zase len na 26cm. :/ dufam ze sa to tam nezasekne navzdy... :/ potrebujem trochu povzbudit, diky 😖

sandri
21. srp 2013

@cirrusa bohuzial, na slovensku je myslim celkova miera nastrihov okolo 70% a dokonca napr. v porodnici na Kramaroch, kde maju vynikajuce novorodenecke oddelenie, a preto tam vela mamiciek ide (najma ak ma babatko diagnostikovany nejaky problem) je vraj miera nastrihov 90% (aspon som tak citala niekde)... proste des a hroza 😢

dasty79
21. srp 2013

@daniela1983 26 to už je krásné 🙂 Já jsem taky ve 36tt a jsem zatím na 23cm.
To je normální,že se pár dní zasekneme na stejných cm,pak se to zase pohodne po pár dnech.
Hlavně nepřestávat a cvičit,stačí že se masíruje a natahuje hráz a vytlačuje.....
Hrozí ti předčasný porod?Pokud ne,tak máš ještě spoustu času na trénování
🙂

dasty79
21. srp 2013

Podaří se vám ten balonek krásně vytlačit?Mě když ho mám zavedený celý,ale když mám ze 2/3 a jsem pořád okolo 23cm,tak mě pořád vyklouzává sám ven a to musím držet,abych ho tam chvilku na hrázi podržela...Ale vytlačování to bude až při více cm...Jak to máte ostatní???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru