EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lvice17
24. srp 2013

@suttech ahojky,já jsem se sekla na 25,5-26,5 cm zhruba 3 nebo 4 dny.Teď už jsem na 28 cm,do termínu 5 dní a mám takové bolesti(poslicky),že jsem už dva dny musela vynechat☹

suttech
24. srp 2013

28 je fajn 🙂 , drzim palce, mozna si mladata jeste pockaji na prichod a dotahnem to zdarne na 30

veve29
24. srp 2013

@dasty79 a myslis, že sa tak naucim vytlacit dieta?

veve29
24. srp 2013

@wingsseven mozem sa spytat? Ako ti pomohol? Lebo ja mam z toho taky divny pocit, ze ked ho nafuknem, tak sa klze von sam.

wingsseven
24. srp 2013

@veve29 zo začiatku kĺzal von sám ale ku koncu už som ho musela tlačiť, a je to ten istý pocit ako keď tlačíš bábo. Pripravil má okrem iného na ten pocit, keď sa bábo tlačí von- ten tlak je porovnateľný.

veve29
25. srp 2013

@wingsseven a kolko si s nim cvičila?

dasty79
25. srp 2013

@veve29 jo jo je to stejný tlak,jako když tlačíš dítě 🙂 Já Viktorku díky Epinu vytlačila na 2 kontrakce 🙂

k.savoy
25. srp 2013

Ahoj všem, s epinem právě začínám... spíš si pročítám diskuze atd. Nemůžu se k tomu pořádně odhodlat... Samozřejmě rychlý porod bez nástřihu a poranění je můj sen, ale mám nějaký blok... Dnes jsem zkusila epino poprvé a nebylo to ani trošku příjemné a nedá se říct, že bych to bůh ví jak nafoukla... spíš téměř vůbec. Musím totiž hrozně opatrně, trpím na mykózy a zrovna jednu léčím (nemůžu čekat, infekce se mi po přeléčení vrací třeba i za 4 dny, takže by pak cvičení nemělo žádný smysl)... takže samozřejmě bez kondomu ani ránu. Chci se zeptat, jaké polohy jsou vám při tom příjemné? A další otázka - jak jste to poprvé vydržely půl hodiny?? Já to vydržela sotva pět minut.. 🤐

veve29
25. srp 2013

@dasty79 Dufam, že aj ja budem mať taký rýchly pôrod 🙂

dasty79
25. srp 2013

@veve29 no já neměla rychlý porod..jen to finální tlačení šlo dobře 🙂a to už je úleva🙂 Však to znáš,koukám že už máš 8letého chlapce🙂

veve29
25. srp 2013

@dasty79 to poznam 🙂 len mne neslo to finale nevedela som ho vytlacit, tak mi sestricky museli pomahat, lebo som nevladala a ani som nevedela tlacit🙂. Ano mam uz mojho nezbednika Erika🙂 ale je to moj poklad 🙂, sice ho chytaju pubertalne chvilky 🙂.

arasek
26. srp 2013

@lvice17 Ahoj, já mám do termínu 7 dní a dnes jsem se dostala na 27,5 cm. A i tak jsem na sebe pyšná, ze začátku cvičení jsem si toto číslo ani nedovedla představit. Plánuji začít cvičit 2x denně, abych se dostala co nejdál. Poslíčci žádní, doufám, že je to normální.

lindafr
26. srp 2013

Ahoj, přidám svoji zkušenost. Epino jsem použila poprvé před prvním porodem, dostala jsem se poctivým cvičením na 29,5cm, dál už to nešlo. Tuto hodnotu jsem udržovala 2x denně asi týden před porodem. A porod bez jedinýho škrábnutí 🙂 Celkem trval 5 hodin, což na prvorodičku poměrně slušný, kontrakce po 3 minutách asi 1,5 hodiny. Za to ale asi nemůže epino. A doporučuju lněný semínko, krásně to připravilo cesty a malá vyklouzla jak po másle 🙂 Přeju všem těhulkám pohodovej porod 🙂

lindafr
26. srp 2013

@k.savoy Ahoj, je to už od mýho prvního porodu nějakej ten pátek, ale co si vybavím, tak na první cvičení jsem určitě nevydržela půl hodiny, max. 10 minut, nikdy jsem to nedělala dýl. Poloha v polosedu (tak jsem pak i rodila). Vždycky jsem párkrát nafoukla (musela jsem ho přidržovat) , nechala pomalu vylouznout. Potom znovu. Vždycky jsem ho nějakou dobu nechala nafouklej teda, ať se to roztahuje jak má. A opakovala třeba 5x... 🙂

fredericka
26. srp 2013

ahoj, tak jsem po porodu, byla to rychlovka za dvě hodiny a hlavně - jeden steh, malá na čtyři zatlačení venku 😀 a to jsem ještě dostala velkou pochvalu, jak pěkně tlačím, že mi nemusí ani nic říkat. Takže kdo váhá, za mě rozhodně běžte do toho 😉

Mimochodem, budu epino prodávat, cena 2000, protože je skoro nový, moc dlouho jsem ho nepoužívala a hlavně k němu prodávám i balení kondomů přímo na epino (cca 130 ks) a dezinfekční polštářky. Kdybyste měly zájem, písnětě IP 😉

veve29
26. srp 2013

Baby a aj vas boli od cvicenia spodok, myslim ci ho mate taky uboleny. Mam este 17 dni a dostala som sa na 27,5 ale mam pocit, ze viac nedam

dasty79
27. srp 2013

@veve29 mě vždy bolej třísla a chodím pak s nohama hodně od sebe 😀 To už seš na krásných cm 🙂

cirrusa
27. srp 2013

takový menší poznatek z dneška, můj doktor mi doporučil na tu tuhou hráz koupel z senného čaje (resp. uvařit ho, počkat až trošku zchladne a pak přelít do misky a "spodek" nahřívat tou párou z toho čaje. Nepít!), dneska jsem poprvé provedla, pak šla cvičit a šlo to hodně dobře, bolelo to méně a dostala jsem se na 25,5...Tak nevím, zda to bylo tím či ne, zatím to neověřím, mám tu koupel provádět jen jednou týdně zatím.

daniela1983
27. srp 2013

baby ja som z toho na nervy, cvicila som naposledy v piatok lebo som sa medzi 26-27 trochu asi natrhla. tak som si dala pauzu, dnes prvy pokus 23, pohoda, 24 pohoda, 26 ok, a na 27 som sa zase nadtrhla, ja uz neviem co mam robit, pritom ma to nebolelo, stalo sa vam to??? ja som uplne zufala

veve29
27. srp 2013

@dasty79 len mam pocit, že už viac nedam 😀

zuzik231
27. srp 2013

@daniela1983 ahoj, ja som bola na tom podobne ... isla zo mna trosku krv ale ani som nevedela kedy a vobec to nebolelo tak som si to nevsimala a cvicila dalej ... tiez to bolo tusim medzi 26-27cm ... cvicila som kazdy den ale ked mi isla krv tak len jeden krat aby som si ten dalsi raz nedala dovnutra nejaku infekciu ... a vcera som uz bolo na 28,3cm a bez krvi ... len sa nevzdavaj pokial ta nic neboli ... aj ja som sa bala ... 😉

daniela1983
27. srp 2013

@zuzik231 diky moc. ja som sa na zaciatku tesila, ze som za tusim 5-6 dni bola na 27cm ale toto ma vydesilo. a ked si mala krv dalsi den si isla zase? a na tych 27cm si sa niekolko dni drzala alebo ako?

dasty79
27. srp 2013

@zuzik231 kolik máš nacvičeno?

@veve29 to jsme na tom podobně 😀 \já bych dala třeba víc,ale já se bojím abych se nenatrhla apod.

veve29
27. srp 2013

@dasty79 ved to 😀

zuzik231
27. srp 2013

@dasty79 28,3cm vcera vecer, uz sa tesim na dnes ... TP mam za 4dni ... 🙂 ale vobec sa nebojim prave naopak uz sa moc tesim ... 🙂

zuzik231
27. srp 2013

@daniela1983 aj ked som mala krv isla som znovu na dalsi den ale ja som tej krvi moc nemala som sa poutierala a nic uz nebolo, ale ako som pisala mna ani nic nebolelo ... len som zvolnila tempo a nejake 3-4 dni som dala len nejakych 25-26cm co som vedela ze pri tych cislach mi krv nesla ... len aby som trosku cvicila a potom som sa uz pomalicky hybala dopredu... a uz bez krvi jupiiii... 🙂 ale cvicim len 1x preistotu... 🙂

daniela1983
27. srp 2013

@zuzik231 oki tak skusim zajtra tych 26 max, no ale ked ja nikdy neviem kolko to je. az ked vytlacim tak meriam. no ale dufam ze do terminu sa pohnem, diky za povzbudenie 🙂

drahomira123
27. srp 2013

čaka tu niektorá dvojičky a ide rodiť prirodzene a cvičí s epinom??? chcela by som sa poradiť kedy začala cvičiť a či to mám neaku šancu na porod bez nastrihu...alebo nie....lebo pri prvom som cvičila a v pohode malý mal 3600 g a dala som to ...mala som nacvičené s epinom...tak teraz by som tiež nechcela byť rezaná...ani nič podobné... ☹

zuzik231
28. srp 2013

@daniela1983 neboj ved ty mas casu este velmi vela a uz mas slusne cm ... 🙂 ja si to pocitam na prifuky a podla toho viem kolko cm asi bude ... a pochvalim sa Ti vcera som dala krasnych 29cm a bez krvi ... 🙂 takze neboj a urcite cvic, urcite to pojde aj Tebe a bez krvi ... tak hlavu hore ... 🙂

suttech
28. srp 2013

lvice17 - tak jsem dala vcera celych 30cm. v noci kontrakce, bolely chvili jako cert, ale jedeme dal, mlademu se stale nechce ven, tak alespon procvicim tu tricitku vicekrat, zitra termin. drzim palce!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru