EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

cassis1
20. bře 2014

@rambouskova2 ty už jsi na 31cm....bláho ty jsi šikovná to mám co dělat nějak se z těch 27-28 nemůžu odrazit když přifouknu natrhnu se, musím být asi trpělivá. A jinak se cítíš? Já jsem v posledních dnech úplně marná.


@ivca_ch jj jak píše Linda stačí pročíst pár stránek zpátky, já jich přečetla myslím 20 a hodně mi to pomohlo, jde o to, že každá z nás má nějaký fígl či jiný postup a každá to cvičí ještě trochu jinak tak si z toho vezmeš co by ti vyhovovalo nejlépe, on ten univerzální návod každému nemusí sedět,mě třeba vůbec neb zastrčit balonek z 2/3 a držet třeba 10 min bylo pro mě nemyslitelné neb mi neustále klouzal ven a nemohla jsem jej udržet....

pavla0000
20. bře 2014

mam kocky na predaj epino ak by niekto chcel v sprave .... pa pa

1890
20. bře 2014

Tak dnes 32cm a celý den jsem vozila a skládala dříví, tak by to třeba už mohlo přijít ne? 😉

gellerka
21. bře 2014

Ahoj holky, tak se přidávám do skupiny cvičících 🙂 Já teda nemám epi no ale aniball, ale to je jedno. I když teda podle nějakých fotek tady na foru mi přijde, že epi no se nafukuje víc do oválu a aniball je pořád spíš kulatý, ale třeba fotka jen mátla. Ale je pravda, že balónek mi vůbec nevyjížděl.

Jinak teda mě největší problém dělalo dostat balónek dovnitř, takže sem konstatovala, že je dobře, že dětátko jde zevnitř ven a ne z venku dovnitř 🙂
Dala jsem cca 19 cm (já naměřila 19 a manžel 19,5 cm, jeden z nás má asi křivý oči), vevnitř bych dala víc, ale při vytlačování to začalo trochu bolet a bála sem se, abych se hned poprvé nenatrhla, tak jsem radši ufouka. Tak jsem zvědavá, jak půjde další cvičení.

Jinak dnes na kontrole jsem lehce zmínila mudr, že mám balónek, který se zavádí a cvičí se sním svaly pánevního dna, evidentně to vůbec neznala (nejdřív myslela, že chci cvičit na velkém balónu) a pak řekla, že by to radši nedělala, že už se mi zkracuje čípek a chystá se to. No docela mě zklamala, nezná, ale raději odsoudí. Ale vlastně jsem to čekala, tak jsem na to nic neřekla a samozřejmě budu cvičit dál. Ne že bych věřila, že balónek může vyvolat porod, ale i kdyby náhodou ano, tak teď už by to stejně nevadilo a pořád lepší aspoň něco nacvičit než preventivně necvičit, kdyby náhodou něco.

antoinet
21. bře 2014

@gellerka proto se má cvičit až 3 týdny před termínem, aby už miminko bylo vyvinuté. Jinak můj lékař to taky nezná, ale asistentka v porodnici vřele doporučila, sama při práci vidí ten efekt.

janiju
21. bře 2014

@gellerka
To půjde dobře, já taky začínala na 19...vlastně na 18 CM a asi za týden možná 10 dní jsem byla na 30-32 cm podle aktuální snahy 🙂)
ted jsem musela přestat kvůli té mykoze a nevím co to udělá a kdy budu moct zase pokračovat...hrozně mě to štve....
Dnes jsem to trochu zkoušela, ale už při 26 cm to bylo hotové peklo....ta kůže je strašně přesušená a vůbec netuším čím to zlepšit, nebo jak dlouho trvá, než se to zahojí samo.....

rambouskova2
21. bře 2014

@cassis1 No já jsem ze začátku používala lubr. gel, ale zajelo mi to asi až, až a mám z toho ten zadek 😒 teď si to zkouším dávat jen na půlku toho balonku a zadek se začal hojit 😉 nevím jestli je to dobře, ale už to nějak neřeším. Jsem už třetí den marod a nějak mi to teď nejde, jinak já třeba začínám na 15 fouknutí a pak se dostávám postupně na těch 30-33 fouknutí, což mi vychází na těch 31 cm. Hele, ale holky tady psaly, že stačí i těch 28 cm. Já bych to zas tak nehrotila, aby si se tam dole až budeš rodit nenatrhla. Jinak s těma 30 kilama jsem jak koule sotva se valim, ale Teuška chce pozornost a je hezky tak se musim hejbat, ale co bych za to dala za jeden den spánku, nebo odpočinku. Romek je do osmi večer v práci a všechna práce je na mě... ☹

rambouskova2
21. bře 2014

@1890 Já dnes snesla 3 pračky vypranýho prádla do toho odnesla kočárek na do auta, který sem prodávala a furt nic. Asi ještě není ten správný čas no....

cassis1
22. bře 2014

@rambouskova2 jo tak výhoda je,že čekáme první a já jsemposlední dobou opravdu marná neumím si dost dobře představit, jak bych fungovala s dítětem, vždyť já pořád jen spím 🙂
Pozor dnes jsem si udělal radost necelých asi bez milimetru 29cm....a bez natrhnutí. Tak zase trochu posun. Akorát tentokrát to vypuzování nic moc, pěkně jsem se u toho zapotila. 😉

cassis1
22. bře 2014

@gellerka tak to je zase super, že ten aniball nevyklouzává ven, to mě opravdu dá hodně práce ho tam udržet, pokud tedy zavedu z 2/3, když celý tak teda nevyjíždí....

Na dr. se vyprdni, já taky neměla odvahu se o balonku ani zmínit, neb prostě každý to nezná a když nevědí o co go nedokážou si to představit a tak raději od toho odrazují a jsou v tomto ohledu opatrní, abychom si třeba neublížily.....nebo to dokonce banalizují.

Osobně mám taky někdy starost zda si či malé neubližuju neb když tlačím tak opravdu vší silou až mě z toho bolí břicho....a to by možná nemělo. ☹

cassis1
22. bře 2014

@janiju hele kočko mě opravdu pomáhá ten olej na masáž hráze neb já se s ním mažu v okolí vstupu i při cvičení s epinem, když se napíná kůže kolem hráze, právě abych si zbytečně neublížila, neb natrhlá jsem už byla tak jsem teď opatrnější.

rambouskova2
22. bře 2014

@cassis1 Já jsem taky u první spala snad 23 h denně, ale teď už to bohužel nejde ☹ Jinak bych taky hajala až bych brečela. Dnes jsem spala odpolko manžel hlídal a já chrněla jak mimino.

1890
22. bře 2014

Tak dnes mám za sebou mytí oken a dlouhou procházku a stále nic 😒

janiju
22. bře 2014

@cassis1 tys máš ten od saloosu ???já používala Nobilis Tilia Labael a právě bych řekla, že když si ho tam namažu, že mě to pálí ještě víc... asi budu muset zkusit ten druhý, koukala jsem, že má malinko jiné složení - třeba ten druhý bude lepší

cassis1
22. bře 2014

@janiju no vidíš já mám dva úplně zbytečně, kdybych byla v dosahu poslala bych ti ho, těžko říct, třeba by tě taky pálil.....ale jestli to máš poraněné pravda, že ten olej ti asi nepřidá a k zahojení nepomůže, já když se natrhla dala jsem tomu 3dny volno a bylo to pak ok, tak to nechej možná pár dní tak. A nebo do lékárny pro nějakou hojivou mast.

lindafabianova
22. bře 2014

Holky řídíte se rozměrem podle tabulky, nebo podle krejčovského metru? Podle tabulky na papíře mám totiž nacvičeno 30cm 🙂 a podle krejčovského metru 27cm. ☹ Tak teď nevím čemu věřit 😒 Asi spíš metru že?...

cassis1
23. bře 2014

@lindafabianova já měřím obojím, ale mě to plus mínus pár milimetrů souhlasí s tabulkou 😨 nicméně metr bude přesnější.

cassis1
23. bře 2014

@rambouskova2 tak alespoň nějaký spánek 😉

cattarii
23. bře 2014

Pozdě, ale přece se jdu podělit o svůj výsledek cvičení. Měla jsem nacvičeno 29cm, párkrát jsem dala i 30 ale den před porodem "jen" 29,5 cm malá měla obvod hlavičky 34cm a 3,7kg. Rodila jsem bez nástřihu a nakonec jsem si teda odnesla 3 stehy, což je ale myslím na takovej kousek a prvorodičku vcelku slušný výsledek. Hned po porodu sem seděla v pohodě a druhej den lítala jak čamrda. Takže cvičte cvičte vyplatí se to.
Pro pobavení posílám srovnávací fotku co jsem měla nacvičeno a co jsem si přinesla domů 😀

rambouskova2
23. bře 2014

@cattarii velká gratulace, a jak dlouho jsi rodila?

rambouskova2
23. bře 2014

@lindafabianova Já teda pouze podle tabulky, taky mě to napadlo změřit si to podle metru, ale jak jsem psala. Jsem hrozný lenoch 😒

rambouskova2
23. bře 2014

@1890 Já to nechám do příštího týdne, a pak si uvařím ten svařák co tu holky píšou. Ale chtěla bych dát ještě dcery narozeniny. Buď před, nebo po narozeninách.

hanka.
23. bře 2014

@rambouskova2 ten svařák jsem tu psala taky já, ale zapomněla jsem k tomu dopsat lžíci medu.

rambouskova2
24. bře 2014

No dnes mě od čtyř pobolívalo pod břichem, tak jsem dala horkou vanu a přestalo to. Jen bříško mi spadlo, tak že by? Rychle jsem dala ještě E-pino pro jistotu.... 😀

rambouskova2
24. bře 2014

@hanka. Jo tak uvidíme do tohoto týdne, povětšinou mám všechny ingredience doma.

1890
24. bře 2014

@rambouskova2 Svařáček jsem pila, okna myla , dříví uklízela a stále nic, nakonec mi to budou vyvolávat už to vidím 😒

cattarii
24. bře 2014

@rambouskova2 Byla jsem na vyvolávání, a pokud nebudu počítat první tabletu po které se nic moc nedělo tak od druhé byla malá venku za cca 5 hodin, takže vlastně docela fofr.

cassis1
24. bře 2014

@rambouskova2 a co tak zhurta, psala jsi 2.4....nebo se pletu...to máš ještě na pití svařáku čas co? Já teda zatím nechávám všechno v klidu a začnu být nervozni asi po termínu 🙂

michaelarackova
24. bře 2014

Dneska je to týden, co se nám narodila Deniska. S epinem jsem cvičila od 35.tt, každý den, pak už jen ob den, měla jsem natrénováno 32cm, Deniska měla hlavičku 33cm a byla venku na 2 zatlačení bez jediného škrábnutí! 🙂 Tak cvičte, já ani nevim, že jsem někdy rodila!🙂

petoska
24. bře 2014

@michaelarackova moc gratuluju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru