EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lajcikova
9. říj 2016

Neprodavate někdo epi-no ? Stačí začátek listopadu

martinahalaburdova
15. lis 2016

Ahoj holky ja mam na prodej Epino co jsem dostala od kamarádky co děla PA nevyužila jsem ho, nakonec jsem rodila císařem, vzhledem k tomu, ze jsem ho nekupovala tak nevím jaká byla původní cena, ale rada bych ho prodala podle toho jak se ceny pohybují. Takže zalezi na tom s kým a jak se domluvím. Kdyby měl někdo zájem tak mi napište a domluvime se co a jak dal 😉

julca_ro
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
danahrom
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ave81
23. led 2017

Epi-no mi asi zafungovalo, cvičila jsem až poslední dva týdny, centimetry přibývaly krásně a poranění žádně (u prvního porodu 13 stehů). Při odchodu z porodnice bych nevěřila že jsem rodila, kdybych neměla miminko v náručí 🙂. Takže se vyplatilo. Teď Epi-no leží v šuplíku. Chcete ho někdo? Cena dobrovolná. Posíláme se starším synkem peníze na Dobrého anděla, tak je rovnou pošlem dál. Napište kdyžtak do SZ.

cvete
29. led 2017

Ahoj holky, jako další lehce zmatená začátečnice prosím o radu ohledně používání Epi-na.
Jsem v 37. týdnu a mám 3 cvičení za sebou, avšak si připadám trošku blbě - mám totiž pocit, že to dělám nějak špatně a zcela neefektivně. Prvně jsem do sebe narvala bez problému pomalu celý balónek, pořádně ho nafoukla a v klidu vydržela 15 min (mohla jsem i déle) než jsem ho vytlačila (cca 20 cm), aniž bych ho musela v průběhu přidržovat (naopak - udělala jsem pár kegels a spíš jsem balónek stahovala dovnitř). Pak jsem si řekla, že prostě něco musím dělat špatně, když až na to vytlačení, které lehce pálilo, mi cvičení žádný diskomfort nezpůsobilo a znovu si prošla návody. Samozřejmě jsem zjistila, že jsem balónek měla zavést tak do půlky, což jsem udělala (včera a dnes) a cvičila dle tohoto vysvětlení

https://www.youtube.com/watch?v=5mS-BzU8aYA

... Nicméně, i když na balónek dávám jenom malinkou kapičku lubrikantu (akorát na snadnější zavedení), po celou dobu cvičení hráze se dere ven a to ani nemám pocit, že bych ho nafoukla nějak příliš (spíš naopak - mám pocit že bych mohla nafouknout víc, ale to by asi rovnou letěl ven). Přidržovala jsem ho, ale občas jsem ho musela doslova zatlačit zpátky dovnitř a v závěru jsem změřila "vytlačeních" 16 cm (ty uvozovky jsou protože jsem nemusela nijak tlačit, pokaždé vylezl sám bez pocitu diskomfortu). Čtu tady, že se prý má vytlačit v rámci cvičení i vícekrát, což v návodu není a jsem z toho zmatená ... Poradíte mi jak správně cvičit, prosím?

Předem Vám moc děkuji!

P.S. Od 34. týdne mi manžel dělá denně i masáž hráze olejíčkem Weleda (vždy večer, takže s časovým odstupem od cvičení s Epi-nem) a do jídelníčku jsem zařadila i lněné semínko - nevím jestli má souvislost s používáním Epi-na, ale udávám pro úplnost.

petja
autor
15. únor 2017

@cvete vydržela jste u cvičení?

cvete
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cvete
22. únor 2017

@petja Omlovám se, že reaguji až teď, ale 7. února mi narodila dcera a od té doby jsem nebyla moc u PC. Ano - u cvičení jsem vydržela a do porodu (takže jsem všehovšudy cvičila asi 16 dní). Přerušení mě ani nenapadlo, i když jsem si nebyla jistá postupem.

Při posledním sezení s porodní asistentkou jsem se poradila i s ní - o zavedení balónku mi moc konkrétně neporadila (nebo jsem jí nepochopila), ale říkala, že i když je doporučení nechat balónek "volně vystoupit" a vůbec netlačit , podle ní je vzhledem k tomu, že při porodu se tlačit musí (resp. miminko jen tak "volně nevystoupí") vhodné natrénovat i samotné vytlačení ... tudíž jsem cvičila tak, že na posílení pánevního dna jsem zaváděla jenom půlku (cvičila kegels tak 10-15 min) a poté cvičila hráz zavedením větší části (nebo i celého Epi-na), lehce ho vytlačovala, abych cítila tlak na hráz, nechávala tak 3 min (musela jsem ho přidržovat) a poté nechávala zbytek samovolně vystoupit... Opakovala jsem cca 4-5x ... Za týden jsem se dostala na 27cm bez krvácení, či poranění.... Asi 2 dny před porodem jsem dvakrát vytlačila i 28cm.

Malá se narodila s obvodem hlavičky 33 cm. Rodila jsem zcela přirozeně (v nemocnici, ale bez jakékoliv medikace či lékařských intervencí ... jedině mi při závěrečné fázi vytlačování porodní asistentka dělala masáž hráze a horké obklady) a bez nástřihu či poranění. Po přemístění na pokoj (3 hodiny po porodu) jsem si v pohodě došla na záchod a pár hodin na to jsem o porodu v podstatě ani nevěděla - žádný zvláštní či snad větší diskomfort (než třeba při měsíčkách) jsem nepociťovala. Nevím čemu to přikládat více - případě, masáží manžela, pojídaní lněného semínka, maliníku (týden před porodem jsem začala pít 1 hrneček čaje denně) nebo tréninkem s Epi-nem ... nebo asi kombinací všeho ... ale jsem moc ráda a vděčná za průběh porodu a věřím, že kdybych se nepřipravovala, určitě bych se malého nástřihu nevyhnula 🙂

petja
autor
23. únor 2017

@cvete mám obrovskou radost! za vás,že jste vydržela,ikdyž to muselo být náročný,protože ten balonek jak furt vyjíždí tak z toho bolí ukrutně ruka 🙂 gratuluju!!!

ivanaa001
13. bře 2017

Dobrý den,
v rámci mé závěrečné práce zpracovávám výzkum v oblasti používání vaginálního dilatátoru u vaginálních prvorodiček.
Obracím se na Vás s prosbou o vyplnění následujícího dotazníku.

http://www.click4survey.cz/s/12599/bd014fb9

Dotazník je určen pouze prvorodičkám, tedy ženám po prvním vaginálním porodu ukončeným v termínu těhotenství. Do šetření se dále mohou zapojit i ženy, které měly předchozí těhotenství ukončené císařským řezem, ale nynější porod byl vaginální.
Dotazník je anonymní a bude sloužit pouze pro účely výzkumné části. Jeho vyplnění Vám zabere asi 10 minut.

Děkuji Vám za Vaši spolupráci a čas, který věnujete tomuto dotazníku.

amaliekvidova
25. čer 2017

Ahoj holky, mám dotaz 🙂 Jsem 36.týden a začala jsem cvičit s epinem a nějak si nevím rady. V návodu je, že se má zavést do 2/3, když se o to pokouším, tak nejen že mi vyjíždí, ale taky to při nafukování hodně bolí a nafouknu ho na maličko 15-17 cm. Dneska jsem ho zavedla celý, ne jen 2/3 a při nafukování se dostala v pohodě na 22 cm, ale pak při vytlačovaní ho musela trošku upustit, ale vytlačení šlo rychle (přímo vylítl v určité pozici). Moje otázka zní, jestli bude cvičení efektivní, když ho budu mít celý vevnitř a ten tlak na hráz bude jenom krátký při vytlačovaní?? Nebo to mám zkoušet při těch 2/3?? Promiňte za román, ale už jsem zoufalá 🙂

iva_138
28. čer 2017

@amaliekvidova Dávej ho jen do těch 2/3, ať je tam ten tlak celou dobu, já to tak dělala. Je to nepříjemné, ale ať si to zvyká. 🙂 Radši postupně a po malých krůčkách. Celou dobu jsem si ho taky přidržovala, hlavně při vytlačování, aby nevyklouzl rychle - zaprvé aby se po celou dobu trénovala ta hráz a taky aby to vyklouznutí nezpůsobilo bolest. Nejhorších bylo vždycky několik posledních vteřin - právě když ten nejširší průměr šel ven :D ale docela pomáhalo to hodně zhluboka prodýchat jakoby dolů do těch míst (u porodu jsem nebyla schopná vůbec dýchání ovládat, ale porodila jsem naprosto bez škrábnutí, takže účinek to mělo 😀 ). Snad jsem ti pomohla. 🙂

monika2525
11. zář 2017

Dobrý deň, chcela som sa spýtať či niektorá z vás pri cvičení s aniballom začala krvácať....teraz posledné 3razy sa na baloniku objavila krv.... =( asi mám docvičené =( čo ma mrzí lebo mam nacvičených len 25cm ....

angel99
17. kvě 2018

Ahoj, jaké kondomy se můžou pouzivat na epino? Musí být na vodni bazi ale kde jaké to jsou?

rebe
17. kvě 2018

@amaliekvidova Když ho budeš mít vevnitř celý, tak nebude celá šířka pomalu roztahovat hráz, ale roztáhne ji najednou a rychle při vypuzování, takže hrozí, že se poraníš. Raději jet po kouskách, než se zraníš. V jaké poloze cvičíš? Zkus ji změnit. Já když se poprvé z polohy v pololeže přesunula na všechny čtyři, bez sebemenší bolesti jsem najednou dala o 5 cm víc. Pomáhá ale i jen otočit se na bok. Možná ti to pomůže ujasnit si, v jaké poloze bys chtěla rodit.

amaliekvidova
18. kvě 2018

@rebe Už mám deset měsíců od porodu..ale děkuji 😀 Nakonec jsem nacvičila málo, protože jsem krvácela ze sliznice oslabené zánětem na začátku těhotenství. K porodu mi pomohla masáž hráze, kterou jsem poctivě dělala dva měsíce. Malá 4,2 kg byla hned venku😀😉

rebe
18. kvě 2018

@amaliekvidova Haha 😀 To tak je vždycky, když nový dotaz aktivuje starou diskusi 😀 Každopádně, gratuluji k hladkému porodu i "malé" 😀

neomenia
12. říj 2018

Ahoj holky, mam epi no od r. 2014, dalsi porod me bude čekat v únoru 2019, myslite, ze ho muzu pouzivat znovu? Viditelně mu nic neni, nevidim žádné poškození ani ztenceni, nechce se mi moc teda kupovat nove..... A kdyby mi uvnitr prasklo, je to nebezpecne?

kralovna_amygdala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru