EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

domeli
19. led 2010

dik za reakciu. Zrejme teda tuto dilemu necham na to, aku formu porodu zvoli porodnik, ked za nim pojdem uz do porodnice na poradnu. Ved ak povie, ze je sanca normalne, tak za tyzden ho mam doma a 3 tyzdne akurat mozem cvicit, nie? Pekny dnik a inak, aj my sa chceme nechat prekvapit, ci budeme mat chlapceka alebo dievcatko 🙂

naty
19. led 2010

petapi: chci, právě... 😉 ...uvidím, co mi zítra řeknou na tý kontrole a jak se domluvíme na vyvolání a asi si ho hned odpoledne dám, takže doufám, že to nebudou chtít udělat hned ve čtvrtek...jen doufám, že seženu ten olej teda... 😠 ...dneska zkouším "osvědčené" rady, jen ještě musím s tou poslední počkat na mm... 😀 😵

crawler
19. led 2010

naty: budu ti držet pěsti, ale osobně se na žádné babské rady netěš - co jsem tak slyšela, tak to vyšlo jedné z mnoha - tím spíš si myslím, že už se prostě zachtělo mimimu ven a né, že by pomohla ona babská rada...milováním nic nezkazíš a olejem taky ne 😉 no, kéž by ti to vyšlo a nemusela na indukci...já už předem rovnou počítám také s vyvolávačkou, myslím že je to i dost dědičné, páč mamka přenášela 4 těhu ze 4 a sestry obě 2 těhu ze 2, takže tak...🙂

naty
19. led 2010

mamka právě taky...já na to nespolíhám...je to spíš zbožný přání... 😀

petapi
20. led 2010

naty, teď koukám, že jsi z Brna? tak to mě potom bude obzvláště zajímat, jak ti vyšli vstříc v porodnici, když jim řekneš, že nechceš, aby stříhali za každou cenu. kde se chystáš rodit?

foogy
20. led 2010

Holky - mám dotaz. Včera mi mudr. řekl, že už se začínám otevírat. Myslíte, že můžu i tak používat epino a nebo se na to mám radši vykvajznout?

naty
20. led 2010

v bohunicích, odtýká mi po troškách voda,tož to cítím dnes nebo zítra na indukci, protože jinak sem v pohodě... 😕 ...pak dám určitě vědět!! 😉 No,já sem se koukala na jejich statistiky a měli tam uvedeno, že nástřih provádí jen v 38% případů, ne vždycky, takže si myslím, že zbytečně neřežou.... 😉

katka1981
20. led 2010

foogy, spytaj sa lekara, ale myslim ze nie. Keby si sa otvarala a nie je to predcasne, tak urcite mozes.

rozza
20. led 2010

Zdravím všechny a přeji moc moc úspěchů při cvičení...příští týden s k vám přidám tak jsem zvědává jak mi to půjde🙂 Chtěla bych říct,že jsem používání balonku probírala s porodní asistentkou i se svou Mudr.,obě reagovaly kladně a cvičení doporučily🙂

xxx.klarka: Klarka,jsem též z Chomutova takže jestli máš ještě zájem o koupi Epi-no Delphine mohla bych ti ho
začátkem března prodat.Zrovna dnes mi přišlo takže v pátek si pro něj jdu na poštu.Původní cena
je 2 450kč,prodám za 1 400kč.Termín mám 22.2. a 26.2.2010

konsa
20. led 2010

naty, tak držím palce at už je to tady 🙂 Ty budeš doufám, ale těch zbylých 62% bez nástřihu 😉 ale jinak ta statistika teda jde.....

rozza, vítej, konečně někdo další, kdo bude cvičit - aspon nás tu bude víc 🙂

lexxa24
20. led 2010

Ahoj holky, podavam aktualni info o mem cviceni... jsem "jiz" na 7,5cm, jde to tedy opravdu ztuha, ale nevzdavam to 😉 Jen me zarazilo kdyz jsem zde cetla, ze se ty cm neshoduji s pravym obvodem balonku.. jako naschval nemuzu najit krejc. metr tak to nemuzu zmerit... ale ... cvicite potom tedy jeste vic, tedy - pres tu tabulku dal? Ja budu moc rada za 9cm, i tak verim, ze mi to pomuze.

majatob
20. led 2010

ahojte, dnes mi prislo epi-no, tak uz brzo se k vam pridam a zacnu nafukovat taky 😀 😀 😀 na pohled to nevypada zatim tak hrozne jak jsem cekala, tak su zvedava jak to pujde 😀

crawler
20. led 2010

lexxa: všechno lepší než nic - myslím, že se to liší tak o 2 cm - ale může se stát, že to třeba metrem špatně změříš, protože odhadnout od oka to nejširší místo taky není nejsnazší...pamatuju si, že davlu trénovala na 32cm...balonek musí mít rezervu🙂

petapi
20. led 2010

naty, tak hodně štěstí v bohunicích, byla jsem tam poprvé a s porodním jsem byla spokojená moc, i když teda nástřih udělali no 😒 tentokrát ale chci kvůli blízkosti od domu spíš obilňák.
jinak mi dnes dal dr nějaký léky na kvasinky, tak chvilku budu muset počkat a přeléčit.

majatob
20. led 2010

no tak jsem nevydrzela a zkusila to uz dnes 😀 nafoukla jsem na 6, asi bych zvladla jeste trosinku vic, ale nechtela jsem to napoprve prehnat 😀 no ale jak mi to predtim neprislo hrozny tech 10...tak ted uz jo 😀

jakelina
21. led 2010

Maji, tak to jsi dobrá, já myslím, že to je dobré na poprvé. Já ještě nějakou dobu počkám a pak můžeme srovnávat.

majatob
21. led 2010

dneska pokrok, asi jsem se dokazala vic uvolnit nez vcera a uz su na 7, tak mi to zvedlo naladu, protoze jsem si rikala, ze s takovou nikdy tech 10 neporodim 😀 no ale jizva u toho taha pekne, asi zase zacnu jeste rozmasirovavat, je to lepsi pred nebo po epinovani?
jake, jj, uz se tesim 😀

crawler
21. led 2010

maja: myslím, že masáž hráze bude lepší po - páč některé oleje a tak mohou poškozovat povrch epina, ale snad poradí někdo zkušenější - já už mám epi sice doma, ale ještě musím čekat😉

vevoncek
21. led 2010

ja som tu už dlho nebola ale teraz som chorá a troch usa nudím doma tak som sa tu objavila

ja používam na epino prezervatív a nedávam za každým nový vždy ho umyjem a dám naň lubrigačný gel ktorý nieje na olejovej báze ale skôr na gélovej

inak chcela by som sa pochváliť aj s pokrokom včera som síce necvičila lebo som sa necítila dobre ale pred včerom sa mi podarilo nafúknuť 18x a to vychádza tak niečo cez 9 cm asi 9aj pol a mám pocit že to už zvládnem aj na tých 10 je to síce nepríjemné čo sa týka tlaku na konečník ale pomaličky sa to dá
pred tým som písala že nafukujem tak postupne najskôr začnem na 4 nafuknutiach a teraz sa mi už podarilo na prvý krát na 10 nafúknutí takže ak to niektorej nejde nestrácajte nádej a buďte trpezlivé

konsa
21. led 2010

matajob: já nemasíruju, ale řekla bych, že by to bylo logicky lepší před epinováním. Ale je tu ten problém s mastnotou, jak píše crawler. To bych řešila těma kondomama. Přes to by se mastnota neměla k balonku dostat.
Já teda radši používám pokaždé nový kondom. Pravda, trochu se to prodraží, ale je to hygieničtější.....
Jinak jsem na 29cm obvodu 🙂 tak ještě cenťáček a můžem rodit 😀

mayla
22. led 2010

Tak přemýšlím taky o koupi. Holky, kupujeto to od oficiálního prodejce co má tady reklamu na koníkovi?

majatob
22. led 2010

holky, diky za rady 🙂
taky pouzivam kondomy, tak to zkusim pred jeste trochu rozmasirovat a uvidime 😀
jinak dneska pokrok jen o pul centimetriku, su na 22,5cm...
konsa, ty jo, sikula, urcite se brzo na tech 30 dostanes 😵

petapi
22. led 2010

mayla, nevím, kdo se považuje za oficiálního dovozce, ale já jsem objednávala tady http://www.coord-med.cz/cs/predporodni-priprava..., kteří se taky tak tváří a všechno hezky došlo, stálo to 2431,- i s dopravou.

osteta
22. led 2010

konsa, vevoncek, to jsou skvělé úspěchy! 😵 konsa, nebudeš náhodou rodit na Bulovce?
Já dnes 27,5cm, taky už raději měřím obvod a nenechám se uchlácholit průměrem, i když bych ho brala všemi deseti 😉

vevoncek
23. led 2010

osteta no ja som včera cvičila a merala som si metrom obvod, lebo sa mi zdá že nejako sa to zastavilo vždy si rátam koľko nafúknem a včera som asi 24x a tak so msa potešila lebo pred tým som len 20x a nakoniec stále bol obvod rovnaký 29cm tak ma to nahnevalo

inak baby koľko krát za deň cvičíte s epinom ja som uvažovala že možno by bolo dobré asi aj dva krát

konsa
23. led 2010

osteta, nene rodit budu v Neratovicích (když to dobře dopadne - stihneme tam dojet).....
jinak včera jsem nestihla cvičit, ale zato si hráz snad pěkně odpočinula, tak jsem zvědavá, jestli dneska bude nějaký pokrok 😉
vevoncek: já cvičím jen jednou (jen vyjímečně jsem cvičila 2x), ale určitě se dvakrát denně cvičit může. Spoustu holek tu cvičilo 2x denne a když třeba nemáš takové pokroky a bojíš, že nestíháš nacvičit, tak je to určitě lepší cvičit častěji. Ty jsi ale už skoro u cíle 🙂

olinka6226
23. led 2010

ahojte baby mozem cvicit s epinom ked po cviceni spinim? doki vravel minuly pondelok, ze hadam este tyzden vydrzim, ze sa otvaram, ale ja nechcem nastrih... a mne to teda ide riadne z tuha...

vevoncek
24. led 2010

konsa no veď to že blíži sa termín a ja by som rada nafúkala na ten priemer 10 ale nejako sa od tej 9 neviem odtrhnúť mám na to ešte týždeň tak hádam sa to podarí a to som dúfala že hádam bude dosť častu a podarí sa aj na 12ale to si už momentálne neviem predstaviť

olinka podľa mňa môžeš cvičiť ale asi si nedávaj bálón moc hlboko radšej ja napríklad nešpiním ale včera keď som cvičila tak som mala taký divný pocit ako keby mi tam v nútri niečo zavadzalo tak už si ho tiež pre istotu nedávam hlboko aby som náhodou niečo nepokazila

alebo skús cvičiť tak že každý druhý deň aj ja si dám dnes pauzu, lebo včera mi to cvičenie nejako nesadlo

vevoncek
24. led 2010

konsa ty máš aké malinkaté bruško a to som si ja myslela že už menšie od môjho ani nie je 😀 do nedávna som si myslela že budem mať Janka hraška inak som zvedavá aké rozmery bude mať náš syn, lebo si myslím že také trojkilové alebo štvrokilové bábo by sa do mňa asi nezmestilo

my sme si tiež dali spraviť umelecké foto ale neviem či sa ich dožijem ešte do pôrodu ale určite hodím ešte jednu foto z 39 alebo 40 tt

petapi
24. led 2010

tak jsem už začala opět cvičit a dobrý, jsem pořád na 9, u mě to odpovídá teda těm 28cm i v reálu podle krejčovskýho metru.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru