Glykemie ve 12tt nalačno 4,2. Jak vyšlo OGTT ve 24tt?

keny123
21. led 2016

ahoj..zajima mě když na začátku těhu je krev v normě (já mám na lačno 4,2) jestli OGTT i tak nekomu vyslo v tom 24tt blbě?u druhho syna jsem byla hraniční a musela jsem do dia poradny a to už bych nerada... stčila dieta mela jsem to docela v pohode. . . žádná hruza ale i tak..denne prsty rozpíchané.jednou za tyden sama sobe odber krve doma z prstu nakapat do malinke zkumavečky :(
tak mě zajima jestli se to může pokazit když mam ted 4,2?asi ano že...
kolik jsme měli v tehu první cukr na lačno a který to byl tyden?díky

mika251
21. led 2016

ahoj, nestraš! mne robili odbery v 12tt a tiež som mala cukor 4,2, tak verím, že neporoste a zostane to v norme.
Doktorka nič nehovorila, len skonštatovala, že je to v poriadku a viac to neriešila.

Pokiaľ budem mať tehotenskú cukrovku, tak sa hodne ironicky zasmejem, pretože okrem ovocia nič sladké nejem :(

keny123
autor
21. led 2016

@mika251 já taky sladké nejim ale o tom to právě není no :(

keny123
autor
21. led 2016

ted jsem rada ze je to dizkuze a muzu ti odepsat myslela jsem ze jsem udelala otazku

sara84
21. led 2016

4,2 na lacno je vpohode.To je hluboko v norme Ale nepotesim te. V 12tt 4,1 .V 24.tt mimo limit Ogtt neslo udelat, druhy odber v norme, 3.odber mimo limit, a opet tehu cukrovka, sice podruhe bez inzulinu, ale byla. :(

werumka
21. led 2016

@keny123 V tomhle tydnu tehotenstvi jeste neni inzulinova rezistence. Ta zacina az po 20. Tydnu. Pokud bys mela ve 12. Tydnu glykemii nad normu, pak ut to spis spada do poruchy glukozove tolerance pred tehotenstvim. Bohuzel musis pockat az na ogtt...

mika251
21. led 2016

@werumka rozumiem tomu správne, že z týchto výsledkov sa nedá akokoľvek predikovať, či sa cukrovka vyvinie, alebo nie?
Ďakujem za odpoveď 🙂

sara84
21. led 2016

Ale 4,2 je jeste uplne v norme,ne? Uz si to nepamatuji...

keny123
autor
21. led 2016

jj je mi to jasné že je to hrozně brzo :( ach jo... me se zase nechce do dia poradny a pichat se doma 5x denne do prstu... a nosit z domu odebranou krev z prstu kazdej tyden do laborky...me to hrozne stresovalo...a to pro mimco není dobrý

werumka
21. led 2016

@mika251 Ano, podle vysledku ve 12.tt se to predvidat neda. Ono i pri ogtt muze byt lacna uplne v norme, ale problem se ukaze az po zatezi.

werumka
21. led 2016

@keny123 tyjo, ja se do prstu picham 27 let, dovedes si predstavit ten cednik? 😀😀 nestresuj se tim. Ber to tak, ze jsi proste pid kontrolou. Neber to jako svoje selhani.

keny123
autor
21. led 2016

@werumka no tak když ses na to zvykla..ale ja strach z jehel jako blazen a fakt me topekne stvalo... kdybych si tu krev aspoň sama nemusela odebirat ale to bylo hrozny zvracela jsem u toho :( hnus...to uz nikdy delat nebudu!to radsi neam zajdu vždy na krev...

a prave taky jsem cetla že je to hrozná zátez pro prcka samotné ogtt :(

werumka
21. led 2016

@keny123 Neni to takova zatez, jako konstantne nadlimitni hodnoty, ktere na sobe zena sice neciti, ale pro to dite je to zatez. Jeho slinivka je tim zatizena a Tvoje taky. A nemohl by Te pichat do prstu treba manzel? Zatim to ale fakt neres, tentokrat to muze byt ok a akorat se budes nervovat tri mesice dopredu.

hance09
21. led 2016

@keny123 cca v 10tt glykemie 4,4 a od 24 tt diagnostikována těhotenská cukrovka, zatím na dietě, měřím jeden den týdně glukometrem, žádné kapání do zkumavek....ale pokud nemáš diagnostikovanou cukrovku,tak se tím teď nestresuj, to nemá smysl 😉

keny123
autor
21. led 2016

@werumka jako že by manzel nechodil do práce a 5x denne mě píchnul? 😀

keny123
autor
21. led 2016

@hance09 určitě ji mit buu...tak jako u druhého tehu 😒 už se na to psychicky pripravuji

werumka
21. led 2016

@keny123 😀 Tak byla by to super dovolená, že? 😀 Ne, tak každý den se měřit nemusíš - je potřeba měřit lačnou každý den a to může udělat ráno on. A pak když si budeš dvakrát týdně měřit profil, tak 2-3 měření by mohl zvládnout on.

keny123
autor
21. led 2016

@werumka víš neřeším píchnutí to jsem si zvykla ale to kapani krve do zkumavek a musela jsem se merit kazdej den pokazdem jidle mazec no

werumka
21. led 2016

@keny123 Jako nepopírám, že z hlediska kontroly cukrovky je to super - měřit každý den + pak do zkumavek, aby se to vyhodnotilo v laborce, protože glukometr má určitou odchylku. Pokud bys ale cukrovku měla, určitě to jde na diabetologii domluvit, že prostě ty zkumavky nosit nebudeš. Myslím, že když bys jim řekla, jaké máš problémy, budou se Ti snažit vyjít vstříc.

keny123
autor
21. led 2016

@werumka no proste bych jim rekla ze ne a tečka nutit me nemůžou i když minule me donutily :D jinak kdyby byla cukrovka neja zavratna ale mela jsem ji kousek nad hranici celou dobu no uvidíme hodne předbiham je to daleko...

werumka
21. led 2016

@keny123 To je právě věc, kterou nikdo dopředu neví. Často se stane, že holky, co mají hraniční výsledky, nakonec skončí na inzulínu a holky, co ani na test nejdou, protože už propadnou "na lačné" ,tak to udrží na dietě. Hele - ale jaký jsi měla výsledky? Koukám, že jsi byla těhotná dřív, než v roce 2014, kdy se měnily limity, ne?

cilkat
21. led 2016

Před těhotenstvím taky cukr kolem 4, i v těhotenství lačná obvykle 4,5 -5, ale OGTT vylítlo a těhotenská cukrovka. Řešené dietou... taky jsem měla doma glukametr, ale pokyn byl, že nutné je měřit pouze jeden den v týdnu (4 x - lačnou + hlavní jídla)... byla jsem zvědavá, tak jsme měřila častěj, ale dokud se nebere inzulín, není to nutné. Odběr krve zásadně jen na kontrole u doktora (jednou měsíčně). Ostatně během měření mi cukr z normy vylítl jednou - když jsme si dala ráno na lačno skleničku Kofoly... jinak bylo porušení diety vidět pouze na tom, že jsme okamžitě nehorázně přibrala (třeba 5 kg za víkend). Takže z lačné hodnoty se Bohužel nemusí poznat vůbec nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru