Intimní péče v těhotenství

alenkara
25. zář 2017

Ahoj holky,

jsem v 11. tt a kromě bílého výtoku (který je prý běžný) mě poslední dva týdny trápí sem tam i žlutavý výtok, resp. občas mám na papíře takový jakoby žlutý hlen (ne moc!). Nezapáchá, není ho moc, nic mě nesvědí ani nepálí.

Doktor říkal, že pokud nemám bolesti nebo svědění, že je to OK, že můžu být jen trochu nachlazená.

No nevím.

Co se dá používat v těhotenství z takové té běžně dostupné péče? Myslím čípky a tablety na zavádění, něco přírodního třeba, prostě prevence...

Dííííky 🙏

dagmar_hribek
25. zář 2017

Zkus di v lékárně koupit Lactofell tak nejak se to píše jsou to lactobacily.doporucila mi to doktorka.jinak ja teda svědění ani bolesti nemam ale vzdy kdyz mi doktorka udela pro jistotu vyter vzdy tam je infekce.každou chvíli musim zavádět nějaké cipky a tablety.toto těhotenství si opravdu užívám.ale co doktorka rikala v tehu je to časté a pořád se to vrací.ja teda vzdy hlásím kdy se ten vytok změní a vzdy udělá raději výtěry.jsem 34tt a uz závidím páté čípky.doufam ze uz to do porodu jsou poslední

mamiiinnaa
25. zář 2017

Moje mudr doporucuje gynocaps, 14 tablet stoji cca 170-180kc, stačí dvakrát týdně. Ale nastane se vubec nic, kdyz budes zavadet obden. A mela bys mit klid 🙂

pucmelinka
25. zář 2017

Ja asi 5x v tehotenstvi pouzila clotrimazol,naposled par dnu pred porodem...spatne snasim jine tabletky,byva to pak horsi...

8slunicko6
25. zář 2017

Lactofeel-vhodný i pro těhotné a doporučil mi ho lékař...používala jsem a za mě super!

verunka_korunka
25. zář 2017

@alenkara z vlastní zkušenosti doporučuji raději nechat udělat stěr. Klidně za vlastní peníze. Taky mi říkali že je to normální a asi nebylo... ale jinak clotrimazol 100 jsem taky v těhotenství používala na doporučení lékařky, pomohl víc než canesten gyn. A jako prevenci jsem měla gynocaps, jednu tabletu každý večer zavést. Asi bych se toho být tebou zkusila zbavit nějakou léčbou, když to bude pořad dal a třeba začnou bolesti břicha a třeba i křeče a tvrdnutí tak nechat udělat ten stěr. Hodně štěstí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru